Australian Open - Prvi od četiri najveća turnira u godini

KAKAV ŽREB ZA AUSTRALIJAN OPEN! Novak Đoković preko dvojice Srba do završnice, a tamo - ZNA SE!



Novak Đoković je saznao koji put ga čeka ka odbrani titule na Australijan openu.

Žrebom je predviđeno da Đoković najpre igra protiv Nemca Jan-Lenarda Štrufa, a potom sledi njegov meč sa pobednikom duela između Japanca Tacume Itoa i još neodređenog kvalifikanta. U trećem možda sledi "lokalni derbi", pod uslovom da Laslo Đere eliminiše Japanca Johišitu Nišioku, a onda i 30. nosioca, Danijela Evansa, čime bi stekao pravo da "ukrsti rekete" sa Noletom.



Četvrto kolo moglo bi Đokoviću da donese megdan sa Dušanom Lajovićem (ako "Duci" savlada Kajla Edmunda, potom i pobednika meča Mark Polmans - Mihail Kukuškin, a izađe na kraj i sa Dijegom Švarcmanom), dok bi u četvrfinalu Novak igrao najverovatnije sa Stefanosom Cicipasom (mada su u tom delu žreba još i deveti nosilac, Roberto Bautista Agut, ali i Beona Per (21.) i Miloš Raonić (32.)).

Polufinale bi, ako najveći favoriti opravdaju očekivanja, trebalo da donese veliki derbi Novak Đoković - Rodžer Federer, a u finalu bi Nole krunu branio protiv trenutno najbolje rangiranog tenisera sveta, Rafaela Nadala.

Na Federerovom putu najpre će biti Amerikanac Stiv Džonson, a u drugom kolu naš reprezentativac Filip Krajinović, pod uslovom da pobedi kvalifikanta koji mu bude dodeljen za prvog rivala.



Miomir Kecmanović se nalazi u Nadalovoj polovini žreba, prvi rival će mu biti Andreas Sepi iz Italije, u drugom pobednik meča Damir Džumhur - Stan Vavrinka (15.), a potom bi sledile prepreke u vidu Džona Iznera, Danila Medvedeva...

Rafael Nadal će pohod ka tituli u Melburnu početi protiv Huga Delijena iz Kolumbije, a potom mu sledi meč sa Federikom Dalbonisom, pa već u trećem kolu sa sunarodnikom Pablom Karnjenom Bustom, a u četvrtom - sa Nikom Kirjosom, dok bi u četvrtfinalu trebalo da igra sa Dominikom Timom, a u polufinalu ili sa Medvedevim ili sa Zverevim.

Australijan open 2020. počinje u ponedeljak, 20. januara.

Ne propustite:

KVALIFIKACIJE ZA AUSOPEN U RITMU SRBIJE! Naš trio izbacio favorite, Olga sa RUBA PORAZA do trijumfa u derbiju

"RODŽER I RAFA SU SEBIČNI, MISLE SAMO O SEBI!" Vanredna situacija u Australiji otkrila PRAVO LICE velikana, po ovome se Đoković toliko razlikuje!

ŠTA OVO BI?! NIK KIRJOS PROMENIO PLOČU! Sada je Novak Đoković za njega VELIKAN, i ne samo to - srećan je zbog njega!
 
Poslednja izmena:
Prva dva kola indijanci, posle Djere ili Evans, Lajovic, Edmund ili Swarcman, onda Agut ili Cilic, pa Federer ili Cicipas u polufinalu.

Federer treba da dobije Krajinovica, Hurkaca kome Vilander prognozira polufinale, Dimitrova, Sapovalova i Cicipasa da bi dosao do Novaka.

Novak ima 1 minu to je Agut i onda polufinale, mada mislim da je bolje sto je dobio Cicipasa i Federera, nego Medvedeva i Tima koji igra partije zivota protiv Novaka.
 
Prva dva kola indijanci, posle Djere ili Evans, Lajovic, Edmund ili Swarcman, onda Agut ili Cilic, pa Federer ili Cicipas u polufinalu.

Federer treba da dobije Krajinovica, Hurkaca kome Vilander prognozira polufinale, Dimitrova, Sapovalova i Cicipasa da bi dosao do Novaka.

Novak ima 1 minu to je Agut i onda polufinale, mada mislim da je bolje sto je dobio Cicipasa i Federera, nego Medvedeva i Tima koji igra partije zivota protiv Novaka.
:ok:
 
82193963_463325467669787_3143589634804443455_n.jpg
 
Nina jedina Srpkinja na AO: Snažnija sam, jedva čekam

Ivana Jorović je povređena, a Aleksandra Krunić, Olga Danilović i Jovana Jović nisu uspele da prođu kvalifikacije. To znači da će srpski tenis u ženskom singlu na Australijan openu imati samo jednu predstavnicu – Ninu Stojanović.

Nina-Stojanovic.jpg


Izvrsnim igrama u drugoj polovini prošle sezone 23-godišnjakinja se popela na 84. mesto na WTA listi, zato je da dva dana pre početka turnira Stojanovićeva opuštena, kvalifikacije ne mora da igra.

