Astma ili miastenia gravis

Kals

Početnik
Poruka
22
Nekoliko godina u nazad imam problema sa disanjem. Nekad nemam nikakve simtome a nekad ne mogi nikako da disem ne pomazu lekovi, infuzije i sve terapije. Urađen mi je skener pluca i sve je dobro ali je pronađen perzisrentni timus sa atrofijom od 10mm debljine LD38mm. Doktoru na infektivnoj klinici je bilo cudno otkud mi timus jer imam 37god. Inace se lecim od astme. Pa me interesuje da li problemi sa disanjem mogu biti zbog timusa? Pozdrav svim ucesnicima na ovu temu, Nadam Sa da ce ih biti, da nisam jedina koja pati od ovog problema.
 
Nekoliko godina u nazad imam problema sa disanjem. Nekad nemam nikakve simtome a nekad ne mogi nikako da disem ne pomazu lekovi, infuzije i sve terapije. Urađen mi je skener pluca i sve je dobro ali je pronađen perzisrentni timus sa atrofijom od 10mm debljine LD38mm. Doktoru na infektivnoj klinici je bilo cudno otkud mi timus jer imam 37god. Inace se lecim od astme. Pa me interesuje da li problemi sa disanjem mogu biti zbog timusa? Pozdrav svim ucesnicima na ovu temu, Nadam Sa da ce ih biti, da nisam jedina koja pati od ovog problema.

Pre bih rekao da je to astma,verovatno imas astmu samo kad je vlazno vreme. Nego me zanima da li previse konzumiras mlecne proizvode?Jer vecina astmicara konzumira previse mlecnu hranu.
Moj predlog ti je da pokusas to da resis reketnim gorivom,imas recept na internetu samo nadji.
 
Ima periodi u godini kada apsolutno nemam nikakvih problema a onda naglo krenu pogorsanja u disanju. Tada ne pomazu infuzije aminofilina, pronizon, nikakve inhalacije, pumpice koje inace stalnonkoristim(simbycort160, alvesco160, berodual). Pored toga pijem alvokast. Na alegrologiji ne mogu da mi pronađu alergiju ni na sta. Poslednjih godina mi se sve događa na jesen pa sumnjam na ambroziju ali kozni testovi to ne potvrđuju. Prosle godine sam imala i osip po telu pa su me testirali na sve i svasta na infektivnoj klinici u Beogradu sve je negativno bilo. Buni me taj timus, da li mozda on pravi probleme? Svaka pomoc i iskusta će mi mnogo znaciti.
Pre bih rekao da je to astma,verovatno imas astmu samo kad je vlazno vreme. Nego me zanima da li previse konzumiras mlecne proizvode?Jer vecina astmicara konzumira previse mlecnu hranu.
Moj predlog ti je da pokusas to da resis reketnim gorivom,imas recept na internetu samo nadji.
Pre bih rekao da je to astma,verovatno imas astmu samo kad je vlazno vreme. Nego me zanima da li previse konzumiras mlecne proizvode?Jer vecina astmicara konzumira previse mlecnu hranu.
Moj predlog ti je da pokusas to da resis reketnim gorivom,imas recept na internetu samo nadji.
Hvala na odgovoru. I ja mislim da mi smeta vlaga i zagađenja od kuca koje loze i ambrozija. Pila sam ranije puno mleka i uopste mlecne proizvode ali vec neko vreme sam izbacila. I secer rafinisan sada polako izbacujem. Pogledacu na internetu preporuku. Hvala. Valjda cu resiti problem. Nego me je taj timus zabrinuo jer neki lekari se cude sta ce on tu( infektolog i hematolog) a alergolog i pulmolog mi kazu da zaboravim na timus. Pa se bojim da pored astme da mi i on ne pravi problem. Pozdrav
 
Ako na alergologiji nisu nasli nista od alergije,onda se pomiri s tim da ti ovo vreme ne odgovara.Znam mnoge ljude,koji nemaju astmu,ali imaju problema sa dizanjem,kada dodje jesen.Znaci,jednostavno organizam ne moze da podnese to godisnje doba i vreme u niemu.Moja cerka,je alergicna na misis korova,jer on u ovo vreme zri,a kosi se i kada je kosenje tog korova preko puta njene kuce,ona ne moze da se nadise i da se odbrani od suza i disajnih organa.Ima neke lekove,ali joj ne pomazu mnogo,ali bar ublazi tegobe.Opet je to povezano sa imunim sistemom.
 
