Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

Ti verovatno govoris o multiploj sklerozi. Kada plakovi nastanu, nema realnog načina da se oni uklone i da se tkivo na tom mestu regenerise.
Zato je cilj lečenja da se modulira tok bolesti, kako bi se smanjila učestalost relapsa.
“Alternativna medicina” je šarena laža.

Govorim o lezijama. Nisam lekar pa ne mogu reći o čemu se radi.
Na osnovu tvog pisanja zaključujem da leka nema, efekti tih lezija su nepopravljivi, alternativa je šarena laža - ukratko, pacijent je završio sa normalnim životom, za ostatak mu sleduje bolnica i farmaceutika, ali ni oni ne mogu popraviti stanje.
 
Govorim o lezijama. Nisam lekar pa ne mogu reći o čemu se radi.
Na osnovu tvog pisanja zaključujem da leka nema, efekti tih lezija su nepopravljivi, alternativa je šarena laža - ukratko, pacijent je završio sa normalnim životom, za ostatak mu sleduje bolnica i farmaceutika, ali ni oni ne mogu popraviti stanje.

Pa, ne. "Lezija" samo po sebi ne znaci nista. Moras da znas da kazes koja je bolest u pitanju, ili sta je dovelo do nastanka lezija. Mislim, nije isto ako je u pitanju autoimunska bolesti, ili infektivna, ili povreda.
 
Detaljna lista Louise Hay: Pravi uzroci bolesti (od A-Ž) i afirmacije za ozdravljenje...

Louise Hay, osnivačica pokreta samopomoći i začetnica ideje da pozitivnim stavom možemo promijeniti svoju stvarnost, već odavno je uočila važnost načina na koji razmišljamo. Godine 1976. napisala je svoju prvu knjigu o tome kako iscijeliti svoje tijelo, koja se općenito drži mjerodavnom za mentalne uzroke nastanka bolesti. Louise Hay smatra da svakom svojom mišlju kreiramo vlastitu budućnost, a misao možemo u bilo kojem trenutku promijeniti. U skladu s tim, stanje našeg duha odgovorno je za nastanak tjelesnih oboljenja, kao i za sve negativnosti koje nam se događaju u životu.

Evo detaljna lista po abecedi:

Poremećaj: Adisonova bolest
Vjerojatni uzrok: Strogo odbacivanje bilo kakvih osjećaja. Ljutnja usmjerena prema sebi.
Afirmacija: S ljubavlju se brinem o svom tijelu, umu i emocijama.

Poremećaj: AIDS
Vjerojatni uzrok: Poricanje sebe, osjećaj seksualne krivnje. Jako osjećanje da nismo dovoljno dobri.
Afirmacija: Ja sam božanski i prekrasan izraz života. Uživam u svojoj seksualnosti i u svemu što jesam. Volim sebe.

Poremećaj: Akne
Vjerojatni uzrok: Neprihvaćanje sebe. Mržnja prema sebi.
Afirmacija: Ja sam božanski izraz ljubavi. Volim i prihvaćam sebe takvu kakva jesam.

Poremećaj: Alergije
Vjerojatni uzrok: Na koga ste alergični? Odbijate vjerovati u sebe.
Afirmacija: Svijet je sigurno i prijateljsko mjesto. Sigurna sam i u skladu sa životom.

Poremećaj: Alkoholizam
Vjerojatni uzrok: U čemu je smisao? Osjećaj ništavnosti, krivnje i nedostatnosti. Odbacivanje samog sebe.
Afirmacija: Ja živim sada. Svaki trenutak nosi nešto novo. Odabirem da vidim svoje vrijednosti. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Alzheimerova bolest
Vjerojatni uzrok: Želja da se napusti planet. Nesposobnost nošenja sa životom.
Afirmacija: Sve se događa u pravo vrijeme i na pravome mjestu. Mojim životom uvijek rukovode božanske ispravne odluke.

Poremećaj: Amnezija
Vjerojatni uzrok: Strah. Bijeg od života. Nesposobnost da se borimo za sebe.
Afirmacija: Oko sebe nalazim samo hrabrost i inteligenciju. Razvijam osjećaj vlastite vrijednosti. Mogu slobodno uživati u svom životu.

Poremećaj: Anemija
Vjerojatni uzrok: Životni nam je stav “Da, ali…” Nedostatak radosti. Strah od života. Osjećaj da nismo dovoljno dobri.
Afirmacija: Doživljavam radost u svim područjima svog života. Volim život.

Poremećaj: Anemija zbog srpolikih stanica (drepano-citoza)
Vjerojatni uzrok: Naše uvjerenje da nismo dovoljno dobri razara nam radost života.
Afirmacija: Ovo dijete živi i udiše radost života okruženo ljubavlju. Svaki dan Bog donosi čuda u naše živote.

Poremećaj: Anoreksija
Vjerojatni uzrok: Odbacivanje vlastitog života. Osjećaj ogromnog straha i mržnje prema sebi.
Afirmacija: Sigurna sam. Prekrasna sam baš na ovaj svoj način. Odabirem življenje. Odabirem radost i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Anorektalno krvarenje
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija.
Afirmacija: Vjerujem u život. Činim samo ispravna i dobra djela u životu.

Poremećaj: Apatija
Vjerojatni uzrok: Otpor osjećajima.Umrtvljivanje sebe. Strah.
Afirmacija: Nema razloga da se plašim osjećaja. Otvaram se prema životu. Spremna sam iskusiti život.

Poremećaj: Apetit-pretjerani
Vjerojatni uzrok: Strah. Potreba za zaštitom. Procjenjivanje emocija.
Afirmacija: Sigurna sam. Nema razloga da se bojim osjećati. Moji su osjećaji normalni i prihvatljivi.

Poremećaj: Apetit-gubitak (anoreksija)
Vjerojatni uzrok: Strah. Čuvanje sebe. Nepovjerenje prema životu.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Sigurna sam. Život je siguran i radostan.

Poremećaj: Apsces
Vjerojatni uzrok: Ponovo oživljavanje misli o starim povredama, omalovažavanjima i osveti.
Afirmacija: Svoje misli oslobađam prošlosti. S prošlošću je gotovo. Smirena sam.

Poremećaj: Arterije
Vjerojatni uzrok: Nose radosti života.
Afirmacija: Ispunjena sam radošću. Radost prolazi kroz mene sa svakim otkucajem moga srca.

Poremećaj: Artritis
Vjerojatni uzrok: Osjećaj da smo nevoljeni. Kritiziranje i ogorčenje.
Afirmacija: Ispunjena sam ljubavlju. Sada odabirem ljubav i prihvaćam sebe. Druge gledam s ljubavlju.

Poremećaj: Asfiktični napadi
Vjerojatni uzrok: Strah. Nepovjerenje prema životu. Stalno bavljenje iskustvima iz djetinjstva.
Afirmacija: Mogu slobodno odrasti. Svijet je sigurno mjesto i ja sam sigurna.

Poremećaj: Astma
Vjerojatni uzrok: Potisnuta ljubav. Nemoć da dišemo sami za sebe. Osjećaj gušenja. Neisplakane suze.
Afirmacija: Mogu slobodno preuzeti kontrolu nad svojim životom. Odabirem slobodu.

Poremećaj: Astma u dojenčadi
Vjerojatni uzrok: Strah pred životom. Ne želimo biti ovdje.
Afirmacija: Ovo je dijete sigurno i voljeno. Ono je dobrodošlo i omiljeno.

Poremećaj: Arterioskleroza
Vjerojatni uzrok: Pružanje otpora i napetost. Ograničeni načini razmišljanja. Odbijamo gledati život s dobre strane.
Afirmacija: Potpuno sam otvorena prema životu i radosti. Život gledam s ljubavlju.

Poremećaj: Atletsko stopalo
Vjerojatni uzrok: Frustracija zato što nismo prihvaćeni. Nemoć da s lakoćom krećemo naprijed.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Dopuštam si krenuti naprijed. Mogu se slobodno kretati.

Poremećaj: Bjesnoća
Vjerojatni uzrok: Bijes. Uvjerenje da je nasilje odgovor na sve probleme.
Afirmacija: Okružena sam i ispunjena mirom.

Poremećaj: Bol
Vjerojatni uzrok: Krivnja. Krivnja uvijek traži kažnjavanje.
Afirmacija: S ljubavlju se oslobađam prošlosti. “Oni su slobodni i ja sam slobodna.” Sada je sve u redu u mome srcu.

Poremećaj: Bolovi
Vjerojatni uzrok: Žudnja za ljubavlju. Žudnja da nas netko pazi.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Ja sam voljena i volim.

Poremećaj: Bradavica na stopalu
Vjerojatni uzrok: Bijes zbog dubokog nerazumijevanja. Frustracije zbog budućnosti.
Afirmacija: Krećem se naprijed s lakoćom i povjerenjem. Ja imam povjerenja i prepuštam se rijeci života.

Poremećaj: Bradavice
Vjerojatni uzrok: Maleni iskazi mržnje. Uvjerenost u ružnoću.
Afirmacija: Ja sam potpuni izraz ljubavi i ljepote života.

Poremećaj: Brightova bolest
Vjerojatni uzrok: Osjećamo se kao dijete koje misli da nije dovoljno dobro ili da ništa ne može učiniti kako treba. Neuspjeh. Gubitak.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Brinem se o sebi. Dorasla sam vremenu.

Poremećaj: Bronhitis
Vjerojatni uzrok: Nesretna obiteljska sredina. Svađanje i vikanje. Ponekad i sablasna šutnja.
Afirmacija: Uspostavljam mir i harmoniju u sebi i oko sebe. Sve je u redu.

Poremećaj: Bubrežni kamenac
Vjerojatni uzrok: Nakupine nerazriješenog bijesa.
Afirmacija: S lakoćom se rješavam svih problema iz prošlosti.

Poremećaj: Bursitis
Vjerojatni uzrok: Zatomljeni bijes. Želimo udariti nekoga.
Afirmacija: Ljubav nas oslobađa svega što nam ne priliči.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Celulit
Vjerojatni uzrok: Prekopavanje po emocionalnim povredama iz ranog djetinjstva. Neprestano razmišljanje o “udarcima” iz prošlosti. Poteškoće pri kretanju naprijed. Strah pred odabiranjem svog vlastitog pravca.
Afirmacija: Opraštam svima. Opraštam sebi. Zaboravljam sva prošla iskustva. Slobodna sam.

