Auto - radionica, potraznja delova

Na šoferšajbni od udarca kamenčića ima pukotina od oko 3 mm, dubine oko 1 mm. Da li je to potrebno popravjati da se ne proširi dalje ili može tako da stoji. Ne smeta u vožnji, na donjem delu je , nisko i sa strane. Ako treba da se popravi, gde, u kom servisu i po kojoj ceni se to radi ?
 
Samo kad skrecem, i nije, menjan je 2 puta :/

Ако је тако, ако се дешава кад скрећеш и дајеш гас, а ако си мењао хк зглоб, онда може да буде неки део управљачког механизма који реагује кад се више оптерети, ако ако није ни спона, може бити летва волана, тешко је овако рећи, пробај симулацију тако што ћеш негде да укопаш точкове да се волан тешко окреће, па онда померај волан и слушај.
 
Mislim da takav originalni deo mozes da kupis samo kod Stojanova ali takodje mislim da ti je pametnije da kupis polovnu sa nekih otpada jer postoji mogucnost da je dosta povoljnija mada ne mora da znaci jer su ti likovi na otpadima neretko bezobrazni sa cenama.Proveris i jednu kao i drugu opciju.
 
cao. vozim pezo 206 1.4 benzin, 2002god. ne mogu reci da sam u potpunosti zadovoljna, al ajde... servis skup, mijenjala sam kais, zupcasti, diskove, ulje filter, bla bla.... i na kraju, dogodio mi se mali peh...da ne duzim, otpao mi je znak sa prednje strane. da li je, i kako, to moguce nabaviti, jer je ruzno bez znaka. unapred hvala.
 
Pozdrav svim clanovima foruma i molim za pomoc! Posedujem Opel Kadet 1.6i '91 ali ima cetvorostepeni menjac F13.Interesuje me da li na taj auto mogu da ugradim menjac F16 petostepeni za koji tvrde da pase na Opel Vektru A 1.6 ,1.8 i 2.0.Unapred hvala na pomoci . Pozdrav!
 
Pozdrav svim clanovima foruma i molim za pomoc! Posedujem Opel Kadet 1.6i '91 ali ima cetvorostepeni menjac F13.Interesuje me da li na taj auto mogu da ugradim menjac F16 petostepeni za koji tvrde da pase na Opel Vektru A 1.6 ,1.8 i 2.0.Unapred hvala na pomoci . Pozdrav!

Пошто је injection можеш, поготово што има 1600 кубика, али не очекуј неку велику корист од тога, тај ауто је димензионисан да сасвим добро ради и са мењачем од 4 брзине.
 
Iz mog iskustva provereno dobar alarm je Enforcer jer ne baguje i ima jako dobro odradjen daljinac koji em sto dobro radi a em sto ima jako kvalitetno kuciste.
Zajedno sa ugradnjom ne kosta vise od 100 eura. Ja imam jedan koji cuvam u rezervi za neki "svoj" auto i nedam ga jer su me pitali da prodam i mislili da cu da ga poklanjam.
 






Poslednji auto sa alarmom mi je bio sa GT alarmom i imao je slican daljinac kao Cobra i jedva sam nabadao to dugme da proradi.Jedino Enforcer ima plasticne dugmice koji rade perfektno (barem od ova 4 navedena alarma). Stisnes na kec i auto otkljucan tj iskljucen alarm i kad zakljucavas opet kec i to je to-ne moze biti jednostavnije a dvojka je za programiranje. Na nekim daljincima je jedan taster za otkljucavanje a drugi za zakljucavanje a to bas nije prakticno kao ovaj sa jednim tasterom.
 
Planiram da zamenim katalizator ili da ga potpuno izbacim posto je on ovde u srbiji da kazem nepotreban nije zakonom obavezan da se ima zbog izduvnih gasova.Imam punto 2002g pa me interesuje sta je bolje dali bez njega da se auto nebi gusio ili da ga ubacim,a i neznam kolika je cena trazio sam po netu i nisam nasao nigde cenu njega za ovaj model auta.
 
A otkud da ti je otisao katalizator i jesi siguran da je zacepljen?
Katalizatori se placaju,u bilo kakvom stanju,od 50 do 100 eura tako da ces za polovan ispravan katalizator morati da se isprsis poprilicno.
Naravno da ce auto bolje ici bez katalizatora ali kod Punta moras da promenis izduvnu granu da bi ga izbacio jer je on deo grane i nalazi se ispred motor ispod onog aluminijskog lima.
Opet moram da pitam zbog cega mislis da ti je zacepljen katalizator? Ako ti auto losije vuce ne mora uopste da bude do katalizatora nego do protokomera.
 

Back
Top