Američka viza

Sacekaj godinu-dve i onda apliciraj ponovo. Ne mozes sad odjednom kao imao sam nekoga u USA a sad nemas.

Nemam ja toliko vremena, ako odem do kraja god ili eventualno pocetkom sl god, posle mi sledi zenidba i osnivanje porodice, pa onda nista od putovanja ...
Zato bih da pokusam jos jednom al ovaj put da ponesem max dobre papire sto mogu da imam (naveo sam gore), posto smatram da mi je greska bila sto sam rekao da imam nekog u USA i sto sam nosio samo radnu knjizicu, mozda je sve to bilo ne dovoljno.
 
Nemam ja toliko vremena, ako odem do kraja god ili eventualno pocetkom sl god, posle mi sledi zenidba i osnivanje porodice, pa onda nista od putovanja ...
Zato bih da pokusam jos jednom al ovaj put da ponesem max dobre papire sto mogu da imam (naveo sam gore), posto smatram da mi je greska bila sto sam rekao da imam nekog u USA i sto sam nosio samo radnu knjizicu, mozda je sve to bilo ne dovoljno.

Pa u redu ali rekao si sta si rekao oni su to sve toliko detaljno zabelezili u kompjuter tako da ne mozes sad da kazes "izvinite ja nemam nikoga tamo salio sam se". Verovatno su pomislili da imas prijatelja koji bi mogao da ti "pomogne" da ostanes u USA da radis na crno.

Sad jedino da dodas jos neke informacije i da dokazes da se 100% vracas. Kada bi imao neki dokaz da se sigurno vracas. Ne vredi ti sad da menjas to kod koga ides.

Meni kada bi rekao da ides kod 'prijatelja' u USA ja prvo sto bih pomislio muvaju nesto da radi za nekoga nesto u USA ili mozda cak i za njega.
 
Poslednja izmena:
Sad jedino da dodas jos neke informacije i da dokazes da se 100% vracas. Kada bi imao neki dokaz da se sigurno vracas. Ne vredi ti sad da menjas to kod koga ides.

Meni kada bi rekao da ides kod 'prijatelja' u USA ja prvo sto bih pomislio muvaju nesto da radi za nekoga nesto u USA ili mozda cak i za njega.

Sad znam i ja da sam pogresio sto sam rekao da idem kod prijatelja, znaci tvoj savet mi je da opet kazem da idem kod njega? A po tebi koji je to cvrst dokaza da cu da se vratim?, ja od papira ne mnogu samo da nabavim da sam ozenjen.
Ako idem preko agencije onda prijatelja ne moram pominjati? Da uplatim lepo kod njih neku ponudu?
 
Poslednja izmena:
Sad znam i ja da sam pogresio sto sam rekao da idem kod prijatelja, znaci tvoj savet mi je da opet kazem da idem kod njega? A po tebi koji je to cvrst dokaza da cu da se vratim?, ja od papira ne mnogu samo da nabavim da sam ozenjen.
Ako idem preko agencije onda prijatelja ne moram pominjati? Da uplatim lepo kod njih neku ponudu?

Agencija ili ne moras u ambasadu sam. Oni imaju zabelezeno da imas prijatelja i u online formularu te lepo pitaju imas li nekoga u USA tu opet moras da odgovoris da imas. Inace ce biti da si slagao ili prvi ili drugi put sto je dovoljno za odbijanje.
 
ljudi imam sledecu situaciju,dobila sam c1d vizu koja mi vazi do 2017 godine,dali bih mogla da trazim i turisticku vizu dok mi vazi ova pomorska ili moram da cekam da ona istekne znaci jos trigodine pa tek onda ta trazim i turisticku...ja sam planirala da sada posto idem prvi put na brod ne trazim turisticku vec kad budem krenula na drugi ugovor da skoknem do ambasade sa pricom da bih volela kad sam vec po americi da budem turisticki neki dan...inace kad sam vadila c1d vizu pitali su me dali imam nekog u americi i ja sam rekla da nemam a rodjeni brat mi je tamo,tako da nisu me provalili
 
Ja planiram da trazim F1 vizu.
Imam 31.god. nisam zaposlena trenutno.
Upisala sam master studije na engleskom jeziku u Bosni.
I sad bih upisala tu neku skolu engleskog u Americi, da idem ovo ljeto tamo, bas zbog engleskog jezika. Imam dovoljno novca.
Ponijela bih potvrdu da sam upisala master.
Sta mislite kakve su mi sanse? :)

U Americi nemam nikog, i nisam nikada prije bila. Nemam polozene ispite na tom masteru, jer je to tek novi program, predavanja pocinju od oktobra. Do tad bi se vratila kuci.
 
