ALKOHOLIZAM

  • Začetnik teme dza_ili_bu
  • Datum pokretanja
imam 19god,tata koji se pravi da ne vidi to a in cesto bude pijan al bar to radi javno da znamo,brat i deda,ne zan kako da joj pomognem a i znam da je nasla nekog decka rekla sam joj da protiv toga stvarno nemam nista cek sam je i pokrivala par puta al ne razumem sto pije i to tajno da niko ne vidi i ne zna

Прво да ти се извиним што сам мислила да си дечко, па сам те тако називала у претходним постовима! ;)

Колики је брат? Да ли је деда у снази?

Зашто то питам... Зато што сама не можеш да се избориш са тим проблемом. Потребан ти је још неко, неко одрастао а довољно спреман и заинтересован да се укључи у решавање проблема....

Алкохолизам једног члана породице је проблем целе породице, јер сви испаштају...:( Алохоличарима је најчешће тешко да се суоче са тим да имају проблем. Покушавају да негирају, да сакрију, да умање проблем, чак се и љуте на оне који покушавају да им укажу на то....

Ако се не можеш ослонити ни на ког из породице, покушај да поразговараш са психологом. Код нас при школском диспанзеру постоји саветовалиште за младе, посете су бесплатне. Тамо можеш да добијеш стручни савет.

И још, али ово је моје лично мишљење: да сам на твом месту не бих пристала да ''покривам'' маму док је са ''момком''. Тиме се беспотребно мешаш у мамине и татине међусобне односе, а ако тата сазна може све то да се сломи на теби и да ти се олупа о главу. Ја бих јој једноставно рекла:''Ради шта хоћеш, али нећу да мене увлачиш у то!''
 
Kad me vec neko vuce za jezik........mislis da treba da mi bude zao....neeeeee......gad je pijan poceo da puca ne mene i majka se isprecila te sam ja ostao dobro....Mi sad lepo zivimo i uzivamo u njegovom novcu.Ja za novu godinu idem u Madrid a on neka trune u paklu......za neke stvari nema oprostaja cak ni pomisli na oprostaj...ni svecu mu nikad nisam zapalio on nista ne zasluzuje ta osoba je mrtva za mene u svakom pogledu.:)
Novac zaista može da gadno pokvari čoveka !!! :confused:
 
tuca nastaje odjednom.izaziva je bes,ljutnja i kad se sve skupi i kad covek prsne,mora to da istera,on je bio uzasno ljubomoran.dakle hocu da kazem da to dodje odjednom i ne moze da se spreci izliv besa.a prevara,ne verujem da tako odjednom dodje.i ako bude tako-ponele me strasti,zar to da se ponavlja,zar da zena sa decom ima momka.mene bi vise bilo sramota da sam ku..a nego alkoholicarka.moj otac je nas ucio dobrim,a sta ta majka da nauci tu decu kad je ta ista deca skrivaju da ima momka,kriju i od rodjenog oca.nikad nismo imali tajne u porodici.

neznam sta vam je u glavama,zar zelite smrt nekom ko vas maltretira?ja nikom ne zelim a ponajmanje onima koji su me stvorili.da mi je ziv i zdrav pa nek me maltretira koliko hoce,gore je kad ga nema.i da mi je milione ostavio,draze bi mi bilo da je tu,ma kakav bio.al eto vi necete shvatiti sta imate dok to ne izgubite.ja sam vec rekla,on je ziveo za nas i nije umro od alkohola vec od raka.

svom ocu oprastam ne zato sto mi je otac,nebitno ko je,alkoholizam mogu da oprostim,ali npr,svojoj majci prevaru nikad ne bih oprostila,iako je i ona za nas sve uradila i sve pretrpela.ja mislim da je sramota ta veca od te da covek pije.moj stav,sta cu,ali takva sam.svaka zena koja vara muza,meni se gadi,isto tako da je moj otac varao moju majku,ne bi sad za mene bio isti

e sad,pucanje na rodjeno dete,nikad ne bih oprostila,ali toga kod nas nije bilo.bili smo kaznjavani batinama za svoje postupke.majka je dobijala i iz cistog mira.al nikad new bih mrzela nekog cak ni da puca na mene,mislim ne bih mogla,neznam sto.a za svoju decu,koljem

...........:eek:

.....čitam i ne verujem:worth:
 
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.

Pre 4 nedelje sam sam sama donela odluku da prestanem da pijem inace alkohol sam volela i kao mlada devojka da pijem godibama sam pila tako recimo par dana u nedelji vikende ili u drustvo pre 4 nedelje sam shvatila da alkohol sve vise uzima maha i da sve cesce pijem a u takvom stanju sam znala svasta da napravim brukala seve i svije bliznje 25 dana ne pijem uzela sam esperal plasim se da ne pokleknem ali nisam do sad lek esperal vidim da mi smeta smanjila sam ga na cetvrtinu htela bih nekokog da pitam dali su ovi siptomi krize ja se za sitnicu nerviram smeta mi svako cak i momak sta jos moze da se desava a da ro bude kriza i kroz sta bi trebalo jos da prolazim hvala unapred
 
Pre 4 nedelje sam sam sama donela odluku da prestanem da pijem inace alkohol sam volela i kao mlada devojka da pijem godibama sam pila tako recimo par dana u nedelji vikende ili u drustvo pre 4 nedelje sam shvatila da alkohol sve vise uzima maha i da sve cesce pijem a u takvom stanju sam znala svasta da napravim brukala seve i svije bliznje 25 dana ne pijem uzela sam esperal plasim se da ne pokleknem ali nisam do sad lek esperal vidim da mi smeta smanjila sam ga na cetvrtinu htela bih nekokog da pitam dali su ovi siptomi krize ja se za sitnicu nerviram smeta mi svako cak i momak sta jos moze da se desava a da ro bude kriza i kroz sta bi trebalo jos da prolazim hvala unapred

to je disulfiram, najbolje da ga pijes i da popijes neko lako pice. osetices strasne tegobe nakon te kombinacije koje ce te odvratiti od pomisli na alkohol i posle case piva.nema terorije da nastavis sa picem i da smazes litar vinjaka. najbitnije je da ga pijes i ako ti se pripije, samo popij.. vremenom ce ti sama pomisao na kombinaciju disulfirama i alkohola staviti u stanje da ne smes da se priblizis alkoholu. kod disulfirama je poenta da osetis kako te on kaznjava zbog pica. i onda potreba nestaje. prakticno, ako si disciplinovana- to je kao da si u zavodu za odvikavanje.
lek je tako dizajniran da alkoholicar bi trbalo da ga uzima ali nema efekta dok ne osetis muku disulfirama u kombinaciji sa alkoholom.
ako ti uzimas samo lek a nema nekog da te odvrati- disulfiram je lek koji ce ti dati po usima kad god popijes i casu vina. :)
imas simptome krize jer pije disulfiram a nema nacina da te neko kazni. a disulfiram moze. veruj meni (farmaceut sam i taj lek znam u prste).
 
Poslednja izmena:

Back
Top