Ako na alergologiji nisu nasli nista od alergije,onda se pomiri s tim da ti ovo vreme ne odgovara.Znam mnoge ljude,koji nemaju astmu,ali imaju problema sa dizanjem,kada dodje jesen.Znaci,jednostavno organizam ne moze da podnese to godisnje doba i vreme u niemu.Moja cerka,je alergicna na misis korova,jer on u ovo vreme zri,a kosi se i kada je kosenje tog korova preko puta njene kuce,ona ne moze da se nadise i da se odbrani od suza i disajnih organa.Ima neke lekove,ali joj ne pomazu mnogo,ali bar ublazi tegobe.Opet je to povezano sa imunim sistemom.
[/QUOTE
Kozni testovi mi nisu pre par godina nista pokazali, idem redovno na kontrole kod alergologa. Doktor mi je do sada radio celu imunologiju u zavodu za transfuziju krvi, sad me je poslao na razne analize iz krvi na plesni, na proteine mleka, ambroziju i mnogo toga. Kaze da nekad nece da se pokaze na koznim testovima ali se iz krvi vidi. Kada stignu nalazai, videcu. Ali bas tesko disem, plitko skoro nikako. Imam za neki dan i pulmologa u Klinickom pa cu videti da li neko moze da pomogne. Nista mi nos sto curi i oci kad svrbe ne smeta, samo da mogu da disem. Bojim se da taj timus ne steze plucno stablo ili tako da tako nekako ne utice. Kada covek ima problem cita puno na te teme pa sam svasta procitala. Prosle godine sam u isto vreme od 16.avgusta pa do novembra imala isti problem. Tada sam bila i u Klinickom, Urgentnom, Infektivnoj, ADT plucno. Imala sam i osip kao boginje pa su sumljali i na sarkodiozu pa su mi radili biopsiju pa se nije dokazala ali sada me alergolog i imunolog sa Klinickog salje i iz krvi da se provere ti markeri na sarkodiozu i tako. Bas se mucim. Hvala na svim odgovorima. Kada nemam tih problema, kada mogu da disem toliko energije imam sve mogu da radim pa uzmem i krecim i mogu na kraj sveta, ne umaram se nista. A kad je ovako ni da govorim, ni da hodam. Kao da sam biljka. Poz
 
od nekih astmaticara sam cula da im savrseno pomaze `seratide discus` u kontroli astme
Nisam do sada nikada koristila tu pumpicu. Pitacu doktorku. Do sad je moja terapija uvek bila alvesco160 i simbycort nekad 320 nekad 160. To je sto se pumpica tice. Astmu sam dobila u 25god, kao mlađa nikakve probleme, u mojoj porodici niko. Ni ja ni niko moj nikada nije pusio. Pored astme cesto budem i anemicna ali to godinama drzim u normali sa lekovima. Normalne sam građe, nisam gojazna, dosta se pazim ali ne znam sta vise da uradim da mi nije ovo ovako svremena na vreme. Prosle god u isto vreme sam isla na put i sa pola puta sam morala da se vratim jer sam imala teska gusenja i pravo u hitnu.
 
