Skandal sa Juventusom

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Juve in crisis as board resigns

The entire Juventus board has resigned after days of press revelations over embarrassing telephone interceptions involving its top management.

Italy's Football Federation is probing Juve general manager Luciano Moggi over allegations of collusion in appointing referees for Juventus games.

The club plan to hold a shareholders meeting on 29 June to replace the outgoing board.

Juventus could clinch their second successive Serie A title on Sunday.

The president and vice-president of the Federation, Franco Carraro and Innocenzo Mazzini, have already resigned their positions in the wake of the publication of the taps.

Moggi is at the centre of the probes which are looking into the operation of the GEA management company headed by his son Alessandro, which controls the affairs of almost 200 players and coaches in Italy.

On Wednesday, judicial sources in Turin said that Juve CEO Antonio Giraudo was under investigation for false accounting relating to player transfer deals.

Giraudo and Moggi are both members of the Juventus board but it was not immediately clear how the resignation of the board would affect their full time positions with the club.

Izvor: BBC
Hajde da vidimo te strasne tifoze kako ce ovo objasniti!!!!

Setite se sta se Fiorentini desilo zbog finansijskih nepravilnosti!
 
e, ne mogu da verujem, ono, to sa namestanjem ja standardna prica, pa kakva je samo nasa liga, ali kakvi su to idioti da su dozvolili da ih otkriju, bas su retardi.
slazem se da treba da ih kazne, ali ko zna cega jos ima u celoj prici, nista mi ne znamo.
u svakom slucaju, kako je posejano, tako ce i da beru (ili kako vec?)
 
Jeste da u Italiji svi namestaju,ali Juventus PREDNJACI! Ne secam se kada je neki sudija sudio penal protiv Juventusa u Seriji A! O ostalom da i ne govorimo.
Milan je ,cini mi se 1982 ili 83 bio izbacen u drugu ligu zbog SUMNJE da je namestio utakmicu...Naravno ne ocekujem da Juve izbace u drugu ligu...ali ako je sve istina onda bi bar trbali da im oduzmu bodove.
 
Ja pricam o penalu protiv kluba, a ne za klub. I nije isto suditi penal pri reultatu 2-0,3-0 i suditi penal na 0-0 ili 1-1...pred kraj utakmice.
Cela Italija zna da Jve kupuje sudije (vise nego ostali,mada i ako jednom samo kupis isto je kao da si ga kupio i 10x) i da niko osim Koline nije smeo da im svira penal.
 
koliko se ja secam nije,ali ti se seti sezone 1999/2000 kad je juventusu uzeta titula samo na sudjenje kad je osvojio lazio juventus je imao prednost 9 bodova 4 kola pre kraja pa su ga sudije unistile a posebno u poslednjoj protiv perudje seti se kise seti se terena gde je redjinina polovina u drugom poluvremenu bila pod vodom od pola metra a kolina nije prekinuo utakmicu i tako...
 
Ma ljudi, svi znaju da svuda ima namestaljki, pa kod nas najvise. Ali sve ovo je planski uradjeno. Znaju da ce Juve da pobedi Redjinu, pa sad smisljaju afere, tako je bilo i prosle sezone sa Kanavarom. To ti je fudbalska mafija. Neko prica da Juventus krade, a Milan kao ne.Pa oni pola golova daju posele 90 min. A nekad se utakmica oduzi i 96 min. dok oni ne pobede. Uostalom ko im je predsednik kluba. I prosle sezone su pokusali isto, da sprece Juventus da osvoji skudeto, kad su Ibrahimovicu (koji je bio u najboljoj formi) dali 3 meca neigranja i to protiv Milana, Lacija, i jos nekoga. O cemu mi ovde pricamo?
 
Pa vidi se da ti stvarno ne znas o cemu pricamo!
Ne prica se o tome da Juve namesta, nego postoje dokazi o tome, draga moja...
A posto vidim da nisi u toku, u pitanju je snimljen razgovor izmedju predsednika Juvea i predsednika fudbalskog saveza italije, gde se oni dogovaraju koje sudije ce da sude Juventusove utakmice!!!
A Milance je otvorio novu temu, jer je video naslov na b92 sajtu, da je pod istragom i Milan
Citao sam sad u novinama ko je sve pod istragom imenom i prezimenom
i nigde se ne spominje niko iz Milana
ali je zato kompletna uprava Juvea podnela ostavku, pod istragom su Bufon, Juliano, Kijelini i jos neko, ne mogu da se setim, kao i jedno 4-5 sudija
 

Back
Top