Americki Stounhendz - Monument sa instrukcijama za posle apokalipse

Ja se ne salzem bas sa tim.
Tehnologija je primarni cilj nas da prilagodimo prirodu sebi.

To je moij kont.....
Covek od iskona pokusava da prilagodi prirodu sebi, umesto da zivi sa njom u harmoniji.
Ne, on mora da pokaze koliko je superioran i sposoban da stvori neki monopol. Sva tehnoloska otkrica su mozda u pocetku i imala dobru nameru, ali je sve zloupotrebljeno.
 
Covek od iskona pokusava da prilagodi prirodu sebi, umesto da zivi sa njom u harmoniji.
Ne, on mora da pokaze koliko je superioran i sposoban da stvori neki monopol. Sva tehnoloska otkrica su mozda u pocetku i imala dobru nameru, ali je sve zloupotrebljeno.

Upravo tako.
Nismo mi jedini bogom dani , na ovoj nasoj dragoj nam planeti. I naravno ta takozvana samosvest covekova , koju velika vecina covecanstva cak i nema ili je namerno suzbija u stranu , ne razlikuje nas uopste od biljaka i zivotinja(nase brace - svi smo mi sazdani od zvezdane prasine ). Nazalost po mom misljenju mi jesmo postali virus koji unistava sve pred sobom , bez skoro ikakve tendencije ka poboljsavanju nastale situacije.Kataklizma je neminovna i trebalo bi da vrati stvari u neku normalu. Sve ovo se vec desavalo i desice se opet. Sto se tice pomenute ploce i nekim brojkama na njoj :) ja bi je licno jos umanjio recimo na 50 000 000 mada mi i to zvuci astronomski , s tim da se zivi u skladu sa prirodom i rezervatima za ljude bez gradova... ;)
 
Da slazem se.

Elem, vidi primer aviona i automobila.

Avion zagadjuje najstrasnije atmosferu, ali nosi oko 300 putnika preko okeana i planina.

Automobil, nosi jednog drkadziju na posao ujutro, i zagadjuje okolinu. Popodne takodje, kada se vrce kuci.

Znaci, erbas je opravdano unistavanje prirode, ali automobil nikako....

Ee a to je rezultat nepodobnog korišćenja mr Sal.
Seti se Proteranih... :)

Vremenom se tehnološka dostignuća vrlo "usitnjavaju".
Mažda se čeka pravi proboj nanotehnologije i njena potpuna komercijalizacija (zanemarićemo mikroprocesore sada čiji tranzistori imaju promer od par desetina nanometra).
A onda možda i prisustvujemo nečemu sličnom kao u Herojima :mrgreen:
 
Ja se ne salzem bas sa tim.
Tehnologija je primarni cilj nas da prilagodimo prirodu sebi.

To je moij kont.....

To prilagodjavanje prirodi nama znaci da unistimo tamo neku sumu i posred sume izgradimo autoput, a i nema sta da prilagodjavas prirodu necemu jer ona je takva kakva jeste a i covek je problem ne priroda, a covek treba da se prilagodi prirodi jer se on ponasa kao da je on jedini i kao da moze da zivi bez vazduha, hrane, vode i svega ostalog sto nam priroda daje pa da je unistava a na drugoj strani ima mnogo bolju opciju koja ce biti korisna i za njega i za okolinu u kojoj zivi! Ali nije ni bitno da li priroda treba da se prilagodi coveku ili obrnuto vazno je samo da obe strane imaju koristi a ne kao sto je sada da samo covek ima korist od toga ali ne shvata da je sve to na kratke staze i da ce na kraju izgubiti taj rat koji vodi protiv prirode jer ume i ona da zestoko uzvrati udarac kad ne bude vise mogla da trpi ovaj teror!
 
http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones

http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones?currentPage=2

ff_guidestones3_f.jpg


Da li neko zna sta bi owo moglo biti?

Živo me zanima kako to sve nalaziš?

"Uradila domaci" :D
Malo sam guglala i evo na sta sam sve naisla vezano za ovaj cudni "spomenik".


Da se podsetimo ....
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Rosenkreuz

Evo sta pise na tabli ispred "spomenika"


Inace, na GoogleEarth programu, kada sam ukucala pojmove, pojavile su se tri slike, jedna od njih je prikazivala tu tablu sa velikim crvenim grafitom, pisalo je "Death to the world new order".
Evo kako tabla izgleda.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/63/Georgia_Guidestones_Tablet.JPG

I jos, ono glavno.

