Anonimni alkoholicar

Мора јер мисли да мора. Не зато што нема где. Јесте патологија.
Не може доживотно да мисли да мора да буде поред неког с ким јој је живот квалитативно на ниским гранама.
Мора у неком тренутку да помисли да може и другачије.
Под условом да нема скривене мотиве.
Али скривене тако да их често ни сама није свесна.
 
Postoji prirodna simbioza nekih karaktera, to sigurno jeste tacno.

Uz alkoholicare/narkomane, ide isto specifican tip karaktera, ali to nisu control frikovi, po meni. Mislim da bi mi tesko bilo i da objasnim recima kakvi bi to likovi bili. U sustini, oni koji misle da mogu da poprave nesto, koji misle da su snazni za vise ljudi, neostvareni prirodni lideri van kuce, itd. Tesko mi je da opisem.
Има о томе пуно писано.
Читаве целине у оквиру психологије тј. психопатологије.
Проучили људи, посматрали, вековима. :D
 
Не може доживотно да мисли да мора да буде поред неког с ким јој је живот квалитативно на ниским гранама.
Мора у неком тренутку да помисли да може и другачије.
Под условом да нема скривене мотиве.
Али скривене тако да их често ни сама није свесна.
Не почињу сви такви бракови лоше, напротив. Жена се труди око блесавог мужа јер има слику њега из прошлости, бољег.
 
Не почињу сви такви бракови лоше, напротив. Жена се труди око блесавог мужа јер има слику њега из прошлости, бољег.
Наравно да не почну јер ми дуже време сви имамо пред собом слику онога што као желимо да имамо, а онда се временом однос претвори у оно што нам је стварно потребно.
Социјални ниво и психолошки ниво.
Слојевити смо.
 
Наравно да не почну јер ми дуже време сви имамо пред собом слику онога што као желимо да имамо, а онда се временом однос претвори у оно што нам је стварно потребно.
Социјални ниво и психолошки ниво.
Слојевити смо.
Изгледа да је потпуно здравих људи мало.
 
Evo jedne neuobičajene priče. Čudne ali istinite. Imam koleginicu koja je bila slatka devojčica ko medić, pokazivala nam slike (68godište), ali kad je bila klinka imala je potrebu da pije rakiju. Jednostavno je imala nezaustavljivu želju za rakijom. U pet, šest godina ! Oni sklone sve iz kuće, ona kaže ode kod babe i moli babu da joj da malo. Baba kaže da nema više, ona babi kaže (Bosna je u pitanju i bure od rakije) "oplači baba bure vodom pa mi daj" da joj bar voda zamiriše na rakiju ! E , tad je polazak u prvi razred bio ozbiljna stvar, ponosiš se što si krenuo u školu, i njoj napričaju da će joj se deca smejati, da neće moći u školu ako pije , i ona preseče. I dan danas ne pije alkohol. Izuzetna žena, mnogo mi je draga.

I dan danas kad je sretnem u glavi vidim malu čupavu devojčicu koja kaže babi "oplači bure sa vodom"
 
Evo jedne neuobičajene priče. Čudne ali istinite. Imam koleginicu koja je bila slatka devojčica ko medić, pokazivala nam slike (68godište), ali kad je bila klinka imala je potrebu da pije rakiju. Jednostavno je imala nezaustavljivu želju za rakijom. U pet, šest godina ! Oni sklone sve iz kuće, ona kaže ode kod babe i moli babu da joj da malo. Baba kaže da nema više, ona babi kaže (Bosna je u pitanju i bure od rakije) "oplači baba bure vodom pa mi daj" da joj bar voda zamiriše na rakiju ! E , tad je polazak u prvi razred bio ozbiljna stvar, ponosiš se što si krenuo u školu, i njoj napričaju da će joj se deca smejati, da neće moći u školu ako pije , i ona preseče. I dan danas ne pije alkohol. Izuzetna žena, mnogo mi je draga.

I dan danas kad je sretnem u glavi vidim malu čupavu devojčicu koja kaže babi "oplači bure sa vodom"
Ne smeju oni ni trunku alkohola da probaju, ako zele da se uspesno bore sa tim.

Ne davati alkohol takvim osobama je jos bitnije nego ne davati alkohol osobama koje tog dana voze.

Ni jedan mali gutljaj, nista.
 

Back
Top