AU pair in USA

Dodji jedno leto u Chicago ili Milwaukee, ovde ima nasih ko mrava. Ozenis neku nasu i ostanes ovde.

Moja jedna drugarica iz Idaha je nedavno otisla u Republiku Srpsku da se uda. I onda ce muza dovesti u Ameriku.
 
Evo ja cu doci u drugi Srpski grad Chicago da se udam.Nisam neka extra dobra kuvarica za americku kuhinju,ali zato za nasu znam da se potrudim, i jos cu da se doucim.Pedantna sam i uredna ,ali sto znam da ceskam...jooooooj..uf..imali ponuda?Slavim sve praznike,ako treba i dvaput.
lol
 
ivana bg:
Pa onda odes na http://www.greataupair.com registrujes se, napravis profil i trazis porodicu.....Ali verovatno za mnoge zemlje u Evropi neces moci da dobijes vizu posto Srbija nije ukljucena u program.....A au pair vizu za Ameriku mozes samo preko agencije da dobijes.
Posto vidim da si upucena u ovu tematiku,kakva je procedura ako te kontaktira neka porodica?Sta ti treba da odradis od formalnosti,papirologije,a ovo sve u slucaju da vec imas vizu?
 
alma:
Posto vidim da si upucena u ovu tematiku,kakva je procedura ako te kontaktira neka porodica?Sta ti treba da odradis od formalnosti,papirologije,a ovo sve u slucaju da vec imas vizu?


Da bi te neka porodica kontaktirala,mora da prvo zna nesto o tebi,a sve to ce da sazna tek iz tvoje gotove aplikacije koju ti posaljes u agenciju a tek odatle oni salju tvoje podatke u glavni("sabirni"lol)centar.U centu postoji "berza" au pairova odakle svi biraju devojke za sebe.
Tek kada se dogovoris sa porodicom,kada prihvatite jedni druge,tebi stize paket sa svim papirima sa kojim uopste mozes da udjes u ambasadu.
Za moju agenciju centar je Boston,a tri meseca nakon apliciranja stigla sam u USA.
Mozes da pogledas vise informacija na www.culturalcareaupair.com
 
alma:
Ok.Sad cu to da gledam.Posto sam sad iscitala mnogo postova,sludela sam se sva.Jesi ti na faxu tamo,ako nisam too much radoznala?


Od svih stvari koje si procitala,nisi procitala da sam au pair?To znaci,zivim sa porodicom
i kao malo raduckam za njih.lol..
Nisam student,bar ne jos uvek,nadam se da cu biti kada zavrsim program. ;)
 
nina_lion:
Od svih stvari koje si procitala,nisi procitala da sam au pair?To znaci,zivim sa porodicom
i kao malo raduckam za njih.lol..
Nisam student,bar ne jos uvek,nadam se da cu biti kada zavrsim program. ;)
Oslabila mi je koncentracija. :lol: Isti cas kad sam to napisala sam pomislila da upravo i komuniciram s tobom zato sto si au pair.
 
nina_lion:
Ma opusteno,malo sam se nasalila.Da li si nasla nesto sto te zanima?
Koliko sam videla,ima zanimljivih porodica,deluju bas friendly.Ja bas nisam sigurna da li je to ono sto zelim,tacnije da li bih se snasla u tome.Nemam iskustva,sto je verovatno minus.Neke druge kvalifikacije mislim da ispunjavam,imam fax,govorim dva jezika...
Pretpostavljam da je tebi tamo ok.Jel ima dosta devojaka iz Srbije?
 
Kada se ljudi prijave na program,najcesce njih 90% nema nikakvog iskustva i svi donose lazne preporuke.Iskustvo stices vremenom tako da to i nije neka velika stvar.Agencije u Srbiji znaju da mi nismo zemlja koja sebi moze da priusti babysittere,tako da ti sami preporuce da preporuke skupis po komsiluku.Fax ti nije vazan,a to sto si bilingvalna je super.Meni je fino,blizu sam New Yorka sto sam ludacki zelela,porodica je fina kakvih ima,tako da sam zadovoljna.Ima dosta cura iz Srbije,generalno sa prostora ex Yu.
 