Sedi,5! :)

1-održavajte broj ljudi čovečanstva ispod 500,000,000 u kontinualnom balansu sa prirodom.

2-vodite reprodukciju mudro-unapređujući opšte stanje tela i raznolikost.

3-ujedinite čovečanstvo sa novim živim jezikom

4-neka vladaju strast, vera, tradicija i sve stvari umerenim razumom.

5-zaštitite ljude i nacije sa pravednim zakonima i pravičnim sudovima.

6-neka sve nacije vladaju interno, iznoseći diskusije van na svetskom sudu.

7-izbegavajte sitničave zakone i beskorisne državnike.

8-balansirajte lična prava sa socijalnim dužnostima.

9-nagrađujte istinu,lepotu,ljubav, tražeći harmononiju sa beskonačnim.

10-nemojte biti tumor na Zemlji, ostavite prostora za prirodu, ostavite prostora za prirodu.

Pored 4 stara jezika napisano je :Let these be guidestones for an age of reason
Neka ovo bude vodič za doba razuma

To pise na spomeniku. (prewod)

A može li neko objaniti zašto baš 5000 000 000?
 
Verovatno vam je poznata misao Malthusa koji objašnjava na sopstven način Darvinovu prirodnu selekciju. On još kaže da se stanovništvo povećava geometrijskom progresijom a resursi aritmetičkom, zatim postojanje ratova i sličnih pošasti kao faktora održanja balansa.
Iako je ovo sociološko-ekonomski pogled (i ne nužno netačno) ipak mislim da je u današnjem Svetu nepojmljivo da neko umire od gladi.
Iako su ljudi svesna živa bića, dosta su nemarni. Kod ovih situacija nedostatka osnovnih potreba, pojedinac može uraditi nešto samo ako je na visokom političko-ekonomskom položaju. I tada je pitanje da li može sam.
Razlozi nepotrebnok uništenja planete, ne obraćanja pažnje na ljude u krajnje nezavidnom položaju, i dopuštanja da neko nema najosnovnije resurse za bitisanje ostaju nepoznati. Jedino mogu biti ekonomski (nepotrebno gomilanje miliona i miliona bez tendencije za humanitarnost), čisto ljudska nebriga o svetu i ostalima, neznanje, namerno uništavanje... I još kad se uvede u kalkulaciju ekstremno zapostavljanje prirode i neobnavljanje prirodnih bogatstava, nekorišćenje jeftinijih ekoloških resursa (tamo gde je moguće), uništavanje flore i faune bez griže savesti... Mnogo je problema.
Nadam se da će se to promeniti u doglednoj budućnosti bez neke kataklizme, što je do sada bio nužan preduslov za menjanje ljudskih stavova o planeti i životu uopšte.

upravo sam procitao da su proizvodjaci mleka u jednoj evropskoj zemlji zbog neslaganja u vezi sa cenom otkupa, prosuli 650.000 litara ove tecne hrane. bez komentara.
 
Pa tebra Zabranjena...
I ja sad ako čitam o nuklearnoj fisiji čini mi se nestvarno...
Ili recimo o derivatima složenih algoritama.
Comprende?
Nije manje vjerovatno da je nešto tačno ako JA ne znam ništa o tome.
Znači, koima otvoren um za sve mogućnosti čitaće i razmisliti.
A stvar je stila pisanja i trenutnog raspoloženja hoću li reći da je nešto moguće.
Ili će biti :per: ili možda :hahaha: ili ću dobiti bonu.
:cool:
Pozdrav.
 
Sta ja imam pametno da kazem dete, tebe ne interesuje, a i mene boli uvo za tvoje misljenje.
Sto znaci, ne svidja ti se, nemoj do;aziti ili nemoj me citati.

U usput, gde sam ja tim postom kritikovao ikoga, i da li ti uopste razumes sta sam istim hteo da kazem?

Klinac nisam.Kada u u pitanju natprirodne pojave i misterije,u zadnje vreme samo nešto ismevaš,okrećeš na zezanje i stavljaš slike.U redu,šta si time hteo da kažeš baš me zanima?
 

Back
Top