ABA liga 2021/2022

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zvezda-radnicki-krk-185.jpg
 
У Црној Гори се узбуркало, распламсале су се страсти, ту мало фали да измакне контроли. Бићу уз наш народ у ЦГ увијек наравно, знам да је и ова клика клептомана која је узурпирала власт у ЦГ сваком пасјалуку склона, и та злоупотреби спортску утакмицу зарад својих неких циљева, да режира инциденте и хаос на утакмици како би се додатно све то узбуркало.
И наравно да сам у сваком окршају било којег српског клуба и милогорског режимског пројекта на страни српског клуба, међутим овдје се требало и морало изаћи на паркет. Спорт мора бити и изнад политике и изнад неких игара у позадини спортских мечева. Евентуално ако су имали сазнања да ће животи играча бити угрожени, безбједност играча мора бити на првом мјесту, и само тада је ова одлука исправна, но искрено сам скептик, а вјерујем и да су највјернији навијачи Звезде скептици да је то у питању.

Прије 3 и по године, наша национална селекција У-18 под изговором да страхује за безбједност клинаца, послала је допис да наши клинци неће на ЕП. Сви су тада подржали ту одлуку, једини сам на порталима тврдио да је то и погрешна и јако лоша одлука и да то није та прича већ да су у позадини политички мотиви, мало крупнија игра. Испоставило се да сам у праву, јесу били политички мотиви, а како то и бива, ороз који први закукуриче заврши у лонцу, наши су касније јако лоше прошли. А и иначе постоји та нека космичка правда, барем када је спорт у питању, ако спорт користите као средств да би остварили неке циљеве, политичке или друге, бићете сурово кажњени.

И Звезда ако је овдје побркала приоритете, ако је спорт ставила у службу политике или неких других циљева (понављам, ако су стварно животи били угрожени, у том случају је исправна одлука), биће сурово кажњена, не од стране АБА, то је маргинално, него на спортском терену, у спорту то тако иде, све се враћа, све се плаћа.
 
To više nije ni važno......ABA liga je potrebna ovim prostorima, potrebna je zbog buduće dece koja treba da zavole košarku, potrebna je jer smo zajedno jači, ali sa stanovišta Evrolige i Bartolomea jedini grad sa kapacitetom da MOŽDA bude domaćin nekog Evroligaškog kluba je Beograd, i umesto lige biće dovoljno da Partizan i Zvezda odigraju majstoricu za to takmičenje.....
Čak ovakav obim lige predstavlja glupo trošenje para sasvim neprimereno čak ni za nas bogatim slovencima, koji su Primorsku pustili niz vodu, ne želeći da mere čiji je veći u trci sa bačenim milionima evra na vikend igrače koji kao nekad Melosovi ili Diskotonovi pevači putuju ovim prostorima i žickaju poneku kintu.
Što se utakmice tiče, ne želim da ulazim u procene rizika, ali ako su igrači profesionalci, ima da igraju gde im se kaže, jer su plaćeni, a liga odgovara za njihovu sigurnost.
To što se tebi nešto ne svidja je sasvim drugi problem.
I to nema veze sa košarkom, čini se da su i Zvezda i Budućnost ovu utakmicu jedva čekali da obračunaju neke stare dugove.

