Quantcast

8 mart...

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
ja koliko se secam o tom muskarcu koga ti pominjes da je "izmislio" 8. mart, smo ucili jos u osnovnoj skoli

E pametnice, ako hoce da kazes da je Klara Cetkin rekla nesto poput : E od sada ce 8 mart biti dan zena, i svi muskarci ce da kupuju poklone zenama zato sto su se zene izborile za svoju samostalnost..pa onda ok, svaka cast, onda je Klara Cetkin najveca sponzorka istorije a ne borac za zenska prava. Svaka cast.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
Ja ne mogu da razumum bilo ciju arogantnost i bezobrazluk, pa cak i kod deteta, a ne kod odrasle osobe, da zahteva poklone i paznju...Samo to, pogotovu da odredi dan i kaze, e sada ces da mi kupujes poklone tog dana, ili da mi pruzas paznju, sta god...Hajde rodjendan da razumem, kao nesto neutralno ( u smislu svi ga imamo, bez obzira na pol, rasu, religiju ili bilo sta) a i tada ni od koga ne ocekujem poklon, niti da se seti. Lepo zovnes i kazes: Hej, slavim rodjosh, dodji na pice. JA CASTIM !!! Ne dodji i kupi mi poklone, izvedi me na veceru.

gost 313363

Poznat
Poruka
7.178
kojim delovima?
pa same razlike u polovina cine u odredjenim segmentima favorizovanje
muskarci imaju razvijeniju motoriku od zena npr, a zene su za neke finije stvari
to su opet prirodne razlike

У којим хоћеш, ја у животу нисам чуо "немој њега, мушко је", али сам чуо "немој, па женско је".. А да не причам о овим "модерним" институцијама које гурају те шатро "обесправљене" (жене, геј популацију итд итд) где год могу и колико год могу..

Знам да ће звучати смешно, али ево један пример.. Прошла сезона првог гласа Србије кад је била, Радовићка је била гост и једну песму је само одрадила и као супер, даје коментар и каже "ја увек гласам за жену, па како год да је" тако нешто, и ево питај кога год хоћеш око мене ко је био одма пре него што сам и видео такмичаре ја сам рекао да ће победити жена, а тек после сам сазнао да је довела чак и неке своје девојке из школе певања овога и онога.. И као што рекох нормално је да је мушка популација фаворизована у тешким да не кажем мушким пословима, али ми није нормално да послове које могу да раде сви бацају под неко фаворизовање овога или онога..

Ма да, ви сте само за оне фине, најфиније, па нисте ви ни блесаве..Знам и ја да је лакше радити у ординацији, као ПР, као уредник него возити камион, копати у руднику итд итд..

Но то уопште није битно, не желим више на ту тему.. Него да се надовежем на напоконов коментар.. Зашто би ми уопште славили тај дан? Какве он има везе са мушкарцима? Вас су изманипулисали и ви мислите да имате шта да славите и то ми је ок, славите, али што би неки мушкарац славио то, па још се оптерећивао шта да поклони, како, где, мсм не видим логику?

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
У којим хоћеш, ја у животу нисам чуо "немој њега, мушко је", али сам чуо "немој, па женско је".. А да не причам о овим "модерним" институцијама које гурају те шатро "обесправљене" (жене, геј популацију итд итд) где год могу и колико год могу..

Знам да ће звучати смешно, али ево један пример.. Прошла сезона првог гласа Србије кад је била, Радовићка је била гост и једну песму је само одрадила и као супер, даје коментар и каже "ја увек гласам за жену, па како год да је" тако нешто, и ево питај кога год хоћеш око мене ко је био одма пре него што сам и видео такмичаре ја сам рекао да ће победити жена, а тек после сам сазнао да је довела чак и неке своје девојке из школе певања овога и онога.. И као што рекох нормално је да је мушка популација фаворизована у тешким да не кажем мушким пословима, али ми није нормално да послове које могу да раде сви бацају под неко фаворизовање овога или онога..

Ма да, ви сте само за оне фине, најфиније, па нисте ви ни блесаве..Знам и ја да је лакше радити у ординацији, као ПР, као уредник него возити камион, копати у руднику итд итд..

