Avramove muke

uvek se nađe opravdanje.

crkva je uzela knjige za koje je ona smatrala da treba. kao što postoji predanje tako postoje i apokrifi s tim što je apokrif pisani dokument a predanje je s kolena na koleno usmenim putem.
ok crkva je dogmatizovala svoj kanon i svako protivljenje je jeres za nju. e tako bi trebalo da razumeš i druge što drukčije veruju. ne veruju slepo svi crkvi.
Па јесте догматизовала је канон што значи да оно што је у канону јесте богонадахнуто.
 
Ми не обраћамо довољно пажње, много говори и само то што је Библија подијељена на Стари и Нови завјет, дакле потпуно си у праву кад кажеш да је за хришћанина непотребан Стари Завјет јер подлијеже Новом Завјету, међутим хришћани не одбацују СЗ, псалми се препоручују сваком хришћанину као душоспасоносно штиво. Ствар је у томе да је СЗ мало грубљи из простог разлога јер су и људи тада били грубљи, вријеме је било суровије, за разлику од Новог Завјета који је истанчанији, али и захтијевнији. Види на примјер еволуцију једне од заповијести: "Не чини прељубу", у СЗ се говори о прељубницима који су ухваћени на дијелу и казнама које им следују, Исус то диже на виши ниво и каже да је сам поглед са жељом према неком већ прељуба у срцу.
ukratko hteo sam da kažem da sz deluje zbunjujuće za hrišćane.
evo ti primer
božija zapovest ne ubij, a posle sam bog naređuje da se i deca na sisi ubiju. (srećom pa naši pravoslavci ne čitaju).
a onda im crkva kaže pa to ti je taj bog koji je stvorio adama i evu tačka jer ako mu sve kaže samo će ga izludeti od ubice ljudskog roda do spasioca ljudskog roda.
psalmi su pesme koje su eto romantične.
 
ukratko hteo sam da kažem da sz deluje zbunjujuće za hrišćane.
evo ti primer
božija zapovest ne ubij, a posle sam bog naređuje da se i deca na sisi ubiju. (srećom pa naši pravoslavci ne čitaju).
a onda im crkva kaže pa to ti je taj bog koji je stvorio adama i evu tačka jer ako mu sve kaže samo će ga izludeti od ubice ljudskog roda do spasioca ljudskog roda.
psalmi su pesme koje su eto romantične.
Зато имају Оци да тумаче а читање Старог Завјета се не препоручује свакоме.
 
ima on zanimljiva razmišljanja ali selektovati to je već u domenu sekti.
na klupi za rezervne igrace, pa jos kritikuju selektora?! :mrgreen:
sta sam ja ovde odbacio? samo tebe i tvoj paganizam, nisi cak ni rezerva.
Прво си негирао задњу књигу, сад већ негираш прву, како си кренуо, још мало па ћеш негирати цијелу Библију. ;)
Ti isto, pokazi sta ja negiram ovde, Koslav75: izmisljas!
Пс
Да ли је дијете принешено, како је Авраам добио то дијете, погледај мало шири контекст?!
nije zahvaljujuci andjelu, ali bog moloh je trazio, samo se zahebao, zato mi volimo Avrama, jer je sredio kanance i njihovog boga za svagda!
У реду не мора вјеровати свако као ја али ми је бесмислено слагати библијске приче као пузле па ова ми паше па ова ми не паше.
Avram je dosao u podneblje kanansko gde se postuje bog moloh kome se prinose deca - sta je tvoj/vas problem da ovo shvatite, a mora da vam je poznato? taj da se vi preumljujete, reprogramira vam se um, a znate da Bog ne kusa nikoga, znate odlicno ko je kusac u novome zavetu. E pa onda shvatite da je to taj isti koji iskusava Avrama.
 
Poslednja izmena:
Св. Писмо није обична књига па да је свеједно како схватиш шта је писац хтио рећи.
djavo je kusac, iskusavao je Avrama kao Hrista, ja ne vidim sta je vas problem, osim sto volite da se preumljujete, tj. da vam se um reprogramira, ali onda udarite u zid postovanja MOLOHA kao kananci. drevni fenicani

Moloh – Wikipedija / Википедија


Moloh (hebr. מלך, kralj), fenički bog Sunca i blagostanja, te suše, bolesti i zla kojem su u religijskim obredima žrtvovana prvorođena djeca
 
djavo je kusac, iskusavao je Avrama kao Hrista, ja ne vidim sta je vas problem, osim sto volite da se preumljujete, tj. da vam se um reprogramira, ali onda udarite u zid postovanja MOLOHA kao kananci. drevni fenicani

Moloh – Wikipedija / Википедија


Moloh (hebr. מלך, kralj), fenički bog Sunca i blagostanja, te suše, bolesti i zla kojem su u religijskim obredima žrtvovana prvorođena djeca
I piše li to u Bibliji tako?
 