Poremećaj: Ciste
Vjerojatni uzrok: Vraćanje na stari “film”-iskustvo koje nam zadaje bol. Njegovanje tih emocionalnih povreda. Lažne nade.
Afirmacija: Misli su mi prekrasne jer sam takve odabrala. Osjećam ljubav prema sebi.

Poremećaj: Crveno oko
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija. Ne želimo vidjeti što je oko nas.
Afirmacija: Oslobađam se potrebe da sam uvijek u pravu. Smirena sam. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Curenje iz nosa
Vjerojatni uzrok: Unutarnji plač. Djetinjaste suze. Žrtva.
Afirmacija: Priznajem i prihvaćam da sam kreativna snaga u svom svijetu. Sada odabirem uživanje u svom životu.

Poremećaj: Cushingova bolest
Vjerojatni uzrok: Mentalna neravnoteža.Ideje koje nas guše. Osjećamo se savladani.
Afirmacija: S ljubavlju postavljam svoje tijelo i um u ravnotežu. Sada odabirem misli od kojih se osjećam dobro.

Poremećaj: Ćelavost
Vjerojatni uzrok: Strah. Napetost. Pokušaj da sve držimo pod kontrolom. Nepovjerenje prema životu.
Afirmacija: Sigurna sam. Volim i prihvaćam sebe. Vjerujem u život.

Poremećaj: Čeljusni grč (Trizmus)
Vjerojatni uzrok: Bijes. Želja da je sve pod našom kontrolom. Otpor iskazivanju osjećaja.
Afirmacija: Imam povjerenja u životni proces. S lakoćom tražim što želim. Život me podržava.

Poremećaj: Čir (Karbunkul)
Vjerojatni uzrok: Otrovan bijes zbog nanesenih nepravdi.
Afirmacija: Oslobađam se prošlosti i dopuštam da vrijeme iscijeli svako područje moga života.

Poremećaj: Čir na želucu
Vjerojatni uzrok: Strah. Uvjerenost da nismo dovoljno dobri. Želja da svima udovoljimo.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Smirena sam. Prekrasna sam.

Poremećaj: Čirevi
Vjerojatni uzrok: Strah. Snažno uvjerenje da nismo dovoljno dobri. Što vas jede iznutra?
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Smirena sam i spokojna. Sve je u redu.

Poremećaj: ****
Vjerojatni uzrok: Točka oslobađanja. Pražnjenje.
Afirmacija: S lakoćom i ugodom oslobađam se svega što više ne trebam u svom životu.

Poremećaj: **** – krvarenje
Vjerojatni uzrok: Pogledaj pod anorektalno krvarenje

Poremećaj: Fistula
Vjerojatni uzrok: Nepotpuno oslobađanje od otpadaka. Zadržavanje nečistoća iz prošlosti.
Afirmacija: Potpuno i s ljubavlju oslobađam se prošlosti. Ja sam ljubav.

Poremećaj: Čvorovi
Vjerojatni uzrok: Ogorčenje i frustracija. Ego nam je povrijeđen zbog karijere.
Afirmacija: Oslobađam se svoje sheme odgađanja i dopuštam da uspjeh bude moj.

Poremećaj: Dah
Vjerojatni uzrok: Predstavlja našu sposobnost da se uključimo u život.
Afirmacija: Volim život.

Poremećaj: Problemi s disanjem
Vjerojatni uzrok: Strah ili odbijanje da uživamo u životu u potpunosti. Osjećaj da nemamo pravo zauzimati prostor ili čak postojati.
Afirmacija: Moje je prirodno pravo da slobodno i u potpunosti uživam u životu. Zavređujem biti voljena. Sada odabirem življenje života u potpunosti.

Poremećaj: Dječje bolesti
Vjerojatni uzrok: Vjerovanje u kalendare, društvena pravila ili lažne zakone. Djetinjasto ponašanje odraslih oko nas.
Afirmacija: Ovo je dijete zaštićeno i okruženo ljubavlju. Tražimo mentalni imunitet.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Edem
Vjerojatni uzrok: Što ili koga ne želimo zaboraviti?
Afirmacija: Rado se oslobađam prošlosti. Nemam straha od oslobađanja. Sada sam slobodna.

Poremećaj: Ekgzem
Vjerojatni uzrok: Zapanjujući antagonizam. Mentalne erupcije.
Afirmacija: Harmonija i mir, ljubav i sreća jesu oko mene i unutar mene. Sigurna sam i smirena.

Poremećaj: Emfizem
Vjerojatni uzrok: Strah od življenja. Ne vidimo smisao života.
Afirmacija: Moje je životno pravo da živim potpuno i slobodno. Volim život. Volim sebe.

Poremećaj: Epilepsija (Padavica)
Vjerojatni uzrok: Osjećaj da nas netko proganja. Odbijanje života.Vođenje unutarnje borbe. Nasilje prema samom sebi.
Afirmacija: Odabirem gledati život kao nešto vječno i ispunjeno radošću. Ja sam vječna, radosna i u miru sa svijetom oko sebe.

Poremećaj: Fibroidni tumori i ciste
Vjerojatni uzrok: Njegovanje boli koju nam je zadao partner. Udarac ženskom egu.
Afirmacija: Oslobađam se sheme u sebi koja privlači takvo iskustvo. Stvaram samo dobro u svom životu.

Poremećaj: Fibrozna cista
Vjerojatni uzrok: Uvjerenost da nas život neće podržati. Jadna ja!
Afirmacija: Život voli mene i ja volim život. Sada odabirem slobodan i potpun život.

Poremećaj: Fistula
Vjerojatni uzrok: Strah. Blokada pri opuštanju.
Afirmacija: Sigurna sam. Iskreno vjerujem u život. Život je na mojoj strani.

Poremećaj: Frigidnost
Vjerojatni uzrok: Strah. Poricanje ugode. Vjerovanje da je seks nešto loše. Bezosjećajni partneri.
Afirmacija: Nema razloga da ne uživam u svom tijelu. Uživam što sam žena.

Poremećaj: Furunkuli
Vjerojatni uzrok: Bijes. Osjećaj da nam je “prekipjelo”. “Ključanje u sebi” od bijesa.
Afirmacija: Iskazujem samo ljubav i radost. Smirena sam.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Gangrena
Vjerojatni uzrok: Morbidne misli. Uništavanje životne radosti otrovnim mislima
Afirmacija: Sada odabirem harmonične misli i dopuštam si ispunjenje radošću.

Poremećaj: Gastritis
Vjerojatni uzrok: Osjećaj nesigurnosti koji dugo traje. I osjećaj da ste određeni sudbinom
Afirmacija: Volim i odobravam sebe. Sigurna sam.

Poremećaj: Giht (Ulozi)
Vjerojatni uzrok: Potreba za dominacijom. Nestrpljivost, bijes.
Afirmacija: Sigurna sam i u miru sa sobom i s drugima.

Poremećaj: Glavobolja
Vjerojatni uzrok: Osporavanje sebe. Kritiziranje sebe. Strah.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. S puno ljubavi gledam sebe i sve što radim. Sigurna sam.

Poremećaj: Gležanj
Vjerojatni uzrok: Predstavlja pokretnost i usmjerenost u određenom pravcu.
Afirmacija: Lako se krećem naprijed kroz život.

Poremećaj: Uganuće gležnja
Vjerojatni uzrok: Bijes i otpor. Ne želimo se kretati u jednom određenom životnom pravcu.
Afirmacija: Vjerujem da će me životni proces dovesti do mog najvišeg dobra. Smirena sam.

Poremećaj: Gluhoća
Vjerojatni uzrok: Odbijanje, tvrdoglavost i izoliranost. Što ne želiš čuti? Nemoj me gnjaviti!
Afirmacija: Slušam Božji govor i uživam u svemu što čujem. Ja sam dio jedinstva

Poremećaj: Grčevi
Vjerojatni uzrok: Napetost. Strah. Grčevito hvatanje za bilo što.
Afirmacija: Opuštena sam i moj je duh smiren.

Poremećaj: Griženje noktiju
Vjerojatni uzrok: Frustracija. Želja da pojedemo sami sebe. Prkos prema jednom od roditelja.
Afirmacija: Slobodno mogu odrasti. Upravlj samvojim životom s lakoćom i radošću.

Poremećaj: Grčevita bol
Vjerojatni uzrok: Mentalna srdžba, nestrpljivost i uzrujavanje zbog okoline
Afirmacija: Ovo dijete reagira samo na ljubav i misli ispunjene ljubavlju. Sve je u miru.

Poremećaj: Grlo
Vjerojatni uzrok: Avenija izražavanja. Kanal stvaralaštva.
Afirmacija: Otvaram svoje srce i pjevam s radošću.

Poremećaj: Problemi s grlom
Vjerojatni uzrok: Nesposobnost da se iskažemo. Potisnuti bijes. Neiskazana kreativnost. Odbijanje da se promijenimo.
Afirmacija: U redu je da galamimo. Izražavam sebe slobodno i s radošću. S lakoćom iznosim svoje misli i izražavam svoju kreativnost. Spremna sam mijenjati se.

Poremećaj: Groznica
Vjerojatni uzrok: Mentalne kontrakcije: pokretanje ili zaustavljanje. Želja da pobjegnemo od svega i da nas svi ostave na miru.
Afirmacija: Sigurna sam i osigurana cijelo vrijeme. Ljubav me okružuje i štiti. Sve je u redu

Poremećaj: Grudi
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju majčinstvo i odgajanje.
Afirmacija: Dajem i uzimam u savršenoj ravnoteži.

Poremećaj: Ciste, čvoriči i bolne grudi
Vjerojatni uzrok: Pretjerani majčinski osjećaji. Pretjerana zaštita. Uskraćivanje dojenja.
Afirmacija: Mogu slobodno biti što jesam i moram drugima dopustiti da budu što jesu. Trebamo odrasti.

Poremećaj: Guša
Vjerojatni uzrok: Osećaj mržnje nanesene boli. Mislimo da smo žrtve. Osjećaj da su nam pomrsili planove. Neispunjenost.
Afirmacija: Ja sam jedina koja ima moć i autoritet u svome životu. Slobodno mogu biti što jesam.

Poremećaj: Gušterača
Vjerojatni uzrok: Predstavlja slatkoću života
Afirmacija: Moj je život sladak.