Но то уопште није битно, не желим више на ту тему.. Него да се надовежем на напоконов коментар.. Зашто би ми уопште славили тај дан? Какве он има везе са мушкарцима? Вас су изманипулисали и ви мислите да имате шта да славите и то ми је ок, славите, али што би неки мушкарац славио то, па још се оптерећивао шта да поклони, како, где, мсм не видим логику?
E ali to ti je ona razlika za koju ce rado da se opredele . Kao zene su za fine poslove (uvali doope u kancelariju i neki muskarac da joj premesta namestaj svaki dan dok ona zaliva svoju saksiju), a muski su za onako muske poslove, da rntaju fizikaliju..Svaka cast..

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
E pametnice, ako hoce da kazes da je Klara Cetkin rekla nesto poput : E od sada ce 8 mart biti dan zena, i svi muskarci ce da kupuju poklone zenama zato sto su se zene izborile za svoju samostalnost..pa onda ok, svaka cast, onda je Klara Cetkin najveca sponzorka istorije a ne borac za zenska prava. Svaka cast.

optet neki macho zenomrzac
:lol:
necu ja nista da kazem
ne umanjujem niciju vrednost time sto je musko ili zensko
to sto ti pises su gluposti

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194

e bravo, to je stvar vec sposobnosti i karaktera nevezano za pol

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
optet neki macho zenomrzac
:lol:
necu ja nista da kazem
ne umanjujem niciju vrednost time sto je musko ili zensko
to sto ti pises su gluposti

E, to s'anje u fazonu, zenomrzac, muska svinja i sl, ostavi kod sebe, te gluposti kod mene ne pale. Ako neko nema argument, pa se hvata toga, zenomrzac i na taj nacin misli da iskljuci sagovornika. Na to mozes samo da dobijes: Aj ne ssseri. I aj pali, ako nemas pravi argument/

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
E, to s'anje u fazonu, zenomrzac, muska svinja i sl, ostavi kod sebe, te gluposti kod mene ne pale. Ako neko nema argument, pa se hvata toga, zenomrzac i na taj nacin misli da iskljuci sagovornika. Na to mozes samo da dobijes: Aj ne ssseri. I aj pali, ako nemas pravi argument/

ok
idemo logikom
ti nisi duzan nikome da kupujes poklon zato sto u komunisticko vreme, u od socijalistickog saveza tamo neka feministkinja trazila veca prava za zene, ZENE cija prava kao jedinke koja zivi i dise isti vazduh kao i muskarac, a samim tim i kao ljudsko bice intelektualno i na bilo koji drugi nacin, ima ista prava, a jedino je silom, ogranicavajuci te iste zene i stavljajuci u inferiorniji polozaj, sami muskarci postavili granice, vrednujes kao nekog ko se bori za svoje pravo glasa i obrazovanje.
ako je Mileva pomagala Anstajnu to ne znaci da je Anstajn bio pametniji od nje.
Stvar je sposobnosti da li ce zena da radi i sama stvara za sebe i svoje potomstvo ili ce cekati tamo nekog muskarca da to za nju radi
socijalnim i mentalnim razlikama stanovnistvo se deli na radno sposobne ili nesposobne
nemoj nikome kupovati poklone i nagradjivati za nezavisnost od muskaraca
onda se zapitaj, kakav si ti muskarac u odnosu na zenu, ako su ti tamo neke sponzoruse, jedva cekale i toliko zelele da im bas ti das poklon

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
ok
idemo logikom
ti nisi duzan nikome da kupujes poklon zato sto u komunisticko vreme, u od socijalistickog saveza tamo neka feministkinja trazila veca prava za zene, ZENE cija prava kao jedinke koja zivi i dise isti vazduh kao i muskarac, a samim tim i kao ljudsko bice intelektualno i na bilo koji drugi nacin, ima ista prava, a jedino je silom, ogranicavajuci te iste zene i stavljajuci u inferiorniji polozaj, sami muskarci postavili granice, vrednujes kao nekog ko se bori za svoje pravo glasa i obrazovanje.
ako je Mileva pomagala Anstajnu to ne znaci da je Anstajn bio pametniji od nje.
Stvar je sposobnosti da li ce zena da radi i sama stvara za sebe i svoje potomstvo ili ce cekati tamo nekog muskarca da to za nju radi
socijalnim i mentalnim razlikama stanovnistvo se deli na radno sposobne ili nesposobne
nemoj nikome kupovati poklone i nagradjivati za nezavisnost od muskaraca
onda se zapitaj, kakav si ti muskarac u odnosu na zenu, ako su ti tamo neke sponzoruse, jedva cekale i toliko zelele da im bas ti das poklon

