Advokat Toma Fila:"Naser Orić je napravio "Allahov put" koji je podzemnim tunelima direktno povezivao Srebrenicu i Sarajevo".

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
Autorska tema.

moj_put_vv.jpg



Pošto sam veliki poštovalac lika i dela najvećeg srpskog advokatska Tome File, nije mi bilo teško doći i kupiti njegovu autobiografsku knjigu "Završna reč", te sam tako u "jednom dahu" čitajući sve o onome što je bila njegova profesionalna i životna priča došao na stranici 274 njegove knjige na podatak, da parafraziram, gde on navodi "Desila se Srebrenica, obišao sam to mesto nedugo nakon tragedije... Danas svi znamo da je Naser Orić imao svoju vojsku tamo , koja je vršila zločine nad srpskom nejači... Dalje Toma Fila na istoj 274 stranici svoje knjige navodi: " On Naser Orić je napravio takozvani "Allahov put" koji je podzemnim tunelima direktno povezivao Srebrenicu i Sarajevo".

Autobiografska knjiga Tome File najpoznatijeg i najboljeg savremenog srpskog advokata je izašla negde pre tri godine i vredan je istorijski dokument, kojeg toplo preporučujem za čitanje, posebno zbog činjenica, koje iznosi koje mi ranije nisu bile poznate.
 

Back
Top