BABIĆ: POSLANICI SNS-A U DONJECKU KAO GRAĐANI (Đuka u Donjecku)

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) u Skupštini Srbije Zoran Babić izjavio je danas da dvojica poslanika SNS-a nisu otišli u prorusku oblast Donjeck s putnim nalogom vlade, parlamenta, niti kao poslanici, već u svojstvu građana


On je novinarima u Skupštini Srbije rekao da ni Vlada Srbje ni skupštinski Odbor za spoljne poslove nemaju veze sa odlaskom Vladimira Đukanovića i Branislava Blažića da u Donjecku prate u nedelju, 2. novembra, izbore.

"O njihovom ličnom činu i eventualnim sankcijama razgovaraće se na stranačkim organima", rekao je Babić.

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke Borislav Stefanović danas je u delu sednice parlamenta za postavljanje poslaničkih pitanja zatražio objašnjenje po kom osnovu i zašto su Đukanović I Blažić bili posmatrači na izborima u samoproglašenim republikama Donjeck i Lugansk.

Stefanović je upitao premijera Aleksandra Vučića da li je vlada bila upoznata da će oni biti posmatrači na izborima.


http://akter.co.rs/25-politika/108738-babi-poslanici-sns-a-u-donjecku-kao-gra-ani.html

- - - - - - - - - -

ĐUKANOVIĆ:OTIŠAO SAM SAMOINICIJATIVNO
Beta | utorak, 04.11.2014. | 15:35
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović izjavio je danas da nije otišao u Donjeck kao poslanik SNS već samoinicijativno i da ni zašta na svetu ne bi propustio mogućnost da kao građanin bude posmatrač na izborima odrzanim u toj oblasti Ukrajine


"Otišao sam samoinicijativno i ne vidim razloga zbog čega bi neko morao da zna kad ja privatno idem negde. Imam oca u Republici Srpskoj i stalno idem tamo i nikome ne polažem račune. Jedino ženi polažem račune da makar zna gde sam", rekao je Đukanović novinarima u Skupštini Srbije.

On je kazao da je otišao sam, na poziv prijatelja iz tih krajeva, ali i iz Moskve, koji imaju nevladinu  rganizaciju koja prati izbore u Rusiji i istočnim zemljama.

"Učestvovali su u organizaciji praćenja i ovih izbora i ni zašta na svetu to ne bih propustio. To je privatna varijanta. Oni su naravno pokrili sve troškove, jer mi ne bismo imali novca za to", kazao je Đukanović.

Na pitanje da li misli da će u SNS biti kažnjen s obzirom na politiku Vlade i premijera da Srbija podržava celovitost Ukrajine, on je odgovorio da ako bilo ko smatra da je načinio neki prekršaj neka ga kazni i da nema problem sa tim.

"Nisam išao kao poslanik SNS i to bi zahtevalo da budem žestoko sankcionisan. Insistirali smo da se ne pominje da smo poslanici. Tamo je bilo najviše poslanika iz Evropskog parlamenta i ta priča da nije bilo posmatrača je neistina", naveo je on.

Kako je istakao, otišao je iz želje da vidi šta je propaganda, a šta je istina i kao novinar da napravi jednu dobru priču koja će izaći u jednom nedeljniku. On je dodao da je napravio i nekoliko intervjua.

"Takva prilika se retko ukazuje i ja bih, po cenu da budem kažnjen, da snosim određene posledice, opet to učinio. Ako smo prekršili neka stranačka pravila neka nas kazne. Niko iz rukovodstva nas nije zvao da pita zašto smo otišli, ali su zvali ljudi da pitaju da li smo dobro", rekao je Đukanović.

On je kazao da je "malo razočaran u kolege novinare" koji su, kako je naveo, hteli od toga da naprave aferu, a nisu pitali za zdravlje I kakvo je tamo stanje.

http://akter.co.rs/25-politika/108767-ukanovi-otiao-sam-samoinicijativno.html
 
A meni je smešno kako su ovde svi napadali Djuku što je član SNS-a i busali se u svoje pro-ruske grudi - pa na kraju ispade ode Djuka u Donjeck a radikali još pored kompjutera udaraju po tastaturi i pišu pesmice Putinu Hahahahahahahahha

Колико знам, СРС је поздравила и признала изборе у Новорусији, да ли је и СНС?
 
Aham, da. Na sopstvenu inicijativu su otisli tamo - kako da ne. Sto neko rece oni ne mogu pertle da vezu bez lidera im njihovog a kamo li nesto drugo.

Заврно Император 30% гаса и понеко уво па ови послали два павијана а министар полиције брже боље рекао да ће бити кажњени како и ови са запада не би заврнули руку. Жалосно је колико су глупави.
 
