"БАЛКАНСКИ ПАСОШ" за Србију, Хрватску, Македонију,БиХ, Црну Гору и КосовЕ

Pise li to u ovom Kosovskom ustavu isto? Ne znam ja sam ti neskolovan co´ek, zemljoradnik...

Pa ni u ustavu "RSK" nije pisalo da je RSK deo Hrvatske.
Teritorija se može odvojiti iz jedne države samo ako matična država na to pristane. Po međ pravu Srbija je "Kosovu" matična država i nije priznala njenu nezavisnost. To je isto kao kad bih ošo u CG i ptoglasio neki moj ustav u krugu deset metara od mene. A u ustavu stori:
ovo mesto gde stojim je nezavisna država i ovde vlasti Crne Gore nemaju ingerencije.

Nadam se da ti je jasnije.


P.S. A šta to u CG ima da se zemljoradiše?
 
Bitno je samo da ne budemo dovoljno dugo zajedno jer bi onda mogli nesto pametno i napraviti. Poslije ovog rata, opet mozemo makar 40-ak godina zajedno. Imali smo iste pasose i zajednicku ekonomiju do 1990. Da, ali nismo imali njihove banke, automobile, oruzje, farmerke, patike, televizore, sokove itd. U tome je bio nas najveci problem (doduse i nedostatak pameti svih naroda). Sada imamo sve to pa, normalno, mozemo opet poceti u nekoj formi zajednice, jeftinije je. Za nas? Ne, za njih! Do sljedece revolucije i nacionalizacije stranih fabrika. Izgleda previse zavjerenicki ali je toliko logicno. Pogotovo kad se sjetim da Kurdi decenijama ginu za Kurdistan ali nikako da ih priznaju. A ove nase, cim su zinuli, a drzava dovoljno oslabila.
 
Bilo i bice opet. Neprirodna i nenormalna tvorevina kao sto je danasnja "hrvatska" ne moze opstati na duzi rok.

Kako da ne...prosetaj do Sida i popni se na najblize brdo...i galami na seljacine iz Tovarnika sta kopaju kukuruz...da ces im jednog dana yebati kevu i ostali lepsi deo porodice....
 
Pa ni u ustavu "RSK" nije pisalo da je RSK deo Hrvatske.
Teritorija se može odvojiti iz jedne države samo ako matična država na to pristane. Po međ pravu Srbija je "Kosovu" matična država i nije priznala njenu nezavisnost. To je isto kao kad bih ošo u CG i ptoglasio neki moj ustav u krugu deset metara od mene. A u ustavu stori:
ovo mesto gde stojim je nezavisna država i ovde vlasti Crne Gore nemaju ingerencije.

Nadam se da ti je jasnije.


P.S. A šta to u CG ima da se zemljoradiše?

Zezam se brate. I ja sam svim srcem uz vas Srbe. I vrapcima na grani je jasno da je Kosovo Srbija, samo trenutno okupirano...
Imam i sam na Kosovu lokal i stan, neka stara zaostavstina, lokal sam prodao ali zbog nepotpunih dokumenata i neazurnosti Kosovskih institucija jos uvijek nijesam uspio da uzmem svu lovu. Stan je demoliran i u njemu zivi jedna dobra siptarska porodica, nijesu ga oni demolirali, demoliran je za vrijeme rata a kako u njemu nije niko ni zivio ovi su uselili dok ne obnove svoju kucu a to ce izgleda bit´ o kukovom danu...

Kako sta ima da se zemljoradise, pa od kad su ovi nasi sklopili ugovor za izvoz kamena sa Italijom pojavila se ogromna obradiva zemlja i ja onda to iskoristio... :hahaha:
 
Pricate o necemu sta vise nepostoji ...NIGDE....

Ajde pobi me za onaj ustav i međunarodno pravo i o eventualnom mom ustavu u CG :hahaha:.

Eto neću da spominjem Krajinu. A po ustavu Pridnestrovlja, Pridnestrovlje nije deo Moldavije. Priznaješ li Pridnestrovlje? To je isto uradila i Abhazija, priznaješ li nezavisnu Abhaziju :hahaha:?
A Nagorno Karabah, pa Južnu Osetiju :hahaha:?

Eeeee moji pristrasni ldpejci i radikalci.
 
Ajde pobi me za onaj ustav i međunarodno pravo i o eventualnom mom ustavu u CG :hahaha:.

Eto neću da spominjem Krajinu. A po ustavu Pridnestrovlja, Pridnestrovlje nije deo Moldavije. Priznaješ li Pridnestrovlje? To je isto uradila i Abhazija, priznaješ li nezavisnu Abhaziju :hahaha:?
A Nagorno Karabah, pa Južnu Osetiju :hahaha:?