Poremećaj: Gubitak ravnoteže
Vjerojatni uzrok: Raštrkane misli. Neusredotočenost.
Afirmacija: Usredotočujem sebe i prihvaćam savršenstvo svog života. Sve je u redu.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Hemoroidi
Vjerojatni uzrok: Strah zbog postavljenih rokova. Osjećaj bijesa zbog prošlosti. Bojimo se rasterećenja. Osjećaj opterećenosti.
Afirmacija: Oslobađam se svega što nije ljubav. Postoji vrijeme i prostor za sve što želim učiniti.

Poremećaj: Hepatitis
Vjerojatni uzrok: Otpor prema promjenama. Strah, bijes, mržnja. Jetra je centar u kojem se skupnja bijes i gnjev.
Afirmacija: Moj um je pročišćen i slobodan. Oslobađam se prošlosti i krećem u nešto novo. Sve je u redu.

Poremećaj: Dječje bolesti
Vjerojatni uzrok: Vjerovanje u kalendare, društvena pravila ili lažne zakone.
Djetinjasto ponašanje odraslih oko nas.
Afirmacija: Ovo je dijete zaštićeno i okruženo ljubavlju. Tražimo mentalni imunitet.

Poremećaj: Herpes
Vjerojatni uzrok: Kolektivno vjerovanje u seksualnu krivnju i potreba da se kažnjavamo. Zajednički osjećaj sramote. Vjerovanje da će nas Bog kazniti. Odbijanje seksualnosti.
Afirmacija: Bog me podržava. Ja sam normalna i prirodna. Uživam u svojoj vlastitoj seksualnosti i u svom tijelu. Prekrasna sam.

Poremećaj: Herpes zoster
Vjerojatni uzrok: Čekanje da se pojavi nešto drugo. Strah i napetost. Preosjetljivost.
Afirmacija: Opuštena sam i smirena jer vjerujem u život. Sve je u redu u mom životu.

Poremećaj: Hiperventilacija
Vjerojatni uzrok: Strah. Opiranje promjenama. Nepovjerenje prema životu.
Afirmacija: Posvuda sam u ovom svijetu sigurna. Volim sebe i vjerujem u život.

Poremećaj: Hipertireoza
Vjerojatni uzrok: Krajnje razočaranje zbog toga što nismo sposobni raditi što želimo. Uvijek udovoljavamo drugima, a nikada sebi.
Afirmacija: Usmjeravam svoju snagu na pravo mjesto. Donosim svoje odluke. Ispunjena sam.

Poremećaj: Hipofiza
Vjerojatni uzrok: Predstavlja središte za kontrolu.
Afirmacija: Moje je tijelo i um u ravnoteži. Ja upravljam svojim mislima.

Poremećaj: Hipoglikemija
Vjerojatni uzrok: Vidi pod Šećerna bolest.

Poremećaj: Hodgkinova bolest
Vjerojatni uzrok: Krivnja i ogroman strah da nismo dovoljno dobri. Divlja trka za dokazivanjem sebe. Zaboravljamo uživati u radosti života od silne želje da se dokažemo i budemo prihvaćeni.
Afirmacija: Savršeno sam sretna ovakva kakva jesam. Volim i prihvaćam sebe. Izražavam i prihvaćam radost.

Poremećaj: Hrkanje
Vjerojatni uzrok: Tvrdoglavo odbijanje da se oslobodimo starih shema razmišljanja.
Afirmacija: Oslobađam se svega što nije ljubav i radost. Napuštam prošlost i prelazim u nešto što je novo, svježe i životno.

Poremećaj: Ileitis – Crohnova bolest
Vjerojatni uzrok: Strah. Briga. Osjećaj da nismo dovoljno dobri.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Radim najbolje što mogu. Prekrasna sam i smirena.

Poremećaj: Impotencija
Vjerojatni uzrok: Seksualni pritisak, napetost i krivnja. Društvene predrasude. Prezir prema prethodnom partneru. Strah od majke.
Afirmacija: Ja sada dopuštam da se snaga moje seksualnosti iskaže s lakoćom i radošću.

Poremećaj: Infekcija
Vjerojatni uzrok: Strah. Bijes. Nervoza.
Afirmacija: Mirna sam i usredotočena.

Poremećaj: Influenca
Vjerojatni uzrok: Reagiranje na masovne negativnosti i uvjerenja. Strah. Vjerovanje statističkim podacima.
Afirmacija: Ja sam izvan masovnih predrasuda i izvan kalendara. Oslobođena sam svih utjecaja izvana.

Poremećaj: Ishijas
Vjerojatni uzrok: Licemjerstvo. Strah od nedostatka novca, strah pred budućnošću.
Afirmacija: Primičem se onome što je najbolje za mene. Dobro je svuda oko mene. Ja sam sigurna.

Poremećaj: Impaktirani umnjak
Vjerojatni uzrok: Nedostatak mentalnog prostora za stvaranje čvrstih temelja.
Afirmacija: Otvaram svoju svijest životu. Imam dovoljno prostora za odrastanje i mijenjanje.

Poremećaj: Iskliznuće diska
Vjerojatni uzrok: Osjećaj da nas život ne podržava. Neodlučnost.
Afirmacija: Život podržava svaku našu misao; prema tome, ja volim i prihvaćam sebe. Sve je u redu.

Poremećaj: “Itis”
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija zbog stanja u kojem se sada nalazimo.
Afirmacija: Spremna sam osloboditi se svih oblika kritiziranja. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Izrasline
Vjerojatni uzrok: Njegovanje starih emocionalnih povreda. Ogorčenost.
Afirmacija: S lakoćom opraštam. Volim sebe i imam za sebe samo riječi pohvale.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Jajnici
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju točke stvaranja. Stvaralaštvo.
Afirmacija: U ravnoteži sam sa svojim stvaralaštvom.

Poremećaj: Jetra
Vjerojatni uzrok: Mjesto gdje se nalazi bijes i primitivni osjećaji.
Afirmacija: Znam samo za ljubav, mir i radost.

Poremećaj: -problemi s jetrom
Vjerojatni uzrok: Kronično jadanje. Opravdavanje pogrešaka da bismo obmanuli sebe. Osjećamo se loše.
Afirmacija: Živim otvorena srca. Pronalazim ljubav svuda oko sebe.

Poremećaj: Kalusi
Vjerojatni uzrok: Otvrdnule zamisli i ideje. Strah od ukalupljivanja.
Afirmacija: Mogu slobodno uvidjeti i iskusiti nove ideje i načine. Otvorena sam i prijemčiva za sve što je dobro.

Poremećaj: Kandidijaza
Vjerojatni uzrok: Osjećamo se raspršenima. Preplavljuje nas frustracija i bijes. Zahtjevni smo i nepovjerljivi u vezama. Puno tražimo od drugih.
Afirmacija: Dopuštam sebi da budem sve ono najbolje što mogu i zaslužujem u životu. Zaslužujem sve najbolje u životu. Volim i prihvaćam sebe i druge.

Poremećaj: Keratitis
Vjerojatni uzrok: Ekstreman bijes. Želja da udarimo nekoga ili nešto što upravo gledamo.
Afirmacija: Ljubav iz mog srca liječi sve što pogledam. Smirena sam. Sve je u redu u mom svijetu.

Poremećaj: Kila
Vjerojatni uzrok: Prekinute emocionalne veze. Napetost i osjećaj opterećenosti.
Afirmacija: Moj je duh u miru i harmoniji. Volim i prihvaćam sebe. Mogu slobodno biti što jesam

Poremećaj: “Knedla u grlu”
Vjerojatni uzrok: Strah. Nepovjerenje u život.
Afirmacija: Sigurna sam. Vjerujem da je život na mojoj strani. Izražavam se slobodno i s radošću.

Poremećaj: Koža
Vjerojatni uzrok: Štiti našu individualnost. Osjetilo.
Afirmacija: Osjećam se sigurnom da budem što jesam.

Poremećaj: Kolesterol
Vjerojatni uzrok: Otežavanje protoka radosti. Strah pred prihvaćanjem radosti.
Afirmacija: Odabirem voljeti život. Moji kanali radosti potpuno su otvoreni. Mogu slobodno primati.

Poremećaj: Kolitis
Vjerojatni uzrok: Prezahtjevni roditelji. Osjećmo se potlačeno i poraženo. Velika potreba za ljubavlju.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Ja stvaram svoju radost. Odabirem da sam pobjednik u svom životu.

Poremećaj: Koljeno
Vjerojatni uzrok: Predstavlja ponos i ego.
Afirmacija: Prilagodljiva sam.

Poremećaj: Koma
Vjerojatni uzrok: Strah. Bježanje od nečega ili nekoga.
Afirmacija: Mi te okružujemo silnom ljubavlju i sigurnošću. Stvaramo okolnosti da ozdraviš. Ti si ljubav

Poremećaj: Konstipacija
Vjerojatni uzrok: Odbijamo se osloboditi starih ideja. Živimo u prošlosti. Ponekad se pojavljuje i Škrtost.
Afirmacija: Čim se oslobodim prošlosti, dolaze mi nove stvari, od životnog značaja. Prepuštam se struji života.

Poremećaj: Konjunktivitis
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija zbog onoga što sada gledamo u svom životu.
Afirmacija: Gledam očima ljubavi. Postoji harmonično rješenje i ja ga sada prihvaćam.

Poremećaj: Koronarna tromboza
Vjerojatni uzrok: Osjećamo se usamljeno i uplašeno. Nismo dovoljno dobri. Do sada nismo dovoljno učinili i sigurno nećemo uspjeti sve završiti.
Afirmacija: Jedno sam sa životom. Svemir me u potpunosti podržava. Sve je u redu.

Poremećaj: Kosti
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju strukturu svemira.
Afirmacija: Snažne sam gradje i stabilna sam.

Poremećaj: -problemi-s kostima
Vjerojatni uzrok: Tvrdoglav ego i ponos. Nesposobnost prilagodavanja. Ne želimo popustiti. Strah.
Afirmacija: Opraštanje. Razumijevanje. Suosjećanje. S lakoćom se prilagodjavam svemu oko sebe. Sve je u redu.

Poremećaj: -lomovi-kostiju
Vjerojatni uzrok: Pobuna protiv autoriteta
Afirmacija: U ovome svijetu ja sam svoj autoritet. Svojom glavom samo ja mislim.

Poremećaj: -deformacije-kostiju
Vjerojatni uzrok: Mentalni pritisak i napetost. Mišići se ne mogu opustiti. Pomanjkanje mentalne pokretljivosti.
Afirmacija: Dišem punim plućima. Opuštena sam i vjerujem životnom procesu.

