bela i crna magija - hvatanje za slamku

Obersturmfuehrer:
ok, on sumnja....imao sam takve slucajeve u jako bliskoj okolini....koji su nekim volsebnim putevima stigli do magija i kletvi i slicno....a nikad se niko nije zapitao...."da li postoji racionalno objasnjenje"....
sve te gluposti tipa magije, amajlije trt mrt, su iskljucivo na psiholoskoj bazi, i ljudi bi tako trebalo i da ih shvataju, a ne da potezu razne magicare, bioenergeticare i slicne prevarante.......
Jednom mi je poznanik rekao da u gradu u kome živim postoji osoba koja se bavi magijom. Rekao sam mu da ode i zatraži (i plati naravno) da navrača šta god želi protiv mene. Daću mu i deo odeće koji zatraži. Postavio sam samo uslov da mi ne vraća deo odeće i da mi vračara ne prilazi (ljudi sa racionalnim shvatanjima će razimeti moj zahtev).
Usput ne razumem koliko to ljudi mogu da budu očajni da bi zatražili pomoć raznih vračara. Zato ipak mislim da je u pitanju neznanje i nizak stepen racionalnog mišljenja.
 
kako_hocu:
a znam jedino kad ne mislim.
misli su sumnje.

Original postavio Obersturmfuehrer
ovo da ja izvines potpuno proseravanje...

ok, on sumnja....imao sam takve slucajeve u jako bliskoj okolini....koji su nekim volsebnim putevima stigli do magija i kletvi i slicno....a nikad se niko nije zapitao...."da li postoji racionalno objasnjenje"....
sve te gluposti tipa magije, amajlije trt mrt, su iskljucivo na psiholoskoj bazi, i ljudi bi tako trebalo i da ih shvataju, a ne da potezu razne magicare, bioenergeticare i slicne prevarante.......
Da, iza toga stoji čovekova psiha! Samo je pitanje koliko je ti poznaješ. Znaš li u opšte šta je čovekova psiha, kolike su njene moći, kako ih spoznati i poboljšati... ?
 
stnco:
Jednom mi je poznanik rekao da u gradu u kome živim postoji osoba koja se bavi magijom. Rekao sam mu da ode i zatraži (i plati naravno) da navrača šta god želi protiv mene. Daću mu i deo odeće koji zatraži. Postavio sam samo uslov da mi ne vraća deo odeće i da mi vračara ne prilazi (ljudi sa racionalnim shvatanjima će razimeti moj zahtev).
Usput ne razumem koliko to ljudi mogu da budu očajni da bi zatražili pomoć raznih vračara. Zato ipak mislim da je u pitanju neznanje i nizak stepen racionalnog mišljenja.
Dobro si to zapazio - nešto se ne može razumeti, ni na koji način, dok se lično ne doživi. Ti, očito, nemaš takvih doživljaja. Međutim, neko ih ima, ili ih je imao. I to baš očajnih. Nisu bitni razlozi koji su doveli do toga i ne treba samo misliti da se radi o čistim izmišljotinama ili glupostima. Ništa se slučajno ne događa!
 
Sto se tice tih gatara I vracara, ja za njih ne mogu sa sigurnoscu da kazem nista, mogu samo da pretpostavljam da medju njima ima varalica I mogu da kazem da ja ne bih isao na takva mesta. Ono sto mogu da kazem sa sigurnoscu je o sebi I o sopstvenom iskustvu a to je da je intuicija kod mene nesto sto uvazavam podjednako kao I razum jer sam imao priliku da se uverim u ispravnost delovanja po intuiciji ( naravno, bez odbacivanja zdrave doze razuma )

U jednoj recenici sve sto sam napisao bi izgledalo ovako :
:‚‚Onaj ko procenjuje jedno na račun drugog postaje ‚‚bolestan'', više nije čovek već samo specijalist; ko previše naginje radoznalom razumu, čini to na račun celine čovečanstva; isto tako nisu dovoljne ni samo duša i fantazija da bi čovekovo delanje bilo upotrebljivo'' Hese

Pretpostavljam da cete sad da me kamenujete ali sinoc sam intuitivno napisao u neku svoju svesku da je intuicija glas Andjela Cuvara…:)
 
kako_hocu:
Sto se tice tih gatara I vracara, ja za njih ne mogu sa sigurnoscu da kazem nista, mogu samo da pretpostavljam da medju njima ima varalica I mogu da kazem da ja ne bih isao na takva mesta. Ono sto mogu da kazem sa sigurnoscu je o sebi I o sopstvenom iskustvu a to je da je intuicija kod mene nesto sto uvazavam podjednako kao I razum jer sam imao priliku da se uverim u ispravnost delovanja po intuiciji ( naravno, bez odbacivanja zdrave doze razuma )

