ADSL, Srbija

e da, imam jos jedno pitanje...
kada popunjavam formular (u pitanju je Neobee, online formular, i jesam pitao sam njih, poslao mail, ali ne odgovaraju) trazi JMBG, e sad, posto stanujem privatno da li mora moj JMBG ili gazdin?
 
Verovatno tvoj, da bi mogli da provere podatke koje si dao, pošto se on malo teže slaže...

Inače, baš sam pre neki dan saznao da jedan engleski provajder poboljšava usluge interneta, pa sad nudi 8 Mb/s po ceni od oko 40e !!!
A kod nas se za 40 evra dobija tričavih 512 Mb/s !!
 
Absonic, ako mozes da izdvojis 1500 din mesecno toplo bih ti preporucio neobee. Kod njih sam dva meseca, i nemam neke vece zamerke. Download se krece oko 27KB, o 32 mozemo samo da sannjamo jer to je kako sam ja shvatio teorijski maksimum, koji je u praksi neostvariv. Za ovo vreme imao sam mesecni protok oko 13 GB, i niko mi nije rekao "mnogo skidas". Dva puta nisam mogao da se nakacim , jedanput su mi u teh. podrsci rekli da Telekom izvodi neke radove ( valjda unapredjuje ) , a drugi put su mi samo trazili user name i rekli da ce sada biti OK ??? I ja kada sam birao kod koga da uzmem ADSL, prevagnulo je to sto su najjeftiniji, a i nema nikakvih drugih troskova , sto sam primetio da kod vecine drugih ( otvaranje naloga, iznajmljivanje modema itd..)
Razmisli i o PTT, imali su ponudu za prva tri meseca po 1000 din , a za tri meseca ko zna sta sve moze da se promeni. Pozdrav
 
kessa:
Absonic, ako mozes da izdvojis 1500 din mesecno toplo bih ti preporucio neobee. Kod njih sam dva meseca, i nemam neke vece zamerke. Download se krece oko 27KB, o 32 mozemo samo da sannjamo jer to je kako sam ja shvatio teorijski maksimum, koji je u praksi neostvariv. Za ovo vreme imao sam mesecni protok oko 13 GB, i niko mi nije rekao "mnogo skidas". Dva puta nisam mogao da se nakacim , jedanput su mi u teh. podrsci rekli da Telekom izvodi neke radove ( valjda unapredjuje ) , a drugi put su mi samo trazili user name i rekli da ce sada biti OK ??? I ja kada sam birao kod koga da uzmem ADSL, prevagnulo je to sto su najjeftiniji, a i nema nikakvih drugih troskova , sto sam primetio da kod vecine drugih ( otvaranje naloga, iznajmljivanje modema itd..)
Razmisli i o PTT, imali su ponudu za prva tri meseca po 1000 din , a za tri meseca ko zna sta sve moze da se promeni. Pozdrav

hvala covece, ubedio si me...
nego jel' imaju oni telefon za tehnicku podrsku, ili nekakav mail?
ja sam na sajtu nashao sam fon sa pozivnim 0800, i mail office@neobee.net...
jel' su pravi kontakt putevi skriveni u user delu sajta, a?
 
Kakva su iskustva sa Sezamom?
Potpisao sam ugovor sa njima 26.06. i cekam uredjaj.
Pazario sam 256/64 flat varijantu-isto je 1790 dinara,neko je u temi vec spominjao tu cifru.
Ima li ko ADSL kod njih i kakva su iskustva?
Ja sam se vec nanervirao sto moram toliko da cekam uredjaj.
 