Poremećaj: Kralježnica
Vjerojatni uzrok: Fleksibilan potporanj života.
Afirmacija: Život me podržava.

Poremećaj: -iskrivljena kralježnica-
Vjerojatni uzrok: Nesposobnost prepuštanja životnoj podršci. Strah i pokušaj da zadržimo stare ideje. Nepovjerenje prema životu. Nedostatak integriteta. Nemamo hrabrosti živjeti po svojim načelima.
Afirmacija: Oslobađam se svih strahova. Vjerujem u životni proces. Znam da će me život podržati. Stojim uspravno, ispunjena ljubavlju.

Poremećaj: Kratkovidnost (myopia)
Vjerojatni uzrok: Strah od budućnosti. Nemamo povjerenje u ono što se nalazi ispred nas.
Afirmacija: Vjerujem životnom procesu. Sigurna sam.

Poremećaj: Kronične bolesti
Vjerojatni uzrok: Odbijanje da se promijenimo. Strah od budućnosti. Osjećaj nesigurnosti.
Afirmacija: Spremna sam mijenjati se i razvijati. Sada stvaram novu i sigurnu budućnost.

Poremećaj: Krup
Vjerojatni uzrok: Pogledaj pod Bronhitis.

Poremećaj: Krv
Vjerojatni uzrok: Predstavlja radost koja slobodno kola tijelom.
Afirmacija: Ja sam radost života; dajem i primam.

Poremećaj: -problemi-s krvlju
Vjerojatni uzrok: Nedostatak radosti. Pomanjkanje novih ideja.
Afirmacija: Radosne i nove ideje slobodno teku u meni.

Poremećaj: -zgrušavanje-
Vjerojatni uzrok: Zaustavljanje protoka životne radosti.
Afirmacija: Svjesna sam novog života u sebi. Prepuštam se rijeci života.

Poremećaj: Krvarenje
Vjerojatni uzrok: Osjećaj da nam otječe životna radost. Ali, kamo? Bijes.
Afirmacija: Ja sam u skladu sa životnom radošću koju izražavam i primam u savršenom ritmu.

Poremećaj: Krvarenje iz desni
Vjerojatni uzrok: Nedostatak radosti pri donošenju odluka.
Afirmacija: Vjerujem da uvijek poduzimam prave akcije u svom životu. Smirena sam.

Poremećaj: Krvarenje iz nosa
Vjerojatni uzrok: Potreba za priznanjem. Osjećamo da nismo dovoljno priznati i zapaženi. Žudnja za ljubavlju.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe.Prepoznajem svoju vlastitu vrijednost. Prekrasna sam.

Poremećaj: Krvni tlak -nizak-
Vjerojatni uzrok: Nedostatak ljubavi u djetinjstvu. Defetizam. Čemu se truditi ako neću uspjeti?
Afirmacija: Sada odabirem sretan život. Moj je život prepun radosti.

Poremećaj: Krvni tlak -visok-
Vjerojatni uzrok: Neriješeni dugoročni emocionalni problemi.
Afirmacija: S radošću se oslobađam prošlosti. Smirena sam.

Poremećaj: Kukovi
Vjerojatni uzrok: Drže tijelo u savršenoj ravnoteži. Glavni pokretač u kretanju naprijed.
Afirmacija: Hip, hip, hura! U svakom danu nalazim radost.

Poremećaj: -problemi- s kukovima
Vjerojatni uzrok: Strah pri izvršavanju većine naših odluka. Ne vidimo ništa ispred sebe.
Afirmacija: Ja sam u savršenoj ravnoteži. S lakoćom i radošću krećem naprijed, bez obzira na godine

lovesensa.com
 
Poremećaj: Lakat
Vjerojatni uzrok: Predstavlja promjenu životnih pravaca i prihvaćanje novih iskustava.
Afirmacija: S lakoćom se snalazim u novim iskustvima, novim životnim pravcima i promjenama.

Poremećaj: Laringitis
Vjerojatni uzrok: Toliko smo ljuti da to ne možemo izreći. Strah od iznošenja mišljenja. Otpor prema autoritetu.
Afirmacija: Slobodno tražim što želim. Nemam straha u izražavanju. Smirena sam.

Poremećaj: Leđa
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju životni potporanj.
Afirmacija: Znam da će me život uvijek podržati.

Poremećaj: Leđa – gornji dio
Vjerojatni uzrok: Nedostatak emocionalne podrške. Osjećamo da smo nevoljeni. Suzbijanje osjećaja ljubavi.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Život me podržava i voli.

Poremećaj: Leđa – srednji dio
Vjerojatni uzrok: Krivnja. Osjećamo da nas je prošlost prikovala i da se nagomilava na našim leđima.
Afirmacija: Oslobađam se prošlosti. Slobodno krećem naprijed, s ljubavlju u srcu

Poremećaj: Leđa – donji dio
Vjerojatni uzrok: Strah zbog novca. Nedostatak financijske podrške.
Afirmacija: Vjerujem u život. Sve što trebam doći će u moj život. Sigurna sam.

Poremećaj: Lepra
Vjerojatni uzrok: Nesposobnost rukovođenja svojim životom. Dugoročna uvjerenost da nismo dovoljno dobri ili čisti.
Afirmacija: Nadrastam sva svoja ograničenja. Inspirirana sam i vođena božanstvom. Ljubav iscjeljuje sav moj život.

Poremećaj: Leukemija
Vjerojatni uzrok: Brutalno ugušena inspiracija. Što više ima smisla?
Afirmacija: Oslobađam se prošlosti, koja me sputava, i prepuštam se sadašnjoj slobodi. Ne bojim se sebe. Mogu slobodno biti što jesam.

Poremećaj: Leukoreja
Vjerojatni uzrok: Uvjerenje da su žene slabije od suprotnog spola. Bijes na partnera.
Afirmacija: Ja stvaram sva svoja iskustva. U meni je snaga. Uživam u svojoj ženskosti. Slobodna sam.

Poremećaj: Lice
Vjerojatni uzrok: Predstavlja ono što pokazujemo prema van.
Afirmacija: Nema razloga da ne budem što jesam. Ja slobodno iskazujem sebe.

Poremećaj: Limfni problemi
Vjerojatni uzrok: Upozorenje umu da se ponovo treba usredotočiti na bitne elemente u životu: ljubav i radost.
Afirmacija: Potpuno sam usmjerena na ljubav i radost zbog toga što sam živa. Prepuštam se rijeci života. Moj je duh smiren.

Poremećaj: Lišaj
Vjerojatni uzrok: Dopuštamo drugima da nam se podvuku pod kožu. Ne osjećamo se dovoljno dobrima ili čistima.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Niti jedna osoba, mjesto ili stvar nema nikakve vlasti nada mnom. Slobodna sam.

Poremećaj: Loša probava
Vjerojatni uzrok: Strah pred poduzimanjem koraka. Bojazan i tjeskoba.
Afirmacija: S mirom i radošću prihvaćam sva nova iskustva

Poremećaj: Ludilo (Psihijatrijska bolest)
Vjerojatni uzrok: Bježanje od obitelji. Bijeg od stvarnosti i povlačenje. Nasilno odvajanje od života.
Afirmacija: Ovaj duh poznaje svoj vlastiti identitet i on je stvaralačka točka božanskog samoizražavanja.

Poremećaj: Lupus
Vjerojatni uzrok: Odustajanje. Bolje je umrijeti nego zauzeti se za svoj život. Bijes i kažnjavanje.
Afirmacija: Slobodno i s lakoćom govorim u svoje ime. Ja dokazujem svoju vlastitu snagu. Volim i odobravam sebe. Slobodna sam i sigurna.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Mastoiditis
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija. Želja da ne čujemo što se događa oko nas. Obično se ovo pronalazi u djece. Strah nam paralizira razumijevanje
Afirmacija: Božanski mir i harmonija koji me okružuju nalaze se i u meni. Ja sam oaza mira, ljubavi i radosti.

Poremećaj: Maternica
Vjerojatni uzrok: Predstavlja dom stvaralaštva.
Afirmacija: Osjećam se dobro u svome tijelu.

Poremećaj: Menstruacijski problemi
Vjerojatni uzrok: Odbacivanje vlastite ženskosti. Krivnja i strah. Uvjerenje da su spolni organi grešni i prljavi.
Afirmacija: Prihvaćam sebe kao ženu. Sve procese koji se odvijaju u mome tijelu prihvaćam kao prirodne i normalne. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Mišićna distrofija
Vjerojatni uzrok: Pretjeran strah. Jaka želja da kontroliramo sve i svakoga oko sebe. Duboka potreba da se osjećamo sigurno. Gubitak vjere i povjerenja.
Afirmacija: Dobro je što sam živa. Mogu slobodno biti što jesam. Dovoljno sam dobra. Vjerujem sebi.

Poremećaj: Migrena
Vjerojatni uzrok: Odbojnost prema tome da drugi upravljaju našim životom. Opiranje životu. Seksualni strahovi. (Obično je se možete osloboditi masturbacijom)
Afirmacija: Prepuštam se rijeci života i znam da će mi život s lakoćom donijeti sve što mi je potrebno. Život je na mojoj strani.

Poremećaj: Miteseri
Vjerojatni uzrok: Osjećaj prljavštine. Nevoljeni smo.
Afirmacija: Volim se i prihvaćam sebe. Volim i voljena sam.

Poremećaj: Mijelitis
Vjerojatni uzrok: Ekstremni obiteljski nesklad. Življenje u atmosferi straha i bijesa. Ogroman unutarnji nemir. Nedostatak potpore sa strane.
Afirmacija: Stvaram mir u svome umu, tijelu i svome svijetu. Sve je u redu. Sigurna sam i voljena.

Poremećaj: Modrice
Vjerojatni uzrok: Mali životni udarci. Samokažnjavanje.
Afirmacija: Volim i pazim na sebe. Ljubazna sam i nježna prema sebi. Sve je u redu.

Poremećaj: Mokraćne infekcije
Vjerojatni uzrok: Osjećaj ogorčenosti, obično zbog nekoga suprotnog spola, tj. ljubavnog partnera. Prebacivanje krivnje na druge
Afirmacija: Oslobađam se sheme u svojoj svijesti koja stvara takva stanja. Spremna sam promijeniti se. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Mokrenje u krevet (Enureza)
Vjerojatni uzrok: Strah od roditelja, obično od oca.
Afirmacija: Na ovo se dijete gleda s ljubavlju, suosjećanjem i razumijevanjem. Sve je u redu.

