Quantcast

AMIGA

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
Ja imam C-64. Ali na polici u dnevnom boravku mi stoji brdo starih magazina Moj Mikro, a jedne od najdražih recenzija bila su mi upravo one za Amigu 1000, Amigu 500, Amigu 2000 i Atarij Mega ST. :)

Ah, kad se samo sjetim... tada, davno, sanjao sam kako će jednog dana na stolu i u mojoj sobi stajati neki od tih divnih starih računara... :)

Ja imam C-64. Ali na polici u dnevnom boravku mi stoji brdo starih magazina Moj Mikro, a jedne od najdražih recenzija bila su mi upravo one za Amigu 1000, Amigu 500, Amigu 2000 i Atarij Mega ST. :)

Ah, kad se samo sjetim... tada, davno, sanjao sam kako će jednog dana na stolu i u mojoj sobi stajati neki od tih divnih starih računara... :)

http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=63

nexxx011

Ističe se
Poruka
2.875
Ja sam imao i C-64 i Amigu 500........Kada sam imao C-64 igre mi bile do yaya u odnosu na Spectrum ZX a kada sam prešao na Amigu 500 kao da sam sa Pentiuma I prešao na Pentium sa nekim Quadra core-om.......:mrgreen:

Imao sam priliku da davne 1995 uživo vidim i probam Amigu 4000 ako se ko seća te mašina....Ne sećam se tehničkih karakteristika ali znam da je na čini mi se Comdex-u u Las Vegasu te 1995 godine multimedijalne aplikacije predstavljane umesto na PC-ju na ovoj Amigi.............

zeljkov020

Primećen član
Poruka
616
Ja sam imao i C-64 i Amigu 500........Kada sam imao C-64 igre mi bile do yaya u odnosu na Spectrum ZX a kada sam prešao na Amigu 500 kao da sam sa Pentiuma I prešao na Pentium sa nekim Quadra core-om.......:mrgreen:

Imao sam priliku da davne 1995 uživo vidim i probam Amigu 4000 ako se ko seća te mašina....Ne sećam se tehničkih karakteristika ali znam da je na čini mi se Comdex-u u Las Vegasu te 1995 godine multimedijalne aplikacije predstavljane umesto na PC-ju na ovoj Amigi.............
Ja sam najvise voleo spectrum i njegov divni zvuk i boje (8 boja i 8 tonova):lol::lol::lol::lol:

katanal

Zainteresovan član
Poruka
176
a kako to bio računar? baš bio i miš i tastatura i OS i sve to?

ja prvo na šta sam pomislio je neka konzola kao SEGA samo što ima tastaturu al izgleda to nije to

katanal

Zainteresovan član
Poruka
176
au sunce ti poljubim...pa kakve su se igre igrale na ovom čudu :shock: ja mislio da prvi kompovi bili 286..na neku tu foru a ono tuki brate

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
au sunce ti poljubim...pa kakve su se igre igrale na ovom čudu :shock: ja mislio da prvi kompovi bili 286..na neku tu foru a ono tuki brate
Eh da si ti meni ziv i zdrav pa znas li da je animacija u Terminatoru 2 radjena na Amiga 4000 !?!?!?
Tada PC nije mogao ni da primirishe u snazi a bogami i ISKORISHCENOSTI kao i optimizovanosti procesora !

katanal

Zainteresovan član
Poruka
176
au kako je moglo to da mi promakne :shock: ovo je kao moderna mašina??? onaj baja iz terminatora onaj zao robot je na tom kršu rađen??? skidam kapu :shock:

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Tada je PC bio krs a Amiga je bila THE MACHINA:D
Tacno tako.....secam se da sam se smejao kada sam video grafiku na 286, 386......pa i 486 Pc racunarima....jaoo.....
Nista nije ravno Amiga 1200 tada bilo za igranje..........osim Amiga 4000 ...koja je dugo godina bila monstrum :D
Prelep racunar.....a koliko je recimo podataka tada moglo da stane na jedan HD od 600 mb :D
Kao danas da kupish hard disk od 6Tb :D

Poslednja izmena:

CTAHOJKO

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.684
Amiga je bila masina za PC. Kako su mi samo ortaci sa PCjem zavideli na raskosnoj grafici i zvuku. Danima smo visili kod mene i igrali legende, dan danas neprevazidjene. Jedno pitanje ako neko moze da pomogne. Svojevremeno sam radi muziku za demoe i neke igre. Ostale su mi na floppy diskovima u amiga formatu. Da li neko ima prepovezan flopy ili umrezenu amigu sa pc-jem da prebacim to. Platicu za uslugu. Ne bih voleo da izgubim preko 200 kompozicija.