AVATAR

Dobrodošao:)

Nije valjda da ti Cameron otvori oči
i ti si tek sada shvati kakvi smo i kakvi bi trebali biti?!
Pa taj Avatar zameni kilograme knjiga
i ganglija koje sada mogu slobodno izumirati jer
je jednostavnije pogledati film... i doživeti prosvetljenje:mrgreen:

Čini mi se da su već izašle tri-četiri knjige na temu Avatara. Kameron doduše još uvijek radi na onome što bi trebalo biti kapitalno djelo, a to je roman, a njegovo pisanje se izgleda malo odužilo (još u decembru je trebao biti završen), kao i sve inače kod Kamerona.

ma to je sve zbog Kijanu Rivsa...ocarao svojim glumackim sposobnostima pa su svi zaludjeni da je film dobar, a u stvari film obicna 0 :mrgreen:

Pa ne bih rekao da je baš obična 0 i bez njega, al' ima istine u tome što pričaš. Mada je on meni došao malo k'o Frodo u Gospodaru, s tim što nije iritantan uopšte, a niti dosadan kao Stiven Sigal (spiking about akting...).

Odgledao film na DVDripu. Moram da priznam da je odlicano odradjeno,posebno sto me je odusevilo jeste taj svet koji je Kamerun prikazao. Ipak se isplatilo taj trud 14-15god. koliko se vec radio na filmu,cuo sam da su zaradili najvise para u istoriji filmova :)

Film nema DVDripa još, niti će ga imati vjerovatno još dosta dugo (ako će uopšte).

:eek:
 
Jao boze, ostavim jedan post i vidi sta se desi ;)

Mislim da Avatar i Matrix nisu za poredjenje, osim u tehnickom smislu tj. efektima. Matrix se bavi razradom biblijskih tema (da ne govorim o tome sto su glavni likovi - a bogame i sporedni - preuzeti iz Biblije), dok Avatar predstavlja tipican primer holivudske predstave o tome kako amerikanci vide ostatak sveta i kako ga spasavaju od samoga sebe. I jadni, ugrozeni ostatak sveta ne bi znao sta bi bez amera. Iskreno mislim da su sa scenariom omanuli i to zestoko, probavsi da naprave filozofiju ali nisu uspeli. Ili je toliko vrhunska filozofija i dubokomislena da ja nista nisam shvatila :eek: Mogli su da naprave sasvim lep film o nekoj tamo dalekoj i zamisljenoj planeti, bez dodatne patetike. Ovako... Ali to je samo moje misljenje...
 
Poslednja izmena:
Dobrodošao:)

Nije valjda da ti Cameron otvori oči
i ti si tek sada shvati kakvi smo i kakvi bi trebali biti?!
Pa taj Avatar zameni kilograme knjiga
i ganglija koje sada mogu slobodno izumirati jer
je jednostavnije pogledati film... i doživeti prosvetljenje:mrgreen:

Hvala :)

Izgleda da su mi negde promakli ti kg knjiga. Ili dok sam citao nisam razmisljao na ovaj nacin.To kakvi smo, tesko moze nekom da promakne, ali ovako plasticno - kakvi bi mogli da budemo, i taj prelepi svet harmonije, taj link koji ostvaruju kikom, (a mi bi trebali srcem), nisam video. Ne znam da li bi takav svet i takve "ljude" mogao ista nego voleti.
 
Ja sam isao da gledam Avatara 3D,i najjaci utisak na mene je ostavila 3D reklama za Don kafu!:)
Film nije sad da kazem los...simpaticna pricica sa mnogo "prirodnih" lepota...to je to,nista spektakularno!Mada,oglasili su se i nasi...:D
http://www.mondo.rs/s159524/Info/Press izbor/Press: Holivud ukrao

definitivno! :)

Sta je bilo u toj reklami za Don kafu. . . Ortak mi je rekao da je nesto mnogo dobro, ali je nije bilo. . .


Zrno kafe je preko celog platna i onda krene da leti ka tebi... mnogo dobro, bolje od 3D scena iz filma. :D
 
Vladavini "Avatara" je došao kraj! Posle sedam nedelja film koji se nalazi na prvom mestu sevarnoameričke top liste je "Dear John".
nteresantno je da je filmu "Dear John" režisera Laza Halstrona snimljenom prema romanu Nikolasa Sparksa ovo prvi vikend prikazivanja, i za dva dana je uspeo da zaradi 32 miliona dolara, dok je "Avatar" zaradio "tričavih" 23 miliona.
 
Kako god bio nekima sranje ili ne Avatar je postigao mnogo,prvo to je film koji je zaradio najvise na svijetu,drugo nominovan je za 9 oskara i glavni je favorit za najbolji film,trece sto mi se najvise svidja oziveo je bioskope.Koliko znam ovo nije prvi film u 3D koji se prikazuje pa ljudi tek sad mogu da dozive to iskustvo, mnoge koje poznajem su odusevljeni avatarom a nisu ga ni gledali u 3D.Ja licno sam odusevljen filmom, i specijalni efekti jesu extra,sama Pandora me je odusevila,majstorski su je odradili.Sad vi se svi svadjajte radite sto ocete,ovaj film je zauzeo svoje mjesto u istoriji filma.

I da, rekalama za Don kafu:ok:
 
Vladavini "Avatara" je došao kraj! Posle sedam nedelja film koji se nalazi na prvom mestu sevarnoameričke top liste je "Dear John".
nteresantno je da je filmu "Dear John" režisera Laza Halstrona snimljenom prema romanu Nikolasa Sparksa ovo prvi vikend prikazivanja, i za dva dana je uspeo da zaradi 32 miliona dolara, dok je "Avatar" zaradio "tričavih" 23 miliona.

