Astrologija i magija

A onda dalje ide, da dodamo na smeh

"Osnovna znacenja planeta u tradicionalnoj astrologiji:

Saturn – hladan i suv, muski, dnevni.
vlada stvarima koje su stare, crne, mrtve, hladne, tuzne. "

"Saturn u TA prirodno vlada Prvim poljem VITALNOSTI"

Kao što je svima poznato, kada pomislimo na VITALNOST NEKOGA ili NEČEGA, to je CRNO, TUŽNO, JADNO, STARO, ništa nije tako vitalno kao mator čovek u 90. godina ;)

Ako koristiš Mars kao prirodnog vladara PRVOG polja, ti koristiš Modernu Astrologiju.

The End :p
Mene intrigira ovaj proces pretvaranja olova u zlato. 👷‍♀️
 
Da je to moguće uraditi, pola sveta bi se bavilo astrologijom :lol:

Nažalost ili na sreću, Saturn nema dodirnih tačaka sa eksplozijom. Jarac je poprilično miran i staložen znak koji ne želi dramu ni u svom životu, a niti voli da bude oko eksplozivnih i brzopletih ljudi.

Saturn je vezan za Disciplinu i Red, stvaralaštvo i konstrukciju, daleko od Eksplozije i naglih promena, što emotivnih, što materijalnih.

Zato je mnogo čudno da neko kaže da Saturn prirodno vlada poljem Vitalnosti i Života (1) i Regeneracije i Smrti (8).

Tranziti Saturna preko Sunca jesu opasni po život, konkretno kardiovaskularne bolesti, ali samo kada je u odnosu 6 kuće ili kada je u natalu naglašen Saturn sa Suncem. Ja imam taj aspekt, ali za sada nisam imao problema sa srcem, mada ih očekujem dosta kasnije. Mislim da fizička aktivnost koju dobijam u plivanju preko Škorpije poprilično pomaže da se suzbiju loše energije koje donosi Saturn.

Slab je Saturn u Strelcu doduše, malo štete pravi.
 
I ne pravi se naivan, jasno je da govorimo o PRIRODNIM vladarima, a ne o vladarima znaka u Ascendentu. :lol: Mene si naš'o da hvataš na cake.

Kao što je 2009. godine već napisano na krstarici, a to citiram:

https://forum.krstarica.com/threads/osnovni-pojmovi-u-tradicionalnoj-astrologiji.275532/

Tradicionalna astrologija, ukratko, smatra da Saturn prirodno vlada 1 i 8 kućom. I ne možeš ti to da demantuješ tvojim teorijama, kada je to pisano mnogo pre no što si se ti uopšte i rodio :lol: Ako to ne koristiš, onda ne koristiš TA, i tu nema polemike. Ako kažeš da je prirodni vladar 1og polja MARS, ti ne koristiš tradicionalnu astrologiju već VITALNOSt povezuješ sa SATURNOM. Ako to ne radiš, ti ne koristiš TA već je smatraš POGREŠNOM. Samim tim, nekompletiranim sistemom. :lol:

Нема овде никаквих "мојих" теорија. Ако теби (и том који је то писао) није јасна разлика између владара и косигнификатора, онда прво разврстајте те појмове па крените даље. Владар 1. поља је владар Асцендента и то може бити било која планета, а косигнификатор је она која има сродност са неким пољем на основу својих природних карактеристика (Сатурн и Меркур са 1. пољем, Јупитер, са 2. пољем, Марс и Месец са 3. пољем...).
И немој да се играмо тих глупих игрица, нисмо деца. Неко ко хоће да обори неку теорију сигурно неће да цитира написе рендом лика са неког форума и да тиме маше као убедљивим доказом, него ће озбиљно да проучи шта су писали велики ауторитети на ту тему. У супротном је најобичнији дилетант. Ја не оспоравам неке ствари у модерној астрологији на основу твојих постова јер ти си небитан лик са форума, него на основу тога шта су писали далеко искуснији и вештији модерни астролози. Тако и ти, ако хоћеш стварно нешто да оспориш, нађи лепо адекватног представника традиције који је написао у свом делу да се Сатурн повезује са виталношћу, па онда можемо да наставимо даље.
 