Ono što mene boli, i na neki način i veoma ljuti, a nema veze sa košarkom, mada se i na nju odnosi, je to što gledajući unazad 30 godina, svi narodi na ovim prostorima su profitirali ne zbog svog položaja, ne zbog uredjanja svojih država, ne zbog svojih pozitivnih osobina, nego isključivo zbog postojanja mržnje prema Srbiji ili srpskom narodu.
I nebitno je šta smo mi radili, nebitno je da li smo mi u pravu ili ne, nebitno je ko je bio na čelu Srbije...
A zašto nas mrze?
I to sam pitanje postavljao, i nisam došao do logičnog odgovora.
Jesu to kompleksi iz prošlosti, ili je to u nedostatku istorije, lažni način za nacionalnu homogenizaciju?
Sve u svemu, ljudi odoše iz zemlje a zemlja, nevezano ko je na vlasti sve više i više tone u izolaciju, ma kako to izgledalo.
A opet gledam sad Ćirilicu kod Marića i ono svešteno lice(slušam ga ne gledam pa ne znam koji je ) koje sve okolo naokolo, ništa konkretno, sve ovo je prvi korak oni će posle, u planu im je, žele, a ustvari izgleda da najviše boli plaćanje poreza i evidencija prihoda.
A opet diglo se pola Srbije da brani du.pe i liksuzna vozila sveštanstva SPC..Baš smo lud narod..
 
Coravi i Bokan se bore za prevlast nad ABA-ligom, ko ce kome. Dok ostali gledaju svoj sitni opstanak, ili slusaju pretnje ili preporuke.
Neka, tako i treba - ako ce da gledaju.

I naravno da Panteri ne smeju dole posle onog sto su priredili na kraju prosle sezone. Prpa, jbg. Al' zato navijaci jos jednom odbranise srBstvo pred ambasadom. :worth:
 
Zanimljivo.........
ABA liga je kaznila Zvezdu zato što je poslušala savet svoje države, tačnije bezbednosne agencije svoje države?
Znači jedna privatna firma, čiji je deoničar i Zvezda, pljuje po proceni obaveštajne agencije Srbije?
I to jedna firma koja nema neke odnose ni sa FIBA a još manje sa Evroligom, gde je izgubila garantovano mesto, iako kvalitetom to uvleiko zaslužuje.
Naravno sad će prepucavanja na relaciji Partizan - Zvezda, koje sam ja davno prerastao, ali uistinu mislim da su ovaj put preterali (čelnici ABA lige) te da treba da dobiju po nosu.
Čak mislim da će biti velika sramota za Zvezdu ako ovo prećutno prihvati.
 
Bezbednosne agencije, citaj Coki-Vucic. :hahaha: Validno kao kad bi Bokan i Milo narucili "procenu" da je sve nikad bezbednije. Prevazisao si navijacke podele, ali ovu dvojicu jos nisi. Boze me sacuvaj, regionalna liga treba da postuje sta klepeta jedan debeovski politicar i poremeceni predsednik i navijac tog kluba, sa sluzbama iza sebe? :worth: Oni treba da kroje ligu, da ruse i osnivaju, da drze jedan te isti klub u dva oblika, da dolaze i odlaze sa utakmica kad im se igra ili kad im se ne igra?

Inace, u pravilima lepo pise, sluzbeni rezultat i ako je moguce, da ekipa koja se neopravdano nije pojavila, moze da se izbaci iz daljeg takmicenja ukoliko je to moguce, a ovde je moguce. Tako da, ne znam sta se ceka? :cool:

Naravno, daleko je ovo od gotovog. Coravi je napravio celu ovu predstavu verovatno sa ciljem da se preko naprednjacko-porodicne linije ukljuce i ostala 3 srpska kluba i da se ABA-liga konacno i unisti, posto je izvesno da uskoro nece nicemu ni sluziti, bar u ocima tih kriminalaca.

Sve je moglo biti drugacije da je liga drzala za sebe i zasluzeno i drakonski kaznila proslogodisnje finaliste koji su zakuvali atmosferu do ivice linca, zbog cega sada postoji "bezbednosna" opasnost pred svaku utakmicu. Ali posto se to nije uradilo, i posto su ovu ligu osnovali Covic i Djilas, a ostali mafijasi poput Bokana prihvatili jer im je to iz nekog razloga odgovaralo, to je sto je.

PS: Ako Coravi odluci da mu se ipak igra, koliko li ce ovi mucenici iz FMP2 morati da padnu u formi da bi dovoljno utakmica izgubili... :hahaha:

I posle mi pricamo o regularnosti lige.
 
