1tb ssd disk se smanjio na 16gb

:kpozdrav: Uvek te je lepo videti, Blanki!

Optimista. :p

Devetka bese?
Ne duga, bre! :lol:
Takodje Mr No :lol:

Ako mislis na telefon :lol:

Mi 11i sa Snapdragon 888 azdajom 🐲, i dan danas kida :lol: Da nije baterije lagano moze da me sluzi jos min. 3-4 god :lol: A mi 9t pro je unikat, ne pada mu cena. Ali to je vrv. i poslednji xiaomi kojeg sam kupio jer su kinezi bas unakazili softver na 14. i novijim modelima al da ne spamujem temu :lol:
 
Jel nov i polovan? Na tom krademprodajem sajtu sve sami lopovi i prevaranti. Bukvalno na sve moguće načine pokušavaju da prodaju polovno kao novo, polomljeno kao ispravno itd. Zadnji ološ.

Jel nov i polovan? Na tom krademprodajem sajtu sve sami lopovi i prevaranti. Bukvalno na sve moguće načine pokušavaju da prodaju polovno kao novo, polomljeno kao ispravno itd. Zadnji ološ.
Ma kao nov..vrv sa AliExpressa..nema ni Marka..
 
Evo ovaj od 14.5GB
 

Prilozi

  • Scan 2024-05-10 23.42.23 page_0(1).jpg
    Scan 2024-05-10 23.42.23 page_0(1).jpg
    184,1 KB · Pregleda: 7
A jel mogu da uzmem npr običan ssd, da nije eksterni...pa da ga stavim u tu fioku za sad..i da ga koristim kao eksterni?
Može naravno ali mora da bude isti standard
Ljudi što je najgore pisalo je u početku 1tb..čak sam prebacio na njega nešto preko 20gb..posle kad sam ga formatirao spalo na 16gb..pa sad ne mogu vratiti ni ono što je bilo na njemu fajlova...cirkus hahah
Flešovan je da piše 1tb ali ima 16gb. Kreneš da kopiraš i on zaglavi jer misli da ima 1tb a nema gde da snimi.
 
Što je najgore..u početku sve normalno radilo
OK Hajde da probamo jos jednu stvar mozda imas srece

Otvori CMD kao Admin


1. kucaj DISKPART

2. Trebao bi da se pojavi diskpart CMD prozor u njemu kucaj list disk

izlistace ti sve diskove koje imas npr Disk0, Disk1, Disk2 ... itd....

Pronadji svoj eksterni hdd i ako je npr. tvoj eksterni disk sa kojim imas problem Disk 2

kucaj Select Disk 2


Nakon toga kada si izabrao taj disk kucaj clean

Ova komanda bi trebala da obrise sve particije na njemu i napravi kompletan disk kao unallocated space

Zatim kucaj create partition primary

Ovim si napravio particiju i trebala bi da izadje poruka da je operacija successful ako je sve kako treba


Zatim se vrati u My Computer i pogledaj koliki ti je kapacitet na disku i nakon toga ga formatiraj.
 
OK Hajde da probamo jos jednu stvar mozda imas srece

Otvori CMD kao Admin


1. kucaj DISKPART

2. Trebao bi da se pojavi diskpart CMD prozor u njemu kucaj list disk

izlistace ti sve diskove koje imas npr Disk0, Disk1, Disk2 ... itd....

Pronadji svoj eksterni hdd i ako je npr. tvoj eksterni disk sa kojim imas problem Disk 2

kucaj Select Disk 2


Nakon toga kada si izabrao taj disk kucaj clean

Ova komanda bi trebala da obrise sve particije na njemu i napravi kompletan disk kao unallocated space

Zatim kucaj create partition primary

Ovim si napravio particiju i trebala bi da izadje poruka da je operacija successful ako je sve kako treba


Zatim se vrati u My Computer i pogledaj koliki ti je kapacitet na disku i nakon toga ga formatiraj.
16 Tb.

:think:
 
Ne bez sve sale DISKPART je najjaci disk management alat koji je preinstaliran na Windows-u iako je iz kamenog doba i nema interfejs :lol: , probao bih preko njega da osposobim disk da sam na njegovom mestu, preko njega moze da vidi i sakrivene particije i status samog drajva npr. detail disk ili list partition...

Meni se desavalo sa starijim fleskama da im vrv. cip pobrljavi i bace vecinu prostora u unallocated a samo manji deo oforme kao particiju, cak ih ni disk management nije video, ili ih oformim sa diskpart-om ili preko Linuxovog G-Parted - a

Nego sam morao da bacim pogled posto sam zaboravio komande :lol:


Bilo bi bezveze da ne proba, mada moze stvarno da bude da su mu uvalili corak cim kaze da je no - name brend :p
 
Pozdrav,

Kao što vidite u naslovu 1tb se smanjio na 16gb.
Naime imam 1TB Eksterni SSD, prebacivao sam neke slike. Povezao sam ga na telefon..pa mi je ponudilo da formatiram disk da bolje radi, tako nešto. Ja formatiram.
Posle udjem i vidim da piše da je kapacitet 16GB. Povežem ga i na laptop i tamo piše da je kapacitet 16GB.

Ima li neko ideju, šta bi moglo biti?
jeste smanjio se jer je sve poskupelo
 

Back
Top