Inat Srbije

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Prodje čuveno razdoblje uvredjenosti Srba što ispadoše najgluplja nacija Evrope.
Evo ovde jednog primera mudrosti.

Mnogo ljudi je trenutno isfrustrirano u Srbiji , većina radno ....Ljuti su što vlada ne radi svoj posao , što političari ne rade svoj posao....
Pa i oni otaljavaju svoj posao, samo ako mogu da budu neotkriveni.

Tako usled otaljavanja sve ispadne neorganizovano , sporo, teško ostvarivo...
Šalterušu zeza dinkić, ona zeza mene, ja zezam i usporavam nekog drugog jer me lažnim informacijama službenik dovodi u situaciju da izgubim dva tri sata onako iz zeze, u prodavnici na pitanje telefonom da li imaju robu uvek imaju , kad dodjete uvek je nešto drugo .....

Osveta i inat....
A opet ta ista šalteruša kad joj se pojavi dinkić ili neki drugi političar na koga je kivna što ne radi svoj posao (a ne rade, jer i oko bedema su se iz vodoprivrede Srbije stručna lica žalila još 2000 a ismejavali su ih....) , će TRČATI I TRUDITI SE DA MAKSIMALNO BRZO OBAVI SVOJU USLUGU.
Tako upravo onom ko je i "zaslužio da mu se otaljava , kad i on otaljava" neće biti otaljavano.....
A ostali će bezveze gubiti sate i sate, i umesto da vreme provede sa porodicom , da svi imaju više vremena , da ne žure ko mahniti i stoga i bivaju toliko frustrirani, ljudi će smanjivati svoje prihode, i gubiti vreme , intelekt, potencijal.

Ko se kome sveti, a ko kome uvlači.....Inteligentno....

P.S:
I gledam jedna dvostruka vrata , kako njih 30 tak proba da zatvori , malo pipnu i odmaknu se, bez stvarnog upuštanja u rešenje onoga što su započeli....bolje nego onih 30 tak što se nisu usudili da probaju.....Vrata ostaju otvorena i dalje....
 
srbi uopste nisu bili uvredjeni ni zasta a kamoli da ih je briga za tu glupost. ovde poturaju mnogo laznih sistema vrednosti i izgleda da je to bas iz gluposti. sta rade nasi pametni ljudi. nije valjda da nemogu da objasne narodu sta je dobro i korisno. nego to ti je ono sto sam ti ja htela reci sistem ucenja kroz patnju(losa iskustva). taj sistem kod amerikanaca prolazi zato sto su uvek imali trajni mir(osim sto su pobili indijance i prebili crnce na sve nacine...) nisu navikli da pate. kod nas taj sistem ne prolazi jer nas narod je naviko na patnju i ona ga uopste ne pokrece na to sto bi trebalo da bude cilj inteligentan zivot. ja mislim da je vaspitanje i obrazovanje glavno, mislim na profesore, nastavnike, ucitelje pre svega ipak bi oni morali biti bas sposobni i visoko visoko moralni, a roditelji da puno pricaj sa svojom decom i da im pre svega svojim primerom daju sigurnost i podrsku. sto se tice npr. nekih zabrana,ja mislim da bi one trebale da se detetu objasne(nije tacno da se detetu nemoze objasniti,a ne da se postizu batinama i slicnim

da li jos ko menja tekst kad ga vac posalje, osim meni. sta sad nije uredu? onda mi ukazite i na gresku. napisala sam sta sam napisala. posto sam vec nekoliko poruka ispravlala kazite mi sta nije u redu jel nisam po pravilima foruma?
 
Postoji nešto što se u pravu zove javno obećanje, tj. ako se objavi da je nagrada ili mogućnost recimo automobil sa klimom , a dobijete nagradu i automobil nema klimu , dužni ste(a ne hoćete nećete) da prijavite to inspekciji i eventualno podignete privatnu tužbu (to ako hoćete)....
 
Ima tema svrhu.....
Ako ništa drugo ono da onima koji se duvaju malko otvori oči.....

Neko reče iz podunavskih mesta pre nedelju dana, mi tonemo , a vi pojma nemate.
E , a kad bulevar vojvode mišića preplavi voda od 40 cm , odmah se sve sazna....

Preterujem baš da je toliko licemerno , ali nije ni daleko.....
 
Ipak da bude jasno , ovo nije tema o političkoj situaciji , već o mentalitetu ljudi,
nas samih ,
i ako bi hteli da razvijemo temu , došli bi i do muško - ženskih odnosa, i do obrazovanja i do zdravstva i do sajma automobila....i naravno do splavova....a tu su odmah i sponzoruše....godišta su im sve niža i niža.....kad me startovaše pre neko veče njih dve , a nemaju više od 12 godina....ostao sam šokiran.... ja jesam od 10 mislio na žene, ali na neki erotski i bliski način, ne ovako.....
 
Čuli ste za Njegoša, a i valjda nešto pročitali i shvatili!? Njegoš na samrti svom velikom prijatelju - Lazi Kostiću - je rekao "Znaš ti Lazo koji je naj veći problem Srba"? Laza ga upita "ko"?" E moj Lazo, sami Srbi"
Kako je Njegoš bio vrlo pametan, inteligentan i mudar čovek, ETO vam odgovor.
 
Ja sam se ismejao pre neki dan kad sam video da u pravosudju traze vece plate 50% razlog: veci obim posla!!! ( i to tako uredno i bez blama pise u novinama ). Poenta je -da li ljudi rade prekovremeno? - ne. Neko ih je konacno naterao da moraju da rade onoliko koliko su placeni, pa sad posto verovatno manje vremena imaju za novine, kasnjenja i odlazenja ranije sa posla daj plate, sta oni meni da radim!
To je samo jedan primer, a kako neko rece da ne bih zalazio u politiku evo malo o zivotu.

Takav stav da ce sve neko za nas uraditi ili ce se uraditi samo se odavno ukorenio u mnogima od nas pa dolazi do toga da neki kukaju i balave za devojkama, a ne smeju da im pridju ili odustaju i mire se sa sudbinom i posle traze opravdanja. U svemu je poenta potruditi se da bi se doslo do cilja. Pitanje je samo koliko to zelis i da li si spreman da nesto uradis...

pozdrav svima
 

Back
Top