Anksioznost

Vezano sa knjige i prirucnike.Znam dosta osoba koje su pronasle korisne stvari i uspele da ih sprovedu u delo i koriste u zivotu .Takodje ,meditacija i joga koje se preporucuju kod anksioznih i slicnih stanja mogu da pokazu delotvornost kod nekih.Individualno.Meni licno stampana izdanja nisu resila nijedan problem .
Ne kazem da nije dobro napisana i da sadrzaj nije odgovarajuc , nego se ponovo vracam na ono individualno je .
Meditiranje zahteva koncentraciju i ispraznjenje , ja to ne mogu da izvedem.Isto kao sto ne mogu da budem dugo na jednom mestu , u jednompolozaju .Meni vise odgovara neka agresivnija metoda , tipa razbijanja dzaka za udaranje ili skakanje uz muziku .Naravno , i bacanje i lomljenje stvari .Tim ispraznim deo svoje negativne energije ,Agresijom .
Da se vratim na knjige.Ima dosta prirucnih knjiga raznih autora , mogu da se nadju u svim bolje snabdevenim knjizarama , verujem u vecim gradovima .Ovako moze i online da se naruci ....Samo je to za one koji mogu da citaju i skoncentrisu se na to procitano , koji mogu da se fokusiraju i drze pravac .Za nas , kojima misli rade 100 na sat i pri tome se jos mrse i vezuju u cvorove , pisane reci -nisu.
 
Zbog svog zajebanog karaktera i bolesne posesivnosti danas sam izgubila jedinog prijatelja.
Svesna da preterujem , ali sa druge strane nemocna da prekinem sa preterivanjem , sve sam upropastila.
Nista novo za mene .Krivo mi je , ukoliko se to moze nazvati osecajem krivice ..Ali proci ce...
 
Meditiranje zahteva koncentraciju i ispraznjenje , ja to ne mogu da izvedem.Isto kao sto ne mogu da budem dugo na jednom mestu , u jednompolozaju .Meni vise odgovara neka agresivnija metoda , tipa razbijanja dzaka za udaranje ili skakanje uz muziku .Naravno , i bacanje i lomljenje stvari .Tim ispraznim deo svoje negativne energije ,Agresijom .

a da počneš da se baviš redovno nekim sportom? Nešto što zahteva intenzivnu fizičku aktivnost.
 
a da počneš da se baviš redovno nekim sportom? Nešto što zahteva intenzivnu fizičku aktivnost.

Mora covek sam da pokusa da se nekako bori protiv te bolesti. Monika Seles upraznjava sport i stenje
sa psima ( recimo).

NIKAKO da pobedi! Monika Seleš ISKRENO o bolesti koja je muči od malih nogu! (VIDEO)
Do 1994. godine igrala je pod zastavom Jugoslavije

0
monika.png
Foto/Printscreen/YouTube
Monika Seleš, nekadašnja najbolja teniserka sveta, otvoreno je pričala o problemu sa anksioznošću. Sada američka državljanka većinu velikih rezultata postigla je kao veoma mlada dok je nastupala pod zastavom Jugoslavije, a sigurno bi imala još veću karijeru da 1993, nije bila ubodena nožem od strane navijača njene velike rivalke Štefi Graf.


“Problem sa anksioznošću imam još od detinjstva. Srećna sam što sam na vreme dobila pomoć, ali se i dalje mučim kada se osećam pod stresom i izolovano. Anksiozn


“Volela bih da podelim s vama kako se brinem o svom mentalnom zdravlju”.
Posle pretrpljene velike traume na terenu, Seleš se nije vraćala dve godine, a i kada se vratila više nikada nije bila na istom nivou. Na kraju je imala poruku za sve one koji se bore protiv ove bolesti.

Pokušavam da sjedinim bilo koju formu kretanja u moju dnevnu rutinu. Trčanje, plesanje i moje omiljeno – šetnja psa. Uživam da pričam s prijateljima i oni mi zaista pomažu da prođem kroz neke veoma teške periode u životu – otkrila je Monika.

Na kraju je dala i savet svima koji pate kao ona:

– Ako ste roditelj ili tinejdžer koji se muči tokom ove krize, molim vas znajte da niste sami – poruka je Monike Seleš.
 
Mora covek sam da pokusa da se nekako bori protiv te bolesti. Monika Seles upraznjava sport i stenje
sa psima ( recimo).

NIKAKO da pobedi! Monika Seleš ISKRENO o bolesti koja je muči od malih nogu! (VIDEO)
Do 1994. godine igrala je pod zastavom Jugoslavije

0
monika.png
Foto/Printscreen/YouTube
Monika Seleš, nekadašnja najbolja teniserka sveta, otvoreno je pričala o problemu sa anksioznošću. Sada američka državljanka većinu velikih rezultata postigla je kao veoma mlada dok je nastupala pod zastavom Jugoslavije, a sigurno bi imala još veću karijeru da 1993, nije bila ubodena nožem od strane navijača njene velike rivalke Štefi Graf.


“Problem sa anksioznošću imam još od detinjstva. Srećna sam što sam na vreme dobila pomoć, ali se i dalje mučim kada se osećam pod stresom i izolovano. Anksiozn


“Volela bih da podelim s vama kako se brinem o svom mentalnom zdravlju”.
Posle pretrpljene velike traume na terenu, Seleš se nije vraćala dve godine, a i kada se vratila više nikada nije bila na istom nivou. Na kraju je imala poruku za sve one koji se bore protiv ove bolesti.
Za prijatelje je prava istina,naravno ako su pravi
 
Onda mislim da ne postoji resenje problema, jednostavno mora tako da gura do kraja zivota. Ni ja poslednjih meseci nesto ne trpim ljude, ali smatram da nije poenta da do kraja zivota budem sam, ne vidim smisao takvog zivota. Kad tad mora da se formira porodica jer kakav je to zivot ako si celog zivota sam?
Kako je tebi u zadnje vreme
jel je bolje?
 
Onda mislim da ne postoji resenje problema, jednostavno mora tako da gura do kraja zivota. Ni ja poslednjih meseci nesto ne trpim ljude, ali smatram da nije poenta da do kraja zivota budem sam, ne vidim smisao takvog zivota. Kad tad mora da se formira porodica jer kakav je to zivot ako si celog zivota sam?


Odlican .
Na kraju krajeva , kome uopste sa ovakvim simptomima i pada na pamet da formira porodicu>
Meni ne.
Ne mislimo samo na udaranje u džak, nego npr na trčanje, teretanu, biciklu... po mogućstvu u društvu sa nekim
Udaranje u dzak je savrseno , udaranje nekoga takodje , vozim bicikl svaki dan , u teretanu ne idem i necu , ali radim neke odredjene vezbe.

SAMA.Po mogucstvu sto dalje od bilo kakvih zvukova koje proizvodi ljudska vrsta.
 
Odlican .
Na kraju krajeva , kome uopste sa ovakvim simptomima i pada na pamet da formira porodicu>
Meni ne.

Udaranje u dzak je savrseno , udaranje nekoga takodje , vozim bicikl svaki dan , u teretanu ne idem i necu , ali radim neke odredjene vezbe.

SAMA.Po mogucstvu sto dalje od bilo kakvih zvukova koje proizvodi ljudska vrsta.
Zasto si onda na ovom chatu ako ti ne odgovaraju ljudi? i mi ovde smo valjda ljudi
 

Back
Top