Američka viza

Hvala na odgovoru Mika_h.
Imam jos jedno pitanje - u mejlu koji sam dobila od ambasade pise da se posebno obrati da se u formularu navedu sve zemlje koje sam posetila i tacni podaci o obrazovanju, ali ta pitanja nisam pronasla u DS-160 formularu iako sam ga popunila do kraja. Postoje pitanja o zaposlenju, ali ne i o obrazovanju. A sto se tice zemalja, toga uopste nema. Da li negde gresim? Da li postoji jos neki formular da se popuni?

Ne gresis nigde, u DS-160 pitaju da li ikad bila u USA. Ako kazes da jesi, otvorice se polje da upises gde i kada. Isto i za skolu, ako si zaposlena pitaju za poslodavca, poziciju na kojoj radis i sl. Ako si student/ucenik zanima ih skola. Ja se seceam da se pitanje o svim putovanjima u inostranstvo popunjavalo ali pre, kad se formular popunjavao rucno. Za skolu se ne secam da su ikad pitali ako se trazii nonimigrant viza.

Anyway, precizno prati uputstva koja postoje na sajtu ambasade i tako radi. Nemoj da brines o drugim stvarima. Najbitnije je da sve tacno popunis jer cim nesto brljas postajes sumnjiv.
 
Dobro vece svima,htela bih da izlozim moj problem i eventualno resenje,pa da mi neko odgovori kolike su mi sanse za vizu i sta da korigujem.Naime,brat mi zivi u americi,ima zelenu kartu,ozenjen s amerikankom,i cekaju drugo dete.Pre 2 god.sam aplicirala,bila sam 3.razred srednje i posle mucnog ispitivanja odbijena sam.Sada sam prva god.faxa,imala bih potvrdu od prodekana da mi je dozvoljeno da odsustvujem 2 nedelje,sto znaci da imam razlog da se vratim,ali u indexu nemam nijedan ispit polozen,pa se plasim da me odbiju zbog toga,a i samof.sam student.dala bih i dokumentaciju roditelja i da zivim u stanu njihovom,garantno pismo snaje itd.A razlog sto idem je jer snajka treba da se porodi krajem aprila,trebalo je mama da ide,al je polomila nogu,pa bih ja,ali sam istraumirana od proslog puta i plasim se da ne dobijem zbog ispita i jer imam nov pasos i nigde nisam putovala.molim vas pomozite,hitno je :) i izvinite sto smaram,hvala :)

Šta je tvoje konkretno pitanje?
 
Dobro vece svima,htela bih da izlozim moj problem i eventualno resenje,pa da mi neko odgovori kolike su mi sanse za vizu i sta da korigujem.Naime,brat mi zivi u americi,ima zelenu kartu,ozenjen s amerikankom,i cekaju drugo dete.Pre 2 god.sam aplicirala,bila sam 3.razred srednje i posle mucnog ispitivanja odbijena sam.Sada sam prva god.faxa,imala bih potvrdu od prodekana da mi je dozvoljeno da odsustvujem 2 nedelje,sto znaci da imam razlog da se vratim,ali u indexu nemam nijedan ispit polozen,pa se plasim da me odbiju zbog toga,a i samof.sam student.dala bih i dokumentaciju roditelja i da zivim u stanu njihovom,garantno pismo snaje itd.A razlog sto idem je jer snajka treba da se porodi krajem aprila,trebalo je mama da ide,al je polomila nogu,pa bih ja,ali sam istraumirana od proslog puta i plasim se da ne dobijem zbog ispita i jer imam nov pasos i nigde nisam putovala.molim vas pomozite,hitno je :) i izvinite sto smaram,hvala :)
Zao mi je, ali mislim da ces opet biti odbijena jer: imas vec jednu odbijenicu, prva si godina bez ijednog polozenog ispita, zivis u stanu roditelja i mlada si.
Moras poloziti koji ispit da bi imala sanse da ti konzul poveruje da ces se vratiti zbog studija, ovako prakticno im nemas sta dokazati jer kao da i ne studiras.
Sretno kako god odlucis :)
 
Zanima me jer one iz ambasade provjeravaju sve potvrde sto dobiju od mene jer sam sam napravio potvrdu za rabotni odnos u firmi i zavjerio pecatu jer sam novi u firmi i nemogu da potrazim potvrdu od sefa za rabotni odnos.
 
Zanima me jer one iz ambasade provjeravaju sve potvrde sto dobiju od mene jer sam sam napravio potvrdu za rabotni odnos u firmi i zavjerio pecatu jer sam novi u firmi i nemogu da potrazim potvrdu od sefa za rabotni odnos.

pa bilo bi bolje kad bi doneo i radnu knjizicu da se vidi od kada do kada si u radnom odnosu. Isto tako na formularu koji se popunjava online treba da napises od kada do kada si radio u toj firmi. Sto duze to bolje. Na toj potvrdi treba da pise od kada si zaposlen i koliko dugo imas odmor i u kom periodu.
 
