Активности папе Фрање

Gedeon

Iskusan
Poruka
5.567
Овде ћу постављати вести о активностима папе Фрање (изјаве, сусрете, путовања и слично), мада је њих све мање. Папа Фрања има 86 година, тешко се креће... Па можемо коментарисати његове изјаве.
 
Šta nas Srbe briga za Papu Franciska?
Па има доста Срба католика, а можда их буде и више. Већ се сада тресу од страха СПЦ попови, зилоти, суботари на најаву доласка папе Фрање, Франциска, Франческа у Србију. Боје се да ће им папа отети вернике. Привиђају им се језуити на све стране како попут вукова оштре зубе да им распуде стадо. За Србе католике намењујем тему, па ћемо коментарисати речи светог оца.
 
Па има доста Срба католика, а можда их буде и више. Већ се сада тресу од страха СПЦ попови, зилоти, суботари на најаву доласка папе Фрање, Франциска, Франческа у Србију. Боје се да ће им папа отети вернике. Привиђају им се језуити на све стране како попут вукова оштре зубе да им распуде стадо. За Србе католике намењујем тему, па ћемо коментарисати речи светог оца.
Ja mislio ti si pravoslavac ali eto papoljubac....
 
Bio sam letos u Vatikanu, malo obilazio turistički, i u jednom trenutku na trgu Sv Petra seo u senku malo da odmorim, bilo nekih 40 stepeni, i čujem odjednom kako ljudi vrište i trče svi u masi u jednom pravcu... prva misao bila mi je da je neki teroristički napad. Ustanem i krenem da uhvatim malo bolji pogled, i shvatim da se papa pojavio na svom prozoru, pa su ljudi potrčali da ga vide izbliza.

Tek tada sam shvatio koji je on zapravo rock star, da se Elvis pojavio uskrsnut ne bi se ljudi toliko obradovali. :heart:
 
Bio sam letos u Vatikanu, malo obilazio turistički, i u jednom trenutku na trgu Sv Petra seo u senku malo da odmorim, bilo nekih 40 stepeni, i čujem odjednom kako ljudi vrište i trče svi u masi u jednom pravcu... prva misao bila mi je da je neki teroristički napad. Ustanem i krenem da uhvatim malo bolji pogled, i shvatim da se papa pojavio na svom prozoru, pa su ljudi potrčali da ga vide izbliza.

Tek tada sam shvatio koji je on zapravo rock star, da se Elvis pojavio uskrsnut ne bi se ljudi toliko obradovali. :heart:

I veru su sveli na vrištanje i trku ..

Odvratno
 
Ево, фратели и сорели, прва објава; наводићу убудуће име папе на италијанском језику (Зашто би на хрватском књижевној норми српског језика? Нема смисла):

Папа Франческо: Религије треба да дају добар пример радећи заједно за мир и климу

То од нас посебно траже најслабији и сиромашни, поручио је папа Фрања у видео поруци приказаној у Дубаију поводом инаугурације Павиљона вере, простора за синергију између организација, верских и политичких лидера и научника, у циљу промовисања акције за климу. Хитно је неопходно да религије, не упаднувши у "замку синкретизма", успостављају савезе, не за своје интересе или за интересе једне странке, већ за интересе нашег света.
 
Poslednja izmena:
Bio sam letos u Vatikanu, malo obilazio turistički, i u jednom trenutku na trgu Sv Petra seo u senku malo da odmorim, bilo nekih 40 stepeni, i čujem odjednom kako ljudi vrište i trče svi u masi u jednom pravcu... prva misao bila mi je da je neki teroristički napad. Ustanem i krenem da uhvatim malo bolji pogled, i shvatim da se papa pojavio na svom prozoru, pa su ljudi potrčali da ga vide izbliza.

Tek tada sam shvatio koji je on zapravo rock star, da se Elvis pojavio uskrsnut ne bi se ljudi toliko obradovali. :heart:
Модератор трол. Какав форум.
 
Модератор трол. Какав форум.
Ja pričam šta se stvarno desilo sa Papom u Vatikanu na temi o Papinim aktivnostima.

Inače, to je baš bio dan kad je objavio listu novih kardinala širom sveta, ta vest je bila i kod nas u novinama sutradan.

Ako ti misliš da to nema veze sa temom, onda ne znam šta da ti kažem.
 
Ja pričam šta se stvarno desilo sa Papom u Vatikanu na temi o Papinim aktivnostima.

Inače, to je baš bio dan kad je objavio listu novih kardinala širom sveta, ta vest je bila i kod nas u novinama sutradan.

Ako ti misliš da to nema veze sa temom, onda ne znam šta da ti kažem.
Католици тако доживљавају свог поглавара. Види се да си културно широких видика
 
Па има доста Срба католика, а можда их буде и више. Већ се сада тресу од страха СПЦ попови, зилоти, суботари на најаву доласка папе Фрање, Франциска, Франческа у Србију. Боје се да ће им папа отети вернике. Привиђају им се језуити на све стране како попут вукова оштре зубе да им распуде стадо.
Коме папа данас може отети вјернике?

За Србе католике намењујем тему, па ћемо коментарисати речи светог оца.
Фрањо није никакав "свети отац".
 
Коме папа данас може отети вјернике?


Фрањо није никакав "свети отац".
Ово је тема намењена изјавама папе Франческа и коментарима на изјаве. Маки, имаш какав коментар на папину изјаву о клими и самиту. Иди даље са својом апологетиком!
 
Не тролујте тему. Ако имаш шта да коментаришеш на папине речи пиши.

Ne trolujem, nego kažem da nije primerena cika vriska i strka za verskog poglavara kao napaljene šiparice kojima su platili da bustuju popularnost nekih kreštavaca koji đipaju po bini i izgovaraju besmislene tekstove uz neke melodije
 
Подржавам ову изјаву папе Франческа. Заиста је цела планета угрожена негативним људским деловањем, угрожава се живот на Земљи, будућност наше деце и унука. Дословно се реже грана на којој седимо. Овде се папа Франческо обраћа на шпанском језику, језику земље из које је дошао - Аргентине. Папине изјаве остављају све мањи одјек међу самим католицима, а колико су примљене међу другима, вероватно мало. Задњи је час да се нешто учини око климе. Али треба тражити узрок свега тога, а он лежи у капитализму, необузданој потрошњи и политици сталног економског раста, а о свему томе често говори папа Франческо.
 

Back
Top