Нема овде никаквих "мојих" теорија. Ако теби (и том који је то писао) није јасна разлика између владара и косигнификатора, онда прво разврстајте те појмове па крените даље. Владар 1. поља је владар Асцендента и то може бити било која планета, а косигнификатор је она која има сродност са неким пољем на основу својих природних карактеристика (Сатурн и Меркур са 1. пољем, Јупитер, са 2. пољем, Марс и Месец са 3. пољем...).
И немој да се играмо тих глупих игрица, нисмо деца. Неко ко хоће да обори неку теорију сигурно неће да цитира написе рендом лика са неког форума и да тиме маше као убедљивим доказом, него ће озбиљно да проучи шта су писали велики ауторитети на ту тему. У супротном је најобичнији дилетант. Ја не оспоравам неке ствари у модерној астрологији на основу твојих постова јер ти си небитан лик са форума, него на основу тога шта су писали далеко искуснији и вештији модерни астролози. Тако и ти, ако хоћеш стварно нешто да оспориш, нађи лепо адекватног представника традиције који је написао у свом делу да се Сатурн повезује са виталношћу, па онда можемо да наставимо даље.

Podržavam upotrebu terminologije, s tim što smatram da je dodatno gubljenje vremena na nebitne stvari. Ionako je većina toga loše napisano u pokušaju da se imitira astronomija, a mnogo toga je i u tom procesu potpuno izgubljeno ili je dezinformacija.

Nastavljamo, dakle. Upravo su to tvoje teorije, pardon, tvrdnje. Nisu ni teorije. Da bi bile teorije, prvo se o njima mora dobro razmisliti. A da bi se razmislilo, mora i da se pročita šta piše.

To što ti koristiš termin "kosignifikator" nepravilno je posebna priča za sebe. :nono2:

Prvo, signifikator je planeta u samom polju koja dodatno SIGNIFIKUJE dato polje ili dešavanje, a kosignifikator (još manje korišćen termin, zapravo toliko malo se uopšte i koristi da sam se slatko ismejao) je planeta pride signifikatoru. I ovde se misli na Za Warudo, iliti, Asc, IC, Dsc, MC. Signifikator u kontekstu planete PRIRODNOG VLADARA se pogšreno koristi. :nono3:

U TA prirodni vladar Prvog i Osmog polja je Saturn. :lol: Da li razumeš pojam "Prirodni vladar"? :lol: Ovde si pisao tako da izgleda kako ne praviš razliku između prirodnog vladara u teoriji astrologije i vladara polja u praktičnoj analizi horoskopa :nono3: Različite stvari, ne nose isto značenje ni približno.

Prirodni Vladar se direktno vezuje za samu prirodu kuće (ergo PRIRODA, Nature of), a to mora da isprati položaj znakova Zodijaka po redosledu suprotnom od kazaljke na satu, počev od istočne tačke (Ovna).

Prirodni vladar Ovna, a ovde ne pišemo o nečijoj karti i o tome nije ni reč :lol:, je uvek Mars. Ne može biti Saturn. Čak ni po dekanima ne može biti Saturn. :lol:

Dalje, pozivanje na autoritete je možda i najgluplji metod da se proučava astrologija, i poprilično loša argumentacija na svakom nivou, pogotovo ako imamo u vidu da se astrologiji pripisuju loše karakteristike i demonizovanje po osnovi autoriteta u svetu, što Crkve, što Nauke, bez ikakvog konkretnog znanja o delatnosti. Dalje, ako već misliš da nisi dete, onda ne treba da se hvataš za termine koji će samo laicima izgledati zanimljivo spolja i sakupljati poene kod istih. Drugim rečima, možeš misliti svojom glavom, kao što su to radili "autoriteti". A nadalje, sve što se reklo na kontu astrologije treba detaljno proučiti, možda nadograditi, možda odbaciti. Poenta je u tome da se pronađu odgovori i rešenja jer nam je dobro poznato da je astrologija veoma malo izučena i istražena, a govoriti kako je sistem savršen je čista glupost.