Poslednja izmena:
Bezbednosne agencije, citaj Coki-Vucic. :hahaha: Validno kao kad bi Bokan i Milo narucili "procenu" da je sve nikad bezbednije. Prevazisao si navijacke podele, ali ovu dvojicu jos nisi. Boze me sacuvaj, regionalna liga treba da postuje sta klepeta jedan debeovski politicar i poremeceni predsednik i navijac tog kluba, sa sluzbama iza sebe? :worth: Oni treba da kroje ligu, da ruse i osnivaju, da drze jedan te isti klub u dva oblika, da dolaze i odlaze sa utakmica kad im se igra ili kad im se ne igra?

Inace, u pravilima lepo pise, sluzbeni rezultat i ako je moguce, da ekipa koja se neopravdano nije pojavila, moze da se izbaci iz daljeg takmicenja ukoliko je to moguce, a ovde je moguce. Tako da, ne znam sta se ceka? :cool:

Naravno, daleko je ovo od gotovog. Coravi je napravio celu ovu predstavu verovatno sa ciljem da se preko naprednjacko-porodicne linije ukljuce i ostala 3 srpska kluba i da se ABA-liga konacno i unisti, posto je izvesno da uskoro nece nicemu ni sluziti, bar u ocima tih kriminalaca.

Sve je moglo biti drugacije da je liga drzala za sebe i zasluzeno i drakonski kaznila proslogodisnje finaliste koji su zakuvali atmosferu do ivice linca, zbog cega sada postoji "bezbednosna" opasnost pred svaku utakmicu. Ali posto se to nije uradilo, i posto su ovu ligu osnovali Covic i Djilas, a ostali mafijasi poput Bokana prihvatili jer im je to iz nekog razloga odgovaralo, to je sto je.

PS: Ako Coravi odluci da mu se ipak igra, koliko li ce ovi mucenici iz FMP2 morati da padnu u formi da bi dovoljno utakmica izgubili... :hahaha:

I posle mi pricamo o regularnosti lige.
Vlast u ovoj državi je izabrana na izborima i prestavlja većinsku volju naroda ove zemlje.
Bezbednsna agencija je državna agencija koja radi procene bezbednosti za sve gradjane ove države.

To su ČINJENICE.
Kada informativne agencije recimo SAD, posle ovih sra.nja kažu svojim gradjanima da nije bezbedno putovati u Iran, koga će gradjani da poslušaju iransku informativnu agenciju ili svoju?
Sve ostalo je u domenu tvog odavno ispranog i bolesnog mozga.
Čuj garancije policije Crne Gore gde je sin jednog od njenih čelnika sedeo u prvom redu i pljuvao i vukao igrače?

Baš si gl.up, tolike godine spr.cao u du.pe, i ništa nisi naučio.
 
Cekaj, sam si rekao. Crnogorska vlast je izabrana na izborima, predstavlja vecinsku volju naroda te zemlje, a tu su i njihova policija i njihove agencije koje su garantovale bezbednost. Pre nego sto opljunes po drugome, poslusaj sta sam pricas, skocio si sebi u usta i pokopao se.

Naravno, taj argument pod capslockovanim "cinjenice" je upravo i napravljen sa cokijeve strane da bi manipulisao onima koji bas i ne razmisljaju, ili nece da razmisljaju, poput tebe. Cinjenica je da je njegov argument potpisan od strane sefa kabineta koji nema ingerencije da bilo sta garantuje na nivou drzave, a da se ne vracamo na ono sto sam prethodno rekao - coki je debeovski politicar, a sluzba je pod kontrolom navijaca Crvene zvezde na mestu predsednika/premijera, sve korumpirano i bolesno do srzi, i samim tim sve sto oni kazu je za svakog ko imalo razmislja pod debelim znakom pitanja.