Danas sam uzeo ADSL paket BASIC 512,kod SezamPro-a.I prvo sam se vratio da zamenim losh i oshtechen ispravljach,potom sam sve na svu srecu povezao da radi,i konachno skapirao da adsl neshto mnogo gushi sitem.Internet Explorer se pokreche tako sporo,onda prilikom surfa bukvalno se zamrzne "freez" desktop ekran.U sushtini ili ja neznam koji je qurac mom kompu,ili je adsl vrsta konekcije njesra!?
Bedak!
 
kessa:
Absonic, ako mozes da izdvojis 1500 din mesecno toplo bih ti preporucio neobee. Kod njih sam dva meseca, i nemam neke vece zamerke. Download se krece oko 27KB, o 32 mozemo samo da sannjamo jer to je kako sam ja shvatio teorijski maksimum, koji je u praksi neostvariv. Za ovo vreme imao sam mesecni protok oko 13 GB, i niko mi nije rekao "mnogo skidas". Dva puta nisam mogao da se nakacim , jedanput su mi u teh. podrsci rekli da Telekom izvodi neke radove ( valjda unapredjuje ) , a drugi put su mi samo trazili user name i rekli da ce sada biti OK ??? I ja kada sam birao kod koga da uzmem ADSL, prevagnulo je to sto su najjeftiniji, a i nema nikakvih drugih troskova , sto sam primetio da kod vecine drugih ( otvaranje naloga, iznajmljivanje modema itd..)
Razmisli i o PTT, imali su ponudu za prva tri meseca po 1000 din , a za tri meseca ko zna sta sve moze da se promeni. Pozdrav

slazem se, ja sam kod neobee 6 meseci i nemam nikakvih zamerki. :)
 
Ćale:
Kakva su iskustva sa Sezamom?
Potpisao sam ugovor sa njima 26.06. i cekam uredjaj.
Pazario sam 256/64 flat varijantu-isto je 1790 dinara,neko je u temi vec spominjao tu cifru.
Ima li ko ADSL kod njih i kakva su iskustva?
Ja sam se vec nanervirao sto moram toliko da cekam uredjaj.


Koristim vec 6 meseci pomenuti paket kod istog provajdera u flat rezimu...
Jako sam zadovoljan imaju stabilnu vezu ,flat je rezim kod koga je neogranicen protok tako da se moze za mesec dana ,koliko traje pretplata, skinuti mnogo toga, jako zahvalno resenje...
S`obzirom da sam do pre 6 meseci bio dial-up korisnik ovo je pravo otkrovenje...

Vidim da mnogima nije jasno sto se tice brzine protoka dn/up, problem je taj sto se veza deli za upload i download sto ce reci da ako je u pitanju 256/64 ,sto je realno 32/6, i nesto se uploaduje brzinom od 6KB/s onda download ne moze biti veci od 26KB/s, dakle veza se deli...

Jos jedna bitna stvar barem kod sezampro-a je: ako koristite neki program za P2P eMule, Imesh ,Torrent-i ,dakle u tom slucaju obavezno podesiti parametre za vezu u opcijama tj podesavanjima jer ako se to ne ucini moze doci do "probijanja" protoka i pucanja veze jer zapravo taj protok jeste ogranicen (256/64, 512/128 itd)

Ovog meseca sam skinuo preko 20GB...

Pozz

p.s. Da li neko moze da mi posalje link ili ako ima prevode za seriju "The Sopranos" 5 i 6 serijal, u napred zahvalan i izvinjavam se ako sam zloupotrebio ovu temu :o)))
 
Ovaj flat 256/64 sto sam uzeo kod Sezama radi extra.
Ni jednog trenutka nisam prestao sa downloadom...i brzina istog ne pada ispod 25kbps.
Uglavnom je od 25 do 30 kbps.
A za to vreme normalno surfujem.
Mada,kada downloadujem preko nekog P2P programa situacija je potpuno drugacija.
Od surfa i downloada zajedno nema nista.
Ne znam zasto.
Iako recimo eMulu ogranicim protoke opet se stranice i u Firefoxu i u Operi ocajno otvaraju.
Ne znam sta je u pitanju.
 
Misha :.:
Vidim da mnogima nije jasno sto se tice brzine protoka dn/up, problem je taj sto se veza deli za upload i download sto ce reci da ako je u pitanju 256/64 ,sto je realno 32/6, i nesto se uploaduje brzinom od 6KB/s onda download ne moze biti veci od 26KB/s, dakle veza se deli...

