Koliko radite na sebi?

sanja8603

Početnik
Poruka
3
Dakle...koliko vremena provodite radeci na sebi i u fizickom i u intelektualnom smislu? Koliko vremena je rezervisano za negu lica,tela,kose a koliko za citanje knjiga, informisanje o aktuelnostima,ucenje stranih jezika isl.?I sta se vise ceni danas:kada devojka ima ima dobar i zategnut stomak ili kada zna ko je napisao Karamazove?
 
pa ti koji ce da ti trazhe da zna$ za Karagmazove su kolateralna $teta..
bolje radi na sebi... meti silikone - napumpaj balone - podigni sifone :) Bidi zhenskinja jednom rechju! Niko ne ochekuje od tebe da se sprema$ za sletanje na Mars ili da zna$ nuklearnu $iziku. Da zna$ da skuva$ kafu i chaj i da lepo mrda$ zategnutom guzicom.. eto.. san svakog savremenog
 
Vise radim na intelektualnom usavrsavanju, ali pri tom ne i na duhovnom (Karamazove 100 strana -> ispit-> 100 strana -> ispit -> zaboravila onih 200 strana i 1000 likova koje Dostojevski nije bas morao da stavi...). I zahvaljujem majci prirodi sto mi podarila prirodnu lepotu. Mada, za prkoshenje sili gravitacije (zategnuta guza) mora rad rad i samo rad!
 
Nemam vremena trenutno za fizicke aktivnosti,..ali pocelo je klizanje pa cu da krenem ,...pred kraj godine sam preuzela dosta stvari sto sam htela da uradim...a to je uskoro zavrsavam fax,..polazem vozacki,ucim italijanski,..bas me briga za Guzu da li je zategnuta ili ne..
.kome se ne svidja neka je odgrize,..
do sada smo se lepo slagale nas dve a i ostali se nisu zalili,....tako da....
 
mmm svakodnevni mali rituali koji opuštaju... :wink:
Tuširanje, kupanje, masaže, spremanje, šetanje, kupovanje, čitanje, pričanje, slušanje, smejanje...
................
...................................................
:D :D :D

Koliko vremena?
Koliko god je potrebno...
 
Sve zavisi od toga koliko slobodnog vremena imam... trudim se da se sto vise druzim s knjigom...to mi je trenutno najvaznije...uskoro krecem na pilates i kurs informatike a u planu mi je i kurs stranih jezika...samo da uskladim vreme i da se bolje organizujem... :roll:
 
hmmm... recimo, oba podjednako. Volim sebi da ugadjam u smislu - kupke, mazalice, parfemi... Sto se tela tice, volim da budem u formi, pa se trudim da budem aktivna, i recimo, redovno radim vezbe za stomak.

A u intelektualnom smislu sam veci zaludjenik. Prvo, nikad dosta skole, sad sam na magistarskim, obozavam da citam, dajem brdo para na knjige koje volim, stalno nalazim nesto sto me zanima, pa istrazujem, i tako...
 
baki 75:
zameram sebi sto se ne bavim nekom fizickom aktivnoscu, jer posao mi je takav da sedim 8-9sati, volim slatkise koje dosta jedem, pa bi te kalorije trebalo potrošiti.
Ostalim stvarima sam zadovoljna. ;)


Isto!!! S tim sto ja i vise sati od tebe sedim na stolici. Svaki drugi dan provedem od 12-14 sati na stolici. I znam da MORAM uskoro da krenem sa nekim vezbama. I za slatkise sam ista kao i ti :)
Za ovo ostalo se trudim da nadjem vremena. Ali, uvek mi nekako zafali po par sati. Ipak nekako stignem i do frizera, i kod kozmeticara, i da procitam nesto, i da se druzim, i da se vidim sa nekog koga volim.... Samo se treba lepo organizovati, nista drugo....
 
sanja8603:
Dakle...koliko vremena provodite radeci na sebi i u fizickom i u intelektualnom smislu? Koliko vremena je rezervisano za negu lica,tela,kose a koliko za citanje knjiga, informisanje o aktuelnostima,ucenje stranih jezika isl.?I sta se vise ceni danas:kada devojka ima ima dobar i zategnut stomak ili kada zna ko je napisao Karamazove?

Paaa........jedanput nedeljno plivanje, jedanput u dve nedelje paintball sa prijateljima, sa knjigama baš nemogu previše da se pohvalim jer me posao ubija, svakog dana od 9-17 h minimum a skoro uvek duže.....tako da yebote baš sam bio iskren..........e a posebno zadovoljstvo mi je kada mi posle posla ostane snage za jedno piće sa nekim ko mi je drag........8)
 
Uh,bas ste me pogodile...Rad na sebi? Do pre 13 meseci sam bila opsednuta usavrsavanjem.Nisam bas bice od sminke ali stalno citanje strucne literature i pracenje beltristickih novina,bicikl na duge staze,planinarenje-opsesivno i teretana su bili deo moje higijene.Onda sam ostala u drugom stanju,prestala da radim i sela u kola.Ostao samo francuski.Rodio se Stefan pre 4,5 meseca i ja sam zaboravila na ogledalo.Onda,trebali smo na neku svadbu-ja kao da sebi dopustim 2 sata napolju,jer je u blizini......I onda se susretnem sa kosom u haosu,opustenim stomakom,nijednim komadicem sminke i odecom koja je od nekoga duplo tanjeg.....I vrisnu ogledalo-ko si ti zeno??????? Pa sam isla u maminom kostimu.......Nije kraj sveta,ali cekam duze dane,i da beba predje na taj 1 cvsti obrok ( jos uvek sam jedini izvor hrane) pa kad se muzic vrati sa posla da odjasem na svom voljenom dvotockasu ka suncu.Sat,dva.Pa,polako,dok me ogledolo opet ne prepozna.Do tada vredno citam kad god imam prilike da budem sama sa sobom,a svi spavaju.....
 
ustvari mene interesuje dal ce sanja da procita stvarno sve ovo sto su vredni forumahi napisali ...mozda bas sad jede 12-i ekler i pije 3 litar kokakole...i smeje se nashem zdravom zivotu...tralalal...tralalal...

e i ja sam jednom u zivotu zdravo zivela...hm..ali kratko..mami je mleko prestalo posle 45 dana buhuhuhuu..
 
klavirstimer:
Uh,bas ste me pogodile...Rad na sebi? Do pre 13 meseci sam bila opsednuta usavrsavanjem.Nisam bas bice od sminke ali stalno citanje strucne literature i pracenje beltristickih novina,bicikl na duge staze,planinarenje-opsesivno i teretana su bili deo moje higijene.Onda sam ostala u drugom stanju,prestala da radim i sela u kola.Ostao samo francuski.Rodio se Stefan pre 4,5 meseca i ja sam zaboravila na ogledalo.Onda,trebali smo na neku svadbu-ja kao da sebi dopustim 2 sata napolju,jer je u blizini......I onda se susretnem sa kosom u haosu,opustenim stomakom,nijednim komadicem sminke i odecom koja je od nekoga duplo tanjeg.....I vrisnu ogledalo-ko si ti zeno??????? Pa sam isla u maminom kostimu.......Nije kraj sveta,ali cekam duze dane,i da beba predje na taj 1 cvsti obrok ( jos uvek sam jedini izvor hrane) pa kad se muzic vrati sa posla da odjasem na svom voljenom dvotockasu ka suncu.Sat,dva.Pa,polako,dok me ogledolo opet ne prepozna.Do tada vredno citam kad god imam prilike da budem sama sa sobom,a svi spavaju.....
umrecu od smeha
a055.gif
 

Back
Top