Sacekaj nalaze krvi i nemoj pumpicu koristiti,ako ti je lekar nije prepisao.Dok ne saznas dijagnozu,ne radi nista sama.Ne znam da li si probalada sa cajem od Nane,uradis prirodnu inhalaciju.To ne moze nista da ti skodi,a ocistice,bar za neko vreme disajne organe.Znaci u jednu posudu(serpu),sipas vodu i stavis da provri,onda stavi 4-5 kesica caja Nane.Stavite serpu na sto i uzmete peskir,sednete za sto i glava nad serpu sa prekrivenim peskirom preko glave.tako sedite pokriveni dok mozete da izdrzite toplotu,pa na prekide,malo odmorite,pa opet.I tako vise puta dok se caj ne ohladi.I na pocetku,nemojte odmah dok je mnogo vruce,jer ne mozete izdrzati toplotu pare,nego sacekajte da se malo hladne,pa onda 3-5 minuta nad serpu sa peskirom,pa onda toliko vremena odmarate.Kako se hladi caj tako vi drzite glavu nad serpom,koliko mozete da izdrzite i obavezno po 5 min. pauze.I to nemojte raditi svaki dan.2x nedeljno bi trebalo biti dosta,kad osetite da vam je puno tesko i ne mozete da disete.
 
Sacekaj nalaze krvi i nemoj pumpicu koristiti,ako ti je lekar nije prepisao.Dok ne saznas dijagnozu,ne radi nista sama.Ne znam da li si probalada sa cajem od Nane,uradis prirodnu inhalaciju.To ne moze nista da ti skodi,a ocistice,bar za neko vreme disajne organe.Znaci u jednu posudu(serpu),sipas vodu i stavis da provri,onda stavi 4-5 kesica caja Nane.Stavite serpu na sto i uzmete peskir,sednete za sto i glava nad serpu sa prekrivenim peskirom preko glave.tako sedite pokriveni dok mozete da izdrzite toplotu,pa na prekide,malo odmorite,pa opet.I tako vise puta dok se caj ne ohladi.I na pocetku,nemojte odmah dok je mnogo vruce,jer ne mozete izdrzati toplotu pare,nego sacekajte da se malo hladne,pa onda 3-5 minuta nad serpu sa peskirom,pa onda toliko vremena odmarate.Kako se hladi caj tako vi drzite glavu nad serpom,koliko mozete da izdrzite i obavezno po 5 min. pauze.I to nemojte raditi svaki dan.2x nedeljno bi trebalo biti dosta,kad osetite da vam je puno tesko i ne mozete da disete.
Ja sam asmaticar, lecim se vec godina u klinickom centru. Sve pumpice su mi propisane od strane pulmologa i alergologa. Pored njih sada imam prepisanu i redovnu inhalaciju berodualom putem inhalatora, pronizon, nixar, galitifier sirup. Sve zbog pogorsanja trenutnog. A pumpice su mi obavezne kao hronicna terapija. Asmaticari ne smeju da se inhaliraju tako nad cajevima, ta upozorenja sam vise puta dobila od pulmologa. Stigli su mi rezultati sa Torlaka gde pise da su mi negativni rezultati na ambroziju i na plesni. Ostale analize vadim u cetvrtak u Klinickom. Valjda ce uspeti da mi nađu nasta sam alergicna kako bi me vakcinisali. Kada se utvrdi alergija, primi se imunoterapija i resi se problem. Samo da nije do tog timusa, moram opet da pitam doktorku. Hvala na savetu. Ako vasa cerka tacno zna na sta je alergicna nek primi vakcine kako joj stanje ne bi bilo sve teze godinama pa da je snađu teska gusenja kao mene. Moja nesreca je sto ne mogu da otkriju sta izaziva gusenja. Pozz
 
Мијастенија (Miastenia gravis, не mediastinum) не почиње никад гушењем, већ падањем капака, назалним говором и враћањем хране услед слабости мишића фаринкса, такође је отежано је ходање, пењање уз степенице....болест моторног неурона.
Гушење је крањи стадијум болести услед попуштања дисајне мускулатуре, код нелечених пацијената или код оних којима терапија не помаже.
Тако да мијастенију сигурно немате.
 
