Kvark - emisija na STB

Ja bih te naucno popularne emisije i knjige zabranila. To posle slusa neki laik i misli da je razumeo, pa mi posle objasnjava ono sto ja strucno izucavam. U stvari nisu krive emisije i knjige nego su nasi ljudi stvarno neki.......................
Lepo rece meni jedna osoba, za sve je kriv Vuk Karadzic. Smislio pismo koje i debil moze da nauci, pa su sad svi more pismeni.
 
neogeo:
Ja bih te naucno popularne emisije i knjige zabranila. To posle slusa neki laik i misli da je razumeo, pa mi posle objasnjava ono sto ja strucno izucavam. U stvari nisu krive emisije i knjige nego su nasi ljudi stvarno neki.......................

kakve veze to ima molim te sa NASIM ljudima.
Te emisije su potekle sa stranih televezija.
Inace, nemam nista protiv tih emisija. Sta sad, ako neko hoce elementarno znanje o motorima sa unutrasnjim sagorevanjem, ne mora valjda da studira neke tehnicke nauke da bi znao to...
 
neogeo:
Ja bih te naucno popularne emisije i knjige zabranila. To posle slusa neki laik i misli da je razumeo, pa mi posle objasnjava ono sto ja strucno izucavam. U stvari nisu krive emisije i knjige nego su nasi ljudi stvarno neki.......................
Lepo rece meni jedna osoba, za sve je kriv Vuk Karadzic. Smislio pismo koje i debil moze da nauci, pa su sad svi more pismeni.
meni je to simpaticno.
crne rupe i onaj poznati levak, nikad to sam tako ne bih zamislio...
 
Emisija je super i one treba da postoje. Jednom sa citala neku knjigu od Dostojevskog, ne secam se koja je i on u jednom trenutku rece nesto u fazonu, eh kakav je ruski narod, samo kod njega moze da se desi da sede zajedno recimo jedva pismen covek i naprimer filozof i da ovaj prvi objasnjava njemu sta je u stvari filozofija. Ja se tu nasmejah i pomislih pa nisu samo Rusi takvi nego i mi. Inace lepo je da neko iz hobija prati astrofiziku i astronomiju, evo ima sad predavanja na planetareijumu, dodjite, jako je fino. Ja npr isto imam hobi-psihologija. Ali mi ne pada napamet da psihologu solim pamet i govorim mu kako on nema pojma. A normalno je ida laik nekad da ideju. Samo je rec o stavu.

E to sam htela da kazem. Samo sam karikirala. Cini mi se da su drugi narodi skromniji. A mozda i nisu.
 
..emisija je skroz ok..
..taman onoliko autistichno struchna da svako ko iole ima
neke opshte prirodnjachke kulture moze da je prati..
..ja igrom sluchaja uhvatila obe..
..bila intimno ponosna shto sam ih bar pratila i razumela o chemu govore..
..kao prirodnjak..sasvim druge struke..koliko god ta podela bila neprirodna..
..mislim da cu pokushati da se setim da pogledam i sledecu.. :)
..inache, popularne emisije i knjige o nauci, po meni, ne da treba, nego moraju da postoje
ako necemo da nas proguta opshta beslovesnost..
..kako da znash o chemu bi voleo da znash vishe?
..da ti se javi u snu?
..studirash sve po malo par godina dok se ne nadjesh u nechemu
ili ne popunish neku rupu koja te kopka?
..ma..
 

Back
Top