O čemu se radi tu? Ja ovde pišem konkretno o nelogičnosti i nepravilnosti u kontekstu TA i tražim objašnjenje zbog čega se to tako postavlja u nadi da će neko ko se dogmatično vodi istom da malo mućne glavom i da kaže k'o Manda "ŠTA JE OVO SUNCE TI...". Ako želiš da kažeš da Saturn ne vlada Prvim i Osmim poljem prirodno, to znači da ne koristiš TA. Tu nema dalje polemike niti problema. Iz ugla TA, ti ne koristiš TA. :think:
Za mene, drugim rečima, sama pojava Saturna kao prirodnog vladara Prvog Polja u TA je čista komedija, ali želeo bih da vidim da neko pokuša da to objasni da U TA Saturn je regeneracija, iliti Alfa i Omega, iliti Početak i Kraj, ukoliko prirodno vlada Prvim i Osmim poljem.

Dalje, za "obaranje teorije" u astrologiji je dovoljno i par napisanih reči jer nemamo konkretnu strukturu koja je lako prepoznatljiva što upućenim, što neupućenim ljudima. Misao da je sistem kompletiran, misao da su ljudi nekada bili prosvetljeniji, misao da su tada imali više znanja itd je potpuno dogmatičan i nisam pristalica ustajalih i arhaičnih formi po kojim je neko odredio "zakone". Toj (ne)strukturi pomažu ljudi koji nemaju pojma šta niti kako da rade u astrologiji i bave se šarlatanijom, a najviše odmažu oni koji misle da se razumeju i govore drugima kako da se ponašaju ili uče jer projektuju sebe, svoje strahove, sujetu. :lol:

Do sada ništa nisam našao u TA što nisam uspeo da oborim u par rečenica. :lol:;)

Ukoliko sam ti već "nebitan lik s foruma" (nismo deca kmek kmek pričaj sa mnom kao sa odraslim čovekom kmek kmek.......k o s i g n i f i k a t o r :p) ne znam što toliko gubiš vreme na mene i moje poruke :lol: Kamo sreće da možeš da ponudiš neko konkretno astrološko rešenje, predikciju ili da počneš da radiš astrologiju na nivou koji ja radim već dugi niz godina. Ali moraćeš makar da razgraničiš šta je signifikator, a šta prirodni vladar jer vidim da muku mučiš s tim. Zbuni se čovek, razumem ja to sve. :p

Zanimljivo je da NE ZNAŠ da se u TA koristi Saturn kao prirodni vladar Prvog i Osmog polja, a JOY JOY u 12oj. :lol: K'o Šešelj u Hagu. Verovatno ne možeš da nađeš knjigu na netu, ha? :think: Ali dobro, možda je pitanje isuviše kompleksno za tebe. Hvala za pokušaj.
 
Saturn je uvek nesto skriveno, senka, druga strana medalje Sunca, koje je otvoreno, svetlo, istina.
Okultno tj. samo znacenje te reci je nesto skriveno.
Skorpiju mnogi mesaju sa znakom Jarca, a oni nisu isto, iako dele neke slicne osobine.
U kontekstu astrologije,
pogresno shvatanje je da je Jarac vrh necega, naprotiv, on je samo dno, vrhunac je Rak kao znak letnjeg solsticija, a Jarac je nesto prezrelo(a ne zrelo, bitna razlika) u isto vreme to je nekako i sansa, jer kad si na dnu u znaku zimskog solsticija, mozes samo na gore, praznina iz koje pocinje novi krug, ali ne treba odmah skociti na zakljucak da je to vrh, jer nije, vec samo pocetak novog kruga.
Rak bi se pre mogao uporediti sa vrhom neba, tj. MC-om nego Jarac sto odgovara vremenu negde oko podneva u zavisnosti od godisnjeg doba. a IC kao najtamnije doba noci, vise odgovara tom zimskom solisticiju odnosno Jarcu.
Ovan kao istocni horizont, Vaga kao zapadni, jasno zasto.