Ja planiram da trazim F1 vizu.
Imam 31.god. nisam zaposlena trenutno.
Upisala sam master studije na engleskom jeziku u Bosni.
I sad bih upisala tu neku skolu engleskog u Americi, da idem ovo ljeto tamo, bas zbog engleskog jezika. Imam dovoljno novca.
Ponijela bih potvrdu da sam upisala master.
Sta mislite kakve su mi sanse? :)

U Americi nemam nikog, i nisam nikada prije bila. Nemam polozene ispite na tom masteru, jer je to tek novi program, predavanja pocinju od oktobra. Do tad bi se vratila kuci.

Mozda te odbiju samo zbog toga sto nisi zaposlena trenutno. Trebaju ti sto cvrsce veze sa Bosnom/Srbijom. Ponesi pasose roditelja i sve sta imas sta te vezuje sa Bosnom. Ponesi i dokazi im da imas dovoljno novca da se izdrzavas i spremi odgovor na pitanje zasto hoces da ucis Engleski.
 
Da li neko moze da mi pomogne, zapela sam kod popunjavanja ds-160... Inace, u toku su mi studije i zaposlena sam. Kod odeljka WORK/EDUCATION/TRENING imam opciju da unesem Primary occupation, kada unesem da sam student i navedem podatke fakulteta, nigde mi ne daje opciju da dodam da sam i zaposlena. A s posla cu dobiti uverenje o zaposlenju i potvrdu o godisnjem odmoru.
 
Pozdrav forumasi... Da vam objasnim moju situaciju, pa ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan. Student sam, do kraja studija imam jos dva ispita, otac u penziji ima lepu penziju (65000), majka ok posao plata (40000), sestra isto zaposlena. Ja sem sto studiram ne radim nigde, hteo bih da odem u Ameriku kod drugara da probam zajedno sa njim da radim on vec ima svoje kamione vozi, ja bih odma poceo kod njega. Sad postoji problem ta viza :) Pa sam hteo da pitam vas koji ste vec imali iskustva u ovoj mojoj situaciji kako je najbolje traziti od ambasade vizu? Da li imate neki savet? Hvala!
 
Pozdrav forumasi... Da vam objasnim moju situaciju, pa ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan. Student sam, do kraja studija imam jos dva ispita, otac u penziji ima lepu penziju (65000), majka ok posao plata (40000), sestra isto zaposlena. Ja sem sto studiram ne radim nigde, hteo bih da odem u Ameriku kod drugara da probam zajedno sa njim da radim on vec ima svoje kamione vozi, ja bih odma poceo kod njega. Sad postoji problem ta viza :) Pa sam hteo da pitam vas koji ste vec imali iskustva u ovoj mojoj situaciji kako je najbolje traziti od ambasade vizu? Da li imate neki savet? Hvala!

Da bi isao legalnim putem treba ti H1B radna viza i da te njihova firma sponzorise za radnu vizu. Na taj nacin dobijas SSN i mozes legalno i lako da izvadis vozacku dozvolu a posle toga i CDL. Drugi nacin je da cekas da te izvuku na lutriji za zelenu kartu :)
 
poz ljudi , imam par pitanja u vezi izdavanja turisticke vize, dakle imam 30 godina rodjen sam u srbij i posedujem dvojno drzavljanstvo hrvatske i srbije, znaci 2 pasosa , i u srpskom i u hrvatskom je ista adresa stanovanja dakle ova u srbiji , mene interesuje dali ja mogu sa hrvatskim pasosem da trazim vizu u americkoj ambasadi u beogradu ili moram sa srpskim ? jer sam cuo da se sa hrvatskim pasosem lakse dobija viza ? ili tu nema nikakve razlike.

hvala
 
poz ljudi , imam par pitanja u vezi izdavanja turisticke vize, dakle imam 30 godina rodjen sam u srbij i posedujem dvojno drzavljanstvo hrvatske i srbije, znaci 2 pasosa , i u srpskom i u hrvatskom je ista adresa stanovanja dakle ova u srbiji , mene interesuje dali ja mogu sa hrvatskim pasosem da trazim vizu u americkoj ambasadi u beogradu ili moram sa srpskim ? jer sam cuo da se sa hrvatskim pasosem lakse dobija viza ? ili tu nema nikakve razlike.

hvala

Nema nikakve razlike. Trazi sa sprskim pasosem vizu. Najbitnije ti je da imas cvrste veze sa Srbijom da bi dokazao da se vracas.
 