Poremećaj: Mononukleoza
Vjerojatni uzrok: Prevladava razmišljanje koje omalovažava život. Uvjerenje da drugi nikada nisu u pravu. Mnogo unutarnjeg kritiziranja.. Navika da uvijek govorimo: “Zar nije strašno?!”
Afirmacija: U skladu sam sa životom. Dok gledam druge, vidim sebe u njima i sviđa mi se ono što vidim. Uživam što sam živa.

Poremećaj: Morska bolest
Vjerojatni uzrok: Strah. Strah od smrti. Osjećamo da smo izgubili kontrolu nad sobom.
Afirmacija: Potpuno sam sigurna u ovom dijelu svemira. U miru sam sa svim što me okružuje. Ja vjerujem u život.

Poremećaj: Mozak
Vjerojatni uzrok: Predstavlja kompjutor, “tj. upravljačku ploču”.
Afirmacija: S ljubavlju upravljam svojim umom.

Poremećaj: Tumor na mozgu
Vjerojatni uzrok: Pogrešna uvjerenja. Tvrdoglavost. Odbijamo mjenjati stari način razmišljanja.
Afirmacija: S lakoćom ću reprogramirati svoj mozak. Život se neprestano mijenja i moj je duh uvijek nov.

Poremećaj: Moždana kap
Vjerojatni uzrok: Odustajanje. Otpor. Osjećaj da bismo radije umrli nego se promijenili. Odbijanje života.
Afirmacija: Život se stalno mijenja. Ja se lako prilagođavam novome. Prihvaćam život- prošlost, sadašnjost i budućnost.

Poremećaj: Mrena na oku
Vjerojatni uzrok: Nemogućnost da s radošću gledamo naprijed. Osjećamo da je ispred nas crna budućnost.
Afirmacija: Život je vječan i ispunjen radošću. Radujem se svakom trenutku

Poremećaj: Mučnina
Vjerojatni uzrok: Strah. Odbacivanje neke ideje ili događaja.
Afirmacija: Sigurna sam. Vjerujem da će mi život donijeti sve najbolje.

Poremećaj: Mučnina u automobilu
Vjerojatni uzrok: Strah. Osjećamo se zatočeni u tamnici.
Afirmacija: S lakoćom se krećem kroz vrijeme i prostor. Okružuje me samo ljubav.

Poremećaj: Mučnina pri vožnji
Vjerojatni uzrok: Strah. Strah da nešto nije pod našom kontrolom.
Afirmacija: Ja uvijek imam punu kontrolu nad svojim mislima. Sigurna sam. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Mucanje
Vjerojatni uzrok: Nesigurnost. Nemogućnost samoizražavanja. Plakanje je za nas bilo zabranjeno.
Afirmacija: Mogu slobodno govoriti u svoje ime. Osjećam se sigurnom dok se izražavam. Komuniciram samo s ljubavlju.

Poremećaj: Multipla skleroza
Vjerojatni uzrok: Mentalna otvrdnulost, bezosjećajnost, čelična volja, nefleksibilnost. Strah.
Afirmacija: Odabirem misli prepune ljubavi i radosti i tako stvaram jednak svijet oko sebe. Sigurna sam i slobodna.

Poremećaj: Mucus colon (colitis, colon)
Vjerojatni uzrok: Naslage starih i pomućenih misli sprečavaju prolaz kroz kanal za oslobađanje. Valjanje u ljepljivom blatu prošlosti.
Afirmacija: Oslobađam se prošlosti. Jasno mislim. Sada živim u miru i radosti.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Nadutost (Flatulencija)
Vjerojatni uzrok: Gramzljivost. Strah. Teško “probavljive” ideje.
Afirmacija: Opuštena sam i s lakoćom živim.

Poremećaj: Narkolepsija
Vjerojatni uzrok: Ne možemo se nositi sa stvarima oko sebe. Pretjeran strah. Želimo pobjeći od svega. Ne želimo biti ovdje.
Afirmacija: Oslanjam se na to da će me božanska mudrost i usmjeravanje kroz život zaštiti u svakom trenutku. Sigurna sam.

Poremećaj: Nefritis (upala bubrega)
Vjerojatni uzrok: Pretjerana reakcija na razočaranje i neuspjeh.
Afirmacija: Poduzimam sve ispravne odluke u svom životu. Oslobađam se svega starog i pozdravljam sve što je novo. Sve je u redu.

Poremećaj: Neizlječiv bolesnik
Vjerojatni uzrok: Ne može se liječiti vanjskim
sredstvima na ovom stupnju. Moramo pronaći u sebi sredstvo koje će nas izliječiti. Ono dolazi niotkud te se tamo i vraća.
Afirmacija: Čuda se događaju svaki dan. Okrećem se sebi da bih se riješila sheme koja mi je to uzrokovala. Prihvaćam božansko iscjeljenje. I, to je to!

Poremećaj: Inkontinencija (nekontrolirano mokrenje)
Vjerojatni uzrok: Oslobađanje. Osjećaj da se ne možemo emocionalno kontrolirati. Nedostatak unutrašnjeg razvoja.
Afirmacija: Kako razvijam sebe, i svi se oko mene razvijaju. Nježna sam i pažljiva prema sebi. Sve je u redu.

Poremećaj: Nervoza
Vjerojatni uzrok: Strah, tjeskoba, napor i žurba. Nedostatak povjerenja u život.
Afirmacija: Ja sam na beskrajnom putovanju kroz vječnost i imam puno vremena. Ja komuniciram svojim srcem. Sve je u redu.

Poremećaj: Nesanica
Vjerojatni uzrok: Strah. Nepovjerenje prema životu. Krivnja.
Afirmacija: Dok tonem u miran san, razmišljam o danu koji je upravo prošao. I znam da me sutra čeka novi dan.

Poremećaj: Nesvjestica
Vjerojatni uzrok: Strah. Ne možemo se nositi sa stvarnošću Osjećaj da nam se “zamračilo” ispred očiju.
Afirmacija: Imam moć, snagu i znanje da se nosim sa svime u svom životu.

Poremećaj: Neugodan miris tijela
Vjerojatni uzrok: Strah. Odbojnost prema sebi. Strah od drugih.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Sigurna sam.

Poremećaj: Neuralgija
Vjerojatni uzrok: Kažnjavanje zbog osjećaja krivnje. Strahovanje zbog komunikacije.
Afirmacija: Opraštam sebi. Volim i prihvaćam sebe. Komuniciram s ljubavlju.

Poremećaj: Nezgode
Vjerojatni uzrok: Nemogućnost da kažemo što mislimo. Pobuna protiv autoriteta. Vjerovanje u nasilje.
Afirmacija: Osobađam se sheme koja me dovela u ovo stanje. Smirena sam. Ja mnogo vrijedim.

Poremećaj: Noge
Vjerojatni uzrok: Nose nas kroz život.
Afirmacija: Život je na mojoj strani.

Poremećaj: Problemi -gornji dio-
Vjerojatni uzrok: Ustrajavanje na starim traumama iz djetinjstva
Afirmacija: Ljudi koji su bili uz nas u našem djetinjstvu, učinili su najbolje što su mogli svojim razumijevanjem, svjesnošću, znanjem koje su tada imali. Oslobađam ih.

Poremećaj: problemi -donji dio-
Vjerojatni uzrok: Strah od budućnosti. Želja da ostanemo gdje jesmo i da ne idemo dalje.
Afirmacija: S povjerenjem i radošću krećem naprijed jer znam da će sve biti u redu u mojoj budućnosti.

Poremećaj: Nokti
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju zaštitu.
Afirmacija: Dosegla sam osjećaj sigurnosti.

Poremećaj: Nos
Vjerojatni uzrok: Predstavlja samoprepoznavanje.
Afirmacija: Prepoznajem svoju vlastitu sposobonost intuicije.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Oči
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju našu sposobnost da jasno vidimo prošlost, sadašnjost i budućnost.
Afirmacija: Gledam oko sebe s ljubavlju i radošću.

Poremećaj: Problemi s okom
Vjerojatni uzrok: Ne sviđa nam se ono što vidimo u svom životu.
Afirmacija: Sada stvaram život u koji volim gledati.

Poremećaj: -astigmatizam-
Vjerojatni uzrok: Oduvijek samo stvaram probleme. Strah od toga da stvarno sagledamo sebe.
Afirmacija: Ja sada želim uvidjeti svoju vlastitu ljepotu i veličanstvenost.

Poremećaj: -katarakta-
Vjerojatni uzrok: Nesposobnost da s radošću gledamo u budućnost.
Afirmacija: Život je vječan i prepun radosti.

Poremećaj: -problemi u djece-
Vjerojatni uzrok: Ne žele vidjeti što se događa u njihovoj obitelji.
Afirmacija: Tu djecu sada okružuje harmonija, radost, ljepota i sigurnost.

Poremećaj: -konvergentni strabizam-
Vjerojatni uzrok: Ne želimo vidjeti što se nalazi oko nas. Životni ciljevi koji se međusobno isključuju (oprečni ciljevi).
Afirmacija: Nema opasnosti ako pogledam oko sebe. Smirena sam.

Poremećaj: -dalekovidnost-
Vjerojatni uzrok: Strah od sadašnjosti.
Afirmacija: Sada sam sigurna, i to ovdje gdje se nalazim. To i sama uviđam.

Poremećaj: -glaukom-
Vjerojatni uzrok: Nismo u stanju oprostiti. Osjećamo pritisak zbog emocionalnih povreda koje vučemo za sobom. Shrvani smo svim tim.
Afirmacija: Svijet gledam s ljubavlju i nježnošću.

Poremećaj: -kratkovidnost-
Vjerojatni uzrok: Strah od budućnosti.
Afirmacija: Ja prihvaćam Božje vođenje. I uvijek sam sigurna.

Poremećaj: Razrokost (divergentni stabizam)
Vjerojatni uzrok: Strah da se suočimo sa sadašnjošću.
Afirmacija: Sada volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Opekline
Vjerojatni uzrok: Bijes. Unutarnja vatra.
Afirmacija: Stvaram samo mir i harmoniju u sebi i u svojoj okolini. Zaslužujem da se osjećam dobro.

Poremećaj: Opuštene crte lica
Vjerojatni uzrok: Teške misli stvaraju brazde po licu. Ogorčenje zbog života.
Afirmacija: Ja izražavam životnu radost i dopuštam sebi uživanje u svakom trenutku pojedinog dana. Ponovo sam mlada.

