37.000 plata - Dušan Bajatović

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.878
Tačnije govoreći, ukupna mesečna primanja, znači bonusi, premije, plate sa raznih upravljačkih položaja ...
Ustvari, ne razumem se baš odakle, ali reče čovek 37 hiljada. Najviše me alarmirala činjenica da je to rekao potpuno miran - znači da je njegov rad zaista toliko vredan.

Moram priznati, prvi put u životu sam posumnjao u svoj put. Evo čovek ne krade, ne laže, ne radi ništa protiv bilo koga, a ima toliku lovu. Ej !

Ja se držim svoje malene plate i (izgleda tešim) srećan sam kad predsednik časti neku kintu.

Dakle ne optužujem Duleta, ni sistem, ni sreću. Ne ! Samo razmišljam šta sam ja pogrešno ugradio u svoju ličnost ? Da li su me previše uplašili kada sam pre 40 godina počeo da se bavim privatnim poslom, te pobegoh u udruženi rad ?

Zašto sam ja tada shvatio da Srbija nije zemlja bogatih, da nije sreća biti bogat među sirotinjom ?

Šta mislite ?
 
Necu da gledam sat i po ovog.

Nisam ni ja hteo, ranije. On danas 37 somića ja ni soma.

Naravno da ne zasluzuje toliku platu, ne postoji drzavni posao u srbiji koji je zasluzuje

Ovo bih se odmah složio sa tobom, da smo još uvek u socijalizmu. Ali mi ga zamenismo kapitalizmom, si zaboravio, a tamo je ovo normalna kinta u uspešnoj firmi. I državnoj, jer mora dobre kadrove da sačuva od privatnog sektora.

Niti jedna osoba treba da bude na vise drzavnih poslova, 2-3 NAJVISE.

Hmmm, ljudi se razlikuju, znaš ? Ima pojedinaca koji zaista mogu fenomenalno da rade i deset poslova paralelno. Šta ćeš, da ih blokiraš i na njihova mesta dovedeš nekog goreg ?

Ok ako imaš nekog boljeg, ali ako nemaš ?
 
Da bi čovek dospeo do tih 'visina' mora da bude prevejana kapitalistička lešinarčina. Ali ne kao neki veliki ljudi tipa Nikolas van Hugstraten ili Rupert Murdok, nego na usrani balkanski seljački način. Ovaj Bajatović je pravi primer toga, on je kao Palma i Ivica Dačić. To je ta seljačka prevejana liga hohštaplera, nema nikakve estetike ni elegancije ni uzvišenosti nego samo beskrajno seljačko grabljenje tudjih resursa.
 
Nisam ni ja hteo, ranije. On danas 37 somića ja ni soma.



Ovo bih se odmah složio sa tobom, da smo još uvek u socijalizmu. Ali mi ga zamenismo kapitalizmom, si zaboravio, a tamo je ovo normalna kinta u uspešnoj firmi. I državnoj, jer mora dobre kadrove da sačuva od privatnog sektora.



Hmmm, ljudi se razlikuju, znaš ? Ima pojedinaca koji zaista mogu fenomenalno da rade i deset poslova paralelno. Šta ćeš, da ih blokiraš i na njihova mesta dovedeš nekog goreg ?

Ok ako imaš nekog boljeg, ali ako nemaš ?
Nije on uspesan menadzer, njegov posao je da podize ruku u mesovitim firmama gde odlucuje druga strana.
Firma koja je monopolista a posluje sa gubitkom nikako nije preporuka za sposobnost.
https://n1info.rs/biznis/predsednik-u-budzetu-100-miliona-vise-ali-ogromni-gubici-srbijagasa/
Istakao je da „dolazi da se plati 130 miliona evra za gas jer su ogromni gubici Srbijagasa“
 
Da bi čovek dospeo do tih 'visina' mora da bude prevejana kapitalistička lešinarčina. Ali ne kao neki veliki ljudi tipa Nikolas van Hugstraten ili Rupert Murdok, nego na usrani balkanski seljački način. Ovaj Bajatović je pravi primer toga, on je kao Palma i Ivica Dačić. To je ta seljačka prevejana liga hohštaplera, nema nikakve estetike ni elegancije ni uzvišenosti nego samo beskrajno seljačko grabljenje tudjih resursa.

Ja sam svoju ljutnju usmerio na svoju neobaveštenost. Nemaš ništa od pljuvanja po Bajatom.
 
Uspešna mu je karijera, i simpatična je ličnost. Priča mu je interesantna za nekoga kao ja, koji nikad nisam bio u lovu, ili imao šofera i kućnu poslugu.
A nebitan. Zamenjiv ko bilo ko drugi.

Osim ako nije.
Ko ga zaista drži?
Sigurno poseduje bogato znanje o tome čime i s kime se bavi. Ali da ima, toliko od državne firme? Je krađa...