Мијастенија (Miastenia gravis, не mediastinum) не почиње никад гушењем, већ падањем капака, назалним говором и враћањем хране услед слабости мишића фаринкса, такође је отежано је ходање, пењање уз степенице....болест моторног неурона.
Гушење је крањи стадијум болести услед попуштања дисајне мускулатуре, код нелечених пацијената или код оних којима терапија не помаже.
Тако да мијастенију сигурно немате.
To sam tako i citala da se mijastenija tako manifestuje. Ali posto timus stoji na takvom mestu da je oko plucnog stabla ne znam da li moze da dolazi do nekog njegovog kontrahovanja suzenja, pa da tada pravi problem. Kako su mi lekari objasnili on tokom puberteta atrofira i bude kao masno tkivo i gubi funkciju a kod mene je ocuvan kao u deteta pa su se tu nesto cudili, kao otkud mi to tako. Ima atrofiju 10mm. Zato mene brine taj timus. Hvala na objasnjenju. I izvinjavam se sto sam malo opsirna. Vazno mi je da cujem iskustva ljudi koji se bolje razumeju bas u tu zlezdu, jer malo ko o njoj ista zna. Samo ko se susreo sa nekim problemom zbog nje. Ne znam ni tacno koje hormone luci, da li oni mogu praviti probleme. Uglavnom svi znaju sve o stitnoj i kada njeni hormoni i antitela nisu u redu ona dovodi do otezanog govora, znojenja, opadanja kose, tezeg disanja. Ali o grudnoj zlezdi se ne zna toliko. A mene ona brine.
 
Тимус се везује за мијастенију гравис у неким случајевима, а у неким не.
А тимус тешко доводи до гушења, већ увећањем (али екстремним увећањем) узрокује синдром вене каве (да не улазимо у објашњење, није за лаика).
Тимус има улогу у формирању ћелија имунског система и губи функцију кад се имунитет формира и синтеза одређених лоза одбрамбених ћелија измести на друго место.
Код вас код којих се није десила инволуција, може да има везе са мијастенијом, али и не мора.
Мијастенија је релативно лака за дијагностику. Довољно је отићи код неуролога.
 
Тимус се везује за мијастенију гравис у неким случајевима, а у неким не.
А тимус тешко доводи до гушења, већ увећањем (али екстремним увећањем) узрокује синдром вене каве (да не улазимо у објашњење, није за лаика).
Тимус има улогу у формирању ћелија имунског система и губи функцију кад се имунитет формира и синтеза одређених лоза одбрамбених ћелија измести на друго место.
Код вас код којих се није десила инволуција, може да има везе са мијастенијом, али и не мора.
Мијастенија је релативно лака за дијагностику. Довољно је отићи код неуролога.
Hvala na objasnjenju. Nema druge.Pitacu doktorku da mi da uput za neurologa. Mnogo mi znaci sto ste me uputili i kod kog specijaliste se ide. Nisam bila sigurna da li je endokrinolog, neurolog, grudni hirurg...Jedna doktorka sa hematologije mi bila rekla da odem kod grudnog hirurga da vidi tu atrofiju od 10mm. Kada sam bila na pulmologiji pitala sam doktorku, ustvari pokazala izvestaj da je doktorka to predlagala. Ona je rekla ma nema potrebe i to je bilo to. Valjda niko ne shvata za ozbiljno dok se skroz ne skljoka covek. A kad bi bilo nesto tako, rekli bi pa gde ste do sad, sta ste cekali.
 
Hvala na objasnjenju. Nema druge.Pitacu doktorku da mi da uput za neurologa. Mnogo mi znaci sto ste me uputili i kod kog specijaliste se ide. Nisam bila sigurna da li je endokrinolog, neurolog, grudni hirurg...Jedna doktorka sa hematologije mi bila rekla da odem kod grudnog hirurga da vidi tu atrofiju od 10mm. Kada sam bila na pulmologiji pitala sam doktorku, ustvari pokazala izvestaj da je doktorka to predlagala. Ona je rekla ma nema potrebe i to je bilo to. Valjda niko ne shvata za ozbiljno dok se skroz ne skljoka covek. A kad bi bilo nesto tako, rekli bi pa gde ste do sad, sta ste cekali.
Нема на чему.
Немаш ти мијастенију, али ако ћеш се осећати боље и сигурније, треба да те прегледа неуролог.
 

Back
Top