Postoji razlika između neprihvatanje novotarske sola scripture i očitog iskrivljavanja biblijskih tekstova.
Slazem se,danasnji se protestanski svet ,govorim u globali,prosto "lupa u grudima" s tom devizom ali kad se realno vidi - nista od toga nema bato,samo "deklarativni usklik verske impotencije"i nista vise od toga...
Takodje ima i takvih koji iskrivljuju Biblijske tekstove,recimo o Bozjim zapovestima,o stanju mrtvih, o verskim novotarijama ali ipak,postoje i ljudi koji se trude da zaista zive u skladu sa standardima Svetog Pisma i koji zaista veruju Isusa Hrista a to su hriscani !
 
na klupi za rezervne igrace, pa jos kritikuju selektora?! :mrgreen:
sta sam ja ovde odbacio? samo tebe i tvoj paganizam, nisi cak ni rezerva.

Ti isto, pokazi sta ja negiram ovde, Koslav75: izmisljas!

nije zahvaljujuci andjelu, ali bog moloh je trazio, samo se zahebao, zato mi volimo Avrama, jer je sredio kanance i njihovog boga za svagda!

Avram je dosao u podneblje kanansko gde se postuje bog moloh kome se prinose deca - sta je tvoj/vas problem da ovo shvatite, a mora da vam je poznato? taj da se vi preumljujete, reprogramira vam se um, a znate da Bog ne kusa nikoga, znate odlicno ko je kusac u novome zavetu. E pa onda shvatite da je to taj isti koji iskusava Avrama.
Ako je to Satana kušao Avrama onda je Avram pao na testu jer je bio spreman da žrtvuje sina na oltar Satani...a umesto kazne što je pao test Bog ga hvali i nagrađuje.....
 
Ako je to Satana kušao Avrama onda je Avram pao na testu jer je bio spreman da žrtvuje sina na oltar Satani...a umesto kazne što je pao test Bog ga hvali i nagrađuje.....
»Vatra i drva su ovdje«, rekao je Izak, »ali gdje je janje za žrtvu paljenicu?« 8 Abraham odgovori: »Bog će se sam pobrinuti za janje za žrtvu paljenicu, sine ..

ti znas sta je bilo u njegovoj glavi kada odgovara sinu da ce se Bog pobrinuti za zrtvu?
znaci lagao je sina? Avram lazov? ako mu kaze u buducem vremenu, a ne kao da je vec obezbedio zrtvu, sina kome odgovara tada?
moj drugi argument: mi hriscani se gnusamo lazova, ne bi Isus hvalio lazova.
 
Poslednja izmena:
Hristos kako ga ja shvatam bi se gnušao laži a voleo lažova....
ne lupaj, to je u suprotnosti sa hriscanstvom, ako si lazov i ako ti je djavo, otac lazi - otac ["vas je otac djavo", rece], onda si neprijatelj, ne mozes laganje mesati sa bludnicom i sl. kada rece, idi i ne gresi vise, misli svojom voljom da prestanes da gresis, a kome je otac djavo njemu nema spasa

imas citat iznad, Avram nije slagao sina
 
ne lupaj, to je u suprotnosti sa hriscanstvom, ako si lazov i ako ti je djavo, otac lazi - otac ["vas je otac djavo", rece], onda si neprijatelj, ne mozes laganje mesati sa bludnicom i sl. kada rece, idi i ne gresi vise
imas citat iznad, Avram nije slagao sina
mrzi greh a voli grešnika je osnova hrišćanstva....
laž po mnogima čak i nije greh....jer se kaže ne svedoči lažno protiv bližnjeg svoga....znači ako laž nije na nečiju štetu onda je ok...evo pitaj ove zapadne novokomponovane denominacije dal je laganje dozvoljeno hrišćanima....uostalom šta su priče, romani i filmovi nego laž koja nije na nečiju štetu
 
mrzi greh a voli grešnika je osnova hrišćanstva....
laž po mnogima čak i nije greh....jer se kaže ne svedoči lažno protiv bližnjeg svoga....znači ako laž nije na nečiju štetu onda je ok...evo pitaj ove zapadne novokomponovane denominacije dal je laganje dozvoljeno hrišćanima....uostalom šta su priče, romani i filmovi nego laž koja nije na nečiju štetu
meni je jasno da ti isto imas antihriscansko i antijevandjeosko stanoviste

svaki greh i hula ce se oprostiti ljudima, a ko pohuli na DUHA ISTINE, nece nikada
djavo je otac lazi, a sta ti zagovaras, da laz nije greh, znaci djavo je bezgresan? sve si izopacio jer odbijas istinu jevandjelja, a hvalis lazna jevandjelja, i lazne hriscane
 
meni je jasno da ti isto imas antihriscansko i antijevandjeosko stanoviste

svaki greh i hula ce se oprostiti ljudima, a ko pohuli na DUHA ISTINE, nece nikada
djavo je otac lazi, a sta ti zagovaras, da laz nije greh, znaci djavo je bezgresan? sve si izopacio jer odbijas istinu jevandjelja, a hvalis lazna jevandjelja, i lazne hriscane
ja nisam hrišćanin...imam svoje shvatanje Boga i svoje tumačenje religijskih priča.... a ti ne znam šta si Adame...
 
Ako je to Satana kušao Avrama onda je Avram pao na testu jer je bio spreman da žrtvuje sina na oltar Satani...a umesto kazne što je pao test Bog ga hvali i nagrađuje.....
Dobro zapažanje.
Plus je Avram imao tri dana hoda do mesta gde je trebalo da žrtvuje Isaka...
Mogao je 100 puta da se predomisli, ali nije...išao je do kraja...do noža u vazduhu...
 

Back
Top