Заврно Император 30% гаса и понеко уво па ови послали два павијана а министар полиције брже боље рекао да ће бити кажњени како и ови са запада не би заврнули руку. Жалосно је колико су глупави.

Deluje da je tako. Sada ce Djuka svojim gledaocima na KCN ujutro da prica o braci Rusima a Vucko ce onda da izvrsava nove naloge iz Brisela a da to ne bode oci njegovim glasacima, uglavnom proruski opredeljenim. Tako Vucic vec dugo vraca njihovo poverenje i drzi ih i dalje u zabludi o svojim stvarnim namerama. ;)
 
Deluje da je tako. Sada ce Djuka svojim gledaocima na KCN ujutro da prica o braci Rusima a Vucko ce onda da izvrsava nove naloge iz Brisela a da to ne bode oci njegovim glasacima, uglavnom proruski opredeljenim. Tako Vucic vec dugo vraca njihovo poverenje i drzi ih i dalje u zabludi o svojim stvarnim namerama. ;)

I neka mi neko onda kaže da njihovi glasači nisu retardi s pola mozga. Žuti bar nisu zvrndali o rusima nego su otvoreno zastupali politiku ulaska u EU i NATO.
 
I neka mi neko onda kaže da njihovi glasači nisu retardi s pola mozga. Žuti bar nisu zvrndali o rusima nego su otvoreno zastupali politiku ulaska u EU i NATO.
Pa i gospodin Masni je već promenio ploču i pojeo gomno ,pa više ne priča kako je otišao da podrži Donbaske Ruse i njihove izbore ,nego se šatro kao novinar i neutralni posmatrač zainteresovao da vidi šta se dešava na licu mesta i kako je tamo bilo brdo likova iz EU takodje . :lol:
 
Pa i gospodin Masni je već promenio ploču i pojeo gomno ,pa više ne priča kako je otišao da podrži Donbaske Ruse i njihove izbore ,nego se šatro kao novinar i neutralni posmatrač zainteresovao da vidi šta se dešava na licu mesta i kako je tamo bilo brdo likova iz EU takodje . :lol:

Пала заушка, прочитао сам. :lol:
 
I neka mi neko onda kaže da njihovi glasači nisu retardi s pola mozga. Žuti bar nisu zvrndali o rusima nego su otvoreno zastupali politiku ulaska u EU i NATO.

Da, zato su "zuti" i pukli. Vucic je izvanredan majstor medijske manipulacije i tim ljudima uopste nije lako odoleti tome. Ne bih rekao da su "retardi', vec zbunjeni i opljackani kojima je jedino jos ostalo da veruju u bajke. A. Vucko je najbolji pripovedac bajki do sada. Jos kada ima zatvorene sve medije za ozbiljnu opoziciju a on i njegovi partijski sledbenici namecu iskljucivo svoju pricu (npr. Jorgovanka nije dala voditeljki RTS da postavi nijedno pitanje u 30minutnoj emsiji, Vucic nastupa sam i to tako da sam sebi postavlja pitanja i daje odgovore, jutarnji program PINK-a ide po ustaljenoj semi (najpre prelistavanje stampe koju rade SNS analiticari a onda dolazi ministar ili visoki funkcioner SNS da razradi sve to, posebno razradjujuci Vuciceve izjave prethodnog dana). Ako ovome dodamo i naslove u Informeru ili Kuriru (vise niko ne cita tekstove), onda "retard" postaje svako ko nema mogucnost drugacijeg informisanja. Koliko ce ovi ljudi biti "retardi", videcemo. Budjenje je pocelo ali zato vise nemaju ni Fokus na kome su poceli da se bude.
 
Ide vreme svinjokolja i topljenja čvaraka,a Gospodar je besan na te severnije krajeve inače , pa ne bi valjalo da se na sirotom Djuki zalomi oranija . :(

Па с времена на време мора да жртвује неког како би верним гласачима по ко зна који пут показао праведност.
 
A meni je smešno kako su ovde svi napadali Djuku što je član SNS-a i busali se u svoje pro-ruske grudi - pa na kraju ispade ode Djuka u Donjeck a radikali još pored kompjutera udaraju po tastaturi i pišu pesmice Putinu Hahahahahahahahha

Ne zna se ko je smesniji. Verovatno ipak vi, jer kontrolisete finansijske tokove pa sebi i avionsku kartu do Donjecka mozete plsatiti, a oni ni do Haga. U svakom slucaju, trebacete jos mnooogo da putujete da biste polizali ono sto ste prosuli :)
 

Back
Top