- Poruka
- 63.217
Aserativno ne postoji. Asertivno postoji.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Ovo nije nikome problem, ako ima s kim da komunicira.šta znači to _aserativno_
Asertivno ponašanje je stil komunikacije u kojem osoba jasno, direktno i samopouzdano izražava svoje mišljenje, osećanja i potrebe, pritom poštujući prava i osećanja drugih ljudi. Asertivna osoba ne dozvoljava da bude iskorišćena, ali takođe ne ugrožava druge u svojoj komunikaciji.
Evo ključnih karakteristika asertivnog ponašanja:
Ovo ponašanje pomaže u izgradnji zdravih odnosa i rešavanju konflikata na konstruktivan način.
- Samopouzdanje – Osoba veruje u sebe i u svoje pravo da izrazi svoje potrebe.
- Jasna komunikacija – Poruke su direktne, konkretne i bez manipulacije.
- Poštovanje drugih – Dok izražava svoje stavove, osoba uvažava stavove i osećanja drugih.
- Kontrola emocija – Asertivna osoba kontroliše svoje emocije, ne postaje agresivna niti pasivna.
4o+
ali šta ako je ta komunikacija nefunkcionalnaOvo nije nikome problem, ako ima s kim da komunicira.
pa to, ako ne funkcioniše nikom ništa ima gde funkcioniše...ali šta ako je ta komunikacija nefunkcionalna
Nije isto,cilj je da volis svoj posao i da radis bez da ti neko govori,moras ovo ili ono ili ako ne volis posao da vidimo kako to mozemo popraviti ,samo iskren odnos bez manipulatcija,kakvo emotivno ponasanje u posluЈа сам имао прилике да се сретнем са људима који су прошли курс асертивног понашања. То вам је када неко прича приче из филмова или када у стварности примењује оно што је видео на јутјубу.
"Желим резултат" вам је једна од замена за "Марш на посао", "Уради то како треба", "Ово мора да успе" и друге реченице које су грубље, али говоре исто.
Онда имате оно чувено "Шта предлажеш" када се појавиш и када кажеш да постоји одређени проблем, који руководилац или неко коме је то у опису посла или надлежности мора да реши. Пребацује лопту поново у твоје двориште иако је то његов задатак, а ти си дошао да се пожалиш или да предочиш. Још један вид асертивности, јер он не жели да буде нападнут.
"Како би ти решио мој проблем" је једна од варијација на ово претходно, где руководилац или шеф поново пребацује на оног ко се жали и ко има примедбу.
...
Ту постоји низ фраза које се уче напамет и које се примењују у тачно одређеним ситуацијама, које су неповољне за асертивног играча. Он учи да се понаша као робот (елиминација осећања) и да настоји да буде упоран.
Оно што сам исто приметио јесте да људи врло брзо усвоје такав образац понашања и да крену то да примењују и у приватној сфери, када се обраћају својим пријатељима, познаницима и другим блиским особама.
Никада нисам усвојио ово.
Ма живот је пролеће...Nije isto,cilj je da volis svoj posao i da radis bez da ti neko govori,moras ovo ili ono ili ako ne volis posao da vidimo kako to mozemo popraviti ,samo iskren odnos bez manipulatcija,kakvo emotivno ponasanje u poslu? Emotivno ponasanje je ubitacno i za tebe i za druge oko tebe i u privatnom zivotu za donosenje finanijskih odluka. Ovo sto rade sa Bitkoin np jedva cekaju te emotivne da im kozu oderu i sa dionicama se to radi samo sto su kontrole vece.Najveca zivotna greska je unosenje emocija u odlukama.