Da li će Internet sve zapamtiti?

I ja to mislim, ali volim kad još neko to misli.
I sad čovek ne može da ne zamisli: kad bi sve bilo samo ljubav....kakva energija bi to bila i plus večna.
Ijao
.

Tako je. Ali to ne biva stalno, zato i jeste forum interesantan jer moze da bude "esktakt" pozitivnih osecanja, "pokretna slika" zaledjena u vremenu, naravno kad je pozitivna energija u pitanju i da se to prepozna. Ja sam se nedavno jednoj davnoj temi smejala kao luda kad sam je otkrila slucajno.

Da li ce nekad nekom u buducnosti da bude to smesno, nekom ko ne ucestvuje ili nije ucestvovao, ja to ne znam i ne mogu da znam, mozda je sve to samo splet okolnosti (trenutak, masta, "dogadjaj" raspolozenje, komika "situacija i licnosti".)

A volela bih da i nekad nekom u buducnosti bude okidac za pozitivno raspolozenje ili smeh, da oseti makar taj "duh".
 
Recimo, vid rimske kanalizacije za prociscavanje svesti kroz nesvest. Zapisano u eteru i istrulilo do neprepoznatljivosti, jer i nije potrebno vise.
Bilijarde lazi, zlih namera i dela,prevara i laznih osecanja odlazi u nepovrat da se ocisti ljudska svest i neophodan iako sirov korak do drugih nacina
razmene energije.
Konacan odgovor je da nista ne ostaje vec sa sobom nosi i druge otpade i cisti nase okruzenje.
 
jednom poslata količina energije u određenom trenutku, ne umanjuje se nakon gubitka intenziteta te iste,
ostaje zapis te poslane jačine, u suprotnom - nema ljubavi --> nema energije a ono što je bilo to se izbrisati ne može
jer takvi entiteti(kvanti energije) postoje sami za sebe nezavisno od narednih praznih paketa energetskih naboja


Enrgija ne postoji u Bogu. Energija je posledica kretanja infromacija a informacije postoje samo u domenu
Univerzalnog uma. Univerzalni um je projekcija. Sam Bog, apsolut ne postoji kao energetsko biće. Apsolut
je besprostorno, bezvremeno, bestjelesno postojanje u kojemu je sve prožeto svime. Postojanje nije energija,
ono energiju stvara pokretanjem sadržaja svijesti u njenu manifestaciju. Odatle nam u dimenziji, gdje je sve
već u kretanju, izvor kretanja nevidljiv, ali nam je učinak kretanja mjerljiv u energetskim nabojima i
pražnjenjima. I normalno je onda da energiju ne vidimo već vidimo dejstva kretanja koje se manifestuje kao
energetski naboj. Odatle, totplotnu energiju recimo, ne možeš vidjeti već osjetiti, što znači da je energija
osjetilni oblik kretanja. A šta se to kreće i šta se to pamti? Energija? NE. Naravno da se energija ne može
zapamtiti, pamte se informacije i obrasci kretanja is kojih će se opet, po želji, stvoriti energetski izrazi.
'Energetski paketi' stoga nisu energija već informacije koje se skupljaju u jednačine kojima nedostaje
određeni član kako bi se postavile u namjereno kretanje iz kojeg će se po želji osloboditi željeni efekat tog
kretanja ili energija.

Ljubav nije energija. Energija ne može stvoriti ljubav, ali ljubav može stvoriti energiju, i upravo sada je stvara
iz sebe. Ljubav je bezuslovno davanje sebe, a Sopstvo koje se daje mora znati šta ono jeste kako
bi znalo šta Ljubav jeste koja se uzdiže iz tog čina bezuslovnog davanja.

...

