Auti o kojima sanjamo !

vidi, ja im skidam kapu sto su uspeli da tu koncepciju doguraju do 21 veka... ali realno joj je dosao kraj, ja ne vidim sta bi oni mogli dalje da urade ( motor, vesanje, raspored tezine, prenos, konstrukcija ) pa da daju 911 jos zivota... ?
 
Iskreno sam očekivao da će 997 serija biti nešto inovativnija po dizajnu. Medjutim, totalno sam se iznenadio.
Taj 3.8 bokser motor koji i ovi današnji imaju guraju već od početka 90-ih. A to je u suštini malo razbušeni 3.3 (odnosno 3.0) blok koji guraju još od 75-te. Realno, jesu nadogradjivali gore glavu, injection, ECU i tako na sitno dobijali snagu, ali mislim da ti motori su došli do svog maksimuma. Drugo, bokser motor je globalno najgori mogući (odmah iza Wankela) što se održavanja tiče. Ili što bi jedan moj drugar rekao uopšteno za 911-icu - "Buba sinko, Buba".
Kažu da najnoviji 997 GT2 ide do stotke za 3.4 sekunde.
 
dzaba... boxer jeste ok, lepo se vrti, nisko teziste, miran motor...ali jako zaeban kad ga treba spakovati
niti mesta za motor, niti za usis, hladjenje, izduv a jos oces da pravis 2+2 auto. Zbog toga i nema mesta razvoju a to ti je sto ti je...
Iskreno, 911 nije vise ono sto treba da bude, Boxter je daleko veci Porsche nego 911, nudi sve ono sto je tu fabriku prolavio ali u jeftinijem i stabilnijem paketu...
 
419818370_11aaf757d8.jpg

05612-scaglietti.jpg
 
Eh sad vase kritike za Nivu i UAZ, znam provjereno. Kod caleta u frimi su imali Nive ali posto nisu dovoljno fansy i napucane onda su im uzeli jedan Defender i Isuzu D-Max i Nissan neznam tacno koji ali slican je ovom Isuzu. Ali ljudima ne odgovara, prvo sto su veliki pa ne mogu se okrenuti kad su u uskim sumskim putevima, drugo nemogu izaci tamo gdje Niva izadje po bilo kakvom terenu. Jedina prednost ovih pick-upova je u tome sto mogu da ponesu vise alata i opreme al kakve koristi kad ljudi popizde kad moraju ostavit taj auto pa vuci to sve pjeske do dalekovoda ili zavisi vec gdje idu.
Komentari ljudi koji voze ta auta su: Evo ti 5 ovih daj mi jednu Nivu i ja prezadovoljan.

A takodje neznam da li je neko citao podavno je izasao taj broj TopSpeed-a, ali u njemu je bilo poredjenje Hummer H1 kakav koristi zandarmerija, Defender takodje koji koristi nasa vojska i UAZ. UAZ je najbolje prosao i dobio najbolej ocjene vozaca jer kako rekose, moze se popravit u malo bolje opremljenoj kovacnici. Hummer je najlosije prosao zbog svoje velicine.
Sorry za off.
 

Back
Top