Galerija na sajtu

Optima Net

Zainteresovan član
Poruka
187
Pravim galeriju za moj sajt, pa me zanima da li moze ovako da izgleda. :confused:

galerija.jpg



Znači, treba da izgleda ovako, a kad se klikne na sliku treba da je otvoru u FULL screen-u.
 
Nakon 3 minuta i 12 sekundi pretrage, evo linkova da se ne zamara tvoje velicanstvo:

FLASH:
www.flashrelief.com
www.webworksite.com/photogallery.shtml
www.slideshowpro.net/
www.layoutgalaxy.com/html/htmnewletter41-page1.htm
scripts.filehungry.com/product/flash/full_dynamic_flash_gallery

JAVASCRIPT:
www.alistapart.com/articles/imagegallery
www.cross-browser.com/toys/img_gallery_2.php
www.bigwebmaster.com/JavaScript/Scripts_and_Programs/Image_Galleries/
www.usabilityviews.com/uv006765.html

Ima jos milion ali tebe mrzi da trazis? Lakse je traziti "pametan" odgovor....
Volim takav pristup - ne mogu da nadjem - neka neko drugi radi za mene malo...
 
E pa, Pekicu, druze, nisam ja od tebe trazio da se cimas po internetu (googlu) i da kopiras ovde adrese, vec sam trazio da mi neko preporuci, ko vec ima iskustva sa tim. To sto si ti napisao mogao sam i ja sam sebi da odgovorim.

Google > Search [ image gallery ] > ENTER i iskopiram sve adrese koje imaju veze sa tim...

Meni treba galerija kao sto sam gore "uslikao", kao u ACDSee-u ili slična. Ako se nisi susretao sa sličnom nemoj ni odgovarati, naručito ne tako drsko.

Evo bas ovako kako je na sajtu http://www.gojko.co.yu/ . Za ovo cak i nije potrebna skripta za galeriju.
 
Ne znam ko je drzak, ali svakako bi trebalo da obratis paznju kako postavljas pitanja.
A onda odgovoris sam sebi "da i ne treba skripta za ovakvu galeriju", znaci nasao si?

Pa naravno da ti nije potrebna neka posebna skripta za bas takvu galeriju! Obicnim JavaScriptom ces to odraditi. Drugi puta postavi pitanje malo preciznije pa ce se lakse naci odgovor. Ja sam razumeo da ti treba nesto efektnije.
Mozes da nadjes na netu a pitas - sta? Da ti se od milion skripti i nacina prelozi milion-prvi?
Kazi tacno sta hoces pa nece biti nerazumevanja.
Sam si rekao da nisi uspeo da nadjes odgovrajuci. Zbog toga sam predlozio malo vise pretrage Googla, ima sigurno. A i nisi tacno rekao sta ti treba.
Ovako poredjanej slicice, pa da se klikom na njih otvori u full screen, mozes odraditi Javasriptom a primera ima koliko ti srce iste na internetu za to. Zato sam rekao da pogledas, ti gledao pa nisi nasao?

I odakle ti pravo da me oslovljavas prezimenom, da sam to zeleo, stavio bih u javni profil! Ovde komunicarmo nickovima! Da se razumemo, ne stidim se svog prezimena, ali ti zabranjujem da se njime koristis u komunikaciji! Onima za koje smatram da treba, uvek kazem svoje ime i prezime.
 

Back
Top