australija moj zivotni san (ali kako?!?)

sve sto mogu da ti kazem je da palis dok si jos "malivanja" jer ako docekas kao ja 36 i jos kad se ozenis i dobijes dete, sve ce biti mnogo teze. ali ja jos neodustajem! ako si bio na sajtu www.immi.gov.au jasno ti je da je mlogo komplikovano. ja sam poskidao svu potrebnu papirologiju i na kraju stao kod kinte, dakle treba ti puno para, negde oko 3000e za pocetak.
najbolja varijanta je da ti neko iz australije posalje papire o garanciji to ti je vec pola posla!
puno srece i mozda se jednog dana sretnemo tamo!
 
hipos:
sve sto mogu da ti kazem je da palis dok si jos "malivanja" jer ako docekas kao ja 36 i jos kad se ozenis i dobijes dete, sve ce biti mnogo teze. ali ja jos neodustajem! ako si bio na sajtu www.immi.gov.au jasno ti je da je mlogo komplikovano. ja sam poskidao svu potrebnu papirologiju i na kraju stao kod kinte, dakle treba ti puno para, negde oko 3000e za pocetak.
najbolja varijanta je da ti neko iz australije posalje papire o garanciji to ti je vec pola posla!
puno srece i mozda se jednog dana sretnemo tamo!


Hvala prijatelju na savetu ali ja vidis i nisam tako mlad kako se predstavljam! Tu sam tvojih godina i veruj mi da sam i ja pokusao na razne nacine da dobijem vizu ali ne ide. Sto se tice 3.000 e nije problem i to sam imao, ali garantno pismo niko nije lud da mi posalje.I tako i meni i tebi ostaje samo da se nadamo da mozda jednoga dana budemo zajedno na nekoj od njihovih plaza i cak se i ne secamo ovih dana ....
 
Panacea:
www.immi.gov.au i www.LiveInVictoria.vic.gov.au Pročitati detaljno,tu sve piše,mislim dosta toga.Srećna Nova Godina i da ti se ispuni životni san!


Hvala Pinacea, takodje sve najlepse u novoj godini i ispunjenje tvojih zelja i snova. Hvala na sajtovima iako mi nisu od velike pomoci ali je lepo videti da ima jos dobrih ljudi koji zele da pomognu u nevolji. HVALA JOS JEDNOM
 
Mr.Noe:
Sta si po struci? Kako znas engleski? Koliko godina imas?


Imam 33 godine i solidno znanje engleskog, u prevodu razumem perfektno, ali usled manjka komunikacije ne govorim bas najbolje. Gradjevinski tehnicar (dosta zanata imam u malom prstu: radio sam kao stolar, moler, parketar, gipsar, vodovoddzija, elektricar odnosno kompletna adaptacija objekta). Imam i dobru volju da naucim sve sto treba, samo ti budi ozbiljan.
 
Ne znam sta podrazumevas pod "samo ti budi ozbiljan", ali ja ne mogu da ti pomognem vise od par informacija. Neki prijatelji su upravo otisli, a par njih je u proceduri.

Postoji takozvana "Skill Indipendent Visa", koja se dobija na osnovu bodovanja.
Boduju se godine, struka, radno iskustvo, znanje jezika, moras poloziti "IELTS" test u "British Councilu" i jos po neka stavka. Moras da imas minimalno 120 bodova (prica se da ce mozda spustiti na 115) i da budes zdrav, da bi dobio tu vizu. To ti je useljenicka viza za celu porodicu, ako je imas. Niko ti ne obezbedjuje posao, nemas nikakvu socijalnu pomoc prve dve godine i bilo bi zgodno da imas nekog da te saceka, da ti olaksa snalazenje u pocetku. Posle dve godine, ako nisu nesto promenili, dobijas drzavljanstvo.
Na ovu vizu najvise ljudi danas ide u Australiju. To je u stvari (sem zenidbe), najsigurniji put do tamo, bez obzira koliko je smarajuce prikupiti svu dokumentaciju i dogurati do kraja. Ceo proces traje do godinu dana. To ti je to, pa se ti dalje raspitaj, a sve imas na: www.immi.gov.au
 
Mr. Noe hvala na informacijama. Izvini na za ono "samo ti budi ozbiljan". Definitivno si ozbiljan i puno ti hvala. Odmah cu se baciti na Ljiljanu. U slucaju da i ti odlucis da ides javi se, bice mi drago da radimo papire zajedno. Mozda mozemo da pomognemo jedan drugome.
Javi se u svakom slucaju. Tu sam ako ti nesto zatreba.
 

Back
Top