Tacno, Saturn je uvek ono nesto skriveno, zato se i kaze "Saturnove maske" jer on je izmedju ostalog glumac, onaj koji maskira prave osecaje.

Saturnovo radovanje je u 12.polju a vlada 8.poljem, oba su kadetna, mracna i nevidljiva.
 
Imam utisak da se o ovome ne prica :D, ali zanimljiva mi je tema, steta sto svi cute :)
Ja sam pokušao da pišem o magiji ali je sve bilo obrisano tobože zabranjeno čaranje na forumu. Amin. Inače postoje rituali za spiritualan razvoj zasnovani i na planetam i na zodijačkim znakovima za ispunjenje svog punog potencijala.....Jednom rečju predivno ali.....
 
Poslednja izmena:
Recimo ovo vam je Veći Prizivajući Pentagram za Dvice. Ovo je dato ilustrativno I nije za praksu jer je potrebno poznavati Ključeve Više Magije da bi se moglo upotrebiti. Lično nijesam dublje ulazio u ovo mene interesuju druge oblasti kao što je Theurgija ali je ovo za one koji žele da kombinuju Astrologiju i magiju. Znači kao i oni rituali za planete služi da se razviju kvaliteti Device i terajućim pentagramom da se eliminišu negativni kvaliteti Device i šta se već astrologija bavi.


Znači potrebno je postaviti oltar sa žuto zelenim čaršavom pentagram Device koji se treba napuniti zatim Lotosov Štap, bodež za teranje elemenata….

Izvedi Terajući ritual Pentagrama, Kabaljistički Krst, Čišćenje vodom i Posvećenje vatrom izvedi Invokaciju Više Božanske Sile…… Okreni se Severoistoku i reci Hekas Hekas Esti Bibeloj. Idi na zapad oltara uzmi Lotosov Štap sa trakom žuto zelenom preuzmi bogo obličje boginje Isis i vibriraj Isis. Zatim idi do istoka i nacrtaj žuto zeleni pentagram Device vibrirajući ime Zurkol. Dok crtaš simbol u centru vibriraj ime HHYV. Projektuj žuto zelenu svetlost kroz pentagram pomoću Znaka Ulazećeg.

Daj znakove LVX i reci: In the name of the Lord HHYV in the secret name of God HCTGA and of King Zurchol I invoke you Archangels and Angels of Sign, Decans and Quinants of Virgo.

Tako se ponavlja na sve četiri strane i završava se sa prizivnom molitvom 6 Enohijanski priziv dok se iscrtavaju ovi znaci u vazduhu itd itd……


Znači veoma komplikovano i veoma zahtevno.
 
Ovo ovdašnjim korisnicima neće mnogo koristiti
Valjda se neće naći neka budala da sama to proba
Pa samo za mali pentagram Zemlje treba više meseci vežbe iako je na izgled jednostavan
Dovoljna je informacija da je osnovno poznavanje astrologije bitno u Magici jer se rituali mnogi održavaju u određenim astrološkim konstelacijama
U Kabali i svaki znak ima svog duha,neki kažu Anđela
Kao što i svaka planeta ima duha i demona
Sa sve kamejama
 
