Quantcast

Aktuelne izlozbe, desavanja...

Strela

Elita
Poruka
17.186
Изложбу Модиљанија у Београду видело 80 хиљада људи

Изложбу у београдској галерији Прогрес на којој је представљена недавно откривена слика "Портрет мушкарца" италијанског сликара Амедеа Модиљанија (1884-1920), до данас је погледало преко 80 хиљада посетилаца, рекао је директор те галерије Никола Жигон.
Жигон је на конференцији за новинаре у галерији "Прогрес" рекао да изложба неће бити затворена данас, како је то раније најављено, већ да ће бити продужена до уторка 11. децембра.
Након Београда изложба која је припремљена у сарадњи с Институтом Модиљани из Рима, обићи ће галерије широм света, рекао је данас новинарима директор тог института Кристијано Паризо.

WDOYOUW

Početnik
Poruka
2
Dragi prijatelji,
Ajmo da se prošetamo po Zagrebu. U subotu, 19. januara.
U Zagrebu je postavljena velika (250 dela) retrospektivna izložba genijalnog Marka Šagala u galeriji Klovićevi dvori pod naslovom
Marc Chagall – Priča nad pričama
http://www.galerijaklovic.hr/izlozbe.aspx
Meni je to nekakav must see, pa sam iscimao mog druga Budu, koji vodi agenciju Grand Tours u Beogradu, da organizuje ekskurziju. Dakle, da zapalimo ujutro basom, prošetamo se po Zagrebu, odemo na izložbu (tamo ima stručni vodič), pa izblejimo po večeri u prestonici Hrvatske do ponoći, kad krećemo nazad. Ispalo je da čitav program, dakle prevoz + ulaznica za galeriju + vodič košta 35 EUR. Samo povratna karta vozom do Zagreba košta 40 EUR, busom 50. Njemu se dopala ideja, pa je pristao da uradi stvar praktično bez profita.
Eto, izvinjavam se ako gnjavim, ali čini mi se kao interesantna priča.
Telefoni agencije su 011/ 26-22-824, 26-25-254
Napomena: Ja u ovoj priči nemam komercijalnog interesa.
Srdačan pozdrav

Prilozi

WDOYOUW

Početnik
Poruka
2
draga ekscentricna,
ja nisam na prodaju. niti prodajem ista. ne znam odakle ti zelja da 2 puta ponavljas post, ali dobro.
pao sam na ledu pre neki dan i sad mi je leva ruka svezana, sto poslove kucanja cini slozenijim.
zbilja mi je muka od naseg zaverenickog duha. jednostavno sam gledao da se organizujem za tu izlozbu, cimam prijatelje, svima zanimljivo. ali, jednom riknuo auto, drugi ne bi bas jugom na put, treci predlaze voz jer moze da se cirka usput... pitao ortaka da to organizuje, meni oki cena, platio je, reko bice jos nekom interesantno, pa postovao...
drago mi je da si vec videla chagalla, kakav je tvoj utisak sa izlozbe?
poz

lmn

Zainteresovan član
Poruka
176

Glasajte za KaraDjordja i Milosa na Olimpijadi

Glasajuci za ovu sliku da udje u finale(koje će se odigrati u Londonu posle 12 rudi po 10000 slika) i u njemu pobedi i tako osvoji jednu od dve prve nagrade(prva je 1000 engleskih funti a druga 750)pomazete da autor MILE(Srbin koji je ozenio Kineskinju i živi vise od 20 god. u Kini) pokloni 50 % nagrade u humanitarne svrhe .Jedna od humanitarnih organizacija je SRBI ZA SRBE.http://www.srbizasrbe.net/index.php?lang=sr_CR
Celokupna akcija i ide u tom pravcu.Na slici su kroz slikarsku umetnicko nadahnuce oslikani Srbi kroz istoriju,na takmicenju na predstojecim olimpijskim igrama u Pekingu ove 2008.godine.Nas MILE će biti jedan od predstavnika Srba iz oblasti kulture i umetnosti koji će sa vise izlozbi pokusati da u svetu podigne ugled Srba i Srbije.

Način glasanja je sledeći.