Ama bre jel ja tebe ugrozavam necim. Ti si mene ugrozavala time sto si me nazivala zenomrzcem, ubacujes mi neke poluistorijske iz nekih knjiga napisane cinjenice, uopste nije tacno da su zene bile inferiornija bica. U stara vremena su bile klasne razlike. Ko god je bio niza klasa, bio je inferioran, a visa bio je superioran, i danas toga ima. Ti mene peckas svo vreme indirektno za to sto sam izjavio da ne treba da kupuju muskarci poklone zenama, samo zato sto je neki praznik. To je gotovo sa istorijom i prosloscu. ja sam vec druga ili cak treca generacij (posto su i obe moje babe bile zaposlene i imale ista prava kao i dede, i glasale)..na protiv u mom vremenu zene imaju vise prava i smatraju se u drustvu superioronijim i bitnijim od muskaraca, i mislim da je dobar deo toga upravo to favoritizovanje zena na osnovu pola;. Prvo ZENE i deca, ZENE ne moraju u vojsku do skoro, borbe za zlostavljanje ZENA (nigde za muskarce), raznorazni finansisjki fondovi za raznorazne probleme koji se ticu oba pola ali su samo usmereni na ZENE (protiv raka dojke, a rad prostate? gde je to? jel ima fond za to?) mediji koji siluju muski pol i prikazuju ih kao tupane, napanjene svinje, drustvena stigmata svakog muskarca koji kada god izbaci bilo koji argument slican ovome dobija: Zenomrzac i sovinista etiketu. To sto ti meni pricas, od toga je meni muka. Uopste ne vrednujem to, I Mileva je Ajnstajnova zena koja je jos jedna od onih koje se muvaju u akademskom drustvu da bi se osetile pametnijim. I ona je u to vreme imala svu prodju u nauci, sto nije sela i zagrejala doope, pa lepo napisala doktorat, nego je Ajnstajnu kuvala kafu dok je ovaj radio..gluposti zesce. Eto ti i Madam Kiri iz tih vremena, zena lepo radila, usla u to ( doduse da ne napomenem da je morala sebi ruku da ozraci da bi skapirala da postoji radijacija- veoma inteligentno, nema sta) ali sta sad..sta ces, jeste naucnik i svaka joj cast. A Mileve, i ostale me mani, jos jedan pokusaj radikalnih feministkinja da dobiju priznanje za nesto gde nisu mogle ni da prismrde. I necu da kupujem poklone, i i te kako ima da trubim protiv tih besmislenih postupaka koje zene direktno ili indirektno zahtevaju od muskarca. I jos jednom me nazovi zenomrzcem i ti i ja smo zavrsili sa razgovorom.

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
a jooooj
ako nisi ukapirao to za zenomrsca je bila sala covece
nisam ni ja za te praznike, jednakost se ne postize simbolikom vec radom, bilo kakvim
vis, meni su babe isto ko i dede bile intelektualno slobodne zavrsavale skole itd
to nije ni bitno
poklon je inace simbol naklonosti a u novije vreme materijalizam
ono sto je meni izazvalo ovo pisanje je da ti jedino, pricas i pises o necemu a ne znas bas te cinjenice zasto i kako se vrednuje i slavi taj 8. mart
a diskutujes o tome i pricas kako iz principa neces da kupujes polon
pa nemoj ko da ti neko trazi

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
Takve sale ne volim. Ja sam jako otvoren, o svemu mozemo da pricamo, da se zezamo, cimamo, prozivamo kako god, ali te vrste sala ne volim. Siguran sam da i ti imas svoj limit. Znam da si jako cool, posmatram te neko vreme, nisam ljut ili sta vec....A ja sam od onih koji niti vole zene niti ih mrze. Generalno ja ne mogu da imam emocije prema jednom polu i to mi je apsurdno...Sa politicko, drustvene strane jesam protiv jedne grupe zena koje pokusavaja da nafiluju neke ideje koje uopste nisu tacne...Ili se bori za ljudska prava ili nemoj opste, to izdvajanje pola je po meni zesce licemerje. Mozda je nekada bilo validno, danas nije..