Nisam siguran da to bas tako funkcionise, konkretno meni trenutno pokazuje Downstream 220kb/s , upstream 40kb/s , sto u zbiru cine vise od 256, bez obzira da li imam upload ili ne download ne prelazi 220kb/s iliti 27.5KB/s ???
 
absonic:
Bas sam se zagrejao za uzimanje ADSL...
Iako bi mnogi rekli da mnogo pitam, mene interesuje je l' sve to sigurno...
Trazio sam trazio i nekako mi se kod Neobee-a cini najpovoljnije
1500 din, ne mere protok podataka...
Ali opet kada po netu citam kako znaju ljude da zaebaju, pa ipak se dvoumim...
Citao sam recimo da je jedan lik kod nekog provajdera uzeo kablovski net bez merenja protoka i skidao skidao jedno 10 dana kad bum - brzina nikako da predje 1 kbps...
Nazove on sluzbu za pomoc (inace mobilni telefon) a ovi mu kazu da je previse skidao ?! :confused:
Malo sam se udaljio od teme, ali ajde...
Znaci, da li je neko imao iskustva kod Neobee-a... Koliko brzina protoka zavisi od lokacije, i da li uopste zavisi od lokacije?
I sl...


Boli te kara...

Meni su rekli da kod mene ADSL "ne moze" ;)... :(
 
HeBePoBaTaH_:
Ja imam 768Kbps na Sezamu i zadovoljan sam.
Sam uredjaj, odnosno HomeDSl modem je kršina kineska, to im je najveća zamerka, dosad lično nisam imao problema, videćemo, vreeeeme će pokazati..
Ja na eunetu imam Sagemov modem. I problema nemam.
 
Ćale:
Ovaj flat 256/64 sto sam uzeo kod Sezama radi extra.
Ni jednog trenutka nisam prestao sa downloadom...i brzina istog ne pada ispod 25kbps.
Uglavnom je od 25 do 30 kbps.
A za to vreme normalno surfujem.
Mada,kada downloadujem preko nekog P2P programa situacija je potpuno drugacija.
Od surfa i downloada zajedno nema nista.
Ne znam zasto.
Iako recimo eMulu ogranicim protoke opet se stranice i u Firefoxu i u Operi ocajno otvaraju.
Ne znam sta je u pitanju.

Ni meni IE ne radi dobro kada nesto downloadujem, probaj OPERU , ja koristim ver 8.51 i nekako ide, sporije ali ipak ide
 
kad smo vec kod ADSLa ja sam iz NSa i zanima me KOLIKO TREBA DA CEKAM NA J*B*NI port.....ja sam inace centrala centar i taman kad sam mislio da cu dobiti net rekli mi da nema slobodnih portova... :-(
 
e sad ja upadam sa mojim iskustvima...
ja ovaj ADSL izgleda za zivota necu dobiti. U sredu su mi javili da je odobren adsl, ali da nema modema... burazer sa kevom ode u petak da to pokupi (ja nisam bio kuci svo vreme, tako da je burazer sve povezivao) i ne radi. nazovem tehnicku podrsku, kazu najverovatnije modem neispravan. ode burazer opet u subotu da zameni, modem radi, ali opet konekcija ne moz' da se uspostavi!
opet nazove tehnicku podrsku, kaze problem je do telekoma, mi smo ih obavestili ekipa izlazi na teren u ponedeljak ili utorak. i ja cekam do tada, a oprema mi je u kuci i sto je najgore gledam, a ne mogu da koristim.
dakle, da sumiramo, zakljucak price je >>> jeb_em ti telekom
 
kessa:
Ni meni IE ne radi dobro kada nesto downloadujem, probaj OPERU , ja koristim ver 8.51 i nekako ide, sporije ali ipak ide

Operu i koristim...probao sam i firefox,ista stvar.IE ne koristim.
Biće da nije do browsera već do samih p2p programa...verovatno uzimaju kompletan protok za sebe...
 

Back
Top