Aliexpress

Какве везе има пријава на адресу са пошиљкама?

Наручивала сам и у иностранству на своје име и адресу где се налазум тренутно, никад нисам имала проблем са преузимањем. Исто је у Србији, пошиљка стиже на име и адресу коју наведете, једино је битно да се буде кући зног преузимања или да се одмах након неуспеле доставе са обавештењем оде у наведену пошту и преузме пошиљка уз ЛК.
Слично је и са курирским службама.
 
Какве везе има пријава на адресу са пошиљкама?

Наручивала сам и у иностранству на своје име и адресу где се налазум тренутно, никад нисам имала проблем са преузимањем. Исто је у Србији, пошиљка стиже на име и адресу коју наведете, једино је битно да се буде кући зног преузимања или да се одмах након неуспеле доставе са обавештењем оде у наведену пошту и преузме пошиљка уз ЛК.
Слично је и са курирским службама.
Ima na Ali-ju,nisu zastupljena mnoga manja mesta,pa mora da se naznaci,najblizi grad,pa paket ode tamo umesto na tvoju adresu.Tu je problem.Toga ima i na nekim nasim sajtovima koji prodaju robu onlajn.
 
Ima na Ali-ju,nisu zastupljena mnoga manja mesta,pa mora da se naznaci,najblizi grad,pa paket ode tamo umesto na tvoju adresu.Tu je problem.Toga ima i na nekim nasim sajtovima koji prodaju robu onlajn.
Не зезај, радила сам у пошти. Свако село има доставну пошту. Не постоји проблем те врсте.
Једино ако је у питању курирска служба, а то не важи за Алиекспрес.
 
Imam pitanje u vezi narucivanja preko aliexpressa, u polje gde pisem adresu , da li mogu da napisem adresu svoje najblize poste?da li je neko to uradio dosad?
Možeš da imaš više sačuvanih adresa za isporuku (u slučaju da često naručuješ za nekog drugog ili možeš da primiš pošiljku na dve lokacije), samo moraš da vodiš računa da su adrese poređane po azbučnom redu i ako ne obratiš pažnju, pošiljka ide prvom na spisku (recimo nekom ko se zove na A...). Znači za svaku pošiljku pre plaćanja proveri na koju adresu se šalje. Takođe, zbog ovih stvari o kojima @jolemisa priča, ne bi bilo loše da uz adresu dodaš i onaj PAK kod, tako znatno smanjuješ mogućnost pogrešne isporuke. Kod mene npr. stoji ULICA BROJ PAKxxxxxx kao adresa. PAK imaš na računu za struju, telefon...
 
Пак може на нету да се провери и да, пожељни је да се унесе.
Али пакетомати сад много олакшавају преузимање.
Јесте ли користили пакетомате?
Meni neke pošiljke sa Alija stignu preko poštara, a neke u paketomat. Izgleda da krupnije stvari u pošti odvoje za paketomat.
 
Не зезај, радила сам у пошти. Свако село има доставну пошту. Не постоји проблем те врсте.
Једино ако је у питању курирска служба, а то не важи за Алиекспрес.
Ne zezam.Kod mene ni Post Expres ne dolazi na kucnu adresu,a prigradsko smo mesto Beograda..
 
Ne zezam.Kod mene ni Post Expres ne dolazi na kucnu adresu,a prigradsko smo mesto Beograda..
Пост експрес је курирска служба у оквиру Поште. Доносе на адресу само у одређеном кругу, зони за доставу и то је наглашено, за адресе ван градског подручја преузима се у најближој доставној пошти.
За класичне пошиљке, пакети, писма иду у сваку доставну ( сеоску, градску) пошту.
Ти пакети имају лимитирану величину и тежину да би поштар могао да их уручи.
Алиекспрес не може да ти стигне курирском службом па ни Пост- експресом, само класичном доставом пошиљки.
 