37000 dnevno, nedeljno, godišnje, dinara ili maraka? Ukoliko je miks do 37000 eura godišnje to je malo..
A ukoliko je 37000 dolara nedeljno..

Eh.. trgovina na veliko...

Bar nema 50000 jer mu je vrv i ovo 37 malo...

Privatna firma je privatna.
A privatizovana državna firma ti je Srbijagas. Ili kako su nazvali Srbijavoz...
 
Da bi čovek dospeo do tih 'visina' mora da bude prevejana kapitalistička lešinarčina. Ali ne kao neki veliki ljudi tipa Nikolas van Hugstraten ili Rupert Murdok, nego na usrani balkanski seljački način. Ovaj Bajatović je pravi primer toga, on je kao Palma i Ivica Dačić. To je ta seljačka prevejana liga hohštaplera, nema nikakve estetike ni elegancije ni uzvišenosti nego samo beskrajno seljačko grabljenje tudjih resursa.
Jer mu dozvole.
Ko je tu seljačina onda?

Ova dva stranca imaju svoje firme, koje su usko uz javni interes.
A ovaj samo javni interes, nema svoju firmu. Kao i druga dvojica, bez pune a prazne politike su niko i ništa..
Sem što znaju sa onima s kojima sede..
Pevaju...

Ali svima prođe rok trajanja...
I tebi i meni, i pomenutima....

Bavi se politikom uspešno i bićeš deo javnog interesa, svpskog interesa...
 
Poslednja izmena:
pre vise godina, glavni menadzeri Folksvagena dobili milionske premije i otkaze tokom afere o emisji stetnih gasova kod VW-dizelasa , prilikom cega je Folksvagen izgubio 20 milijardi evra.
Hej narode, dobili premiju jer su svoju firmu strpali u ogromne gubitke...............!!!!!! To je moguce samo u kapitalizmu.
Al da pojasnimo kako bismo ukapirali da je kapitalizam i te kako logican i realan sistem.
Afera je isla sledecim putem: Amerikanci potkupili odredjene kljucne persone u mendzmentu Folkswagena koji su inicirali laziranje podataka na testovima, amerika "otkriva" prevaru, ceo svet je zapanjen, potrazivanja radi obestecenja kupaca 20 mrd dolara /evra, VW pred bankrotom..........stize ultimatum na adresu Angele Merkel, ameri su u stanju da uniste kompletnu nemacku auto-industriju ako............e to ako sada stupa na scenu: Merkelka biva ucenjena da napusti svoju polu-nezavisnu spoljnu politiku po pitanju americke spoljne politike..........Merkelka, pritisnuta ucenama iz vasingtona, popusta, prihvata sve sto ameri od nje traze ...........a njen naslednik Solc preuzima zateceno stanje odnosa nemacke prema americi i bez trunke razmisljanja sprovodi sve sto mu vasington naredi.......naravno, potpomognut desetinama miliona dolara na svom privatnom racunu, sto mu je "olaksalo" da donosi odluke u korist amerike a ne nemacke.
 
pre vise godina, glavni menadzeri Folksvagena dobili milionske premije i otkaze tokom afere o emisji stetnih gasova kod VW-dizelasa , prilikom cega je Folksvagen izgubio 20 milijardi evra.
...

Јесте ван теме, тј ово нема никакве везе са Бајатовићем
и маленом српском привредом,
али мислим да имам интересантан поглед на сва та "враћања аутомобила на дораду у фабрику"
која се дешавају последњих 10 година.

Прво што ми је улетело у око је да мало-мало,
нека светски моћна ауто фабрика враћа стотине хиљада аута
на дораду, из Америке у Европу, из Европе у Јапан,
из пикче материну у курат ћаћин !

Еееј, знаш колико то кошта ?
Враћају хиљаде тона хиљадама километара далеко,
због кварова типа "не затварају се пета врата како треба" !!! 😯😯😯

Мислим да се ради о једном маркетиншком трику,
показивањем колико си моћан.

Наравно да такве подвиге може да изврши само фабрика која је:
1. Лудачки поштена
2. Пребогата

Мала реклама, ха ?
 
Kakvih 37? Pre nekog vremena reko da mu je povećana. Pisale novine da ima 20 000 evra mesečno i 5 plata.

Преслушај окачени интервју, од пре пар дана је.
37.000 евра и каже да не узима све плате
(на много места је у управним одборима, негде је и председник)

Иначе ја верујем да он стварно добија много мање, до 7.000 евра,
остало даје странци која га је ту именовала (СПС)
 
Преслушај окачени интервју, од пре пар дана је.
37.000 евра и каже да не узима све плате
(на много места је у управним одборима, негде је и председник)

Иначе ја верујем да он стварно добија много мање, до 7.000 евра,
остало даје странци која га је ту именовала (СПС)
Da znam da je u UO. Znači povećao sa 20 na 37. Ne uzima sve daje stranci i ko zna gde još. Rusima itd.
 

Back
Top