Ah ti muskarci...

Ne znam sta a tacno pokusavam da uradim sa ovim blogom, ali verovatno da pomalo opravdam i devojke i muskarce....
A o cemu se radi? Pa sedela sam danas u kaficu sa dva druga, prevrcuci raznorazne teme opa, dosli smo nekako na to da mi je drug onako optuzujucim tonom rekao kako mi devojke samo sto radimo jeste da pricamo o osecanjima a kako oni ustvari to ne rade i kako ih onda svaka devojka smori kad ih tera da pricaju o njima, o njihovoj vezi i o njegovim osecanjima... Hmmm... A sta sam mogla da kazem? Samo sam pogledala na TV i rekla jao vidi ovu sto ima dobre sise i tako sam ih uspesno odvratila od ataka na moju zensku sujetu. I dok su oni tako komentarisali kako vole kad devojka ima PHAT ASS (?!?) ja sam pocela ozbiljno da razmishljam o ovome.
Znaci muskarci ne vole da pricaju o svojim osecanjima, kakva novost, pa to znaju i ove devojcice sto su tek pocele da izlaze. Ali namece se pitanje zashto? Zasto je to toliko tesko... I samo mi dva odgovora padaju na pamet, a sad se kajem sto ga lepo nisam pitala kad me je tako napao.
Prvi odgovor je da muskarac koji pokazuje osecaja tako bez ikakavih problema nije 'pravi' muskarac. Ok, to su ta neka razmisljanja, ako budem hladan, nedostupan, ako ne budem budala i ne budem trcao za njom makar cu ispati muskarcina a ne pickica. A to sta ce biti sa tom devojkom i kako se ona oseca kad se ne setite da nazovete, da se javite, ili makar da prokomentarisete kako lepo izgleda veceras, izgleda nije bitno. Zar to ne izgleda pomalo sebicno? Meni izgleda ali sa druge, ove zenske strane gledano... Zar biste devojke stvarno htele nekog mekusca pored sebe,koji je tako patetican i koji vam tako sve udovoljava... Ja sam licno imala jednog takvog i sutnula sam ga sa izgovorom u mojoj glavi da meni treba muskarac koji ce nekad lupiti sakom o sto. Pa sto se mi zene onda bunimo? Pa recimo jer preterujete... Ok je ne trcati ni za kim, ok je malo igrati se igrice vruce hladno itd. Ali izigravati neku potpuno nedoticnu osobu koju tako boli q za sve nije ok. Nije ok kad obecate nesto a ne ispunite, to vec onda govori o tome kakav ste covek a ne muskarac. opet se vracam na mene, imala sam slucaj, po prvi put da je lik totalno 'nezainteresovan', znaci ako se ja javim javim, ako ne on se nece javiti, ako ja predlozim da se vidimo videcemo se ali on predloziti prvi sigurno nece. I onda sam ja rekla da hocu da raskinem jer mu se ne svidjam a on verovatno nema hrabrosti da mi kaze. A onda je ispalo da nisam u pravu. Ja sam htela da raskinem a on je rekao 'Nisi u pravu ali radi kako ti hoces'. Sta to sad treba da znaci? Svidjas mi se ali necu prstom mrdnuti da ti to pokazem. Skapiraj sama da ako sam sa tobom to je zato sto mi se svidjas. Pa ok to jeste logicno kad ovako sagledas ali nama je potreban i dokaz, i to ne jedan, mi bi milione... sitnice, mali detalji, paznju, ali posto to ne prolazi kod muskarcina bili bi i zadovoljni lepom reci sa vremena na vreme.
E sad ako se secate da sam imala dva odgovora na moje zasto, ovo je drugi. Plase se. Cega se plase te muskarcine? Pa da kazu svoja osecanja, nesigurni su, mozda cete ih povrediti. A da... mi smo vestice koje jedva cekamo da nam neko kaze volim te pa da ga ostavimo :) Znaci ovo dovodi to jednog zakljucka, muskaci su onda osecajni. Svako zivo bice je naravno osecajno ali onda su oni bas osecajni. Zar nije samo to saznanje sreca? Znaci ako vam se ne javlja on ipak misli na vas ali mozda nece da pomisli da trci za vama...
Eto sad onako nekako uspem kao da sagledam musku stranu ali sta je sa nama? Cekaj zar nas niko ne moze da razume? Nasu potrebu za izjavljivanjem emocija, i kako bi mi kad smo u nekog zaljubljeni to najradije napisali u novinama kao udarnu vest ili saopstili svima preko razglasa?
Tako da izvlacim jedan savet iz svega ovoga... Devojke razumite malo muskarce nije ni njima lako sa emocijama, a muskarci razumite devojke i shvatite da nam je potrebna paznja, makar mala... malecna Makar cimnuo u 3 sata ujutro, zakljucak misli na tebe u 3 sata ujutro :)
A sto se tice one dve kobne reci 'VOLIM TE' njima tako strasne a nama tako slatke... Kad bude spreman da kaze, recice... I svima dobro. A do tad ga obradjujte ali nikako suzama ... Kaze mi drug da to svi muskarci mrze, zenske suze... Pitam se zasto... Opet jos jedno zasto a na ovo nemam odgovor, ali naravno ocekujem da vi prokomentarisete. Sto muska strana, sto zenska pa mozda se i slozimo oko necega :)
Mozda da sam recimo bila u pravu ovaj put? :roll:
 

Back
Top