Odvažne cure

Eh, gde su ona vremena iz devedesetih i dvehiljaditih kad si je zvao telefonom, pa razmena SMS-ova, MSN, pa klecanje u kolenima, pa čekanje, prvi dodiri, upoznavanje sveta oko sebe, eksperimentisanje, uzbudjenje... danas su devojke jako odvažne i otvorene, i klinke i starije, a kako i ne bi bile kad je sve na izvolte, i informacije, i odnosi, i ljudi, i slike, i biografije na društvenim mrežama, i muzika... sve se jako brzo dešava, i neka klinka od 16 danas može da ima veće iskustvo nego neka osoba od dvadeset iz ranijih vremena. Ne znam da li se neko seća onih situacija iz prošlosti kad joj npr. narežeš na disk kompilaciju svojih omiljenih pesama, i daš kao poklon, zoveš je telefonom pa satima razgovarate... to je bilo dosta naivno ali je imalo svoju čar i neku poentu.

Ja se sećam onog romana Tri metra iznad neba, jako romantično i naivno delo, mnoge ribe su čitale to tamo dvehiljaditih, a danas bi svaka rekla da je to krindž. Vremena se menjaju, internet je nešto posebno, a i samom sebi sam smešan kad krenem sa onim 'u moje vreme' jer dosta dobro poznajem i generacije dosta mladje od mene, družio sam se s njima pre nekoliko godina, a i danas sa jednim likom, najboljim ortakom, i baš ih cenim. Ali imalo je i naše doba svoje lepote... kao što je npr. devedesetih i dvehiljaditih u pogledu droga bio jako aktuelan heroin, i EKV se slušao jako, pa i Moskri iz Prtija koji je bio težak pajdoman, a danas je krindž droga, traži se samo samo brzina - spid, kokain, ekstazi itd.

U odvažnosti postoji i drskost, ne ide jedno bez drugog. To se danas jasno vidi.

 

Back
Top