Saturn po prirodi ogranicava pojedinca tako da po prirodi i logici on ne moze vladati 1 kucom nikako.Jer 1 kuca je inicijativa,prodor u svijet,pocetni korak,pocetak a taj princip nikako ne moze biti pasivan a ni ogranicen sto bi Saturn oznacio.Snaga Saturna je u podnosenju,trpljenju i nemogucnostima,on donosi pojedincu da se bori protiv sebe a ne protiv drugih.Saturn u 1 polju logicno je da ce dati osobu koja nema sampouzdanje,inicijativu,osoba mora da pobjedi ogranicenja.Npr ako je neko osujecen ili hendikepiran u fizickom smislu tu ce biti simbolika znaka Skorpije ali sama nemogucnost i tezina samog takvog zivota bice Saturn.U sustini Saturn bi simbolizovao podvig sami,da pobjedis svoja ogranicenja protiv svih zakona vjerovatnoce,ali ne zato sto taj Saturn daje optimizam da se podvig ostvari,ne nikako jer Saturn ne daje optimizam kao Jupiter,nego si sudbinski predodredjen da pobjedis to pa cak bio i pesimista.Takodje filozofija zivotna koju oznacava Saturn je stoicizam.Zivot nije onoliko koliko covjek moze da ponese ili donese vec koliko moze da podnese. Osnovni cilj Saturna je da se pobjedi zivot koji se zivi da bi se dobilo vrijeme a ne da bi se trosilo,zato Jarcevima je najbitnije da ostanu upamceni u istoriji po necemu velikom,vise nego bilo kom drugom znaku.Oni nisu materijalisti zato da bi zadovoljili svoju hedonisticku prirodu,nego zele nesto opipljivo da ostave iza sebe da bi dobili vrijeme kao nagradu ,da budu vjecno upamceni i zbog toga su spremni da u ovom zivotu prodju golgotu.Nevidjeno autodestrkutivan znak je Jarac,koji ne voli laksi put niti olaksice niti uzitke. Osnovni strah Saturna nije strah od siromastva ni starosti ni teskog zivota itd.Osnovni strah Saturna je strah od zaborava,zato nikome tako ne pada tesko da zivi zivot obicnih ljudi kao Jarcu.Najtezi znak u kojem neko moze da se rodi uz Skorpiju,abnormalna je cijena toga zivjeti zivot jednog Jarca.Cijena njihove velicine je nevidjeno velika.Ljudi koji ce istrpjeti u 1 zivotu ono sto ne bi najveci mucenici ovog svijeta mogli da istrpe da imaju 1000 zivota
 
Poslednja izmena:
Ne grešim ni u čemu. Okultizam ne mora da se definiše jer je opšte poznato da su sve Vodene kuće Okultne kuće.

I ništa od toga se ne koristi u astrologiji niti je Alhemija deo astrologije.

I niko nije ni pisao MAGIJI :rotf::rotf::rotf::rotf:


Otvorena je ova tema bezveze, bezrazložno, sa mojom porukom
Sada ne znam kako to mozes astroloski da povezes,ali sami vodeni znaci bi oznacili mnogo vise misao i misaone procese koje covjek ima nego vazdusni znaci.Vazduh kao element je neophodan primarno covjekovim plucima takodje i mozgu.Ali za ljudski mozak i same celije mozdane prijeko je potrebna voda.Pa i sami misaoni procesi kod covjeka su mnogo bolji npr kada misli o necemu ili masta ili polaze ispit kada je stomak prazan bez hrane-Venera,a ako covjek je gladan i pun vode razmislja dolazi na mnogo veci broj ideja i mozak mu radi mnogo bolje.Potrebna za okultnim u covjeku je dubinska potreba,a dubina ce biti sama voda,ne postoji dubina u vazduhu logicno.Same sve fiks ideje u ljudskom mozgu ili sama potreba da covjek misli o necemu okultnom ili to sprovodi radja se u ljudskoj imaginaciji koja je prirodno vezana za vodu ,za vazduh veoma tesko.Vazdusni znaci mogu vise oznaciti same prakticne funkcije mozga npr kognitivne sposobnosti.Merkur pokreti ruku i prstiju nesto sto je vise sposbnost.Npr manualne sposobnosti Merkur ili predispozicije za skok Uran.
 
Poslednja izmena:

Back
Top