Airbrush koncept by Airpaint!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na mom profilu je galerija sa fotografijama nekih mojih radova! Sto se tice opreme za pocetak rada sa airbrushem savetovao bi sto jeftiniju varijantu a to znaci kupovina airbrush pistolja na bubanj potok pijaci za oko 20-30 evra, pravljenje kompresora - motor za frizider (5-ca), boca 12 l (od freona), filter sa regulatorom pritiska, presostat i crevo. Cena ovog kompresora sve sa majstorom i povezivanjem ne bi trebalo da predje 150evra. Kompresor je tih i dobar za kucnu varijantu, dovoljan za rad na platnu, papiru, tekstilu ali nedovoljan za rad na automobilima i motorima. Iz mog iskustva kompresor mora imati bocu od minimum desetak litara zbog lezernijeg rada tako da varijante kompresora sa manjim bocama i bez boce treba izbeci. Za rad na automobilima i motorima kompresor mora imati minimum bocu od 100 litara i naravno jaci motor a najbolje da bude fabricki napravljen kopresor. Oslikavanje automobila i motora tj. limova i plastika zahteva poznavanje pripreme istih za oslikavanje airbrushem. Posto u skorije vreme nameravam da pocnem sa davanjem casova kako iz osnova airbrusha tako i usko tematske casove za one koji imaju odredjena znanja i iskustva u radu sa airbrushem a zele ih prosiriti i nadograditi. Rado cu odgovoriti na svako pitanje pogotovo ako to nekome znaci pomoc pri radu sa airbrushem.
 
hvala na odgovoru!
meni je airbrush potreban za rad na tekstilu, znam da mogu da se izvedu vrlo interesantni efekti tako da vec neko vreme razmisljam o kupovini opreme.
naravno, prvo bih volela da naucim vise o radu sa airbrushem.. sigurno cu imati neka pitanja za tebe ;)
a sada odoh da zavirim malo u tvoju galeriju...
 
Moj pocetak je bio uz neka osnovna znanja o radu sa vazdusnom cetkom i nista vise. Poznavanje slikarskih tehnologija se podrazumeva jer je airbrush pistolj samo alat i nista vise. Evo jednog skorasnjeg rada na majici.
lobanja.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top