ALKOHOLIZAM

  • Začetnik teme dza_ili_bu
  • Datum pokretanja
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.

Kako se izboriti sa alkoholizmom? Jako tesko. Ako je partner/ka od skoro poceo/la da pije, pokusajte da razgovarate i da preporucite neko savetovaliste ili slicno.
Ako je alkoholizam ''uzeo maha' najbolje je razici se, jer nikad nece biti bolje vec sve gore i gore.
Ako imate decu sa tim partnerom NEMOJTE OSTAJATI U BRAKU ZBOG DECE, jer gajenjem dece u takvoj zajednici samo cete sj*bati decu i sebe!!!!!!
 
ludilouglavi-nemoj mi samo reci da ti je mama nasla ,,decka,, a jos uvek je u braku?i ti protiv toga nemas nista,cak je i ,,pokrivas,,.pa ako je tako,pusti zenu nek pije,ionako se osramotila.i sebe i vas:worth::dontunderstand:

bice malo dug post...e sad,moj otac je bio alkoholicar.tukao moju majku i dok sam ja bila u stomaku,izbacivao je na ulicu,preplasio mog brata kao bebu,pa i dan danas ima problema sa decjim frazom,ima 25 god.nekoliko puta je prestajao da pije,nije uspevao.kupovao preparate,stavljao u kafu ili u jelo ali nije mu pomoglo.imao udese kolima,jednom sa svima nama,eto tako zaspi na volanu od alkohola.zaspi na putu,imala sam prilike da ga nosim kuci u narucje.
ali,uvek nas je ucio da budemo dobri i posteni,da radom steknemo ono sto zelimo,a da ne zelimo puno,jer nam nista nije toliko potrebno,osim porodice,zdravlja i srece.kad popije ponekad,prica mi o svom zivotu,placem,jer mi ga je zao.preziveo je mnogo toga strasnog,od kako je rodjen,pa sve dok nije umro.vecito neka sikiracija,briga.ja da sam bila na njegovom mestu,ja se ne bih treznila,iako sam inace jaka osoba.svaki dan je radio,poljoprivreda,gradjevina,bilo sta,da bi nama obezbedio,da bi nama dao.sebi nista nije kupovao,dobro,samo alkohol.ali zato nama nije falilo ni hleba,ni odece,ni knjige...mojoj majci je bilo pretesko u zivotu s njim,ali su ostali zajedno,neznam tacno zbog cega,ali mislim da je zato sto ona nije mogla da se vrati kod njenih,bili su dosta siromasni,a ako bi pozelela negde dalje,nas tri ne bi mogla da vodi,a nije htela da nas ostavi s njim.prestao je da pije 8 meseci pre nego sto je umro,cim je saznao da je bolestan,a postedeo nas je toga da znamo za bolest,za njegove muke.prolazio je sam kroz to saznanje da ce uskoro otici.rekao je samo jednom coveku,koji nam je kasnije rekao.mi smo mu svi sve oprostili,znao je on da ga volimo i da mu nismo zamerili.ipak takve osobe treba i razumeti.nisu oni toliko jaki ko sto mi mislimo.imaju i oni neki strah,imaju i dosta muke.moj je otac znao i da zaplace ko dete.kad sam ja odlazila u drugu zemlju,plako je ko kisa.hvala mu za sve,i za dobro i za lose,jer tim losim nas je naucio da budemo ljudi.:heart:
 
i da dodam,za mene je uvek bio i ostace veliki covek,moja majka ga je negovala,cuvala dan i noc,tad je on znao da ga mi svi volimo bez obzira kakav je bio.nije se moglo izbrojati koliko je bilo ljudi da ga isprati,svi su ga voleli i postovali,bio je zlatan,jedino sto to sranje od alkohola sj..be coveka.
 
ludilouglavi-nemoj mi samo reci da ti je mama nasla ,,decka,, a jos uvek je u braku?i ti protiv toga nemas nista,cak je i ,,pokrivas,,.pa ako je tako,pusti zenu nek pije,ionako se osramotila.i sebe i vas

Боже, шта ти причаш....:roll:

А кажеш да си и сама дете алкохоличара, и вероватно знаш и сама да је ''срамота'' пред светом најмање болна од свих осталих ствари које проживљава члан породице алкохоличара....:confused:

Кажеш ''пусти жену да пије''....:dash:....а после причаш о страхотама које сте сви годинама преживљавали због очевог алкохолизма...али, твој отац је био ''добар човек'' иако је тукао мајку у трудноћи (то се опрашта :sad2:), а мајка овог дечака је вероватно лоша и треба да настави да пије и да и она и сви у породици страдају због њеног алкохолизма....јер је ''осрамотила''и себе и породицу???

