PITANJE ZA SVE

natam

Početnik
Poruka
41
Moje djete staro godinu dana ima vec 8 zubica.Jos pije na flasicu mlijeko i sokice.Citala sam da od flasice moze doci do kvarenja zuba.Polako ga ucim da pije na casu ali bez flasice nece da zaspi.Zelim da Vas pitam cime da odrzavam higijenu zuba svoje bebe,da li samo vlaznom gazom ili cetkicom sa nekim sredstvom i kojim jer mislim da je mali za pastu za zube? HVALA!
 
Imas one cetkice sto se navuku na prst i time mu lagano ocistis zubice. Mislim da je dovoljno, ja tako radim, i to bez paste za zube, jer dok su tako mali jos ne znaju da ispljunu. Moj sin je tek sa oko 3 godine naucio da ispljune pastu, a cerci (19 mes.) perem sa tom cetkicom za na prst. Imas u radnjama sa bebi opremom ili u apoteci.
 
Ako odbija cetkicu, dajte detetu uvece pred spavanje, posle svih obroka, da pojede malo jabuke. Ogulite je, i isecete kao pomfrit, i malo pomalo neka gricka. Ona lepo ocisti zubice.
 
Slazem se da jabuka lepo ocisti zube ali ona nije dobra da se jede pred spavanje jer dolazi do fregmentacije u zeludcu zbog zeludacne kiseline i onda dete moze da muci stomak.Gaza i cetkica za prst su dobar izbor.Ja sam tako radila sa svojim sinom.Pozdrav!
 
Постоје те дечије пасте за зубе које не морају да се "испљуну". Ја то дајем мом двогодишњем детету из, исто тако, дечију четкику којих има у беби радњама и апотекама. Сина сам, кад је имао 8 месеци, одвикла од флашице (постоје и те специјалне чаше са поклопцем са рупицама, да не би цурила течност на дете) и врло брзо се привикао. Пробајте и ви тако, бар преко дана, да се навикне. И да ... има да се купи Флуорогал у течном облику (са укусом јагоде) чиме се детету зубићи мажу са беби штапићем натопљеним том течношћу. То је јако важно да би зуби остали здрави и заштићени и то се ради увек на крају, пред спавање. Не сме воду да пије после тога.
А са прањем зубића смо почели у том периоду (годину дана старости). Није мали за то, него га полако навикавајте, може и на забаван начин да се то изведе. Пробајте!
Поздрав!
 
Моја мама каже да ми је зубиће испирала са лимуновим соком. Не знам тачно зашто, али она каже да тако треба.
 

Back
Top