bandwidth

Zavisi sta imas i koliko toga na sajtu...Ako imas slike, neke fajlove za download etc, to dosta jede protoka u zavisnosti koliko je to nesto teshko, koliko se puta pregleda/skine bla bla...
Ako imas samo text, onda podosta...
Evo ti primer - podedujem nekoliko sajtova, na svakom od njih ima u proseku oko 80 slika, tezine 6-10 KB...mesecno svaki sajt mi potroshi oko 100 GB
 
Znaci recimo da svako od posetilaca vidi u proseku pola slika tj 40 x 8kb u proseku = 320 Kb + 80 kb teksta = oko 400 KB po posetiocu znaci 100 GB = 104.857.600 kb / 400 = 262.144 posetioca mesecno ili 8738 poseta dnevno. Svaka cast. i to na nekoliko sajtova.
 
Pa pusti ti Agenta kad on dobija free traffing od nekih mnogo jakih sajtova, to ne moze da se poredi.
Evo ja sa nekim recimo "normalnim" sajtovima tipa http://zodumil.net gde imam oko 60 unikatnih poseta + dozvoljavam da se hotlinkuju 3 vrste smajlije, plus preko 300 avatara pa mi opet za mesec dana ne predje 1Gb, ali sve to nije toliko popularno pa zato.
U sustini to najvise zavisi koliko posetilaca ces da imas mesecno...
 
Hteo sam samo da kazem da ne plasis coveka jer vrlo mali procenat sajtova manje od 1% trosi vise od 100GB mesecno i to vecinom download. A za pitanje od 1GB posto ne znamo kakav je sajt u pitanju mogu ti reci da ce ti u proseku 1GB zadovoljiti za oko 100 -200 posetioca dnevno.
 
Da ali i to zavisi od "tezine" stranica. Ja na jednom od mojih sajtova imam u proseku 200 unikatnih poseta dnevno i bas juce sam morao da prosirim bandwith na citavih 5GB.
 

Back
Top