Тући трудну жену није срамота....:dash:
 
tuca nastaje odjednom.izaziva je bes,ljutnja i kad se sve skupi i kad covek prsne,mora to da istera,on je bio uzasno ljubomoran.dakle hocu da kazem da to dodje odjednom i ne moze da se spreci izliv besa.a prevara,ne verujem da tako odjednom dodje.i ako bude tako-ponele me strasti,zar to da se ponavlja,zar da zena sa decom ima momka.mene bi vise bilo sramota da sam ku..a nego alkoholicarka.moj otac je nas ucio dobrim,a sta ta majka da nauci tu decu kad je ta ista deca skrivaju da ima momka,kriju i od rodjenog oca.nikad nismo imali tajne u porodici.
 
tuca nastaje odjednom.izaziva je bes,ljutnja i kad se sve skupi i kad covek prsne,mora to da istera,on je bio uzasno ljubomoran.dakle hocu da kazem da to dodje odjednom i ne moze da se spreci izliv besa.a prevara,ne verujem da tako odjednom dodje.i ako bude tako-ponele me strasti,zar to da se ponavlja,zar da zena sa decom ima momka.mene bi vise bilo sramota da sam ku..a nego alkoholicarka.moj otac je nas ucio dobrim,a sta ta majka da nauci tu decu kad je ta ista deca skrivaju da ima momka,kriju i od rodjenog oca.nikad nismo imali tajne u porodici.

Породична идила, такорећи! :eek:
 
Alkoholicari treba da se lece, ali opet vecina njih ne uspe da se izleci, ima i drugi nacina da se prevazidju neke stvari bez alkohola ali ti ljudi nisu svesni da ubijaju i sebe i druge.Moj otac je bio alkoholicar kao takav je i umro...maltretirao nas je i uopste mi nije zao sto je tragicno zavrsio.Hvala mu samo za novac koji nam je ostavio te mi i bez rada zivimo odlicno a on nek gori u paklu a ni na sahranu mu nisam otisao jednostavno sa takvim ljudima ne treba imati srca.:)
 
uopste se ne slazem sa tobom nikolass.zasto uzivate u njegovom novcu ako ga ne postujete bar mrtvog?delujes mi sponzoruski-izvini ako gresim


Па ако су целог живота трпели његово малтретирање, и ред је да доживе бар неку сатисфакцију...
Треба ли да се одрекну наследства које им по закону припада?:roll:

Родитељи су ОБАВЕЗНИ да брину о свом детету, да га штите, да му помажу, да му пруже љубав, пажњу и посвете време...а ако већ то не чине, тај новац је, ето, само мала сатисфакција за све претрпљене патње и сва ускраћена права у детињству....:(
Али, ја верујем да би свако, ако би могао да бира, радије изабрао трезног оца него сав новац света!
 
ja bih najpre izabrala da je ziv i zdrav.novac mi nikad nije bio bitan i nikad ne bih rekla ,,daj bar pare kad me ne volis,,.meni je to gadno.

А што онда ниси изабрала да твој отац не буде алкохоличар и да буде жив и здрав???

....Мислим, ако већ то може да се бира....:roll:
 
Па ако су целог живота трпели његово малтретирање, и ред је да доживе бар неку сатисфакцију...
Треба ли да се одрекну наследства које им по закону припада?:roll:

Родитељи су ОБАВЕЗНИ да брину о свом детету, да га штите, да му помажу, да му пруже љубав, пажњу и посвете време...а ако већ то не чине, тај новац је, ето, само мала сатисфакција за све претрпљене патње и сва ускраћена права у детињству....:(
Али, ја верујем да би свако, ако би могао да бира, радије изабрао трезног оца него сав новац света!

....slažem se skroz....novac ne može da opere ljagu, ali bar može na neki način
da bude satisfakcija za preživljeno:think:
 
Да је жив и здрав и алкохоличар који малтретира породицу? :eek:
Не, хвала, не бих бирала тако нешто.

А што онда ниси изабрала да твој отац не буде алкохоличар и да буде жив и здрав???

....Мислим, ако већ то може да се бира....:roll:

Ni ja vjeruj mi.Nikada.

...potpisujem.....
 
neznam sta vam je u glavama,zar zelite smrt nekom ko vas maltretira?ja nikom ne zelim a ponajmanje onima koji su me stvorili.da mi je ziv i zdrav pa nek me maltretira koliko hoce,gore je kad ga nema.i da mi je milione ostavio,draze bi mi bilo da je tu,ma kakav bio.al eto vi necete shvatiti sta imate dok to ne izgubite.ja sam vec rekla,on je ziveo za nas i nije umro od alkohola vec od raka.
 
neznam sta vam je u glavama,zar zelite smrt nekom ko vas maltretira?ja nikom ne zelim a ponajmanje onima koji su me stvorili.da mi je ziv i zdrav pa nek me maltretira koliko hoce,gore je kad ga nema.i da mi je milione ostavio,draze bi mi bilo da je tu,ma kakav bio.al eto vi necete shvatiti sta imate dok to ne izgubite.ja sam vec rekla,on je ziveo za nas i nije umro od alkohola vec od raka.

