Zenina familija

Aleksa76

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.248
Vidim da ima tema o svekrvama, zanima me zasto nema i tema o zenijom familiji
Jesmo li mi srpski muskarci nedodirljivi ili nam macho mentalitet ne dozvoljava da pisemo da su mnogi od nas zrtve agresije ;) zenine familije, posebno tashte.
 
Ima tema i o tastama,... pa se tamo iskukaj :)

Svi smo mi zrtve (ali, samo ako to dozvolimo) i svekrve i taste i familije s jedne i druge strane.
Ma treba ih se kloniti... u potpunosti,...
Mi jesmo.
U pocetku...
naljutili se opasno, jedno vreme nisu nas ni zvali, ali sada su se navikli (tj. oni sad misle za nas... "ma budale.." ALI MI IMAMO SVOJ MIR.

Ne znam kako da te posavetujem ako tvoja bolja polovina ne zeli da se odlepi od svojih i njihovih "dobronamernih saveta".

Znam ja vrlo dobro kako je to... secam se iz detinjstva... moji roditelji su bili zrtve, ali sami su krivi sto su to dozvolili!

Aj' srecno!
 
Jeco, hvala na savetima ;)
Ja sam slabiji takticar. Dopustio u pocetku mesanje...sve u nadi da ce prestati samo sa sobom
Pre mesec dana ispizdeo i isterao napolje:)
Problem je bio sto su trazili lovu...a kod mene se mesaj koliko hoces dok mi ne dirnes u dzep :):):)
Fazon je bio da su mnogo ulozili u cerku(skolovanje itd) i da je sada normalno da mi koji smo u inostranstvu saljemo lovu...dobijali smo primere kako svi to rade, spominjala se razna imena ljudi koji su napolju i cifre koje salju roditeljima..pa onda da se izdrzava sestra...mora da ima nvoe patike bla bla bla...pa je dosla bila da pripazi decu pa je bila misljenja da se i to treba platiti(iako je dobila avio kartu da dodje i poklone...po meni dovoljno)
Na moju opasku da imamo malu decu(blizanci od 10 meseci) i da ako njima saljemo moramo i mojima rece tashta da eto moji imaju a i da je to nije briga, ona prica za sebe.
Onda je izletela napolje(bila ovde u gostima)...pravac avion...
Lepsa polovina cuti o tom dogadjaju...nje mi je zao..al sta da se radi...
Izgleda shashavo al mene glava vise ne boli ;)
 
Ja sam za to da ih skroz odkacite. Lepo i kulturno nikako grubo. Znas kako se kaze sva vrata za sobom ostavi po malo odskrinuta . Cisto za ne daj boze.

U tvom slucaju presudna je tvoja supruga . Ona treba to da uradi , ne ti.

Po nekom mom vidjenju sveta svako od bracnih drugova treba da regulise pitanja koja dolaze sa te strane , i na taj nacin zastiti svoj dom.


Dakle , porazgovaraj sa zenom...ako ona nije u stanju to da resi , nema ti druge morasec da se zameris i da zivis sa tim da te tasta mrzi. Sto i nije neka muka ,jel da???
 
Ako mozete da odvojite neku paru vi posaljite.. ne znam u kakvoj su fin. situaciji, mislim i na jednu i drugu stranu,...
Ako ne cene to koliko mozete da pomognete... ma bas vas briga.
Popricaj ipak s zenom, mozda je i ljuta vise nego sto mislis... pa je umiri...
A sto se tice taste...E' NEK SI JE LANSIRAO!!!!!!!! :lol:
 
Paa...
Tako nekako je i bilo.
Moj tatica nije hteo da nju prihvati i onda sma ja to resio :) Probao lepo, nije urodilo plodom onda bio dosta grublji i veoma brzo je sve bilo ok(mladi smo se mnogo uzeli, ja 24 ona 21 pa su realno i imali razloga da pametuju) Sa mojom familijom nema problema, ja sve resavam...a posto rekoh da nisam takticar onda jasno kazem da ih mnogo volim ali da cu ih izbaciti napolje ako ista kazu :)
E njena familija
Prvo sam joj rekao da ona resi...kaze da hoce
Ona dodje i kaze im(mislim na njenu majku i sestru, njen cale je likcina samo takva, jedina mu je mana sto ne ume zenu da obuzda) i njena sestra se naljuti a majka kao razume..eto...emotivna je...nece vise.
Nakon 20 dana opet ista prica.
Sacekuje mi goste, ispraca ih...Lepo joj kazem da je i ona gost i da se tako ponasa...dobijem odgovor ako je rpavila klopu i uspremila kucu da onda nije gost.
Opet sam popricao sa lepsom polovinom, kaze rekla je, ne zna sta dalje da radi.
E onda ja kazem...i isteram iz kuce
Posle 6 godina pokusavanja da sve bude kako treba. Uradio sam to i po cenu razvoda i jasno rekao...
Lepsa polovina me je podrzala, zao joj je( a i meni je zao zbog nje) ali sta da se radi.
Bukvalno mi se nije islo kuci posle posla akda je ona tu....
jednostavno sam bio dosta mlad kada sam se upustio u brak i to se zloupotrebilo.