Zanima me jer one iz ambasade provjeravaju sve potvrde sto dobiju od mene jer sam sam napravio potvrdu za rabotni odnos u firmi i zavjerio pecatu jer sam novi u firmi i nemogu da potrazim potvrdu od sefa za rabotni odnos.

takve stvari se ne proveravaju. Ipak dobro razmisli, postoji rizik da te "provale" a onda si (bar na neko vreme) zavrsio sa Amerikom.
 
Cao ljudi...
Moja situacija je sledeca:odbijena sam za turisticku vizu pre tri meseca,imala sam sve papire,osim sto sam poslednji ispit polozila u julu 2011...u poslednja tri meseca jedino sto se promenilo je sto sam dobila stan na svoje ime,pa me zanima da li je ta promena dovoljna da ponovo apliciiram,a inace sam apsolvent na fakultetu...:)
Pozdrav svima...
 
Pozdrav, imam jedno pitanje. Naime, posedujem pomorsku C1\D vizu koja vazi do 2014. I sada sam se prijavila za intership program ( produzeni work and travel ) i dobila ugovor na godinu dana. Pocetkom aprila me ocekuje intervju za J1 vizu. Zanima me, kolika je mogucnost da me US ambasada odbije, s obzirom da posedujem vec jednu vrstu radne americke vize? Cula sam da ne mozes da imas 2 vize iste namene u pasosu. Sve forume sam pretrazila i nisam nasla isti slucaj kao moj... Hvala unapred :(
 
Cao ljudi...
Moja situacija je sledeca:odbijena sam za turisticku vizu pre tri meseca,imala sam sve papire,osim sto sam poslednji ispit polozila u julu 2011...u poslednja tri meseca jedino sto se promenilo je sto sam dobila stan na svoje ime,pa me zanima da li je ta promena dovoljna da ponovo apliciiram,a inace sam apsolvent na fakultetu...:)
Pozdrav svima...

Dovoljna je promena. Ja bih aplicirao ponovo.
Bilo bi dobro da im poneses i stari pasos gde se vidi da si putovala vec negde (a ne prvo pa u USA).
A jos bolje bi bilo da si zaposlena i da imas odmor, pismo od poslodavca i radnu knjizicu to bi ih vec 100% ubedilo da ne ostajes u US.
 
takve stvari se ne proveravaju. Ipak dobro razmisli, postoji rizik da te "provale" a onda si (bar na neko vreme) zavrsio sa Amerikom.
Ja se bojim da ne pozove kompaniju u koju radim pa da provere dali je potvrda tacna , pa da ondak ostanem i bez vizu i bez posla, neznam drugi plan kako da dobijem potvrdu, a bez te potvrde bolje da se ne pojavujem u ambasadu
 
Ja se bojim da ne pozove kompaniju u koju radim pa da provere dali je potvrda tacna , pa da ondak ostanem i bez vizu i bez posla, neznam drugi plan kako da dobijem potvrdu, a bez te potvrde bolje da se ne pojavujem u ambasadu

Ako imas laznu potvrdu nemoj da pokusavas kao sto ti je vec napisao @mika_hakkinen. Mislim nece oni proveravati ali zakljucuju na osnovu tvojih odgovora i uci ce u sitna crevca ako vide da ti nesto gresis. Ja se ne bih pojavljivao u ambasadi sa laznom potvrdu. Imaces problem i kasnije jer ce zabeleziti pokusaj prevare. Budi posten prema njima bice i oni prema tebi.
 
Ja se bojim da ne pozove kompaniju u koju radim pa da provere dali je potvrda tacna , pa da ondak ostanem i bez vizu i bez posla, neznam drugi plan kako da dobijem potvrdu, a bez te potvrde bolje da se ne pojavujem u ambasadu

Kolega prije mene ti je dobro rekao "budi posten prema njima, bice i oni prema tebi".

Pazi, definitivno niko nece da zove tvoju firmu i proverava. Da je to praksa, vec bi ljudi pisali na forumima o pozivima iz ambasade. Ti mozes da pokusas, laz nije velika (radis u firmi samo ne toliko koliko ti glasi potvrda) pa nece ni kazna biti strasna. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je dobio vizu i kada je lagao. Ali isto tako, mnogo njih nije dobilo vizu jer je laz bila providna.

Tvoj osnovni nedostatak je neiskustvo. Tebi je prvi put da ides po vizu a tipu koji ce te ispitivati ti si ko zna koji po redu. Znaci, on ima iskustvo a ti nemas. On ce da ti postavlja pitanja i ako ne budes ubedljiv pitanja ce da budu sve komplikovanija. Covek koji ce te ispitivati nema potrebe da proverava bilo sta, on ima pravo da te odbije ako samo posumnja u tvoju pricu. Njemu ne trebaju dokazi, nece ici na sud sa tobom, dovoljno je da ne budes ubedljiv, jer on ima diskreciono pravo da te odbije.