Hallo! Ja idem u novembru kao Au Pair, u New York- sto je i bilo presudno da se odlucim za ovaj program. obozavam New York. Ne znam kako ce biti sta ce se desiti ali nadam se da ce biti ok!
-nina_lion- Kako je u NYC? Je l imas slobodnog vremena za izlazak? Say something..
 
nina_lion:
Kada se ljudi prijave na program,najcesce njih 90% nema nikakvog iskustva i svi donose lazne preporuke.Iskustvo stices vremenom tako da to i nije neka velika stvar.Agencije u Srbiji znaju da mi nismo zemlja koja sebi moze da priusti babysittere,tako da ti sami preporuce da preporuke skupis po komsiluku.Fax ti nije vazan,a to sto si bilingvalna je super.Meni je fino,blizu sam New Yorka sto sam ludacki zelela,porodica je fina kakvih ima,tako da sam zadovoljna.Ima dosta cura iz Srbije,generalno sa prostora ex Yu.
Super zvuci.Zavidim ti zbog NYC.Mada,ja bih se tesko odvojila od ljudi koje volim,a to verovatno znaci da to ni ne zelim dovoljno.Ja kad odem u drugi grad kod drugarice,jedva cekam da idem kuci.Zasad tek prikupljam informacije,tako da mi je ovo sto cujem od tebe bas dobrodoslo.E,a ne pitah te,sta mislis o sajtu greataupair?
 
Great au pair najbolje moze da ti pomogne ako si vec u USA,i ako imas slobodnog vremena..npr.ja radim mozda nekih 45min.ujutru pa decu posaljem u skolu,i posle,popodne,tek od pola 4,tako da bukvalno imam radno vreme izmedju.

Ako preko Great au pair hoces da dodjes u USA,mislim da bi to bilo cupavo,jer ti je najsigurnije da ides preko vec ovde ranije navedenih agencija zato sto su sigurne.
Oni ti obezbedjuju sve papire potrebne za ambasadu i garantuju jos mnogo stvari.
 
Hey,strva!ali kog novembra dolazis?Ja tada zavrsavam program,pa cu se iz New Yorka preseliti za SF.U koje mesto ides?I preko koge agencije?...snowflower javi se....say something..lol..

I da NEW YORK CITY JE FANTASTICAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nisi pogresila,ja sam dosta gradova obisla ove godine i nijedan mi nije dobar kao NYC!I ja sam gledala kako da ga se docepam kada sam dolazila ovamo.
 
Imam mali problem, momak mi je u Cikagu, trazim nacin da odem i ja. Raspitala sam se za Au pair , ali me sad zanima da li je moguce i nakon koliko vremena da napustim program, bez posledica naravno?! Hvala...
 
ivka:
Imam mali problem, momak mi je u Cikagu, trazim nacin da odem i ja. Raspitala sam se za Au pair , ali me sad zanima da li je moguce i nakon koliko vremena da napustim program, bez posledica naravno?! Hvala...

Pa sad... mozes ti da napustis program,ali ti niko ne garantuje da ce biti bez posledica.
Ja znam devojku koja je pobegla samo sto je stigla,pa je aplicirala za turisticku i odbijena je jer je napustila program.Agencija tebi ne moze da otkaze vizu,niti ce te neko isterati vilama napolje,ali opet sigurna sam da nekih konsekvensi ima.Program je pod okrivljem vlade,tako da te oni samo evidentiraju kao nekog ko prelazi u ilegalu.
Htela sam i ja pa sam se predomislila,mislim da je riskantno.
Sta ti radi decko,ima li neke koristi od njega?
 
nina_lion:
Hey,strva!ali kog novembra dolazis?Ja tada zavrsavam program,pa cu se iz New Yorka preseliti za SF.U koje mesto ides?I preko koge agencije?...snowflower javi se....say something..lol..

I da NEW YORK CITY JE FANTASTICAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nisi pogresila,ja sam dosta gradova obisla ove godine i nijedan mi nije dobar kao NYC!I ja sam gledala kako da ga se docepam kada sam dolazila ovamo.

Dolazim oko 15. novembra i idem preko AYUSA iz Beograda. To je bio jedini nacin da stignem do NYC . Sta, cuvanje dece nije nesto previse zahtevno jedino sto tamo nikog ne poznajem ali kapiram da cu upoznati..Dobila sam neki nagradni vaucer za putovanje posle programa u trajanju od mesec dana po celoj Americi a program je , plus, bio na popustu i kostao je 480$. Sve je ispalo extra povoljno i jedva cekam. Malo mi je frka zbog dece , kako, sta ali ok. Snacicu se..
Nina, koliko si dugo tamo i kako kad si sama, sta onda?
 