Zena je divna osoba ali ocigledno ne ume da zauzme stav...cim nesto akze dobija pricu " A mislis da je nama bilo lako da ti placamo Karice"



Da se razumemo, nisu oni beda da nemaju sta da jedu...da je dotle doslo sam bih slao lovu. Oni traze lovu za luksuz...treba im novi TV, mogli bi da kupe nov namestaj...a pusi se 3 pakle marlbora u kuci...mislims e majku mu...to je nekih 400 dinara dnevno..mzoe to i sa 150 da prodje..to je evc 100 eura extra mesecno..no dobro..
Onda treba njenoj sesti patikice, zamisli drugarica joj rekla kako je nije sramtoa, vec 3 meseca nosi iste...a mala ima 5 pari..u sustini vise nego ja :)
Dakle oko takvih stvari se radilo...kazem da nemaju ne bih pravio pitanje
 
Alekso, kao da te razumem... ( ovo mi je ono srbijansko "moz' da bidne, al' ne mora da znaci" :) )
Kao, jer na zapadu ti je tako - svako svoju kesu gleda, pare se ne pozajmljuju od prijatelja nego od banke, svako je odgovoran za svoje troskove... Zatim, kod nas je cesto tako da se primaoci navade na primanje, pa ako jednom ne das kao da nikada nisi dao... A trazioci su jos gori.
Ali, (ovo mi je sad druga nijansa tog "kao") ja kada bih imala ja bih dala, tj. pomogla bih mojima koji trpe nemanje i oskudicu. S druge strane, ne bih trazila ni od najblizih, poklanjanje love, makar UMRELA :), ne znam sta bi me nateralo da pozajmim, verovatno samo teska nevolja...
A posto znam neke bakice, strasno mi je slatko kad se hvalisu sta su sve dobile od dece (lonac za kuvanje na pari, onda ona "turbo rerna"...pa i neku novcanicu koju cuvaju za "ne daj boze"...) i razumem da im je vazan osecaj da ih neko pazi, brine o njima :)
 
zorab, razumem sta hoces da kazes.. i skoro se u svemu slazem,.. ALI
Kaze covek da imaju....
Pazili bi oni i brinuli o njihovim osecanjima... ali ne vredi ocigledno, sa njihovim iritirajucim komentarcicima jednostavno unose pometnju u braku... malo po malo, doci ce i do ozbiljnih problema.
Tu leka nema, mora se napraviti rez!
Za familiju.. oni ce uvek biti cicije, skrtice, nerazumni... itd.
Znam da zvuci surovo, ali mislim da je tako najbolje.
 
JECA VECA:
Ako mozete da odvojite neku paru vi posaljite.. ne znam u kakvoj su fin. situaciji, mislim i na jednu i drugu stranu,...
Ako ne cene to koliko mozete da pomognete... ma bas vas briga.
Popricaj ipak s zenom, mozda je i ljuta vise nego sto mislis... pa je umiri...
A sto se tice taste...E' NEK SI JE LANSIRAO!!!!!!!! :lol:

Zar stvarno mislis da neko ko je sam na zapadu(nemamo mi ovde tetke, strine, babe) i sa dvoje male dece treba da razmislja o problemima drugih?
Vec sam rekao, da nemaju za osnovno poslao bih, ne bih pravio pitanje
Ali da saljem 200 eura svaki mesec njenima...ne pada mi na pamet.
A njena majka bas to hoce
Kada sam joj rekao da bi mozda mogla da nadje posao odgovorila mi: " Sta, da radim za 200 eura, ne pada mi na pamet" :lol: a ovamo daj 200 evrica :)
I uz to, njima 200, mojima 200...ne ostade onda mnogo...
Licno jos od nikoga nisam cuo da mu neko trazi pare za luksuz a da taj ima malu decu.
Uvek sam mislio da su roditelji male dece ti koji dobijaju jer svi znamo kako je skupo tih prvih par godina

