Boks sa čvrstim kacigama?

Mene zanima psihologija ljudi koji vole tuče i nasilje. Takvi su i hulgani. Ne kažem da si ti huligan, ali borba je borba. Ja više volim mir, spokoj, pesmu i drugarstvo umesto da se sa nekim bijem do besvesti i nesvesti.

Vidiš, ja volim mir, spokoj, volim da odem na čamac i slušam Olivera Dragojevića koji mi je i omiljeni pevač uzgred, ali volim i da se mlatim jer prosto imam dovoljan nivo testosterona.

Pa one kao borbe kada ti udaraš nogama ili rukama a on drži štitnike i prima udarce. Nebitno je.

Ja sam trenirao 3-4 meseca boks i terao me trener da uđem u ring u stvarnu borbu. Ja da se bijem i da me biju i da me posle sve boli i da budem modar bez ikakvog razloga neka hvala. Odustao sam i nikada se više niaam vratio jer sma ja išao tamo da udaram u džak i u štitnike koje neko drugi drži. Bolje je trčanje ili brzo hodanje, vožnja bicikla, niko nikoga ne udara i nema besa i agresije.
Bukvalno zavisi od osobe.

Oni koji imaju brzi puls, to tvoje trcanje je smrt i potpuno nezdrava stvar.

Za njih je bukvalno bezopasnije i zdravije da treniraju boks, nego da trce.

Mene zanima psihologija ljudi koji vole tuče i nasilje. Takvi su i hulgani. Ne kažem da si ti huligan, ali borba je borba. Ja više volim mir, spokoj, pesmu i drugarstvo umesto da se sa nekim bijem do besvesti i nesvesti.
Ја сам размишљао, као врло млад, којим спортом да се бавим. У игри је био бокс и рвање. Изабрао сам рвање.
Мени је тај спорт јако леп и врло племенит, као бокс.
Осим ова два спорта у игри су били и веслање, џудо и атлетика али испод ова два спорта.

Мени је бокс далеко "чистији" спорт него фудбал рецимо.
фудбалери се сви нешто грле, пипкају, мазе и сви су пријатељи, другови, браћа а на терену улећу најбезобразније и најпрљавије стартове једни другима са циљем да повреде противника и сви се нешто чуде када их судија казни и сви нису хтели и нису видели и нису знали.
У борилачким спортовима је све јасно или један или други. Дошли смо да се млатимо али по правилима па ко јачи и увек знаш шта да очекујеш од противника.

Tvrda kaciga je glupost...a boks jeste plemenita veština, ako je borba u granicama pravila, kao i rukomet i vaterpolo, znači raditi na pravilima i poštovati ih.
Dalje, u svim sportovima gde nastaju teska povredjivanja u okviru pravila, menjati pravila sudjenja i sudija.

Nisam, ali kod njega grubost postoji kao i u većini drugih sportova, a sve je manje grub, baš sam zimus gledao prvenstvo Evrope za muškarce, a boks je krvnički sport koji se zasniva na nasilju.
Ne gledas ti dovoljno dobro utakmice rukometa i faulove.Imas na netu pa pronadji spisak grubih sportova i videces,koliko je ispod boks na spisku u odnosu na rukomet.

Pričaj ti meni, Škrbić, Jovanović, Ratko Nikolić, Nenad Peruničić, Momir Rnić, Vujin... Ceo život pratim mušku rukometnu reprezentaciji a ponekad i žensku kada uhvatim.
Ma nemaju nikakve veze imena sa onim sto sam ti napisao.Probaj da kontaktiras sa njima,pa ih pitaj koliko je rukomet rizican sport.Licno sam slusao izjave mnogih njih po tom pitanju.

Back