U neformalnom razgovoru sa poslodavcem iz Cikaga, dobio sam podrsku oko zaposlenja u njegovoj transportnoj firmi kao vozac kamiona.On na zalost nema iskustva oko dovodjenja emigranata a ni ja sa legalnim zaposlenjem u USA.Ono sto sam video na sajtu Americke Ambasade me je poprilicno zbunilo (klasifikacija viza),kao i price nekih ljudi koji kazu da je na taj nacin nemoguce otici i raditi.Ja imam stalan posao u Srbiji i dugogodisnje iskustvo kao vozac kamiona.Poslodavac je inace moj prijatelj koji je rodjen tamo i ima firmu punih 17 godina i voljan je da ucini sve sto je u njegovoj moci da mi pomogne oko mog odlaska-sredjivanje vozake dozvole,stan,smestaj,sva moguca podrska.
Zna li neko iz iskustva,koji je najbolji i najbrzi nacin da se ode tamo i zasnuje radni odnos kao vozac kamiona.
UNAPRED ZAHVALAN!!!!
 
Zanima me šta sve treba od papira za aplicitanje za turističku vizu, osim obrasca DS-160 i uplata takse od 160$ da li je potrebno još nešto iz suda, policije ili drugo?

Potrebno ti :
1.Radna knjizica,resenje o odmoru(ako si zaposlen)
2.Napravi par izlaza iz zemlje da imas pecate kao da si turista
3.Pare na racunu (oko 100$ po danu koliko planiras da ostanes)
4.Dokaz o posedovanju nekretnine ako imas
5.NEMAS NIKOGA U AMERICI!!!!!
6.Ako mozes da uzmem vaucer od neke agencije da kao ides preko njih
 
Postovani,

Treba mi savet. Ja sam u USA na turistickoj vizi. Zelela bih da promenim status vize i predjem na studentsku F vizu. Dobila sam informaciju da mogu da upisem neku skolu engleskog jezika i preko skole dobijem studentsku vizu. Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku skolu ili koledz u NYC ili u New Jersey koji pruzaju papire i pomoc u dobijanju studentske vize. I jos jedno pitanje koliko se ceka kada se menja status vize?

Hvala mnogo
 
Pozdrav svima,
moj nevencani suprug zeli da ode u Ameriku na turisticku vizu. Nema nekretninu prepisanu na sebe,ima potvrdu o stanom zaposlenju,ima solidnu platu od oko 45 000 dinara,znaci mi nismo vencani ali zivimo zajedno.i ima oko 2000 evra na racunu. Sta vi mislite...koje su mu sanse da mu odobre vizu?
 
U neformalnom razgovoru sa poslodavcem iz Cikaga, dobio sam podrsku oko zaposlenja u njegovoj transportnoj firmi kao vozac kamiona.On na zalost nema iskustva oko dovodjenja emigranata a ni ja sa legalnim zaposlenjem u USA.Ono sto sam video na sajtu Americke Ambasade me je poprilicno zbunilo (klasifikacija viza),kao i price nekih ljudi koji kazu da je na taj nacin nemoguce otici i raditi.Ja imam stalan posao u Srbiji i dugogodisnje iskustvo kao vozac kamiona.Poslodavac je inace moj prijatelj koji je rodjen tamo i ima firmu punih 17 godina i voljan je da ucini sve sto je u njegovoj moci da mi pomogne oko mog odlaska-sredjivanje vozake dozvole,stan,smestaj,sva moguca podrska.
Zna li neko iz iskustva,koji je najbolji i najbrzi nacin da se ode tamo i zasnuje radni odnos kao vozac kamiona.
UNAPRED ZAHVALAN!!!!