U jednoj recenici sve sto sam napisao bi izgledalo ovako :
:‚‚Onaj ko procenjuje jedno na račun drugog postaje ‚‚bolestan'', više nije čovek već samo specijalist; ko previše naginje radoznalom razumu, čini to na račun celine čovečanstva; isto tako nisu dovoljne ni samo duša i fantazija da bi čovekovo delanje bilo upotrebljivo'' Hese

Pretpostavljam da cete sad da me kamenujete ali sinoc sam intuitivno napisao u neku svoju svesku da je intuicija glas Andjela Cuvara…:)
Intuicija (u širokom smislu) upravo daje pravu vrednost i povećava (neslućeno) moć razuma.
 
ristob:
1 000 000 puta si postavio to pitanje! Zašto?...?

zato sto ce to (ukoliko je uspesno naravno) biti dokaz "obicnom" svetu da postoji nesto vise, nesto sto mi ne vidimo.
zato sto ce tada, taj obican svet, umesto da se zakopava u knjige iz fizike znanje potraziti i na drugim mestima, a ne samo u eksperimentima i posmatranjima.
zato sto ce tada ljudi shvatiti da oni nisu samo gomile mesa, vec nesto vise, i samim tim ce unaprediti ljudsku civilizaciju....
 
pa intuicija bi trebalo po nekim pisanjima da bude upravo glas andjela cuvara. steta je sto se cesto oglusujemo o isti.tek kada napravimo pogresan izbor, umemo da zavapimo sto nismo uradili kako nam je iskrslo u prvom momentu. mislim da je to cuvena covekova nedoumica i nesigurnost u sopstvene odluke.uvek mislimo da to nije sve, da tamo negde ima jos nesto sto ceka na nas. to je u redu donekle. to je recimo pozitivan pokretac, ali samo opet u onoj meri koja bi nam od tog traganja donela dobro. sa druge strane kako proceniti kvalitet dobroga ako ne iskusimo borbu i promasaje?
ne bi trebalo da se plasimo, to je najgori pokretac u minus.pa, sta na kraju, ako neko potrazi i nekoga da mu isprica neku paralazu? mozda je tog trenutka u njoj spas. mozda je to momenat pomocu koga premoscujemo provalije. kako bismo mogli jednog dana i da se ismejemo svojoj zabludi. ne treba biti tako skrt i uskogrud. naravno, nisam nikako pristalica odrzavanja zivota i stvaranja situacija na necijim providjenjima. to je svejedno indoktrinacija. i rasprostranjena je na svim nivoima.samo ima drugacije nazive iza kojih funkcionise.
 
Ober, vec sam ti objasnio zasto je takvo nesto gotovo nemoguce...da bi intuicija dosla do punog izrazaja um mora biti u tzv. "alfa stanju",znaci potpuno smiren...znas price o tome kako su razapetog Isusa terali da dokaze, da ucini nesto i dokaze svoje natprirodne sposobnosti...jednostavno nemoguce je...ali zato imas studije o sanjanju u SAD koje dokazuju da su ljudi sa sposobnostima astralne projekcije uspevali da pogode recimo koji predmet se nalazi iza zatvorenih vrata.
 
More_bre:
treba mi kontakt sa nekim ko praktikuje
skidanje/bacanje čini.

kad se čovek nađe u jadnoj situaciji onda se hvata za
slamku.

tako i ja, želim da se nađem sa nekim ko se
ozbiljno bavi pomenutim.

Ja sam bila kod jednog coveka koji se bavi energijama. Nalazi se na Fruskoj gori. Tamo odlazi dosta ljudi, ali ne da bi im gatali, gledali u pasulj itd...Vec da bi se opustili, meditirali i duhovno razvijali. Meni je mnogo pomoglo, zivot mi se promenio na bolje. Necu ti nista detaljisati, tebe ako zanima icices i videces, ne mogu to da definisem ni da opisem, prelepo je... Mozes da ga pitas sta hoces, a ako on misli da je dobro za tebe da ti odgovori, odgovorice ti, jer neke stvari najbolje je sam saznati i shvatiti. Srecno!!!!!! :-)
 
treba mi kontakt sa nekim ko praktikuje
skidanje/bacanje čini.

kad se čovek nađe u jadnoj situaciji onda se hvata za
slamku.

tako i ja, želim da se nađem sa nekim ko se
ozbiljno bavi pomenutim.

Ja ti imam kontakt za takve stvari.Osoba je ozbiljna i pouzdana pa mi se javi da te uputim.
Moj mail je mr.kovacmarko@gmail.com

- - - - - - - - - -

treba mi kontakt sa nekim ko praktikuje
skidanje/bacanje čini.

kad se čovek nađe u jadnoj situaciji onda se hvata za
slamku.

tako i ja, želim da se nađem sa nekim ko se
ozbiljno bavi pomenutim.
:))
 

Back
Top