Isto tako, kad vec pominjes, imali smo i preporuke koje su dolazile iz USA pre nesto vise od 10 godina, a u vezi paljenja USA ambasade posle samproglasenja nezavisnosti Kosova, a pred utakmicu Partizan-Efes. Sta su tada uradili americki kosarkasi, a sta Dejvid Blat? ;) Efes je dosao, odigrao utakmicu, a kosarkasi koji su slusali preporuke bezbednosne agencije svoje drzave su kaznjeni. Naravno, to je moguce kad je sport zapravo sport, a ne politika, sto nije moguce kada su u pitanju Covic, Vucic, Bokan i Djukanovic, tj cela ta korumpirana i kriminalna bagra.

Pogledajmo istini u oci - realna opasnost za srpski klub, kao ni za srpske estradne umetnike koji su se izredjali "dole" ovih dana, tamo ne postoji zbog politicke situacije (ili ne postoji u nekoj mnogo vecoj meri nego inace), pre svega jer su masovni protesti prosrpski, a crnogorska vlast je sakrivena u svojim kabinetima. Postoji realna opasnost samo za samoproglasenu Crvenu zvezdu, i to ne zbog politicke situacije, vec zbog skandala koji su priredili zajedno sa bivsom sabracom iz podgoricke Buducnosti. Naravno da Coki ne sme da ide vise dole, i zbog toga sto je velika opasnost da izgubi, i zbog toga sto je u prethodnom duelu pred navijacima u Beogradu ciljano izveo huligane (po ko zna koji put) da zastrasuju i napadaju protivnicke igrace, i napravio time korak dalje u ionako skandaloznim i neregularnim utakmicama kojima se on i njegovi fmp-ovi kite trofejima.

A ove "bezbednosne procene" su kao excell-tabele, mazanje ociju onih koji su ili glupi, ili ne zele da razmisljaju vec da forsiraju neku svoju "istinu" - poput tebe.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, sam si rekao. Crnogorska vlast je izabrana na izborima, predstavlja vecinsku volju naroda te zemlje, a tu su i njihova policija i njihove agencije koje su garantovale bezbednost.

***** te gl.upa i retardirana.
Kakve veze ima bilo koji klub van Crne Gore sa bezbednosnom agencijom Crne Gore?
Bezbednosna agencija Srbije procenjuje bezbednosne rizike za svoje gradjane, te ih savetuje da li treba ili ne treba da putuju u neku drugu državu.
Bilo koje lice koje se ogluši o to upozorenje ide tamo na vlastitu odgovornost, te ne može računati ni na kakvu pomoć državnih službi ukoliko dodje do problema.
Recimo da se na utakmici u Podgorici dogodilo da je neki od igrača povredjen, makar za vreme trajanja utkamice u bezazlenom startu ili skoku, bez ikakvih nepredvidjenih dogadjaja, bilo koje osiguranje bi odbilo platiti odštetu pozivajući se na preporuku BIA.
Da ne pričam kako bi to izgledalo kod nepredvidjenih dogadjaja, gde je sin jednog od načelnika policije koja je garantovala bezbednost, pljuvao i vukao igrače Zvezde.
Ali pazi tvoj retardirani mozak pravi paralelu sa američkim igračima iz Efesa koji su kažnjeni možda neigranjem ili raskidom ugovora, ali su svejedno isplaćeni do poslednjeg centa.
Mada teško tvoj retardirani mozak to može da shvati.....

PS: Posebno je zanimljivo što si postao i ekspert za bezbednost, čim pominješ neke excel tabele u proceni bezbednosti...Ostavi se toga, to je još komplikovanije od košarke, a tebi ni ona ne ide eto već više od deset godina.
 
Poslednja izmena:
Sta bi bilo kad bi bilo u covicijanskim mozgicima. O tome se trebalo misliti pre no sto se zaratilo do bolesnog nivoa koji je ugrozio celu ligu sa onima dole, a sada mogu samo da narucuju bezbednosne izvestaje od kafe-kuvarica i da hrane time botove i likove poput tebe. A u sustini, ne smeju otici dole da ne izgube u nezgodnom trenutku i dobiju jos pride po usima.

