Aikido i Realni Aikido reopen

Kada budes dokazao kroz sportsku borbu, tvoju vestinu da stavrno ima primenu, onda nastavi da pises,a sve do sada, cista jalovina, :lol:
Не разумем, овде се свађате око аикидоа и "реалног аикидоа" и ти на крају спомињеш доказивање у спортској борби!? Да ли је р"реални Аикидо" доказан у спортској борби? Јесте Љуба покушао да докаже како његов "реални аикодо" може да се користи у такмичења са мешовитим борилачким вештинама али... Срећа у несрећи је била у томе што је извео два своја ученика да демонстрирају слободну борбу па се раја бар исмејала "борцима"... Тек да је ставио свог ученика против неког спортисте- онда би се смејали и њему...
 
Kada budes dokazao kroz sportsku borbu, tvoju vestinu da stavrno ima primenu, onda nastavi da pises,a sve do sada, cista jalovina, :lol:

Ne mora kroz sportsku borbu, dokazivali su je drugi kroz drugačije situacije. Sve u svemu koliko vidim ti si najveća jalovina ovde :D , 40 i kusur godina treninga i nikakvih rezultata iza sebe, i ništa ne možeš da sročiš ni u najobičnijem tekstu na forumu. Tragikomično :D
 
Poslednja izmena:
Не разумем, овде се свађате око аикидоа и "реалног аикидоа" и ти на крају спомињеш доказивање у спортској борби!? Да ли је р"реални Аикидо" доказан у спортској борби? Јесте Љуба покушао да докаже како његов "реални аикодо" може да се користи у такмичења са мешовитим борилачким вештинама али... Срећа у несрећи је била у томе што је извео два своја ученика да демонстрирају слободну борбу па се раја бар исмејала "борцима"... Тек да је ставио свог ученика против неког спортисте- онда би се смејали и њему...

Ko se svađa? Imbecil piše konstantne gluposti a ti pričaš o svađi. Da bi se neko i posvađao mora da ima neko stanovište, kod njega to ne postoji.
 
Ljuba sve sto je umeo jeste da prica kako drugi ne valjaju a on valja. To mu je najvece umece :)

Trenirati kod coveka koji sam sebe toliko hvali stvarno ne znam kako...

Ljuba je imao crni pojas u vreme kada si za njega morao da guliš bulju solidnih 10 i kusur godina. I to pošteno da izguliš. To što je on kasnije otišao "svojim" putem je druga stvar i nažalost pokazatelj šta se dešava kada neko hoće da bude najveća riba u maloj bari a ne ume dovoljno dobro da pliva. Da je imao dva grama mozga više mogao je da spoji svoje znanje iz Đudo-a, Aikido-a i te "policijske đuđice" i da stvori eventualno srpski đuđicu, džijudžicu ili kako god. Kao što Švabe imaju "svoju", Brazilci "svoju". Dovoljno opširno a opet konkretno da zna šta radi i kako. Mogao je u to da ubaci i vojne vežbe i da napravi solidan i pre svega kvalitetan sistem i biznis. Ovako, plitak um je učinio svoje.
 
Prica se po gradu :lol: da nikad nije polozio za crni pojas, cak ima i ona prica da ga je sam doctrao flomasterom na fotografiji....
Био је, може бити и баш у овој теми, постављен интервју који је дао јапански мајстор којег је до тада доводио Љуба као ментора а који је у том интервјуу истакао да он није дао Љуби црни појас нити да зна када и код кога је Љуба полагао, такође се дистанцира о Љубе и његовог рада не желећи да учествује у преварама... То је било негде крајем 80.их година... Ко је довољно залудан/мотивисан вероватно ће и успети да ископа тај интервју...
 
Био је, може бити и баш у овој теми, постављен интервју који је дао јапански мајстор којег је до тада доводио Љуба као ментора а који је у том интервјуу истакао да он није дао Љуби црни појас нити да зна када и код кога је Љуба полагао, такође се дистанцира о Љубе и његовог рада не желећи да учествује у преварама... То је било негде крајем 80.их година... Ко је довољно залудан/мотивисан вероватно ће и успети да ископа тај интервју...

Ma da to sam i ja citao, moze se lako naci.
 
kenjishimitzupismozd1.jpg
 
Не разумем, овде се свађате око аикидоа и "реалног аикидоа" и ти на крају спомињеш доказивање у спортској борби!? Да ли је р"реални Аикидо" доказан у спортској борби? Јесте Љуба покушао да докаже како његов "реални аикодо" може да се користи у такмичења са мешовитим борилачким вештинама али... Срећа у несрећи је била у томе што је извео два своја ученика да демонстрирају слободну борбу па се раја бар исмејала "борцима"... Тек да је ставио свог ученика против неког спортисте- онда би се смејали и њему...
A zasto bi se mi svadjali, Igyboj sebe prikazuje kao eksperta, a to se moze dokazati u sportskoj borbi, vrlo jednostavno.
Nemam pojma sta su Ljubini ucenici prikazivali.
 

Back
Top