ZoraB

Mozda se nismo razumeli...
Njeni dolaze 3-4 puta godisnje, svaki put im se plati karta i dobiju poklone kada su ovde, naravno
A u medjuvremenu..da ne pricam dalje...ali pusi se strogo marlboro, 3 paklice...to je vec 400 dinara, tj 5 eura :) na tan
Ako neko u Srbiji mzoe da da 150 eura mesecno na cigare ne treba da kuka
Jednostavno osecam da hoce da iskoristi, non stop spominje neke njene komsinice kojima su cerke otisla na zapad i sada salju silne pare, te komsinice uzivaju...
 
hanibal77:
aleksa ne daj ni dinara:lol:
imas decu,misli na njih.prirodno je da se roditelj brine o deci finansijski,a dete o roditelju kad postane nemocan
ako hoce tv nek zapne,nije ti palo s neba:wink:

Opet, da nema tv ili da se stari pokvario ne bih pravio problem.
Pokusavam da docaramd a oni imaju iznad proseka za Srbiju, ona nece da radi, puse marlboro, bukvalko 3 pakle dnevno...glumi aristokratiju...
A sve pod plastom "Ja tebe volim kao sina"


Najnovije je...polovinom decembra zove njena sestra, videla je haljinu od 150 evra...pa da jojs e posalje da je kupi..treba joj za novu godinu.
 
jeste :), ja sam pozurila da pisem, a pojavili su se novi podaci...
Kao sto rekoh, trazioci su jos gori. A posto im to nije za 'leba, mislim da si postupio na pravi nacin. Oni su kod vas gosti (nije gazdarica da docekuje i ispraca), posto su robina dobiju i poklone, plati im se put... I tacka.
Uzasno je kada bi bliznji da te iskoristi... Jos mi je strasnije da se cini nesto za svoje dete (valjda sam mu roditelj, pa ga hranim i skolujem) kasnije hocu to da naplatim , pa jos u parama. Razumem da je postovanje i briga o roditeljima nesto najprirodnije, ali ucenjivace "ja sam za tebe to i to, sad ti meni moras ovo i ovo" ne treba tolerisati. Bolje je otvoreno rascistiti. Uspostaviti odnos na zdravim osnovama. Uf!
 
ZoraB, meni se iskreno pojavila sumnja u svoj karakter. Poceo sam bio da razmisljam da nisam human itd itd itd
Sve dok nisam video da hoce bukvalno da iskoriste....mislio sam u fazonu haj ok, mozda to tako treba..
Sada vise ni jednom karta nece biti placena i niko vise nece dobiti ni jedan poklon, pozajmicu, koriscen mobilni..bukvalno nista.
Bio sam pobornik normalnog odnosa...ali ne ide.
Uskoro idem u Srbiju na odmor, taj deo BGD gde su oni cu zaobici(osim akda idem na utakmicu Partizana, onda moram pored da prodjem al dobro, projuricu autom :))
 
Aaaaa teeeesko :)
Mnogo mi je lepo ovako da bih sada "oprostio"
Taman ne moram kod njih da idem kada idem na odmor :)
Primanje u ponovni zagrljaj...bilo bi sve bajno 5-6 meseci..pa bi onda opet krenulo "Aj daj 500 jevrejcica, treba mi za cipele" :):) No no! :)
Pa da mi opet ispraca i dopraca goste:)
 
Koliko mogu da primetim njima pare u stvari trebaju da bi pokazali komsiluku/drugarici/ljudima na ulici da "ima se moze se". 150e za haljinu??? Koju ce da obuce samo jednom osecam....to je bahatost i razbacivanje. I ako sto si im rekao! Kao sto ovde neko napisa - imas malu decu kojima te pare trebaju mnogo vise nego njenim bahatim roditeljima i familiji. Tih 200e mesecno mozes da skupljas da posle moze da skolujes svoju decu a ne da dajes za cigare i patike i debilni tv. E bre sad se iznervirah....koji nezahvalnici!
 
Jos jednom da dodam, tast je lik, coveka bas cenim i postujem...dosta se radi da on i ne zna..ili pak zna ali ne sme da reaguje ;)
Tacko Mackic, njima treba za mangupiranje
Sestra ide na Karice..ako sam dobro razumeo to je nekih 400 eura tromesecno+knjige+ispiti.
Oni hoce jednsotavno top za sebe, hoce da se mere sa komsilukom(zive u elitnijem kraju) ali da ne rade i da im se salje :)
More, sada cu se i ja iznerviram opet :))))))
 
Pa sta radi ta zena kad ne moze niko da joj se suprotstavi? Jel bije? Dobro, kapiram da sestri odgovara sto joj majka zicka lovu za svakojake gluposti, ali sta je sa ostatkom? Nije valjda tolika rospija?
 

Back
Top