Eeeee moji pristrasni ldpejci i radikalci.

Ustavom bivse YU pozicija AP Kosova je definisana....tako ga tretira i svet....nista oni nisu posebno izmislili,a da u pisanju tih ustava nisu ucestvovali i srbijanci kojima je procitan....objasnjen i za isti su u Saveznoj Skupstini SFRJ digli ruku....molim lepo....ako misle da ih je neko zayebo...oda su ucestvovali i sami u samozayebavanju....
 
Zezam se brate. I ja sam svim srcem uz vas Srbe. I vrapcima na grani je jasno da je Kosovo Srbija, samo trenutno okupirano...
Imam i sam na Kosovu lokal i stan, neka stara zaostavstina, lokal sam prodao ali zbog nepotpunih dokumenata i neazurnosti Kosovskih institucija jos uvijek nijesam uspio da uzmem svu lovu. Stan je demoliran i u njemu zivi jedna dobra siptarska porodica, nijesu ga oni demolirali, demoliran je za vrijeme rata a kako u njemu nije niko ni zivio ovi su uselili dok ne obnove svoju kucu a to ce izgleda bit´ o kukovom danu...
Boli me dupe za tebe, tvoj lokal-stan ili šta već i tvoje mišljenje da je Kosovo deo Srbije. Ja samo kažem da Kosovo nije nezavisno i da je ilegalno proglasilo nezavisnost.
Neka Kosovo ode, nije me briga, ali može da ode sammo ako skupština Srbije to prizna. To su činjenice.

I molim ldpejce i radikalce da skoknu malo do ladne Morave i olade glave i počnu da razmišljaju i koriste činjenice, a ne neke svoje fiks teorije da brane do ludila. Teorije koje veze sa zdravom panmeću nemaju.
 
Ustavom bivse YU pozicija AP Kosova je definisana....tako ga tretira i svet....nista oni nisu posebno izmislili,a da u pisanju tih ustava nisu ucestvovali i srbijanci kojima je procitan....objasnjen i za isti su u Saveznoj Skupstini SFRJ digli ruku....molim lepo....ako misle da ih je neko zayebo...oda su ucestvovali i sami u samozayebavanju....


Мораш да ми одговриш на ово питање да би знао да ли да те питам нешто што ме јако интересује. Све зависи од одговора.... Озбиљно је и не глупирам се унапред да нагласим... Питање је ''Да ли си ти из Хрватске или из неке друге земље?''
 
Ne shvatam sta ima lose u tome. Prvenstveno ako zajednicka politika nije odgovarala republikama raspadom SFRJ je to reseno. Svako ima svoju politiku i to je to. Ne vidim zasto ne bi ukinuli granice za stanovnistvo. Ostali bi verovatno promet, carine, itd... Narod bi mogao da putuje bez ogranicenja i stvarno ne vidim nista lose u tome. Ako su nam se politicki vrhovi razlikovali ne vidim zasto bi se i mi sa njima poistovecivali. Ja nemam nista protiv da svi oni dolaze u Srbiju i da se osecaju sigurno isto tako kao sto bi i mi isli tamo bez bojazni da ce nam neko olupati automobil ili ce nas prebiti. Bojim se samo da nase nacionalisticko nasledje nece tako lako preci preko toga. Nismo mi jos spremni za tako nesto. Treba nama jos godina razvoja da bi shvatili da nije sve u tome ko je gde rodjen i koje je vere.
 
Значи ОПЕТ стварање неке нове СФРЈ али без Зловеније. Шта мислите о овом најновијем ИДИОТЛУКУ тзв."ЗАПАДА"! А најмоћнији је назив самог састанка. Међутим, оно што не могу да пронађем то су свих 12 тачака о којима су расправљали И ЗАПРЖАВАЛИ НОВУ ЧОРБУ СРБИЈИ.

Ja sam vam o ovome pricao i prije 4 godine i prije 3 godine i prosle a bogami i ove godine.
Prelistaj malo moje postove.
U ostalom, juce ili prokojuce na temi "Mrazxnja mladih Crnogoraca prema Srbima" ili tako nekako - nazvao sam vas (nas) - BALKANCIMA !
:bye:
 
sta da mislim?? ne mogu da mislim kad se iznerviram...znaci opet TITO i bratstvo-jedinstvo do sledeceg pokolja...

термин "западни балкан" је у оптицају већ 5+ година и подразумева СФРЈ-Словенија+Албанија ... тако да ништа није немогуће али ја сам против:banovati:
 

Back
Top