Prvo odete na ovaj link:

http://www.saatchi-gallery.co.uk/showdown/index.php?showpic=113063

Pojavice se slika a ispod nje je tekst, prvo napisan na srpskom (cirilicom) a posle na Engleskom. Glasanje se vrsi kada se kucne se na zvezdicu broj 10.

posle toga

Slika će se nestati i NECIJA druga će se pojaviti. Obavezno se mora ponovo otvoriti isti link http://www.saatchi-gallery.co.uk/showdown/index.php?showpic=113063 ili da se vrati nazad na prvobitnu stranicu.Posle toga se više ne može glasati na zvezdicama ali MORA da se ode samo malo dole ispod slike gde će te naći ovaj tekst napisan na Engleskome: „CLICK HERE TO ADD THIS ARTWORK TO YOUR FAVOURITES”. Samo treba kucnuti na njega, i za sliku Kara Djordje i Milos u Kini biti glasanje zavrseno na toj IP adresi.

Glasanje pocinje u ponedeljak 14-og Januara 2008. u 10 casova izjutro po Srpskom vremenu i traje 7 dana do 21.januara u 10 casova.

P.S.Obavestite sto vise vasih prijatelja da glasa ,zato što svi autori sa te izlozbe tako rade(jer je to jedini način glasanja-znaci samo putem interneta)
Oni malo spretniji sa baratanjem sa radom na racunaru mogu da ko ima, naprimer, Safari, Explorer, Netscape može da iskljuci kompjuter, izvuce liniju iz „router” (prekine vezu za 10 minuta) i da ode na drugu IP adresu pa ponovi ponovo istu proceduru, naravno ako se ima vremena.

Već je jednom bila slika MILA SECE iz Kine pre nekoliko dana postavljena ovde da se glaa za nju.Takmicenje je zavrseno na Bozic i slika je usla u prvih 50 sto je isto tako veliki uspeh.Imajuci u vidu da se takmicilo 10 000 slika.
Mile Radojicic i njegova supruga Haiying Wang-Radojcic (Morska Jastrebica je ime Miletove žene kada se ono prevede sa Kineskog na Srpski) vam se najiskrenije i od sveg srca zahvaljuju na glasovima koje ste im dali,kako u proslom glasanju tako i u ovom.
Hvala vam svima i od mene i želim ovim putem da iskoristim priliku da svima nama čestitam Novu Srpsku godinu 2008,godinu pune dobrote Gospodnje,sa zeljom da se slozimo,Obozimo i Umnozimo.

Prenosim vam jedan deo teksta iz mog licnog kontakta sa Milom putem e-maila,kada govori o slici on kaže da je to slika:
KO SMO I OD CEGA SMO POSTALI ONO STO CEMO U BUDUCNOSTI BITI - MOCNA SRBIJA!

Goscica

Domaćin
Poruka
4.570
Pošshtovani,

imamo čast i zadovoljstvo da Vas pozovemo na otvaranje izložbe: Grafička umetnost u ShŠpaniji koja se svečano otvara u četvrtak, 28. februara, u 19:00 u Galeriji Instituta Servantes, Čika Ljubina 19.
Na izlozžbi će biti predstavljeni radovi nagrađenih umetnika koji su osvojili Nacionalnu nagradu 2006. godine. Ova izlozžba će biti otvorena do sredine marta.

Za sve informacije stojimo Vam na raspolaganju

Srdačan pozdrav

Mirjana Starčević
Odnosi s javnošću
Tel. 011/ 30 34 183
E-mail: cenbelprensa@sezampro.yu

011art

Početnik
Poruka
4
FAQ

Fraktale obicno definišu kao geometrijske oblike, koji mogu biti podeljeni u delove, od kojih je svaki minijaturna kopija celine. Oni su vizuelne projekcije matematickih formula. To su matematicke strukture poznate kao trougao Serpinskog, Kohova pahuljica, Pianova kriva… Fraktali ponekad lice na oblike koje pronalazimo u prirodi, pa gledajuci ih možemo videti cvece, planine, ponekad cak i ljude. U prirodi cemo retko naici na trouglove ili kvadrate, ali cemo naici na fraktale - obale podsecaju na njih.

