Trovanje hranom

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Znam da se svako od nas barem po jedno "opekao" [otrovao] hranom

I znam da sve moze biti pogresno upakovano i pokvareno.......koliko smo svesni toga pri kupovini namirnica, da li proveravamo kako je upakovano i da li je datum vazeci. koliko smo oprezni danas po tom pitanju

ja sam davno mozda pre 10g imala priliku da zavrsim u bonici na ispiranju stomaka
od soka, gustog soka, koji sam popila u restoranu

Nisam mislila o tome kad sam ga pila, nije mi ni palo na pamet da proverim datum..............a vi????
 
a ja od piva, pre vise od deset godina i od tada ga ne pijem! bilo je u nekom restoranu, pivo prehladjeno, nisam nista osetio a sledecih 7 dana imao sam staklo u stomaku, od infektivne klinike do "drage savete", sve sam posetio i nista. cak i crni caj i keks mi je smetao do bola................uzas:(
 
danas mi se dete otrovalo sladoledom, proslogodisnjim .... Uzas, ceo dan proliv, povracanje, grcevi..
Inspekcija je u zamrzivacu pronasla da su Deltini sladoledi u toj prodavnici -proslogodisnji !
Inace, bavila sam se ugostiteljstvom zadnjh godina, i verujte mi: retko jedem u kafani ! Pogotovo salate, one se ne peru... za izbegavanje je i sav "decor" tipa persun, celer, i sl. Joj ne smem vise...
 
mahamaja:
danas mi se dete otrovalo sladoledom, proslogodisnjim .... Uzas, ceo dan proliv, povracanje, grcevi..
Inspekcija je u zamrzivacu pronasla da su Deltini sladoledi u toj prodavnici -proslogodisnji !
Inace, bavila sam se ugostiteljstvom zadnjh godina, i verujte mi: retko jedem u kafani ! Pogotovo salate, one se ne peru... za izbegavanje je i sav "decor" tipa persun, celer, i sl. Joj ne smem vise...
Ih... nemoj tako generalno! Ne plaši ljude bez potrebe!
Znaš kako... ima restorana i restorana. Mnogo toga sam vdela i sa ove i sa one strane i istina je da bolje ne znamo kako se hrana priprema, ali nije tačno da se salata i zeleniš generalno ne peru! na mnogm mestima se i te kako vodi računa o svemu tome, a o sladoledu da ne pričam...
 

Back
Top