Grešnici pre poslušnih i pokornih ljudima...

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
Čovek neki imaše dva sina, i on reče prvome: sine moj! idi danas radi u vinogradu mome. Ovaj odgovori: neću, a posle se raskaja i otide. I pristupivši drugome, reče tako. Ovaj odgovori: hoću, i ne otide. Koji je od ove dvojice ispunio volju očinu? “ – „Prvi“, odgovoriše mu. „Zaista vam kažem, da će carinici i grešnici pre vas ući u carstvo Božje.

...

Zanimljiva priča.
 
Deluje mi da ne kapiraš.

„Moji roditelji su, da navedem još jedan primer njihovog razlikovanja u odnosu na mog strica Georga, mrzeli takozvani nerad, jer nisu mogli da zamisle da čovek od duha uopšte ne zna za nerad, da ga sebi uopšte ne može dozvoliti, da čovek od duha egzistira u krajnjoj napregnutosti i najvećoj zainteresovanosti upravo onda kad takoreći služi neradu, jer oni sa svojim istinskim neradom zaista ništa nisu umeli da počnu, jer se u njihovom neradu zaista ništa nije zbivalo, jer oni uistinu i u stvarnosti uopšte nisu bili u stanju da misle, a kamoli da vode neki duhovni proces. Čoveku od duha takozvani nerad je čak nemoguć. Njihov nerad je svakako bio pravi nerad, jer se u njima ništa nije zbivalo kad ništa nisu radili. Međutim, čovek od duha je upravo onda najdelotvorniji kada takoreći ništa ne radi.“

Brisanje, Tomas Bernhard
 
Deluje mi da ne kapiraš.

„Moji roditelji su, da navedem još jedan primer njihovog razlikovanja u odnosu na mog strica Georga, mrzeli takozvani nerad, jer nisu mogli da zamisle da čovek od duha uopšte ne zna za nerad, da ga sebi uopšte ne može dozvoliti, da čovek od duha egzistira u krajnjoj napregnutosti i najvećoj zainteresovanosti upravo onda kad takoreći služi neradu, jer oni sa svojim istinskim neradom zaista ništa nisu umeli da počnu, jer se u njihovom neradu zaista ništa nije zbivalo, jer oni uistinu i u stvarnosti uopšte nisu bili u stanju da misle, a kamoli da vode neki duhovni proces. Čoveku od duha takozvani nerad je čak nemoguć. Njihov nerad je svakako bio pravi nerad, jer se u njima ništa nije zbivalo kad ništa nisu radili. Međutim, čovek od duha je upravo onda najdelotvorniji kada takoreći ništa ne radi.“

Brisanje, Tomas Bernhard

Koja je to sekta?
 
To znaci da ne mora da bude bas sve onako kako izgleda na prvi pogled.

Neki se mogu pretvarati izuzetnim vernicima, punih usta, a u stvari su obicni fariseji.

Dok drugi mogu biti trenutno neraspolozeni,neugledni , ali u sustini dobri ljudi i valjani , savesni vernici.
Nije zlato sve sto sija.Niti je svaki covek ono sto tvrdi za sebe.Ima puno foliranata.
 
Poslednja izmena:
Isus je i osudio fariseje kao licemere jer pricaju a ne rade.

- - - - - - - - - -

Pricati o veri nema nikakvu korist ako se ne primenjuje.

Ne da nema nikakvu korist,nego moze imati i stete;jer mnogi zloupotrebljavaju rec ,pretvarajuci se ,da bi dosli do kakve dobiti ,na stetu onih koje obrlacuju.
Stoga u svetu imamo ogroman broj sekti, ciji je cilj da steknu bogatstvo na stetu naivnih i lakovernih.Mnogi tako nastradaju.
 
Ko zna Bibliju moze lako razluciti i ko su pravi vernici, a ko ne.

U Bibliji su data moralna merila nama.

A i prema nasoj savesti znamo sta je dobro a sta lose.

Ka sto i Biblija kaze: " prepoznacete ih po njihovim plodovima"

Nije dovoljno znati bibliju.
Znas kako tamo stoji - idjavoli veruju i drhte.
Treba imati cisto srce. Bez cistog srca, znanje nije na korist.a put do pakla biva poplocan dobrim namerama.
 

Back
Top