Naravno, to igraci i strucni stab. Podrazumeva se da Coronja ne sme da ide da kusa ista od svega onoga sto zakuvava.

U sportskom svetu, pomenuo sam na mnogo ozbiljnijem primeru kako se ovo resava. U kriminalnom, desava se ovo. Jbg.
 
Sta bi bilo kad bi bilo u covicijanskim mozgicima. O tome se trebalo misliti pre no sto se zaratilo do bolesnog nivoa koji je ugrozio celu ligu sa onima dole, a sada mogu samo da narucuju bezbednosne izvestaje od kafe-kuvarica i da hrane time botove i likove poput tebe. A u sustini, ne smeju otici dole da ne izgube u nezgodnom trenutku i dobiju jos pride po usima.

Naravno, to igraci i strucni stab. Podrazumeva se da Coronja ne sme da ide da kusa ista od svega onoga sto zakuvava.

U sportskom svetu, pomenuo sam na mnogo ozbiljnijem primeru kako se ovo resava. U kriminalnom, desava se ovo. Jbg.
Pa retardirani idiote naravno da bezbednosna agencija procenjuje rizik koji bi se mogao dogoditi u budućnosti, i na osnovu toga daje procenu.
Jok, ti ćeš da im kažeš da li je bilo sigurno ili nije?
Ti bolje znaš zašto oni nisu otišli dole? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Kažeš u ozbiljnom svetu.........U pravu si...amerikanci nisu došli u BG, utakmica je odigrana, neki od njih su dobili otkaze i isplaćeni do poslednjeg centa.......Kako su to onda kažnjeni?
Zato što nisu gledali narko dilere na čelu navijača Partizana?
 
Gde se može pročitati ta famozna bezbednosna procena BIA?
Misliš da lažu?
Misliš da je Čović slagao?
Pa evo svi portali prenose kako je Djukanović zvao NATO da se žali što Vučić dolazi u Crnu Goru da izazove haos, šta misliš kako bi iskoristio utakmicu ekipe za koju sam kaže da je državni projekat?
Ja sam 1000000000000000% siguran da je postojao scenario koji bi trebao da natera Srbiju da reaguje, pa da Milo kuka jačem eto Srbi su krivi.
Sasvim slučajno je problem sa Zvezdom, ne bi ni Partizanu dali da ide dole u takvim uslovima.
 
Da i da. Na osnovu pređašnjih iskustava.

Nema razloga da te procene budu tajne, gde je obrazloženje? Barem je ABA liga morala da dobije zvaničan dokument kao objašnjenje nedolaska, a očigledno nisu.
Pa u ovom slučaju ja mislim da ima razloga da budu tajne.......Ali dobro, sačekajmo nekoliko dana da vidimo da možda ne lažu.....
Prema navodima, gde je rečeno da su krenuli, pa se vratili, trebalo bi da je jasno da ih je vratila BIA, jer ako nisu ni hteli da idu koji će ****** u avionu?
Ili i tu misliš da Čović pravi predstavu?
 
Ti neces videti nista, sve i da ti coravi licno nacrta pred ocima.

I naravno da je predstava, i naravno da "procene" koje je coravi preko rsb-a pustio u javnost ne znace ama bas nista.

Setimo se samo onog finala Kupa 2013. u Kragujevcu, kada je izaslo navodno saopstenje policije koje je posle nekoliko dana opovrgnuto, i slicne stvari. Sve je to rezija coravog debejovca i njegovih kompanjerosa sa vlasti.

I kao, ABA-liga treba da slusa sta kazu Covic, Vucic, Djilas, korumpirane sluzbe Srbije i Crne Gore. :hahaha: Ima kod koga to prolazi, kao sto vidimo, ali... ne.
 
