Auto - radionica, potraznja delova

Ljudi opet ja :)
Treba mi jedna guma -> Firestone 175/70 r14 ( 84t / tubeless / f-580).
Video sam u okolnim zemljama da se prodaje za 50-55 evra a kod nas sam nasao samo na jednom sajtu za 70, neki u NS... interesuje me da li mozete da mi preporucite nekog u NS ili Bg (ili na putu izmedju ova dva grada) da odem da pogledam?
Unapred zahvalan.
Pozdrav.
 
Help...
Golf 4, 1999. izbubio sam kljuc, ostao mi je samo plasticni. Sa njim moze da se otkljucavaju brave vrata i da se da kontakt, ali ne i da upali. Kako napraviti kod kljuc? Rezervni nisam ni imao.:dash:

Ako nemas kod karticu, morace da dodje majstor i na licu mesta da procita kod iz imobilajzera. Tek tad moze da napravi kljuc. Druga varijanta je da da narucis iz ovlascenog serivsa, po broju sasije, ali ti opet treba kod kartica, i dugo se ceka na kljuc.
 
Ja sam imao firestone, bas 580, i mogu da ti kazem da je to losa guma! Uz, to jednu gumu kupi samo ako ti je na drugom tocku skoro nova. U suprotnom, uzmi dve gume i vozi se kao covek!

Treba jednu gumu da zamenim....a ta firestone mi je rezervna skroz nova...pa sam mislio da kupim jos jednu takvu pa da imam dve nove....jednu od ovih koje koristim ostavim kao rezervnu a ova jedna mi je za bacanje.....
Bas losa? Losija od takve Tigar gume? Jer dve Tigar mogu da uzmem za 100 evra a ova jedna 70....
 
Ako nemas kod karticu, morace da dodje majstor i na licu mesta da procita kod iz imobilajzera. Tek tad moze da napravi kljuc. Druga varijanta je da da narucis iz ovlascenog serivsa, po broju sasije, ali ti opet treba kod kartica, i dugo se ceka na kljuc.

Kako uopste izgleda kod kartica? Koliko moze kostati iscitavanje koda i izrada kljuca? Ne treba mi daljinsko zakljucavanje. Valjda se od plasticnog kljujca lako moze izraditi metalni kljuc.
Mogu zamisliti koliko bi mi ovlasteni servis trazio (ako pronadjem karticu).
 
Moje iskustvo s firestonom je lose. Raspala mi se guma vozena 2 godine, a stara, 2.5 po dotu.

Sto se tice kod kartice, ona je najcesce plasticna, ili kartonska, i na njoj stoji kod, od ne znam tacno koliko cifra, obicno je od 4-6, uz koji se ubacuje kod novog kljuca u imobilajzer. Sto se tice kljuca koji imas, ako otvara vrata, i ulazi u bravu za paljenje, normalno, mozes da okrenes kljuc u bravi i das kontakt s njim, on moze posluziti kao model po kome ce se narezati novi kljuc.

U ovlascenom servisu ne ocekuj da ce te kljuc kostati manje od 200 evra. Jedino sto mozda postoji mogucnost da ti izrade kljuc s kodom koji postoji u imobliajzeru. Ako nista drugo, mozes da pozoves ovlasceni servis i da pitas, to ne kosta puno, da ne kazem da ne kosta nista.

Kod nekog bravara, minimum oko 100 evra, zavisi koliko naplacuje izlazak na teren, da li je kljuc skakavac ili obican, koliko je komplikovano ocitati kod........
 
Опет ја морам о алтернатору.
Вечерас сам у вожњи приметио да ми засветли контролна лампа акумулатора, тачније зашкиљи кад притиснем кочницу.
Мало сам истраживао, и закључио да трепери (не јако, онако, слабо, али уочљиво) и кад укључим жмигавац.
У нормалној вожњи је угашена.

Онда се вратим кући, измерим напон на акумулатору, а он је у реду, 12,44V кад је мотор угашен.
Затим укључим мотор, измерим опет напон, а он је око 13,4V
А кад укључим сва 4 жмигавца, варира како жмигавци раде, од 13,4 до 13,1V

Да ли ово значи да алтернатор нема довољно снаге да подмири потрошњу и да је време да се види у каквом је стању?
 