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
svake ali svake godine neko postavi temu s pitanjem - šta da joj kupim za osmi mart...:I
ja pitam tebe šta ćeš da joj kupiš za osmi mart...?
mogu da se izjašnjavaju i žene...
hvala...
ne slavim ni sopstveni rodjendan, a ne druge praznike :confused: na poklone me nesto nikad nisu navikavali, ni kad sam bila mala, tako da mi i danas ne znace....osim toga vecina ljudi je talentovana da mi debelo promasi poklon, tako da radije izbegavam te muke i za sebe i za druge....srecom i gospodin mi je takav, tako da nema poklona i opterecenja. radije odemo negde da zajedno zderemo il pijemo :mrgreen:

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
Zasto jedan pol treba da ima nakolonost drugog? A nije ni obostrano..To je taj problem koji ja imam. Zasto ja treba da osecam da dugujem nekoj zeni nesto, ili jos gore da dugujem celom polu nesto samo zato sto su one zene a ja rodjen kao muskarac. Izvini ali ja sam ponosan na to sto sam muskarac i sto sam vaspitan da se pokloni ne traze, vec se dobiju iz zelje druge strane da ti da...

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
28.785
I mislim da je pogresno prikazano to slavljenje. Znam cinjenice nego otkrivam drugu stranu tih cinjenica. Naklonost? Samo porazmisli o toj reci i sve bi trebalo da ti bude jasno. Praznik naklonosti. Nije li to odvratno !!!!!

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Takve sale ne volim. Ja sam jako otvoren, o svemu mozemo da pricamo, da se zezamo, cimamo, prozivamo kako god, ali te vrste sala ne volim. Siguran sam da i ti imas svoj limit. Znam da si jako cool, posmatram te neko vreme, nisam ljut ili sta vec....A ja sam od onih koji niti vole zene niti ih mrze. Generalno ja ne mogu da imam emocije prema jednom polu i to mi je apsurdno...Sa politicko, drustvene strane jesam protiv jedne grupe zena koje pokusavaja da nafiluju neke ideje koje uopste nisu tacne...Ili se bori za ljudska prava ili nemoj opste, to izdvajanje pola je po meni zesce licemerje. Mozda je nekada bilo validno, danas nije..

ma daaaaj, malo sam ironicna ili sarkasticna ali mi namera nije nikad losa
niti favorizujem bilo sta ali sam misljenja da sposobnost ne zavisi od pola ali to je moje licno ubedjenje jer sam umela i bila sposobna vise nego neki mukarci
ne vidim nista lose u 8. martu i ako ga ne praznujem
zbog nekih mojih stavova i delujem feministicki ali nije to moj fazon

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.238
ne slavim ni sopstveni rodjendan, a ne druge praznike :confused: na poklone me nesto nikad nisu navikavali, ni kad sam bila mala, tako da mi i danas ne znace....osim toga vecina ljudi je talentovana da mi debelo promasi poklon, tako da radije izbegavam te muke i za sebe i za druge....srecom i gospodin mi je takav, tako da nema poklona i opterecenja. radije odemo negde da zajedno zderemo il pijemo :mrgreen:

e ajde ni sretenje

- - - - - - - - - -

74112106.jpg

0077

Elita
Poruka
24.745
svake ali svake godine neko postavi temu s pitanjem - šta da joj kupim za osmi mart...:I
ja pitam tebe šta ćeš da joj kupiš za osmi mart...?
mogu da se izjašnjavaju i žene...
hvala...

Nista..ako treba samo da joj kupim danas,onda necu ni to..
inace ne volim ovaj dan pijanih muskaraca,razuzdanih zena i neki polubljutav dan sexa

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.