Za radnu vizu treba ti minimum bachelor degree (fakultet). Osim toga u opste nije jednostavno da odes na taj nacin. (gotovo nemoguce).
Ja ti predlazem sledecu laksu varijantu. Idi u ambasadu i zatrazi E2 vizu. Kazi da ces da radis usluge 'transporta' i da ces otvoriti firmu u USA.
Odes u USA i imas 2 godine da se snadjes da kupis kamion. Postanes O/O (Owner operator) i pruzas usluge na corp2corp. (kao tvoja firma drugim firmama). Deluje komplikovano ali nije. Najveci problem je sto ti treba novac na racunu da prikazes u ambasadi da si "investitor".

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima,
moj nevencani suprug zeli da ode u Ameriku na turisticku vizu. Nema nekretninu prepisanu na sebe,ima potvrdu o stanom zaposlenju,ima solidnu platu od oko 45 000 dinara,znaci mi nismo vencani ali zivimo zajedno.i ima oko 2000 evra na racunu. Sta vi mislite...koje su mu sanse da mu odobre vizu?

Ako je pravi turista (stari pasosi puni pecata) i ako nije u kriticnim godinama dobice vizu. Najbolje bi bilo da predate zajedno i da zajedno zatrazite vizu da idete na odmor negde u USA. Uzme potvrdu o odmoru i to je to. Bitno je da moze da pokaze i predstavi da je turista i da se UVEK vraca u Srbiju. Takodje je bitno da nema nikoga u USA. Pogotovo ne nekoga ko bi mogao da mu pomogne da ostane.
 
Postovani,

Treba mi savet. Ja sam u USA na turistickoj vizi. Zelela bih da promenim status vize i predjem na studentsku F vizu. Dobila sam informaciju da mogu da upisem neku skolu engleskog jezika i preko skole dobijem studentsku vizu. Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku skolu ili koledz u NYC ili u New Jersey koji pruzaju papire i pomoc u dobijanju studentske vize. I jos jedno pitanje koliko se ceka kada se menja status vize?
Hvala mnogo

Cao.
Nije lako da uradis AOS (Adjustment of Status) sa B1/B2 na F1 vizu. Cak sta vise vrlo je komplikovano. Oni su tebi dali turisticku vizu na osnovu toga da ces biti u USA neki kratak period vremena i da se vratis u Srbiju. E sad Zakon kaze ako "nisi znala" prilikom dolaska da ces ostati i ako si se "predomislila" mozes to da uradis ali ne odmah po dolasku vec negde kada prodje 4 meseca boravka na B1/B2 vizi u USA. Takodje treba da znas da je prilicna verovatnoca da ce te odbiti bez obzira jer se na neki nacin to smatra "prevarom".
Po meni najbolje je da se vratis u Srbiju i da odatle predas za F1 vizu. Kazes lepo u ambasadi isla si turisticki videla si kako je i sad bi htela da studiras. Naravno kao i za b1/b2 vizu i za F1 vizu moras imati cvrste veze sa Srbijom i dokaz da se vracas u Srbiju. Ako si vec ostala duze nego sto si u formularu za turisticku vizu napisala vec je sumnjivo.

Uglavnom ako hoces da predas za AOS mozes i jednom kad udjes u proceduru to je to. Ne moraju oni da ti bas odobre vizu da bi ti mogla da ostanes. Dovoljno je to sto si u "procesu" time neces prekrsiti "status".

Takodje bilo bi dobro da prilikom upisa u tu skolu ODMAH napravis neki dogovor da ti izdaju SSN. Jer ti sa F1 vizom neces imati SSN automatski vec ce ti trebati "posao" u toj skoli da bi mogla da imas SSN. Dakle prilikom upisa treba ti dogovor. Najbolje da nadjes nekog naseg ko radi u skoli (ima ih gde hoces) i da napravis dogovor odmah za taj part-time posao.
 
Zanima me šta sve treba od papira za aplicitanje za turističku vizu, osim obrasca DS-160 i uplata takse od 160$ da li je potrebno još nešto iz suda, policije ili drugo?

ne. Za (ne)imigracione vize se ne proverava kriminalna proslost. Samo za imigracione vize je potreban papir iz policije o dokazu da nisi kaznjavan (taj papir mogu izvaditi gotovo svi osim oni koji su bili u zatvoru duze od 60 dana).
Ambasada te pita u formularu da li si kaznjavan ili ne i verovace ti na rec. Ako postoji interpolova poternica za tobom svakako neces dalje od Aerodroma :)
 

Back
Top