Internet ne pamti energiju već informacije. Zamisli samo da je internet energetsko skladište morao bi da
eksplodira... ali neće. Mašina može eksplodirati, jer se u njenom programu desio nekakav kuršlus, ali internet
(etar) ne eksplodira. Ono što se dešava pri eksploziji materijalnog centra dovodi do raspada i otpuštanja
i odatle do raspada interneta. Informacije se drže u paketićima samo dotle dok imaju nalog, dok su vezane
nekom jednačinom za određenu 'materiju' koja ima svojstvo pamćenja. Ali i ta 'materija' je dakako posledica
manifestacije neke etarske jednačine... Dakle, ne pamti se energija već se pamte informacije o nekom
događaju, doživljaju, pamte se jednačine koje su manifestovane u svoju čulnu vrijednost. Sve te informacije su
bestjelesna, bezvremena, besprostorna znanja o doživljaju, koja tek kad se uzdignu iz sjećanja 'materije', iz
njegog razuma, kao zapamćene jednačine prolaze kroz ponovnu manifestaciju, kroz kretanje, i kao finalni
efekat manifestuju svoj energetski oblik kojemu mi, posmatrači, svojim postavljanjem prema njemu dajemo
energetsko značenje. Ne možemo doživjeti nikakav energetski efekat ukoliko nemamo čula. Dakle, ono što
na eterskom nivou postoji, bez čula, jesu infromacije. Informacije su posledica kretanja znanja-o-sebi iz svijesti
apsoluta u manifestaciju duša (ideja). Duše su ideje s nepromjenjivom namjerom samorealizacje.

Odatle, nepresušivi izvor informacija, svijest, je ono što u neznanju smatramo energijom koja se ne može
uništiti. Energija i postaje i nestaje u svakom jednom trenu. Energija ne postoji u Bogu. U Bogu postoje kvaliteti
koji imaju svijest-o-sebi, dakle znanje-o-sebi koje će se pokretanjem u manifestaciju (ideje) uvijek, nepogrešivo,
ostvariti kao neki vid 'energije'. Do energije postoji put... kretanje informacija u prostoru. Pošto je Bog
bespostopran, prvo se mora stvoriti prostor, i konstantno se stvara, u svakom jednom sada. To je vječni proces.
Um niverzuma jeste praznina koja jedino u dimnenzijama razuma postaje prostorna. Energija stoga jedino i
postoji u dimenzijama, u razumima jedinki, nigdje drugdje. Energetsko polje je skup jedinki na elementarnom
nivou svjesnosti. To su tijela. Internet zavisi isključivo od energetskih polja. Kad se tijelo raspadne nestaje i
energetsko polje, tačnije, kad se energetsko polje rastvori nestaje i tijelo. Eterični zapis tog polja nestaje ali ne
nestaje znanje-o-sebi iz kojeg je to polje prvenstveno i nastalo. Znanja-o-sebi su nerazdvojivi dio svijesti apsoluta.
Svijest se ne može uništiti. Svijest se, uvijek ista, uzdiže prema nama-apsolutu, kada volju i pažnu vratimo u
sebe-apsolut. Za razliku od svijesti naša svjesnost postoji samo u ovom sada. U svakom sada u kojemu smo
postajući, ona se mijenja i postaje za toliko drugačija. Samo ono naše "Ja jesam" ostaje uvijek isto jer ne
ukazuje na trenutno stanje projekcije informacija, već na sebe-apsolut, koji kreira, posmatra i doživljava projekciju
(kreaciju) realnosti iz pozicije svog Ja.
 
ljubav je dualne prirode... i energija i stvara energiju
i uzrok i posledica

Duh postojanja je dualne prirode (Svijest i Svjesnost), a postojanje kao i Ljubav je samo jedno/jedna=apsolutno/apsolutna. U samom postojanju/apsolutu Ljubav je njegov način bitisanja u bezuslovnosti davanja svega svemu dok se u kreaciji Ljubav uzdiže (u nama) samo kada naš ego u potpunosti otvorimo prema cjelini što opet vodi bezuslovnosti davanja (sebe sebi, Ja Jastvu). Bezuslovno davanje ne zahtijeva energiju već zahtijeva otvaranje ega prema cjelini (Ja prema Jastvu). To nije fizička radnja te stoga ne zahtijeva energiju. To je posledica osviješćenosti ili pak nesvjesne predaje kontrole ega nad ishodom situacije. Energijom ne možeš do ljubavi ali ljubavlju dakako stvaraš energiju, odobravajući manifestaciju duše... odobravajući kretanje informacija u prostoru (odobravajući individualizaciju Jastva).
 
Mora neko i da lupa praznu slamu sta god to znacilo..a stvarno, sta znaci mlatiti praznu slamu?

- - - - - - - - - -

Cega to ima u praznoj slami za izmlatiti...:think:

Kumova slama. Kaže se prazna slama, valjda zbog oblika, nema smisla to raditi, iako se radi. A i dodaše dodatno objašnjenje...
Kao i većina korisničkog Ynterneta, nije da ne možemo bez toga ali smatramo potrebom.

Vidim tema se obradjivala dok sam bio odsutan...Rastvaranje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top