Aktivno Trazenje Posla

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.391
Na sajtu http://www.pricajmootome.rs/index.php/karijerni-kutak/aktivno-trazenje-posla stoji:

Aktivno traženje posla podrazumeva stalno informisanje o poslovima na tržištu rada, redovno praćenje oglasa u novinama i na internetu, posećivanje web sajtova kompanija, nacionalne službe za zapošljavanje, karijernog centra, agencija za zapošljavanje, posećivanje sajmova zapošljavanja i praksi, širenje svojih kontakata, i samozapošljavanje. Sta to znaci?
 
Na sajtu http://www.pricajmootome.rs/index.php/karijerni-kutak/aktivno-trazenje-posla stoji:

Aktivno traženje posla podrazumeva stalno informisanje o poslovima na tržištu rada, redovno praćenje oglasa u novinama i na internetu, posećivanje web sajtova kompanija, nacionalne službe za zapošljavanje, karijernog centra, agencija za zapošljavanje, posećivanje sajmova zapošljavanja i praksi, širenje svojih kontakata, i samozapošljavanje. Sta to znaci?

Skoro sve ste napisali,malo više aktivnosti i završena priča.
 
OK. Sta mislite za koliko bi nasao posao ako bi se pridrzavao toga sve sto oni pisu o tome kako se aktivno trazi posao? Na tom sajtu.

- - - - - - - - - -

mesec dana?
To na sajtu je uputstvo za traženje posla, ne za naleženje. Šta da se radi, okolonosti su takve, kad se već ne može povećat zaposlenost stvaranjem novih radnih mesta treba bar na taj način izmisliti nezaposlenima šta da rade u međuvremenu, da nisu dokoni.
 
OK. Sta mislite za koliko bi nasao posao ako bi se pridrzavao toga sve sto oni pisu o tome kako se aktivno trazi posao? Na tom sajtu.

- - - - - - - - - -

mesec dana?

Za početak dajte oglas šta ste po zanimanju,dok čekate poso jeste li aktivni npr.napravili ste neki kurs ili trenutno učite nešto novo.Preispitate sebe i budete realni treba li nekom takvo zanimanje koje posedujete ili se prekvalifikujete.Ovo sve vidim iz ugla CH kako se
ovdi radi nemojte biti uvređeni lično nisam mogo naći ni čistačicu kamoli stručno lice u Srbiji.
 
da ga hebes, ne znam da li je to aktivno ili neaktivno, ali trazim vec dosta dugo posao, i odma bih poceo da radim samo kada bi me pozvali.
Slao sam CV-eve u velike firme, nista.
Preko infostuda sam takodje pokusao, vecinom su to poslovi prodaja preko telefona.
Nosio sam od kafica do kafica cv, znaci bukvalno.
Idem skoro svaki dan do nacionalne sl. za zaposljavanje iako nisam prijavljen da vidim da li su se ista konkursi na oglasnoj tabli promenili.
I sada evo internet me je naveo na taj sajt, gde kaze da se treba sakupiti grupa poslovnih kontakata, nista ne razumem, kako cu da sakupim kada ne radim nigde.
E, ako je neko iz Subotice, neka mi se javi, pozeljno poslodavci.
Tako da, zaboravih da vezu napomenem, ne moze preko veze, posten rad se placa. i samo posten. :)

p.s
i posecujem druge sajtove za zaposljavanje, jeste da je infostud no.1 ali se pokazalo da ne bude svih oglasa na njemu
 
Poslednja izmena:
da ga hebes, ne znam da li je to aktivno ili neaktivno, ali trazim vec dosta dugo posao, i odma bih poceo da radim samo kada bi me pozvali.
Slao sam CV-eve u velike firme, nista.
Preko infostuda sam takodje pokusao, vecinom su to poslovi prodaja preko telefona.
Nosio sam od kafica do kafica cv, znaci bukvalno.
Idem skoro svaki dan do nacionalne sl. za zaposljavanje iako nisam prijavljen da vidim da li su se ista konkursi na oglasnoj tabli promenili.
I sada evo internet me je naveo na taj sajt, gde kaze da se treba sakupiti grupa poslovnih kontakata, nista ne razumem, kako cu da sakupim kada ne radim nigde.
E, ako je neko iz Subotice, neka mi se javi, pozeljno poslodavci.
Tako da, zaboravih da vezu napomenem, ne moze preko veze, posten rad se placa. i samo posten. :)

p.s
i posecujem druge sajtove za zaposljavanje, jeste da je infostud no.1 ali se pokazalo da ne bude svih oglasa na njemu

Kada pročitam oglase u Srbiji svi traže poso napišu npr.srednja škola al bog bi znao koja? Hemiska, mašinska, elektrotehnička itd.Ako pročitate primer:dajem časove iz matematike ili srpskog čovek nezna koju školu on ima.Mislim jedno je ako je nastavnik koji je učio
metodiku predavanja a drugo je ako je građevinski inž.Ne sporim da inž.gređevine zna matematiku ali ipak nije isto.Napišite koje zanimanje imate i u kom mestu živite moguće neko pomogne ovako pomaže samo vračarica.
 
Kada pročitam oglase u Srbiji svi traže poso napišu npr.srednja škola al bog bi znao koja? Hemiska, mašinska, elektrotehnička itd.Ako pročitate primer:dajem časove iz matematike ili srpskog čovek nezna koju školu on ima.Mislim jedno je ako je nastavnik koji je učio
metodiku predavanja a drugo je ako je građevinski inž.Ne sporim da inž.gređevine zna matematiku ali ipak nije isto.Napišite koje zanimanje imate i u kom mestu živite moguće neko pomogne ovako pomaže samo vračarica.

Problem je u tome sto nema posla koji bi meni odgovarao, i to ne mislim na one telemarketing ili obican marketing gde plata zavisi samo na osnovu tvoga rada i ako ne prodas jedan proizvod plata ti je manja. To govorim jer su vecina takvih oglasa i kao sto si rekao ne bi tu ni konkurisao da znam kakvi su to poslovi, ovako samo napisu firmu i koji su potrebni uslovi a vrag zna da se radi o agentu prodaje ili menadzeru prodaje kada je to isto.
Cak zovu i telefonom i nude takav posao, ko jos normalan i koja firma zove ljude telefonom i nude im posao, e davno bi pristao kada su me pozvali da nisam vec ranije posredstvom infostuda bio kod njih, i tamo te brate ispitivaju za toga agenta prodaje ko da ces biti direktor hotela a ne tv operater. Dok su mi rekli naziv firme odma sam im rekao sam da su pogresili broj.

Takvih je posla mali milion ali je problem sto ti ustvari ni ne znas da su takvi poslovi kada konkurises nego tek saznas kada dodjes tamo :D
 
Poslednja izmena:
To znaci j*be lud zbunjenog.Vlast kad treba da pokaze neki rezultat u zaposljavanju izbrise mnogo onih koji se nalaze na evidenciji rada i objave smanjio se broj
nezaposlenih a kad se overava karton svaka tri meseca izvinjavaju se sto su obrisani, kazu greska sistema.
Stvarno postoji greska sistema.:D
 
Treba da se ugledaju na Robina Huda, da otimaju od bogatih i daju siromasnima.:mrgreen:

Одакле ти идеја да је Робин Худ отимао од богатих и давао сиромашнима? То није истина.

Свако ко тако мисли треба да прочита Робина Худа или бар да погледа неку добру екранизацију истог.
 

Back
Top