O fino tema se zahuktava..hihihiihihhi..
Hey snowflower..
Nemoj da se brines oko toga,upoznaces nekog sigurno jer su za pocetak svi au pairovi u kontaktu.
Bar je tako sa mojom agencijom,imamo sastanke jednom mesecno,a cilj je da se upoznas sa svetom i popricas sa koordinatorom ako imas nekih problema.
Imas sanse cak i u avionu nekoga da upoznas!Kada sam ja dolazila jedno 20 svabica je bilo samnom,i nasih par devojaka..

Nije mi najjasniji taj nagradni vaucer,posto svaki au pair ima pravo na 13-ti mesec kada zavrsi prvu god i ukoliko nisi aplicirala za drugu.Taj mesec ti je da putujes ,a ne da radis.Naravno,taj trinesti mesec putujes o svom trosku.

Cula sam da u drugim agencijama taj program ide na popust ili da mozes da ga otplatis,ali u mojoj je cena fiksna,ali super da je tako jeftin jer je mene kostao duplo vise.

Nemoj da se cimas oko dece jer su vecina Amera tolerantni,znaju da si tek stigla ovde i da ima brdo stvari na koje trebas da se naviknes pocevsi od 6h vremenske razlike,preko voznje automatika do hrane,tako da ce ti biti na pocetku malo tesko ali navicices se.

Nazalost ,ja moj program zavrsavam par dana pre tvog dolaska,i nisam sigurna sta se dalje desava.
Mozda ostaanem jos koji dan u NYC mozda ne.Bicemo u kontaktu ,u svakom slucaju ali nista ne mogu da ti obecam za sigurno.

Nisi mi bila najjasniija sa pitanjem kako kad si sama?Kako kad sam sama-tipa neznam nikog ili nesto drugo?Ako je pitanje kako kad neznam nikog,na to vec ne mogu da ti odgovorim,posto sam odmah upoznala dosta sveta.

I da, imam ja pitanje za tebe-kako od aeodroma stizes do grada,da li su ti rekli da se snadjes kako umes ili ti je cekanje oraganizovano?
 
sto se tice tog vaucera , to je bila neka kao nagradna igra i dobila sam mesec dana putovanja- coast to coast- 2 nedelje, dve nedelje negde i jos nedelju negde- sve u svemu obidjes celu Ameriku, ali to na kraju programa- placeni su hoteli i put a za trosak imam svoj kes....
Mislila sam sama- ne znam nikog, ali kapiram da cu se snaci i upoznati nekog na onoj obuci...
Inace, jedva cekam! Je l si pozelela da se vratis?
Od aerodroma do hotela- sama. Niko me ne ceka i koliko razumem uzimam taxi ( koji je 50 $) i idem do hotela... Ako bude neka devojka odavde krenula sa mnom, delimo trosak. Ne verujem da ce neko da me ceka... kako si ti isla od aerodroma?
 
Da se vratim?Boze sacuvaj!
Meni je prevoz bio organizovan,tj.sve su nas sacekali zajedno i odvezli u veliki kampus na Long Isandu,gde smo ostali 4 dana,pa tak odatle svako u svoju porodicu.

Pitala sam te to za prevoz zato sto sam vec cula od drugih devojaka da to nije organizovano.
Sa JFK,gde ces da sletis,imas organizovane bus ture do grada koje one way kostaju sa JFK 15$ i idu do Grand Centrala ili Penn Stationa(zel.stanice).Srecom,tebi round trip nije ni potreban..lol..hihihihi..

Pretpostavljam da je tvoje odrediste hotel New Yorker,gde imas seminar.Ako jeste,onda sa aerodroma mozes da uzmes bus do Penn Stationa i odatle taxi do hotela koji je bukvalno iza coska,ali verovatno zbog torbi ce ti biti frka.Adresa hotela je
The New Yorker Hotel
481 Eighth Avenue
New York, NY 10001
ili baci pogled na http://www.newyorkerhotel.com/mapsdirections.asp
Pazi,do grada ti tim busom treba sat vremena,posto obilazi jos par terminala(a nadam se i Lufthansin,koju se nadam i koristis u ovoj situaciji)

I da,ako sam lose nagadjala stvari tipa gde ides i kojom kompanijom putujes,kazi mi da sam pogresila ali preko privatne poruke,blam me da sam se ispalila pred ovolikim svetom!
 
Sve si pogodila!! Idem u New Yorker Hotel i tamo imam seminar...
sada sam u fazi trazenja porodice. Zvale su me tri- jedna ima 4-oro dece- to ne mogu i moram da nadjem porodocu koja ce mi obezbediti auto.. Je l imas neki savet? Izvini sto te maltretiram sa ovim savetima ali zar nije lakse kad imas auto?
Gde izlazis uvece, vikendom?
 

Back
Top