Пост експрес је курирска служба у оквиру Поште. Доносе на адресу само у одређеном кругу, зони за доставу и то је наглашено, за адресе ван градског подручја преузима се у најближој доставној пошти.
За класичне пошиљке, пакети, писма иду у сваку доставну ( сеоску, градску) пошту.
Ти пакети имају лимитирану величину и тежину да би поштар могао да их уручи.
Алиекспрес не може да ти стигне курирском службом па ни Пост- експресом, само класичном доставом пошиљки.
Zasto prodavci salju i zasto se zove Post Expres kurirska sluzba,nego da dovozi robu na kucnu adresu,kao i ostale kurirske sluzbe.
 
Zasto prodavci salju i zasto se zove Post Expres kurirska sluzba,nego da dovozi robu na kucnu adresu,kao i ostale kurirske sluzbe.
Па довози, али на градске адресе, јбг тако је. И то при пријему нагласе, знам засигурно.
Значи ако си и једну улицу ван градске зоне( по поштиним зонама) онда не добијаш на адресу.
 
Па довози, али на градске адресе, јбг тако је. И то при пријему нагласе, знам засигурно.
Значи ако си и једну улицу ван градске зоне( по поштиним зонама) онда не добијаш на адресу.
Nije istina.raspitao sam se dolaze i na mnoga prigradska mesta,ali i na dosta ne.kada sam ih kontaktirao,ovi u centrali glavne poste su bili iznenadjeni i sutradan su me odmah zvali iz moje poste da mi objasne da nemaju vozaca,nego ce mi postar,kada bude mogao doneti,a postar drzi 4 sela,pa kada stigne na red.
 
Nije istina.raspitao sam se dolaze i na mnoga prigradska mesta,ali i na dosta ne.kada sam ih kontaktirao,ovi u centrali glavne poste su bili iznenadjeni i sutradan su me odmah zvali iz moje poste da mi objasne da nemaju vozaca,nego ce mi postar,kada bude mogao doneti,a postar drzi 4 sela,pa kada stigne na red.
Па ја не знам где живиш, али ти кажем да се не вози на све адресе вам градског подручја.

Али ако већ знаш да је проблем био до мањка радника или штрајка , зашто тако и не напишеш?
Да се догодило једном? А не као да никад не довозе.

Уосталом, на порталу поште имаш све информације. Не браним ту клошарску и монополистичку банду у врху, само хоћу да кажем да запослени нису криви а раде за бедне плате.
 
Па ја не знам где живиш, али ти кажем да се не вози на све адресе вам градског подручја.

Али ако већ знаш да је проблем био до мањка радника или штрајка , зашто тако и не напишеш?
Да се догодило једном? А не као да никад не довозе.

Уосталом, на порталу поште имаш све информације. Не браним ту клошарску и монополистичку банду у врху, само хоћу да кажем да запослени нису криви а раде за бедне плате.
Nema veze sa strajko.I pre toga je bilo tako.cak su me neki prodavci ubedjivali da sigurno dolaze na kucnu adresu.Inace sam okolina Lazarevca,nemam razloga da krijem.Nikao zaposleni nisu krivi,cak su mi,kada ih ima dvojica na salteru,uvek jedan dotera do vrata.Svaka cast tim ljudima,nego sam hteo da naglasim da ima takvih i slicnih problema.meni se desavalo da na nekom prodajnom sajtu nema ime mog mesta i napisem Lazarevac-okolina.napisem i ulicu i postanski broj,ali to opet ode za Lazarevac,jer postoji ista ulica i tamo.Pokusao sam da se registrujem na Ali Expres,ali nisam mogao bas zbog toga sto moje mesto nije u spisku koji oni nude.Tako sam kupovao neke stvari preko poznanika koji imaju nalog.
 
Упишеш своју адресу нормално и број телефона. Добићеш поруку са питањем да ли желиш да пошиљку подигнеш на пакетомату.

Ево ти линк.

https://paketomat.posta.rs/
Ne funkcionise to tako, kod mene nekad donese postar, nekad sami preusmere na paketomat.

Ne znam kako bi uopste preusmerila postu bez pracenja sa alija na paketomat?
 

Back
Top