Мислим да сам решио проблем.
Брат ми рече да је он синоћ возио кола и да је и он приметио исто, а синоћ је било топло, пало ми је на памет да се можда олабавио каиш алтернатора.
Ево баш сад сам га по мраку мало притегао (тешки сам фанатик кад имам проблем с колима), и провозао га са укљученим светлима, жмигавцима, кочио и бла бла, и ништа, лампица не светли, тј. не шкиљи.
Видећу још ових дана, али вероватно је то то...
 
Poslednja izmena:
Има ту још једна ствар око тог каиша.
Често ми се непосредно после паљења кола или кад крећем, или јако споро возим, из алтернатора, тј. негде на тој страни чује нешто слично пиштању, један лик који се разуме у кола је рекао да се ту ради о затегнутости каиша и да тај звук прави каиш.
Међутим, то ми се дешавало и лети и зими, кад је каиш затегнутији, других проблема није било, па нисам дирао ништа.
Видећу ових дана да ли је тај звук нестао сад кад сам мало притегао каиш.
Иначе, колико сам видео, могуће је и да се каиш сам разлабави ако шраф који га држи у одређеној позицији на оној вођици није чврсто притегнут. Ето колико банална ствар уме да зеза и прави проблеме..
 
Hajde savet majstori.Fiat Punto 2004 dizel gasi se u voznji i nece da upali.Posle jedno 15 minuta probam ponovo i on kresne iz prve .Temperatuna mu stoji ispod normale ,znaci ne zagreva auto dobro.Dva zadnja meseca vozi na nemacki dizel mislim gorivo je cisto.Ako neko zna neki savet dobro bi mi dosao.
 
Опет ја морам о алтернатору.
Вечерас сам у вожњи приметио да ми засветли контролна лампа акумулатора, тачније зашкиљи кад притиснем кочницу.
Мало сам истраживао, и закључио да трепери (не јако, онако, слабо, али уочљиво) и кад укључим жмигавац.
У нормалној вожњи је угашена.

Онда се вратим кући, измерим напон на акумулатору, а он је у реду, 12,44V кад је мотор угашен.
Затим укључим мотор, измерим опет напон, а он је око 13,4V
А кад укључим сва 4 жмигавца, варира како жмигавци раде, од 13,4 до 13,1V

Да ли ово значи да алтернатор нема довољно снаге да подмири потрошњу и да је време да се види у каквом је стању?


sa naponom je sve ok, izgubio je masu
 
Hajde savet majstori.Fiat Punto 2004 dizel gasi se u voznji i nece da upali.Posle jedno 15 minuta probam ponovo i on kresne iz prve .Temperatuna mu stoji ispod normale ,znaci ne zagreva auto dobro.Dva zadnja meseca vozi na nemacki dizel mislim gorivo je cisto.Ako neko zna neki savet dobro bi mi dosao.

Sto se tice temperature, tu je termostat u pitanju. Cest "kvar" kod fijata. Gasenje nema veze s njim. Sad sto se tice gasenja, Dule je cesto spominjao, moze biti senzor obrtaja radilice.
 
Posedujem Fiat Punto 1.2 16v 2002 godiste troje vrata.Imam problem elektrikom.Prilikom pritiskanja kocnice bilo da radi rade zmigavci ili ne meni se pali lampica na instrument tabli da nesto nevalja sa svetlima.Svetla rade sve normalno sva cetiri zmigavci xnenoni,zadnja sstop svetla pozicije duga sve.Ali kada skrecem i dam zmigavac i pritom zakocim pocinju onako ubrzano da migaju da kazem i kada pustim pocnu normalim tempom da rade.E sada meni fali svetlo iznad tablica koje ih osvetljava pa mozda zbog toga prijavljuje gresku mada nebi trebalo da je do toga jer samo prilikom kocenja i drzanja kocnica cak i u mestu prijavi to i zmigavci pocnu ubrzano da rade i cim pustim nastave normalno.
 
Crkla ti je sijalica za stop svetlo. To je ona sto ima dve niti u sebi i kad stisnes kocnicu ta nit je u prekidu a zna i da bude cela ali ima suvise mali otpor i kad je ti stisnes ona prijavljuje gresku. Skini stop lampe i promeni sijalicu i videces da si resio problem 100%.:)
Kod Punta je jos i pozeljno da kontakte naprskas WD-om.
 

Back
Top