Kao neutralni posmatrač, čisto da pitam. Sa ili bez te procene, da li iko misli da su postojali uslovi da se ta utakmica u onom momentu odigra bez problema?
Budućnost je dala garancije da će Zvezda biti bezbedna, čak su imali i dopis od policije da to potvrde. Tih dana su Ceca i Čola pevali u CG, a ovde se predstavlja kao da je Zvezda trebala da ide u ratnu zonu. Takođe, Mornar je regularno igrao u Beogradu bez ikakve pompe, a mogli su isto da se ponašaju jer nije zastava Srbije paljena u Podgorici ali jeste zastava CG u Beogradu, uz divljanje navijača dan pre meča.

Po meni je sve ovo borba Čovića za političku dominaciju u ABA ligi, jer ovaj cirkus upravo tako deluje.
 
Poslednja izmena:
Budućnost je dala garancije da će Zvezda biti bezbedna, čak su imali i dopis od policije da to potvrde. Tih dana su Ceca i Čola pevali u CG, a ovde se predstavlja kao da je Zvezda trebala da ide u ratnu zonu. Takođe, Mornar je regularno igrao u Beogradu bez ikakve pompe, a mogli su isto da se ponašaju jer nije zastava Srbije paljena u Podgorici ali jeste zastava CG u Beogradu, uz divljanje navijača dan pre meča.

Po meni je sve ovo borba Čovića za političku dominaciju u ABA ligi, jer ovaj cirkus upravo tako deluje.

'Ajde da ne računamo garancije Budućnosti kao bitan faktor, pošto sam potpuno siguran da su slične garancije davali i ranije, pa svi znamo šta se dalje dešavalo. Drugo, nije ista struktura publike na Ceci i Čoli i na košarkaškoj utakmici Budućnost - CZ, gde već postoji prilična istorija incidenata. Takođe, Mornar je iz Bara i ne vezuje se politički za režim u CG kao Budućnost. Slično kao što Inter iz Zaprešića nije mogao da izazove tenziju kao kada bi CZ gostovao Dinamo ili Hajduk.
 
Uvek možemo da tražimo opravdanja i za jedno i za drugo, činjenično stanje je takvo da Zvezda jednostavno nije imala nikakav realan razlog da ne ode u Podgoricu, zato je utakmica registrovana sa 20-0 a klub kažnjen od strane ABA. Sve ostalo je spin i zamazivanje očiju.

Po stoti put je Čović iskoristio sport u političke svrhe. Jasno kao dan.
 
Uvek možemo da tražimo opravdanja i za jedno i za drugo, činjenično stanje je takvo da Zvezda jednostavno nije imala nikakav realan razlog da ne ode u Podgoricu, zato je utakmica registrovana sa 20-0 a klub kažnjen od strane ABA. Sve ostalo je spin i zamazivanje očiju.

Po stoti put je Čović iskoristio sport u političke svrhe. Jasno kao dan.
Još uvek to ne znamo.........Ne vidim nijedan demant bezbednosne agencije.
A ako je procena BIA bila takva, onda je neodlazak apsolutno opravdan.
OK, ti smatraš da to nije tako i da Čović laže.....
Ajde sačekajmo još koji dan pa ćemo videti, posle sednice rukovodstva ABA lige......
Ako ne postoji ta preporuka, lako će se videti......
I dalje...........Ja baš i ne znam kada je to Čović koristio sport u političke svrhe, pa me molim te podseti na to.
Koliko vidim njegova politička moć nikada nije bila velika, sem na samom početku kada je bio u SPS-u..
Ovim ne mislim da ga branim ili da ga čak simpatišem, ali..Ja sam već u šestoj deceniji, prerastao sam to i ne mogu mrzeti nekoga zato što vodi drugi klub, koji je trenutno uspešniji (baš mislim trenutno)...
 

Back
Top