Poremećaj: Osip
Vjerojatni uzrok: Srdžba zbog odgađanja. Djetinjasti način da privučemo pažnju.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. U skladu sam sa životnim procesom.

Poremećaj: Osteomyelitis
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija u svakom dijelu života. Osjećaj pomanjkanja podrške.
Afirmacija: Smirena sam i vjerujem životnom procesu. Sigurna sam.

Poremećaj: Oteklina
Vjerojatni uzrok: Ustrajavamo na jednom načinu razmišljanja. Bolne ideje koje nas sputavaju.
Afirmacija: Moje misli teku s lakoćom i slobodno. Lako se krećem od ideje do ideje.

Poremećaj: Ovisnosti
Vjerojatni uzrok: Bijeg od sebe. Strah. Ne znamo kako voljeti sebe.
Afirmacija: Sada otkrivam da sam divna. Odabirem voljeti sebe i u sebi uživati.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Pankreatitis (upala gušterače)
Vjerojatni uzrok: Odbijanje. Bijes i frustracija zato što nam se čini da je život izgubio svoju slast.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Sama stvaram radost u svom životu.

Poremećaj: Paraliza
Vjerojatni uzrok: Strah i užasnutost. Bijeg od situacije ili osobe. Otpor.
Afirmacija: Ja sam u skladu sa svojim životom. Sigurna sam i u potpunosti se prilagođavam svakoj situaciji.

Poremećaj: Parkinsonova bolest
Vjerojatni uzrok: Strah i jaka želja za kontroliranjem drugih i svega oko sebe.
Afirmacija: Opuštam se jer znam da sam sigurna. Život je na mojoj strani i ja vjerujem u život.

Poremećaj: Petit Mal
Vjerojatni uzrok: Pogledaj pod Epilepsija.

Poremećaj: Peritonzilarni apsces
Vjerojatni uzrok: Veoma snažna uvjerenost da ne možemo govoriti u svoje ime i tražiti što želimo.
Afirmacija: Moje je prirodno pravo da moje potrebe budu zadovoljene. Što želim, sada tražim s ljubavlju i lakoćom.

Poremećaj: Pioreja
Vjerojatni uzrok: Bijes zbog naše nesposobnosti da donesemo odluke. Plitki ljudi oko nas.
Afirmacija: Prihvaćam sebe i moje su odluke uvijek za mene savršene.

Poremećaj: Plač
Vjerojatni uzrok: Suze su rijeka života. Prolijevamo ih i kada smo sretni, i kada smo tužni, i kada smo u strahu.
Afirmacija: U skladu sam sa svim svojim emocijama. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Pluća
Vjerojatni uzrok: Sposobnost da živimo život.
Afirmacija: Živim život u savršenoj ravnoteži.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Depresija. Tuga. Strah pred življenjem. Osjećaj da ne zaslužujemo živjeti život u potpunosti.
Afirmacija: Imam tu sposobnost da uživam u punoći življenja. Potpuno volim život.

Poremećaj: Pobačaj (spontani)
Vjerojatni uzrok: Strah. Strah od budućnosti. Osjećaj “ne sada – kasnije.” Neprikladno odabran trenutak.
Afirmacija: U mom životu uvijek su prisutne božanske ispravne odluke. Volim i prihvaćam sebe. Sve je u redu.

Poremećaj: Podrigivanje
Vjerojatni uzrok: Strah. Prebrzo življenje.
Afirmacija: Postoji vrijeme i mjesto za sve što trebam učiniti. Smirena sam.

Poremećaj: Poliomyelitis
Vjerojatni uzrok: Paralizirajuća ljubomora. Želja da zaustavimo nekoga.
Afirmacija: Ima dosta za svakoga. Stvaram svoje dobro i svoju slobodu, s mislima prepunim ljubavi.

Poremećaj: Povišena temperatura
Vjerojatni uzrok: Bijes. Osjećaj gorenja iznutra.
Afirmacija: Smirena sam i ispunjena ljubavlju i mirom.

Poremećaj: Predmenstruacijski sindrom – P.M.S.
Vjerojatni uzrok: Dopuštamo prevladavanje konfuzije. Pridajemo veliki značaj vanjskim utjecajima. Odbijanje ženskih procesa koji se događaju u našem tijelu.
Afirmacija: Sada ja preuzimam kontrolu nad svojim umom i životom. Ja sam snažna i dinamična žena. Svaki dio moga tijela savršeno funkcionira. Ja volim sebe.

Poremećaj: Prehlade
Vjerojatni uzrok: Radimo previše stvari u isto vrijeme. Mentalna konfuzija i nered. Male emocionalne povrede. Uvjereni smo da “svake zime dobijemo čak tri prehlade.”
Afirmacija: Dopuštam svome umu da se opusti i smiri. U meni su i oko mene jasnoća i harmonija.

Poremećaj: Prirođene greške
Vjerojatni uzrok: Karma. Odabrali smo doći u ovom obliku. Mi biramo svoje roditelje.
Afirmacija: Svako je iskustvo dobro za naš razvoj. Sigurna sam ovdje gdje jesam.

Poremećaj: Prekomjerna težina
Vjerojatni uzrok: Strah i potreba za zaštitom. Bijeg od osjećaja. Nesigurnost i odbacivanje sebe. Potraga za ispunjenjem.
Afirmacija: U miru sam sa svojim osjećajima. Sigurna sam ovdje gdje jesam. Ja sama stvaram svoju vlastitu sigurnost. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Proširene vene
Vjerojatni uzrok: Stalno zatječemo sebe kako tapkamo na mjestu, u situacijama koje najviše mrzimo. Osjećamo da previše radimo i da smo preopterećeni. Obeshrabrenost.
Afirmacija: Prepoznajem istinu života. Živim i krećem se s radošću. Volim život i slobodno se krećem.

Poremećaj: Probava
Vjerojatni uzrok: Predstavlja oslobađanje od nepotrebnog.
Afirmacija: Oslobađanje je lako

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Bojazan pred oslobađanjem od staroga i onoga što nam više ne treba.
Afirmacija: Slobodno i s lakoćom oslobađam se staroga i s radošću prihvaćam novo.

Poremećaj: Problemi u menopauzi
Vjerojatni uzrok: Strah da više nećemo biti željeni. Strah od starenja. Odbacivanje samih sebe. Osjećamo da nismo dovoljni sami sebi.
Afirmacija: U ravnoteži sam i pomirena sa životnim mijenama. Blagoslivljam svoje tijelo s ljubavlju. Sve je u redu u mom svijetu.

Poremećaj: Problemi s čeljusti
Vjerojatni uzrok: Bijes. Ogorčenje. Želja za osvetom.
Afirmacija: Mijenjam sheme koje su me dovele u ovo stanje. Volim i prihvaćam sebe. Sigurna sam.

Poremećaj: Problemi s bubrezima
Vjerojatni uzrok: Kritiziranje, razočaranje i neuspjeh u bilo kom životnom području. Stid. Ponašanje malog djeteta.
Afirmacija: Mojim životom uvijek rukovode božanske ispravne odluke. Svako moje iskustvo donosi mi nešto dobro. Sasvim sigurno odrastam.
Poremećaj: Problemi s kožom
Vjerojatni uzrok: Tjeskoba i strah. Stari i duboko skriveni otpor. Osjećaj da smo ugroženi.
Afirmacija: S ljubavlju štitim sebe; spokojna sam i smirena. U vezi s prošlošću sve je oprošteno i zaboravljeno. U ovom sam trenutku slobodna.

Poremećaj: Problemi s adrenalinom
Vjerojatni uzrok: Defetizam. Nemir. Nebriga prema sebi.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Veoma držim do sebe.

Poremećaj: Problemi sa desnima
Vjerojatni uzrok: Nesposobnost da se držimo svojih odluka. “Isprazan” život.
Afirmacija: Ja sam odlučna osoba. Sve svoje odluke izvodim do kraja i podržavam sebe s ljubavlju.

Poremećaj: Problemi s mjehurom
Vjerojatni uzrok: Tjeskoba. Zadržavanje starih ideja. Bojimo ih se osloboditi. Osjećaj “ogorčenosti”.
Afirmacija: S lakoćom i ugodom oslobađam se starog i prihvaćam novo u svom životu. Sigurna sam.

Poremećaj: Problemi sa starenjem
Vjerojatni uzrok: Društvene predrasude. Zastario način razmišljanja. Strah od sebe i odbacivanje sadašnjosti.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe bez obzira na to koliko godina imam. Svaki je trenutak života savršen i vrijedan.

Poremećaj: Proljev
Vjerojatni uzrok: Strah. Odbijanje. Bijeg.
Afirmacija: Moje prihvaćanje, asimilacija i odbacivanje u savršenom su odnosu. U skladu sam sa svojim životom.

Poremećaj: Prostata
Vjerojatni uzrok: Predstavlja muški princip.
Afirmacija: Ja privaćam svoju muškost i uživam u njoj.

Poremećaj: Problemi s prostatom
Vjerojatni uzrok: Mentalni strahovi oslabili su muškost. Odustajanje. Seksualni pritisak i krivnja. Negativan stav prema starenju.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Prihvaćam svoju vlastitu snagu. Uvijek ću biti mladoga duha.

Poremećaj: Prsti
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju životne detalje.
Afirmacija: Mirno doživljavam raznolikosti.

Poremećaj: -palac-
Vjerojatni uzrok: Predstavlja intelekt i brigu.
Afirmacija: Moj je um smiren.

Poremećaj: -kažiprst-
Vjerojatni uzrok: Predstavlja ego i strah.
Afirmacija: Sigurna sam.

Poremećaj: -srednji prst-
Vjerojatni uzrok: Predstavlja ljutnju i seksualnost.
Afirmacija: Moja mi seksualnost pruža zadovoljstvo.

Poremećaj: -prstenjak-
Vjerojatni uzrok: Predstavlja zajedništvo i tugu.
Afirmacija: Ja volim. Smirena sam.

Poremećaj: -mali prst-
Vjerojatni uzrok: Predstavlja obitelj i pretvaranje.
Afirmacija: Osjećam se bliska životu u obitelji.

Poremećaj: -artrični prsti-
Vjerojatni uzrok: Želja za kažnjavanjem. Okrivljavanje. Osjećamo da smo žrtve svog iskustva.
Afirmacija: Gledam oko sebe s ljubavlju i razumijevanjem. I sva svoja iskustva doživljavam s ljubavlju.