Mnogi fraktale prave zabave radi, neki ih koriste za umetnicko izražavanje, a matematicari ih koriste da bi opisali organske materije, modelirali eroziju tla ili analizirali seizmicke šeme. Fraktali izgledaju kompleksno, nasumicnog oblika - ipak mnoge od njih možemo kreirati uz pomoc jednostavnih formula. Haos i Fraktali su novije matematicke grane i dok su prvi opisivani rucno, sada ih ozbiljnije i brže možemo proucavati uz pomoc mocnih kompjutera.

Kako se razvijala tehnologija, a sa njom i kompjuteri, tradicionalna umetnost dobila je novu granu - digitalnu umetnost. Fraktalna umetnost danas se smatra delom pokreta digitalne umetnosti. Fraktale više ne pravimo samo u svrhu proucavanja matematike - postali su vrednost i lepota sami za sebe. Možemo ih opisati kao sponu izmedu matematike i umetnosti. Koliko god da su kompjuteri važni za stvaranje fraktala, oni ostaju samo neophodan alat - covek je taj koji pronalazi osecaj, poruku i ostale vrednosti u oblicima i bojama “svetova unutar svetova”, kako neki od nas nazivaju fraktale.

Za kreiranje fraktala koristim programe “Fractal Explorer” i “Apophysis”. Skoro svi fraktali koje sam izradio nisu naknadno obradivani drugim programima.

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Ukoliko vam se dopada ono sto vidite, nesto vise mozete naci na sajtu 011art.com , a stampanu i vdeo prezentaciju mozete pogledati na Akademiji 7 mart 2008

Kraci info :

IZLOŽBU FRAKTALA MILANA DOBROJEVICA - "ZOOM IN"
Klub Likovne Akademije u Beogradu, Rajiceva 10
7.mart.2008.

19:00 OTVARANJE IZLOŽBE
ŠTAMPANA I VIDEO PREZENTACIJA
22:00 ŽURKA

PROTOTIP - LIVE VELIKI KLUB
ALAVUX – LIVE MALI KLUB
+
Set
DJ. NIKOLICA
DJ. DUSAN MEDIC

19:00 ulaz free
22:00 ulaz 200din

Goscica

Domaćin
Poruka
4.570
Pozivate se da u sredu 05 .03 .2008. sa početkom u 19.00.h. prisustvujete otvaranju izložbe originalnih radova stripa i promociji projekta akademskog slikara Branka Đukića pod nazivom "ZRENJANINSKI STRIP ALMANAH" . Stvaraoci i ljubitelji stripa moći će da na diskusiji iznose svoja pitanja i ideje o stripu uopšte.Moderator promocije biće Vlada Vesović. Mesto dešavanja je prostor "Happy" galerija S.K.C.-a.
O samom izgledu almanaha i više detalja zinteresovani mogu pogledati na web-u: zrenjaninskistripalmanah.blogspot.com

Goscica

Domaćin
Poruka
4.570
INFORMACIJA O IZLOŽBI MEKSIČKIH SLIKARA „U SLAVU AKVARELA“
U GALERIJI „ATRIJUM“ BIBLIOTEKE GRADA BEOGRADA

Međunarodna saradnja sa Nacionalnim muzejom akvarela“ ALFREDO GUATI ROHO“ od 2002.godine odvija se kroz autorski projekat „U SLAVU AKVARELA““ koji obuhvata učešće umetnika iz Srbije na međunarodnim bijenalima akvarela u istom muzeju, prateće izložbe učesnika iz Srbije po našim gradovima bijenala po, ugošćavanje izložbi i programa meksičkih umetnika, negovanje kolegijalnih i prijateljskih odnosa.

U galeriji“Atrijum“ Biblioteke grada Beograda od 1-14 aprila 2008.godine gostovaće Izložba meksičkih slikara“U SLAVU AKVARELA“ koja će se zatim predstaviti publici u Likovnom salonu Doma kulture u Čačku( 17-30. 04.2008.), Galeriji „Maržik“ u Kraljevu( 2-14.05.2008 ), Galeriji „Most“ Instituta za kulturu Vojvodine u Novom Sadu (22.05-2.62008. ), Galeriji Centra za kulturu u Majdanpeku (9-18.6.2008.) i Galeriji Centra za kulturu u Šabcu (26.6.-5.7.2008.).

