Balkanac i feministkinja

Mislim da se sve moze kad se hoce.U ostalom ljubav cini cuda zar ne?Kada se zaljubimo,zavolimo nekoga i taj neko nas znamo potpuno da odlepimo,da zaboravimo sve sto smo do juce pricali i radili i pocnemo da s eponasamo sasvim drugacije.E pa tako je i sa ovom pricom.Moze i on malo da prosiri vidike,a ona da smiri.Ako se zavole,pocece da uticu jedno na drugo..........tako da eto ti idealnog spoja.
 
NovaIsta:
slazem se. i neka mi neko definise "modernu devojku".
moderna devojka: ne zna da kuva (ili ne sme ni da pomisli da kaze da zna da kuva), place kada slomi nokat, ne ume da promeni sijalicu...ne zna gde je kontejner..ne cita knjige da ne pokvari frizuru ako se malo savije..ne brise prasinu jer misli da su tamo krokodili..misli da je afrika rodno selo njene prababe, u koje ona, NARAVNO, da nikad nije otisla (ima kopriva...kazu..)...
RETARD. jel se na takvu "modernu devojku" mislilo u temi?

...samo ako pricas o extremima.
 
SiIent Bob:
Ako je neko patrijarhalno vaspitan to ne znači da je "Balkanac"...

Izraz "Balkanac" se odnosi na one koji galame/deru/vrište, smrde na luk/znoj/kobasice/nešto drugo, kisele kupus na terasi, nemaju manire, etc...

Ma šta me briga...
Slazem se da je mozda preterana rec,ali morala sam malo da globalizujem,ili malo grubo uoblicim temu.Ipak se zna u kom smislu sam mislila,a i posle sam objasnila.Pozzz
 
Znate onaj vic kada se jedna takva "moderna" devojka udala za jednog skroz patrijarhalnog tipa i otisla da zivi sa nim i njegovima na selo? A tamo bio obicaj da ujutro snajka svekru pere noge. I tako, tu novost saopstila je snajki svekrva posle prve bracne noci rekavsi:"Snajke, sada ces morati svekru da peres noge." Na to ce snajka:" E do k.urca...!", a svekrva:"Ne!!!Samo do kolena...":)
 
Ljudi pa ja znam jedan takav par:D:D:D ... on taxista, a ona u nekoj inostranoj nevladinoj organizaciji za zastitu zenskih prava, nije da generalizujem ljude po zanimanjima, ali su i jedan i drugi bas tipicni... i extra su... dodushe mnogo vare, pa mozda zbog toga :P
 
Za love4ever: Nije. To je mnogo prostije. Hendikepirana - to znaci ne moze da razmislja, da vidi sve, ljude, stvari, dogadjaje, sta sve ima u svetu, nego kao da gleda svet kroz rupicu 2 mm puta 2 mm. Hendikepirana - to znaci kao da je odsecena od sveta.
 
feministkinje, feministkinje...danas se svakoj zeni koja progovori o jednakosti polova prisiva ova etiketa, a i svaka butch lezba se deklarise tako. Ja iako imam cvrsto definisan stav o svemu tome ne znam da li bih volela da me neko naziva feministkinjom. Niti mrzim muskarce, niti bih zelela svet bez njih, ali da treba da primam platu istu koliku i on za isti posao - treba brate. Ali mrzeti muskarce?! no, no!
 

Back
Top