Poremećaj: -nožni prsti-
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju sićušne pojedinosti budućnosti.
Afirmacija: Sve te pojedinosti dogodit će se same od sebe.

Poremećaj: Psorijaza
Vjerojatni uzrok: Strah da ćem o biti povrijeđeni. Otupljivanje osjećaja i samog sebe. Odbijanje preuzimanja odgovornosti za svoje vlastite osjećaje.
Afirmacija: Ja mogu uživati u radosti života. Zaslužujem i prihvaćam sve najbolje u svom životu. Volim i prihvaćam sebe.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Rahitis
Vjerojatni uzrok: Slabo emocionalno okruženje. Nedostatak ljubavi i sigurnosti.
Afirmacija: Sigurna sam i podržavana samom ljubavlju iz svemira.

Poremećaj: Rak
Vjerojatni uzrok: Duboka emocionalna povreda. Ogorčenje koje dugo držimo u sebi. Duboka tuga koja nas izjeda iznutra. Mržnja. Ništa nema smisla.
Afirmacija: S ljubavlju opraštam i oslobađam se svega iz prošlosti. Odabrala sam ispuniti svoj svijet radošću. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Rak na usnama
Vjerojatni uzrok: Neizrečene riječi ogorčenja. Krivnja.
Afirmacija: Stvaram samo radosna iskustva u svom svijetu ispunjenom ljubavlju.

Poremećaj: Ramena
Vjerojatni uzrok: Njihova je namjena da nose radost, a ne teret života.
Afirmacija: Slobodno mogu uživati u svojoj radosti.

Poremećaj: Reumatizam
Vjerojatni uzrok: Osjećamo da smo žrtve. Nedostatak ljubavi. Kronična gorčina. Ogorčenje.
Afirmacija: Ja stvaram svoja iskustva. Budući da volim i prihvaćam sebe i druge, moja iskustva postaju sve bolja i bolja.

Poremećaj: Reumatoidni artritis
Vjerojatni uzrok: Duboko kritiziranje autoriteta. Osjećate se prevarenima.
Afirmacija: Ja sam svoj autoritet. Volim i prihvaćam sebe. Život je dobar.

Poremećaj: Ručni zglob
Vjerojatni uzrok: Predstavlja kretanje i lakoću.
Afirmacija: Prema svim svojim iskustvima odnosim se s mudrošću, ljubavlju i lakoćom.

Poremećaj: Ruke
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju sposobnost i vještinu prihvaćanja životnih iskustava.
Afirmacija: Prihvaćam sva svoja iskustva s lakoćom i radošću.

Poremećaj: Sklerodermija
Vjerojatni uzrok: Osjećaj nezaštićenosti i nesigurnosti. Drugi nas ljute i ugrožavaju. Stvaramo obrambeni štiti oko sebe.
Afirmacija: Ja sam božanski zaštićena i sigurna sve vrijeme. Sve što radim ispravno je i donosi mi puno ljubavi, što ja prihvaćam s radošću i zadovoljstvom.

Poremećaj: Senilnost
Vjerojatni uzrok: Povratak u takozvanu sigurnost djetinjstva. Zahtijevamo više pažnje i brige za sebe. To je način da pod kontrolom držimo sve oko sebe. Bježanje od svega.
Afirmacija: Bog me štiti. Sigurnost. Mirnoća. Inteligencija ovog svemira ogleda se na svim životnim razinama.

Poremećaj: Sifilis
Vjerojatni uzrok: Pogledaj pod spolne bolesti.
Afirmacija: Odlučila sam biti što jesam. Prihvaćam se takvom kakva jesam.

Poremećaj: Sijeda kosa
Vjerojatni uzrok: Stres. Vjerovanje da ne možemo živjeti bez pritiska i napetosti.
Afirmacija: Smirena sam i osjećam se ugodno u svim područjima svog života. Snažna sam i sposobna.

Poremećaj: Problemi sa sinusima
Vjerojatni uzrok: Iritirira nas jedna osoba, netko nama veoma blizak.
Afirmacija: Pronalazim mir i harmoniju unutar i oko sebe, i to sve vrijeme. Sve je u redu.

Poremećaj: Skolioza
Vjerojatni uzrok: Pogledaj pod Spuštena ramena.

Poremećaj: Slezena
Vjerojatni uzrok: Opsesija. Biti opsjednut stvarima.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Vjerujem da će me životni proces uvijek podržati. Sigurna sam. Sve je u redu.

Poremećaj: Spolni organi
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju muške i ženske principe.
Afirmacija: Mogu slobodno biti što jesam.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Briga zbog osjećaja da nismo dovoljno dobri.
Afirmacija: Uživam u svom izražavanju života. Savršena sam baš takva kakva jesam. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Spuštena ramena
Vjerojatni uzrok: Nosimo sav teret života. Bespomoćnost i beznadnost.
Afirmacija: Ja stojim uspravno i slobodno. Volim i prihvaćam sebe. Svakim danom moj život postaje sve bolji i bolji.

Poremećaj: Srce
Vjerojatni uzrok: Predstavlja središte ljubavi i sigurnosti. (Pogledaj pod krv.)
Afirmacija: Moje srce kuca u ritmu ljubavi.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Dugoročni emocionalni problemi. Nedostatak radosti. Otvrdnulo srce. Vjerovanje da živimo pod stresom i napetošću.
Afirmacija: Osjećam radost i samo radost. S ljubavlju se prepuštam radosti koja će preplaviti moj um, tijelo i svako moje iskustvo.

Poremećaj: -srčani infarkt-
Vjerojatni uzrok: Potiskivanje radosti iz srca u prilog novca, postizanja karijere itd.
Afirmacija: Ponovo osjećam radost u svom srcu. Izražavam samo ljubav prema svemu.

Poremećaj: Neplodnost
Vjerojatni uzrok: Strah i odbacivanje života. Ili ne želimo iskusiti roditeljstvo.
Afirmacija: Vjerujem u život. Uvijek sam u pravo vrijeme na pravome mjestu i radim prave stvari. Volim i prihvaćam sebe.

Poremećaj: Stidna kost
Vjerojatni uzrok: Predstavlja zaštitu spolnih organa.
Afirmacija: Moja je seksualnost sigurna.

Poremećaj: Stopala
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju naše razumijevanje sebe, drugih i života.
Afirmacija: Moje je razumijevanje sasvim jasno. Spremna sam mijenjati se s vremenom. Sigurna sam.

Poremećaj: Problemi sa stopalom
Vjerojatni uzrok: Strah pred budućnošću i pri poduzimanju važnijih odluka u životu.
Afirmacija: Prolazim kroz svoj život s radošću i lakoćom.

Poremećaj: Stražnjica
Vjerojatni uzrok: Predstavlja snagu. Mlitava stražnjica – gubitak snage.
Afirmacija: Svoju snagu koristim razborito. Osjećam se sigurno. Sve je u redu.

Poremećaj: Svrab
Vjerojatni uzrok: Iskvarene misli. Dopuštamo drugima da nam se podvuku pod kožu.
Afirmacija: Ja sam prepuna života, ispunjena ljubavlju i radošću. Ja sam svoj čovjek.

Poremećaj: Svrbež
Vjerojatni uzrok: Želje koje se protive našim mogućnostima. Nezadovoljstvo. Grižnja savjesti. Osjećamo kao da želimo izaći iz sebe i pobjeći što dalje.
Afirmacija: Osjećam se smireno upravo ovdje gdje se nalazim. Prihvaćam sve što je za mene dobro, jer znam da će sve moje potrebe i želje biti ispunjene.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Šake
Vjerojatni uzrok: Drže i barataju. Obuhvaćaju i stežu. Grčevito grabe ili ispuštaju. Miluju. Zadaju bol. Nose se s iskustvima.
Afirmacija: Sa svim svojim iskustvima postupam s ljubavlju, radošću i lakoćom.

Poremećaj: Šećerna bolest
Vjerojatni uzrok: Žudnja za nečim što se moglo dogoditi. Velika potreba da sve kontroliramo. Duboka tuga. život je za nas izgubio svoj čar.
Afirmacija: Ovaj je trenutak ispunjen radošću. Sada odabirem da iskusim sav čar života.

Poremećaj: Šum u uhu
Vjerojatni uzrok: Odbijanje da saslušamo. Ne čujemo svoj unutarnji glas. Tvrdoglavost.
Afirmacija: Vjerujem svom Višem Jastvu. S ljubavlju slušam svoj unutarnji glas. Oslobađam se svega što nije u skladu s ljubavlju.

Poremećaj: Štitnjača
Vjerojatni uzrok: Poniženje. Nikada ne mogu učiniti ono što hoću. Kada će doći moj red?
Afirmacija: Prevladavam svoja stara ograničenja i dopuštam sebi da se izražavam slobodno i kreativno.

Poremećaj: Tjeskoba
Vjerojatni uzrok: Nepovjerenje prema životu.
Afirmacija: Volim i prihvaćam sebe. Vjerujem u život. Sigurna sam.

Poremećaj: Testisi
Vjerojatni uzrok: Muški princip, muškost.
Afirmacija: Osjećam se sigurno kao muškarac.

Poremećaj: Tetanus
Vjerojatni uzrok: Potreba da se oslobodimo bijesa i ogorčenosti.
Afirmacija: Dopuštam ljubavi iz svog srca da me očisti iznutra i da iscijeli svaki dio mog tijela i mojih emocija.

Poremećaj: Tikovi, trzanje.
Vjerojatni uzrok: Strah. Osjećaj da nas drugi promatraju.
Afirmacija: Sav me život prihvaća. Sve je u redu. Sigurna sam.

Poremećaj: Timus
Vjerojatni uzrok: Glavna žlijezda imunološkog sustava. Osjećaj ugroženosti. “Oni” me napadaju.
Afirmacija: Moje misli ispunjene ljubavlju održavaju moj imunološki sustav snažnim. Sigurna sam i u sebi i izvan sebe. Iscjeljujem sebe s ljubavlju.

Poremećaj: Trakavica
Vjerojatni uzrok: Strogo uvjerenje da smo žrtva i da smo nečisti. Sudeći prema stavovima drugih, i bespomoćni.
Afirmacija: Drugi samo odražavaju dobre osjećaje koje ja imam sama o sebi. Volim i prihvaćam sve što ja predstavljam.

Poremećaj: Trbušni grčevi
Vjerojatni uzrok: Strah. Susprezanje osjećaja.
Afirmacija: Vjerujem u život. Ja sam sigurna.