Izložba obuhvata 31 delo od isto toliko savremenih meksičkih autora, raznovrsno kao i kultura zemlje u kojoj su akvareli nastali.U pogledu likovnog jezika radovi na izložbi imaju raspon od hiperrealizma preko asocijativne figuracije do apstrakcije.Prisutni su motivi sa akcentom na indioskim korenima, likovnim izrazima muzikalnosti, opčinjenošću lepotom prorode i pejzaža.

Otvaranju izložbe u Beogradu 1.aprila 2008.godine u 19h u Galeriji „Atrijum „ Biblioteke grada Beograda, Knez Mihajlova 56 prisustvovaće Direktor Nacionalnog muzeja akvarela „ALFREDO GUATI ROHO“ iz Meksika gospođa BEATRIS GAMINDE.

Prateći program izložbe je predavanje sa video projekcijom pod nazivom „NACIONALNI MUZEJ AKVARELA MEKSIKA“ koje će održati gospođa BEATRIS GAMINDE u sredu 2.aprila 2008.u Biblioteci grada Beograda na odeljenju umetnosti.

Autor projekta

Mr. Leposava Milošević Sibinović
Akademski vajar i slikar
Tel.064 158-59-24;011 3564-788
e-mail: slikarivajar@hotmail.com

Goscica

Domaćin
Poruka
4.570
ПРАВИЛНИК И ПОСЛОВНИК

Бијенале ликовних и примењених уметности је манифестација значајних остварења у протекле две године.
Организатори Бијенала су Центар за културу Смедерево и Општина Смедерево.
Бијенале се организује сваке друге године јуна месеца.
Право пријављивања радова за излагање на Бијеналу имају сви ликовни и примењени уметници.
Сваки уметник има право да пријави до два рада из области (сликарство, вајарство, графика, цртеж, фотографија, керамика...).
Организатор ће један део аутора позвати да учествују без жирирања, укључујући награђене и похваљене ауторе на предходним изложбама Бијенала.
Остали приспели радови подлежу жирирању од стране Жирија који именује Центар за културу.
Аутори чија дела подлежу жирирању плаћају партиципацију у нето износу од 500,00 динара лично приликом подношења радова или на жиро рачун Центра за културу
840-180664-75, са назнаком за 6. Бијенале.
Дела приспела поштом морају имати доказ о уплати партиципације.
Награде Бијенала додељују се на дан отварања.
Изложба ће бити постављена у Галерији Центра за културу.
Радови који се пријављују морају бити опремљени (осим графика) и да су галеријског формата (до 100х100 см).
Фотографије приложити са паспартуом.
Уз радове морају бити достављене пријаве са биографским подацима и подацима о делу.
Радови послати поштом морају стићи до 8. маја 2008. године. Радови се могу донети лично 8 и 9. маја у Центар за културу Смедерево, ул. Карађорђева бр. 5-7, 11300 Смедерево, у времену од 8 до 14 сати.
Организатор штампа каталог са биографијом и једном репродукцијом дела.
Право на репродуковање дела има искључиво организатор Бијенала.
Аутори не могу повући своје радове за време трајања изложбе.
Радови који нису примљени за излагање могу се преузети до 26. маја 2008.
Потписавањем пријаве аутор прихвата све одредбе Правилника и Пословника Бијенала.

Информације:
Центар за културу Смедерево
026/224-815; 026/640-360; 642 -861; 026/640-363
И на сајту Центра за културу
http://www.smederevo.org.yu/
e-mail: czks@nadlanu.com

xiaoyu

Domaćin
Poruka
3.755
Mama je inž. tehnologije ali je član amaterskog društva od kad je u penziji. Slika za svoju dušu. Evo sad je prošla na Bijenalu minijatura u G. Milanovcu. Mislim da je to velik uspeh za nju. :D Ja sam baš ponosna. :D

Nego, nervira me što ovi iz Smedereva neće da ti šalju sliku nazad, već moraš da ideš po nju. I još traže da im se šalje poštom kompletno opremeljna. Znači i ram i sve...