Moj ti je savet opet da pokusas dobiti vizu tako sto ces reci istinu.
 
imam u starom pasosu da sam putovala Grcka par puta,Bugarska...a medjuvremenu sam sada u martu polozila i jedan ispit...
A da se zaposlim nigde ne mogu,samo onako honorarno,niko studenta nece sa zaposli da mu ide radni staz i sl...
Mislim ja svakako nameravam da dajem jos ispita i zavrsavam fax,ali u medjuvremenu bih otisla samo na mesec dana u Usa,jer kasnije ne bih mogla..Svakako ne planiram ostajati tamo,tako da trenutno sto imam novo u poslednja tri meseca je stan na moje ime,i jedan polozen ispit...
Ne znam da li da se usudim da apliciram ponovo?:)
 
Ako se ide na konferenciju gde su svi troškovi pokriveni, a prilikom toga ste završili studije i trenutno niste zaposleni, može li se i kako dobit vizu?
Dakle, pozivna pisma i sve ostalo, od avio karte, do smještaja i hrane...

Pri tome, pasoš pun viza (2 studentsko-boravišne EU koje su istekle), preko Afrike do Bliskog Istoka...
 
Ako se ide na konferenciju gde su svi troškovi pokriveni, a prilikom toga ste završili studije i trenutno niste zaposleni, može li se i kako dobit vizu?
Dakle, pozivna pisma i sve ostalo, od avio karte, do smještaja i hrane...

Pri tome, pasoš pun viza (2 studentsko-boravišne EU koje su istekle), preko Afrike do Bliskog Istoka...

Mozete. Idete na konferenciju i mozete dati na uvid pozivnicu. :)
Napisite nam u koji grad planirate doci da pogledamo avio karte i hotele.
 
Washington DC.

Trek treba da mi dođu sva dokumenta, pozivna pisma, a dobiću od organizatora konferencije i avio karte + hotel.

Dakle, sve imam pokriveno, regularno, samo vizu nemam, a pošto nisam student više, nit zaposlen, brinem se da mi ne odbiju vizu.
 
Ja shvatila da vam trebaju informacije i za avio i hotele, pa sam pitala za grad...a ustvari to je vec reseno :-) Izvinjavam se. :)

Nema veze u vasem slucaju, imate pasos pun viza i idete na konferenciju uz koju dobijate od organizatora sve crno na belo sta i kako ce biti, a to je vrlo regularno i odobravajuce u konzulatu :) Naravno, ako imate neke novce, kredite, nekretnine, porodicu, to onda prilozite kao dokaz da smanjite svoju brigu.
Ja vam kazem da ne brinete i da ce sve biti u redu. ;)

Pozdrav
 
Drugari, jel moze neko da me posavetuje ko ima iskustva sa h2b vizom?
idem na intervju krajem aprila, pa me interesuje sta da spremim od dokumenata?
Nisam ozenjen, ne radim nigde, tj radna knjizica mi je prazna, nemam nekretninu, na faksu mi je ostao jos diplomski, a poslednji ispit sam dao pre oko dve godine, imam racun u banci sa nekih 3000 eura, i bio sam u Americi pre cetri godine na Work and Travel programu. Gledam po forumima, i svuda samo pricaju o tome kako ti treba dokazi da ces se vratiti, ali niko konkretno ne prica koji su to dokazi...
Hvala unapred
 
Hello :) treba mi konsultacija sa vama oko moje situacije koja je sledeca...Bila sam na work and travelu 3 puta do sada,ostao mi je diplomski vec godinu dana ga vucem,upisala sam drugi fakultet Prehrambenu tehnologiju koja nema veze sa proslim fakultetom i polozila sam 1 i po ispit,prva sam godina i prijavila sam se za work and travel opet jer me je menadzerka pitala da li hoci opet da dodjem,dali su mi i povisicu jer ce mi biti cetvrta godina kod njih,nego se brinem da li ce mi dati vizu sa obzirom da sam prva godina i imam 1 ipo ispit polozen?btw od ispita imam hemije ,fiziku i matematiku..tako da su dosta teski,dala sam engleski i pola opste hemije.Hvala unapred!
 
Stan i auto se vode na roditelje, ne na mene, tako da računam da mi to ne pomaže onda(?).
Kredita nikakvih nemam, a novca za 7 dana DC-ja na računu u banci imam/ću imat dovoljno ~$1500(?) - plus što od organizatora konferencije imam plaćenu avio kartu povratnu i hotel sa doručkom.
 

Back
Top