Poremećaj: Tuberkuloza
Vjerojatni uzrok: Zaokupljenost sebičnošću. Posesivnost. Okrutne misli. Osveta.
Afirmacija: Voljenjem i prihvaćanjem sebe stvaram oko sebe svijet ispunjen mirom i radošću.

Poremećaj: Tumori
Vjerojatni uzrok: Njegovanje starih emocionalnih povreda i šokova. Izgrađivanje osjećaja grižnje savjesti.
Afirmacija: S ljubavlju se oslobađam prošlosti i okrećem novome danu. Sve je u redu.

lovesensa.com
 
Poremećaj: Ugojenost
Vjerojatni uzrok: Predstavlja želju za zaštitom. Pretjerana osjetljivost.
Afirmacija: Božja me ljubav štiti. Uvijek sam sigurna i zaštićena.

Poremećaj: Uši
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju sposobnost slušanja.
Afirmacija: Slušam s ljubavlju.

Poremećaj: Uhobolja
Vjerojatni uzrok: Bijes. Ne želimo nešto čuti. Preveliki nemir. Roditelji se često prepiru.
Afirmacija: Okružuje me samo harmonija. S ljubavlju slušam ugodne i dobre stvari. Ja sam središte ljubavi.

Poremećaj: Ukočen vrat
Vjerojatni uzrok: Nepopustljiva tvrdoglavost.
Afirmacija: Mogu slobodno razmotriti i druga gledišta.

Poremećaj: Ukočenost
Vjerojatni uzrok: Strogo i kruto razmišljanje.
Afirmacija: Dovoljno sam sigurna da mogu imati prilagodljiv um.

Poremećaj: Umor
Vjerojatni uzrok: Opiranje, dosada. Nedostatak ljubavi prema onome što radimo.
Afirmacija: Prepuna sam entuzijazma i ispunjena energijom.

Poremećaj: Upala “Itis”
Vjerojatni uzrok: Strah. Razbjesnjeti se. Usplamtjele misli.
Afirmacija: Moje su misli mirne i usredotočene.

Poremećaj: Upala pluća (pneumonija)
Vjerojatni uzrok: Očaj. Umor od života. Ne dopuštamo da nam zacijele emocionalne rane.
Afirmacija: Slobodno se povodim za božanskim idejama, koje su preplavljene dahom i inteligencijom života.

Poremećaj: Upala crvuljka
Vjerojatni uzrok: Strah. Strah pred životom. Blokiranje dobrih stvari.
Afirmacija: Sigurna sam. Opuštena sam i radujem se životu.

Poremećaj: Upala krajnika
Vjerojatni uzrok: Strah. Potisnute emocije. Neiskazana kreativost.
Afirmacija: Što je dobro za mene, sada slobodno dolazi u moj život. Božanske ideje iskazuju se kroz mene. Smirena sam.

Poremećaj: Upala vena (Hebitis)
Vjerojatni uzrok: Bijes i frustracija. Okrivljavanje drugih zbog naših ograničenja. Nedostatak životne radosti.
Afirmacija: Ja sada osjećam radost i smirena sam.

Poremećaj: Upala jetre
Vjerojatni uzrok: Otpor prema našim promjenama. Strah, bijes, mržnja. Jetra je centar u kojem se skuplja bijes i gnjev.
Afirmacija: Moj duh je pročišćen i slobodan. Oslobađam se prošlosti i krećem u nešto novo. Sve je u redu.

Poremećaj: Urasli nožni nokat
Vjerojatni uzrok: Zabrinutost i krivnja oko toga imamo li pravo krenuti naprijed.
Afirmacija: Moje je božansko pravo da odaberem kojim ću životnim putem ići. Sigurna sam i slobodna.

Poremećaj: Urtikarija (koprivnjača)
Vjerojatni uzrok: Mali i prikriveni strahovi. Činimo od buhe slona.
Afirmacija: Donosim mir u svaki dio svog života.

Poremećaj: Usta
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju prihvaćanje novih ideja i njihovo izražavanje.
Afirmacija: S ljubavlju njegujem sebe.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Suženo gledanje na stvari oko sebe. Zatvoren um. Nesposobnost prihvaćanja novih ideja.
Afirmacija: Pozdravljam sve nove ideje i zamisli, i prihvaćam ih s lakoćom.

Poremećaj: Utrnulost (parestezija)
Vjerojatni uzrok: Uskraćivanje ljubavi i pažnje. Mentalno umiranje.
Afirmacija: Dijelim svoju ljubav i osjećaje s drugima. Odgovaram na ljubav u svima.

Poremećaj: Vaginitis
Vjerojatni uzrok: Bijes na partnera. Seksualna krivnja. Samokažnjavanje.
Afirmacija: U drugima se ogleda ljubav i prihvaćanje koje ja osjećam za sebe. Uživam u svojoj seksualnosti.

Poremećaj: Spolne bolesti
Vjerojatni uzrok: Seksualna krivnja. Potreba za samokažnjavanjem. Uvjerenje da su spolni organi griješni i prljavi. Zloupotrebljavanje drugih.
Afirmacija: S ljubavlju i radošću prihvaćam svoju seksualnost i sve njene izraze. Prihvaćam samo misli koje me podržavaju i čine da se osjećam dobro.

Poremećaj: Vitiligo
Vjerojatni uzrok: Nepripadanje. Osjećamo da se nalazimo izvan svih stvari i izvan grupe.
Afirmacija: Nalazim se u središtu ljubavi i potpuno sam povezana s ljubavlju.

Poremećaj: Žuljevi
Vjerojatni uzrok: Otpor. Nedostatak emocionalne zaštite.
Afirmacija: Lako plovim rijekom života sa svakim iskustvom koje doživim. Sve je u redu.

Poremećaj: Vrat
Vjerojatni uzrok: Predstavlja fleksibilnost. Sposobnost da vidimo što se nalazi iza nas.
Afirmacija: Pomirena sam sa životom.

Poremećaj: Problemi s vratom
Vjerojatni uzrok: Odbijamo sagledati i drugu stranu problema. Tvrdoglavost i nefleksibilnost.
Afirmacija: S fleksibilnošću i s lakoćom sagledavam problem sa svih strana. Postoje beskrajni načini da neke stvari sagledamo ili učinimo. Sigurna sam.

Poremećaj: Vrtoglavica
Vjerojatni uzrok: Nepostojane i raspršene misli. Odbijamo suočiti se.
Afirmacija: Usredotočen sam i smiren u svom životu. Nema prepreka da živim i uživam u svom životu.

Poremećaj: Stidnica
Vjerojatni uzrok: Predstavlja ranjivost.
Afirmacija: Sasvim je u redu da sam ranjiva.

Poremećaj: Zadah iz usta
Vjerojatni uzrok: Bijes i želja za osvetom, iza kojih stoje loša iskustva.
Afirmacija: S ljubavlju se oslobađam prošlosti. Odabirem da do izražaja dođe samo osjećaj ljubavi.

Poremećaj: Zadah iz usta (Halitosis)
Vjerojatni uzrok: Neodgovarajući životni stavovi. Zlobno ogovaranje. Ružne misli.
Afirmacija: Obraćam se drugima s nježnošću i ljubavlju. Odašiljem samo dobro od sebe.

Poremećaj: Zadržavanje tekućine
Vjerojatni uzrok: Što se bojite da ćete izgubiti?
Afirmacija: Oslobađam se s radošću.

Poremećaj: Zglob
Vjerojatni uzrok: Predstavlja kretanje i lakoću.
Afirmacija: Prema svim svojim iskustvima se odnosim s mudrošću, ljubavlju i lakoćom.

Poremećaj: Zglobovi
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju promjene životnih pravaca i lakoću kretanja.
Afirmacija: S lakoćom se mijenjam. Moj je život pod božanskim vodstvom i ja se uvijek krećem u najboljem pravcu.

Poremećaj: Zubi
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju odluke.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Dugoročna neodlučnost. Nesposobnost da razlučimo svoje ideje na one koje su za analizu i na one koje su za donošenje odluka.
Afirmacija: Donosim svoje odluke na principima istine. Opuštena sam jer sigurno znam da se u mom životu događaju samo prave stvari.

Poremećaj: Zeludac
Vjerojatni uzrok: Održava prehranu. Probavlja ideje.
Afirmacija: S lakoćom prihvaćam život.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Uplašenost. Strah od novoga. Nesposobnost prihvaćanja svega što je novo.
Afirmacija: Život je u skladu sa mnom. Prihvaćam novo u svakom trenutku, svakog dana. Sve je u redu.

Poremećaj: Ženski problemi
Vjerojatni uzrok: Poricanje sebe. Odbijanje ženskog principa i ženskosti.
Afirmacija: Uživam u svojoj ženskosti. Volim što sam žena. Volim svoje tijelo.

Poremećaj: Žgaravica
Vjerojatni uzrok: Strah. Strah. Strah. Strah koji vas sasvim prožima.
Afirmacija: Dišem slobodno i punim plućima. Sigurna sam. Imam povjerenja u život.

Poremećaj: Živci
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju komunikaciju. Prijemčivi prijenosnici.
Afirmacija: Komuniciram s lakoćom i radošću.

Poremećaj: Živčani slom
Vjerojatni uzrok: Usredotočenost na sebe. Začepljeni kanali komunikacije.
Afirmacija: Otvaram svoje srce i stvaram samo komunikacije ispunjene ljubavlju. Sigurna sam i sve je u redu.

Poremećaj: Žlijezde
Vjerojatni uzrok: Predstavljaju stanice “posjedovanja.” Želja da poguramo vlastiti život.
Afirmacija: Prepuna sam stvaralačke snage.

Poremećaj: -problemi-
Vjerojatni uzrok: Slaba realizacija pokretačkih ideja.
Afirmacija: Ja posjedujem sve božanske ideje i aktivnosti koje su m i sada potrebne. Slobodno krećem naprijed.

Poremećaj: Žučni kamenci
Vjerojatni uzrok: Ogorčenost. Teške misli. Osuđivanje sebe i drugih. Oholost.
Afirmacija: S radošću se oslobođam prošlosti. Život je čaroban, a ja sam prekrasna.

Poremećaj: Žutica
Vjerojatni uzrok: Vanjske i unutarnje predrasude. Neuravnotežen um.
Afirmacija: Imam razvijen osjećaj tolerancije, suosjećanja i ljubavi prema svim ljudima, a i prema sebi.

lovesensa.com
 

Back
Top