Oк, волела си свог оца, кажеш да је ''живео за вас'' (шта год то значило :confused:)...поштујем ја то.
Међутим, оно што ми смета је што свом оцу опрашташ све то, а овом детету под ником Лудилоуглави саветујеш како треба да ''пусти мајку да пије'', да није боље ни заслужила јер их је ''осрамотила''... :confused: Мислим - како се не запиташ да ли та жена можда такође ''живи за своју децу'' као твој отац?
Не размишљаш да тај дечак можда исто толико воли своју мајку, као ти свог оца?
Запитај се само колико оправдања налазиш за алхолоизам и понашање свог оца, а како си сурово, осуђујуће и нападачки наступила према мами овог дечака.:rtfm:
 
Kad me vec neko vuce za jezik........mislis da treba da mi bude zao....neeeeee......gad je pijan poceo da puca ne mene i majka se isprecila te sam ja ostao dobro....Mi sad lepo zivimo i uzivamo u njegovom novcu.Ja za novu godinu idem u Madrid a on neka trune u paklu......za neke stvari nema oprostaja cak ni pomisli na oprostaj...ni svecu mu nikad nisam zapalio on nista ne zasluzuje ta osoba je mrtva za mene u svakom pogledu.:)
 
svom ocu oprastam ne zato sto mi je otac,nebitno ko je,alkoholizam mogu da oprostim,ali npr,svojoj majci prevaru nikad ne bih oprostila,iako je i ona za nas sve uradila i sve pretrpela.ja mislim da je sramota ta veca od te da covek pije.moj stav,sta cu,ali takva sam.svaka zena koja vara muza,meni se gadi,isto tako da je moj otac varao moju majku,ne bi sad za mene bio isti
 
e sad,pucanje na rodjeno dete,nikad ne bih oprostila,ali toga kod nas nije bilo.bili smo kaznjavani batinama za svoje postupke.majka je dobijala i iz cistog mira.al nikad new bih mrzela nekog cak ni da puca na mene,mislim ne bih mogla,neznam sto.a za svoju decu,koljem
 
e sad,pucanje na rodjeno dete,nikad ne bih oprostila,ali toga kod nas nije bilo.bili smo kaznjavani batinama za svoje postupke.majka je dobijala i iz cistog mira.al nikad new bih mrzela nekog cak ni da puca na mene,mislim ne bih mogla,neznam sto.a za svoju decu,koljem

Ако толико поштујеш тату, како то да не поштујеш маму - па немаш ништа против тога што је трпела батине ни крива ни дужна? :(

Чак и трудна....:(
А како се тај неко брине о детету ако туче мајку док је дете у стомаку? :sad2:
 
e sad,pucanje na rodjeno dete,nikad ne bih oprostila,ali toga kod nas nije bilo.bili smo kaznjavani batinama za svoje postupke.majka je dobijala i iz cistog mira.al nikad new bih mrzela nekog cak ni da puca na mene,mislim ne bih mogla,neznam sto.a za svoju decu,koljem

..dva pitanja:

..shta si ti pogreshno postupila u stomaku kod mame kad si dobila batine od tate..?

..ti koljesh za svoju decu, a da li bi opravdala mamu da ga je ubila na spavanju da vas zashtiti?
 
da mi neko iz familije udari dete naravno da necu da ubijem.necu da ubijem ni drugog ali ako su to batine naravno da hocu.ipak u tim trenucima moram da mislim na moju decu.ko ce da ih cuva,ako ja zavrsim u corku.oni su jako vezani samo za mene i sta bi radili da me nema.udarim ih i ja i mislim da su batine bar u mom slucaju jedina vaspitna mera jer sam pokusala sve.naravno da me je zao majke,sve bih uradila da joj nadoknadim sto je propustila i da joj bar malo bude lepo.sad kad je sama,rekla sam joj,kad bude pozelela negoka,nemoj da se brine sta cemo mi da kazemo.i oprostila bih joj da ga je ubila na spavanju.
 
da mi neko iz familije udari dete naravno da necu da ubijem.necu da ubijem ni drugog ali ako su to batine naravno da hocu.ipak u tim trenucima moram da mislim na moju decu.ko ce da ih cuva,ako ja zavrsim u corku.oni su jako vezani samo za mene i sta bi radili da me nema.udarim ih i ja i mislim da su batine bar u mom slucaju jedina vaspitna mera jer sam pokusala sve.naravno da me je zao majke,sve bih uradila da joj nadoknadim sto je propustila i da joj bar malo bude lepo.sad kad je sama,rekla sam joj,kad bude pozelela negoka,nemoj da se brine sta cemo mi da kazemo.i oprostila bih joj da ga je ubila na spavanju.

Pa naravno da bi joj oprostila.ispravno bi postupila.
 

Back
Top