“Osećam olakšanje zbog toga, slobodnija sam i istovremeno sam mnogo uzbuđena zbog prvog meča u glavnom žrebu nekog od Gren slem turnira”, počinje Nina za Sport klub.

Prva rivalka joj je Anastasija Pavljučenkova, 31. igračica sveta koja je u Adelajdu u tesnom meču izgubila od Ešli Barti.

“Moglo je i gore, pogotovo kada se pogledaju ostali nosioci, mogla sam i neku jaču da izvučem. Uopšte ne obraćam pažnju na to, mislim da igram dobro i da definitivno imam šanse ukoliko budem agresivna kao što umem”, kaže Stojanovićeva i dodaje:

“Pavljučenkovu sam gledala samo preko TV-a, znam da i ona želi da igra agresivno, ali razgovarala sam s trenerom i saglasili smo se da nije tip protivnice koja može da me šeta, da me razvuče po terenu i da ne mogu ništa da uradim – imaću šansu ako budem igrala dobro”.

U Šenženu je izgubila od Krejčikove, u Hobartu je u kvalifikacijama dobila Šmijedlovu i izgubila od Heder Votson, da bi kao “laki luzer” izgubila od Kristine Pliškove.

Nina-Stojanovic


“Osećam se spremnom, jedino bih volela da sam odigrala više mečeva, ali psihički sam kako treba i daću sve od sebe. Na oba turnira je duvao nezgodan vetar i nisam igrala sve vreme agresivno. Dvaput sam poražena u tri seta, bilo je blizu, očekivala sam da ću da pobedim Pliškovu i sjajno sam krenula, dobila 6:1 prvi set i bila mirna u glavi, ali vetar me je usporio i dozvolila sam da mi to poremeti fokus, da bi zatim ona počela vrhunski da servira, u visokom procentu".

Nina se za novu sezonu spremala mesec dana u Barseloni sa trenerom Andonijem Vivankom i kondicionim trenerom Valterom Navarom.

“Pripreme su prošle odlično, najviše smo radili na fizičkoj spremi. Osećam se jače sada, prošle sezone mi je to malo bio problem i mislim da sam mnoge mečeve izgubila jer nisam imala dovoljno snage da izdržim sve napore u duelima sa protivnicama koje su duže od mene na tom nivou. Teniski sam malo promenila tehniku servisa, na početku pokreta, i pokušavam da serviram raznovrsnije kako bih mogla da ubacim nešto novo kada se rivalke naviknu. Ima još mnogo stvari koje treba da naučim, a i mečevi će mi pomoći da se opustim i da pokažem ono što znam. Dosta moram na kretanju da radim, očekujem da mi u tom smislu Navaro dosta pomogne, on radi i sa Karenjom Bustom”.

Za kraj, pitali smo Ninu koje je ciljeve postavila 2020. godinu.

“Ne želim previše da se opterećujem rangom, prevashodno želim da ostanem zdrava jer nivo na kojem ću sada igrati će zahtevati mnogo više od mene, treba to da izdržim. Volela bih da uđem u Top 50, ali bila bih zadovoljna i ostankom u 100 najboljih”, zaključila je Stojanovićeva za Sport klub.

http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a320775-Nina-jedina-Srpkinja-na-AO-Snaznija-sam-jedva-cekam.html
 
"ŽREB JE NAMEŠTEN DA NOVAK ĐOKOVIĆ OSVOJI" Dan pred turnir izneo sve na sto! Obelodanio tri imena tenisera, o učešću Srbina gomila detalja!

AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 19.01.2020. 13:49 - 19.01.2020. 14:02

Smatra da sve ide na ruku našem igraču

Australijan open počinje u ponedeljak i to znači da su širom otvorena vrata za razne prognoze, teorije, statistike i analize forme i stanja tenisera koji će nastupiti u Melburnu.

Čuveni teniski bloger i stručnjak za "beli sport" Hose Moron je za svoj sajt "Punto de break" dao mišljenje o narednom Grend slemu i on je stava da Novak Đoković gotovo "mora da osvoji" ovo takmičenje.

"Mislim da je žreb namešten i uređen tako da Novak Đoković mora da bude šampion turnira. Jedini način da Srbin "izvisi" za titulu jeste da mu se na putu nađu neke nesvakidašnje barijere i "mačke u džaku", ali mislim da se neće zlopatiti uopšte do polufinala, a od tamo nadalje je naravno favorit", smatra Moron, koji je tako odgovorio na pitanje koga smatra najvećim pretendentom na trofej.

On se osvrnuo i na druge tenisere, a na pitanje ko bi mogao da iznenadi u Australiji dao je odgovor - Janik Siner. Mladi Italijan ima nepunih 19 godina, ali prema mišljenju Morona može već sad da dođe do dalekih ciljeva.

Videćemo koliko će biti uspešan sa predviđanjim.

Lepo covek kaze. Isto kao i ja.
Nije nego. SALA MALA.
 

Back
Top