Malo si se presao za Avatar: Saturday $25,529,036, Sunday $24,744,346
to je za prvi vikend prikazivanja avatara, a porediti film koji je tek usao u bioskope i film koji je u njima vec 52 dana je krajnje smesno.
 
Pa ne bih rekao da je baš obična 0 i bez njega, al' ima istine u tome što pričaš. Mada je on meni došao malo k'o Frodo u Gospodaru, s tim što nije iritantan uopšte, a niti dosadan kao Stiven Sigal (spiking about akting...).

Matrix je odlican film :mrgreen: ...prvi dio pogotovu, drugi je dobar, nista posebno, a treci nisam odgledala do kraja jer mi je bio pih

Ali dobro, misljenja su razlicita :mrgreen:
Keanu je bezvezan glumac... a Frodo u Gospodaru Prstenova, jeste malo iritantan , pogotovu kad krene da se zauzima za goluma...mislim, opravdano, ali gluma ide na zivce.

Avatar je zabavan film.
Odlicno uradjen.
Ali...stojim iza onoga sto sam rekla :mrgreen:
KAko god, preporucujem svima da ga gledaju i drago mi je sto je ozivio bioskope, bas kao sto rece Dementor...
doduse, znam par genijalaca koji su gledali film na divixu :lol: kako li se njima svidio pitam se...
 
Kako god bio nekima sranje ili ne Avatar je postigao mnogo,prvo to je film koji je zaradio najvise na svijetu,drugo nominovan je za 9 oskara i glavni je favorit za najbolji film,trece sto mi se najvise svidja oziveo je bioskope.Koliko znam ovo nije prvi film u 3D koji se prikazuje pa ljudi tek sad mogu da dozive to iskustvo, mnoge koje poznajem su odusevljeni avatarom a nisu ga ni gledali u 3D.Ja licno sam odusevljen filmom, i specijalni efekti jesu extra,sama Pandora me je odusevila,majstorski su je odradili.Sad vi se svi svadjajte radite sto ocete,ovaj film je zauzeo svoje mjesto u istoriji filma.

I da, rekalama za Don kafu:ok:

Jeste, prvi je film u 3D.

A sada malo opojno divne muzike iz filma (nadam se da će Džejms Horner dobiti Oskara za najbolju muziku, iako mu nominacija kod Zlatnog globusa nije prošla):

 
kako prvi...

SharkBoyLavaGirlPoster2.jpg


spy_kids_3d_game_over.jpg



jaws.jpg


sigurno sa najboljim 3Dom i najvise 3Da,ali...

moram da priznam, muzika je vrh


a ona pjesma na kraju, mislila sam da je selin dion :D
 
Pogledao sinoc AVATAR

Šta rec ..? Osim parade kiča i kompjuterske gafike koja me nije ni malo zadivila ostaje nam totalno predvidljiv film kojeg u prvih 10 minuta procitate . Tako je bilo i sinoc.. nije se u filmu radnja ni pocela odvijat vec su ljudi komentirali oko mene kakav ce kraj filma bit...

Mislim totalno izlizano , vec 10 puta viđeno do sada.. on se zaljubljuje i krece u borbu protiv amerikanaca i umalo da ih ameri ne zgaze priroda posalje slonove i druge beštije da im pomognu...

Film ne zasluzuje ni ocijenu 6 od 10 .
 
Film nema DVDripa još, niti će ga imati vjerovatno još dosta dugo (ako će uopšte).

:eek:


Nebih da sirim pirateriju sada,ali Izguglaj "AVATAR.2009.DVDSCR.XviD.AC3-ViSiON" , a takodje moze se naci na jednim od nasih najvecih Foruma za dowload. Inace film bih sigurno gledao u bioskopu kada bi Nis imao 3D,a ovako je beskorisno,tako da odgledati ga na DVDripu ili u bioskopu je bukvalno isto,mozda cak i bolje na DVDripu,odgledas sam,nema galame,nema nista :) .

P.S ako moderatori smatraju da sam preterao sa ovom porukom o pirateriji,neka slobodno izbrisu ili izmene post. Unapred zahvalan. :bye:
 
Ja sam otishla iz Nisha chak u Beograd da bih gledala u 3d verziji..... i zaista je najjveci utisak bilo zrno kafe na pochetku :) Sedela sam u chetvrtom redu, i opet mi nije bio neki 3d utisak :S .. A film kao film nije nikakav utisak ostavio na mene, lepo su odradjeni oni predeli pandore ali chak mi se i pricha o pokahontas vishe svidja :)
 
Ja sam otishla iz Nisha chak u Beograd da bih gledala u 3d verziji..... i zaista je najjveci utisak bilo zrno kafe na pochetku :) Sedela sam u chetvrtom redu, i opet mi nije bio neki 3d utisak :S .. A film kao film nije nikakav utisak ostavio na mene, lepo su odradjeni oni predeli pandore ali chak mi se i pricha o pokahontas vishe svidja :)

slicna situacija je bila sa mnom :D
najbolja je bila ona fora sa flasom ...kada onaj sto ga glumi ribizi, ubaca golf lopticu u bocu...onda se kasnije naviknes :)

E da...Sigurni Viver :worth: ...njen avatar je ::zcepanje:
 

Back
Top